Animovaný dobrodružný fantazijný komediálny muzikál sa inšpiroval motívmi z rozprávky Hansa Christiana Andersena Snehová kráľovná. Získal dva Oscary - v kategóriách Najlepší celovečerný animovaný film a Najlepšia pieseň (Let It Go) - a Zlatý glóbus ako najlepší celovečerný animovaný film.

Nebojácna a večne optimistická Anna sa vydáva na veľkolepú výpravu do hôr v sprievode drsného horala Kristoffa a jeho verného soba Svena, aby našla svoju sestru, krutú snehovú kráľovnú Elsu, ktorej ľadové kúzla uväznili kráľovstvo Arendelle do večnej zimy. Na svojej púti sa Anna a Kristoff stretávajú s nástrahami najvyšších veľhôr sveta, mýtickými trolmi aj zábavným snehuliakom Olafom. Navzdory drsným živlom sa zúfalo pokúšajú zachrániť kráľovstvo a zlomiť kliatbu ľadovej kráľovnej, skôr než bude celkom neskoro.

Dve princezné Elsa a Anna žijú bezstarostné detské životy. No Elsa má schopnosti zmraziť predmety, tvoriť ľadové dráhy či spustiť sneženie. Jej moc pri detskej hre zasiahne Annu a odvtedy vyrastajú oddelene. Rodičia zahynú pri búrke na mori a po dovŕšení 21. narodenín sa otvoria brány kráľovstva. Prídu mnohí hostia vrátane princa Hansa, ktorý sa do Anny zaľúbi. To však rozhnevá Elsu, nedá im súhlas na manželstvo, prekľaje Annu a svojím hnevom pokryje celé kráľovstvo Arendelle hrubou vrstvou ľadu. Napokon sa vydá sa na Severnú horu, kde žije v obrovskom ľadovom paláci ako bezcitná ľadová kráľovná. Nebojácna Anna sa rozhodne ísť za sestrou, obmäkčiť jej srdce a prehovoriť ju, aby sa vrátila. Aby však zlomila jej kliatbu, musí podstúpiť nebezpečnú cestu cez zasnežené vrcholky veľhôr. Annu sprevádzajú mladý drsný horal Kristoff a jeho sobí kamarát Sven. Cestou stretnú tajomných trolov aj vtipného snehuliaka Olafa, ale zároveň musia čeliť armáde kráľovniných zmrznutých bojovníkov. Podarí sa Anne obmäkčiť sestrino srdce, prelomiť jej kliatbu a zachrániť krajinu? (TV JOJ)

dee-key

Tak jsem se po dlouhé době zase mrknul na nějakou Disneyovku a jsem spokojený. Jednak si pamatuju, když šel ten film do kin a neměl jsem vůbec potuchy, o čem to vlastně je. Tudíž ani žádná očekávání a hle, pěkná, vtipná pohádka, možná trochu předvídatelná, ale s hezkou hudbou a písničkami, které mi nevadily. Jestli v tom konci někdo hledal nebo našel nějaké lesbické konotace, ... fantazii se meze nekladou, já to v tom nevidím. A i když některé tahy postav nejsou moc strategické, je to pohádka. Takže u mě dobrý. ()

kinderman

Tomuto typu disneyovských animovaných muzikálů jsem asi definitivně odrostl. Žádná z písní mě nezaujala, sob s chováním dementního psíka popouzel, "legračního" mluvícího sněhuláka jsem bral jako nutné zlo a násilná charakterová změna jedné z postav v závěru vzbudila už jen unavený úsměv. Ještěže tam chvíli útočili ti vlci, jinak bych šel klidně s hodnocením ještě o stupeň níž. ()

honajz2

No, animáky už mě tolik nepobaví. Sice tu chvíle, kde jsem se bavil byly, ale nebylo jich tolik. Příběh je hodně jednoduchý, ale to se dá u pohádky čekat. Přesto bych čekal nějaký menší zvrat, aby ten příběh nebyl tak jednoduchý. Celé je to takové sladké a holčičí jako film Na vlásku, který mě vůbec nezaujal. Ale jak vidím, tohle se zde taky líbí. Postavy nic moc, některé mě vlastně nudily, jako jedinou dobrou postavu bych označil Olafa. Mluvící sněhulák, to jsem ještě neviděl. Nakonec 2* ()

d-fens

Ako rozprávka fajn, ale keď vám toto DVD dieťa núti púšťať každé doobedie, začne to otravovať :) A keď popritom "spieva ako Elza", a v obchodoch zistíte, že je to len ďalší útok na vašu peňaženku (omalovánky, tričká, podušky, papuče... etc.), začne to liezť na nervy ;) ()

Cl3ricK

Na ferovku musím říct, že sem dlouho neviděl tak fajnou kreslenou pohádku. Z traileru sem cítil tupý animák, ale výsledek mě příjemně překvapil. No co, občas přece i Disney musí stvořit něco hodně koukatelného. 4 sněhové vločky. ()

berusche

Jak vidno, tenhle měsíc jsem měla ve znamení Disneyho. Co se dá pohádce vyčíst je to, že příliš kombinuje samotný fakt, že láska a dobro vždycky zvítězí. Ne, že by bylo potřeba, aby jednou vyhrálo zlo. Spíš se tak nějak točíme v začarovaném kruhu toho, že motiv je jasný a je třeba jen vymyslet omáčku, která jak vidno nemusí vždycky dávat smysl. Pro děti ale zřejmě druhé, vcelku obstojné, Na vlásku, kterému nechybí hudebně skvělý doprovod, humor a krásné animované postavy v blejskavých šatech, že jo. ()

Jigy

Za mě velké zklamání. Čekal jsem vtipnou pohádku pro všechny generace jako bylo Na vlásku, ale dostal jsem obyčejný muzikál, kde zpěv úplně zabil děj a vtip a všechny dobré scény. Animace byla zase opět velmi krásná, ale to je tak vše. Děj celkem postrádal návaznost, postavy byly čitelné a kostěné a sob se koni z Na vlásku ani zdaleka nevyrovnal. A hlavně ten zpěv. Chápu, že k Disneyovkám to patří, ale čeho je moc, toho je příliš. Takže pro mě celkem zabitá příležitost na dobrou zábavu. ()

applause

Nevěděla jsem, co od tohoto animáku mám čekat, ale rozhodně jsem čekala víc. Patří mezi ty filmy u kterých se spíše nudíte, než bavíte a zpívající pasáže tomu moc nepřidají. Začátek mi přišel trochu jako kopie fimu "Na vlásku", než se objevil samotný příběh, který samozřejmě zkazily zpívající pasáže. Celý příběh překvapivě vylepší napínavý konec, který ukáže, že láska je všemocná čarodějka, ale kvůli zbytečné rozsáhlosti filmu nemohu hodnotit více. ()

Aljak

Veľmi vydarené, dokonca by som povedal, že v plejáde animákov, ktoré každoročne zaplavujú trh je to veľký nadpriemer. Ani sa nedivím, že to má toľko nominácií na rôzne ceny, dokonca aj na tie najprestížnejšie. Rozprávka Hansa Christiana Andersena ožila v takomto modernom, aj keď svojim štýlom prispôsobená súčasným trendom. Ale tú rozprávkovú dušu si to zachovalo vynikajúco, no a taktiež celý príbeh mal taký ten humorno-smutný nádych, aj keď každému je jasné, že rozprávka sa musí skončiť jedine šťastne. Páčilo sa mi, že príbeh bol doplnený aj viacerými pesničkami, ktoré boli milým oživením. Jedinou slabinou je azda prostredná časť deju, kde sa ten spád udalosti trochu zasekol (alebo prinajmenšom spomalil). Ale ako čo sa týka tohto animovaného žánru, kde je v posledných rokoch obrovská konkurencia, tak určite je to patrí niekde na popredné priečky, aj keď zas nie až úplne na úplný vrchol. ()

Wiikii

Disney si vždy hověl v tomto stylu pohádek, který má příjemný nenáročný příběh s pár zápletkami a pár zlými postavami. Tady se mě právě ta hlavní zlá postava moc nelíbila, ale naopak známé disnyovské muzikální vsuvky mě opět uchvátili. .. Každý to chce srovnávat s Na vlásku a ani u mě to nebude jiné. Oproti Na vlásku, je zde k nerozeznání skrytá hlavní záporácká postava asi do 2/3 filmu, což bylo dost nečekaný i díky tomu, že nic tomu nenapovídalo. U této pohádky pro děti bych to nečekal. Právě pro děti to nebude nejlepší film, spíše je to pohádka pro dospělé, která sází na příběh a zvraty místo těch toužených vtipných scének co nám sliboval trailer a nakonec jich bylo spíše poskrovnu. No, ale ani pro dospělé to není ta pravá podívaná, protože tvůrci to chtěli udělat i dětské a to zase trochu kazí tu dospěláckou atmosféru. .... HODNOCENÍ: 76% (4*) ()

M.i.k.e

klasická Disneyovka se všemi plusy a mínusy,na které si jen divák vzpomene.Technicky výborné,vtipné,svižné a příběhově dostačující.Upřímně netuším,co víc chtít v příběhu od pohádky (navíc vycházející ze základu Hanse Christiana,která je pořád jen pohádkou.Jen snad těch písniček bylo na můj vkus až moc a je trochu škoda,že postavami Frozen až moc kopíruje staršího sourozence Tangled.JIank ale spokojenost...80% ()

Lischai

František Fuka na to napsal docela ostrou recenzi, ale nepřipadlo mi to zdaleka tak hrozné. Na pohádku to má sice docela divoký děj plný podivných twistů ("Děláme tohle, protože to tak prostě je, neptejte se proč, prostě to je takhle správně!"), ale když se přes to člověk přenese, je to zábava. Není tam nějaká hlubší pixarovitá message, ale zase je tam tahle cool písnička, takže u mě dobrý 3*. ()

Figu

Nejsem pohádkovej nadšenec, ale ono když máte doma milovníka pohádek, v podstatě jím minimálně z 50% jste taky :) ... A jak už to tak bývá, když jsou v pohádce skvělý hlášky, má to tempo, je to barevný a zpívá se u toho, není co řešit... Myslím si, že Frozen je velkej adept na naši rodinnou vánoční pohádku. 80% ()

rakovnik

Nemám příliš v lásce muzikálové pohádky, ale zde jsem hudební vložku přetrpěl a užil si hezky animovaný, celkem slušný a na konci vkusně dojemný příběh. Zábavu vede víceméně Olaf, takže už vím, proč se na mě stále kouká v obchodech z regálů. ()

vydumnica

Update: Dnes som mala tú možnosť vidieť ❄Frozen❄po rokoch opäť na veľkom plátne vrámci akcie Kinofest a môžem len skonštatovať, že tomuto úžasnému animáku nemám vôbec čo vytknúť. Je dokonalý! Milujem muzikály a Frozen s nádherným soundtrackom, prekrásnou animáciou, milými postavičkami, ktoré sú dnes už legendou a získali si srdcia malých i veľkých, k tomu kráľovstvo z ľadu, no to je film ako stvorený pre mňa. Elsa, Anna, Olaf, Swen, Kristoff - milujem ich všetkých. Frozen je môj najobľúbenejší animovaný film a považujem ho aj za najkrajší. Elsa a Anna sú pre mňa na tých najvyšších priečkách spolu s Popoluškou a Snehulienkou😉(11.09.2022).Som prekvapená, že tento film nemá lepšie hodnotenie na ČSFD. Podla mňa je to jeden z najlepších animovaných filmov a muzikálov vôbec a nielen pre deti. Videla som ho v 3D so slovenským dabingom, bolo to OK, ale v anglickej verzii je to úplne super. Je to taký balzam na dušu. Dá sa to vidieť aj viackrát. Dávam 10 bodov z 10. Krásna filmová hudba, piesne, texty. Zaslúžený Oscar jednoznačne! ()

Havaj8

Hanba na mě, že jsem to dodneška ještě neviděl celý. Je to opravdu pěkná, vánoční pohádka nejen pro děti. Na mě možná trochu moc muzikální, ale dá se to přežít. Klidně bych uvítal víc Olafa, protože jeho humor byl úžasnej. Jedna z věcí, kterou ale nechápu, proč Elza měla větší boom než Anna. Jenom proto, že to byla blondýna nebo královna, přišlo mi že větší roli sehrála právě anna, měla o dost větší srdce a odvahu. Jenom osobní poznatek. ()

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

Disney oznamuje pokračování a premiéry svých hitů

08.02.2024

Při příležitosti chlubení se tím, jak olbřímí mělo studio Disney tržby za první část roku 2024, se CEO myšáckého molochu Bob Iger vytasil s několika překvapujícími oznámeními. Hlavouni u Disney totiž… (viac)

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

Do Ledového království se vrátíme i počtvrté

17.11.2023

Disney dlouhodobě sází na jistoty. Vzhledem k tomu, že nejvýdělečnější filmová sága všech dob, tvořená superhrdiny od Marvelu, je v nemalých problémech, jež byly jen zdůrazněny obrovským kasovním… (viac)

Barbie má miliardu

Barbie má miliardu