James Bond: Spectre

Réžia:

Sam Mendes

Hudba:

Thomas Newman

Daniel Craig, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ralph Fiennes, Monica Bellucci, Ben Whishaw, Naomie Harris, Dave Bautista, Andrew Scott, Rory Kinnear (viac)

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, ktorý ho privedie na stopu neslávne známej zločineckej organizácii. Postupne rozplieta zložitú pavučinu klamstiev, aby napokon odhalil desivú pravdu o SPECTRE. (Forum Film SK)

kiros179

Jednoznačně nejhorší Bond v podání Daniela Craiga, ne že by se sám Daniel nesnažil. Na míle daleko od Casino Royale, ale i horší než lehce nadprůměrný Quantum of Solace. Spectre nemá v podstatě jedinou zajímavou postavu - včetně záporáka (utírám slzu), ženské postavy naprosto zbytečné a nemá to ani žádný nosný příběh, příliš ukecané. Celkově to není úplný propadák, ale je to Bond, ke kterému se po prvním shlédnutí už nebudete vracet. 60% ()

Michal687

Rozhodně oceňuji rafinované vyprávění spíše obrazem nežli slovy, ale ani tak se nemůžu zbavit dojmu, že potenciál nebyl dohnán do extrému a plně využit. Taky se jedná snad o první bondovku kterou bych rád viděl někde v koutku sám abych případně dokázal pochytit všechny jemné nuance, které dokreslují pro někoho nevýrazný, pro mě pouze na kost očištěný, vypreparovaný až puristický příběh. Někdo se hold nebojí s mainstreamovým kultem zacházet po svém. ()

Bifftekk

Spectre je potemnělá Bondovka, kde James Bond řeší svoji minulost, přítomnost i budoucnost. Specter má spád, smysl pro detail, provázanost, nadsázku, napětí, skvělé herecké obsazení. Christoph Waltz v roli padoucha, tak jak ho mám nejraději. Celý film je domyšlen do posledního detailu a těch 150 minut, nelze strávit lépe. Pro mě možná nejlepší Bondovka vůbec 91%. ()

AgnesDee

Obsahuje spoilery: Já upřímně moc Bonda nemusím. Dnes už je to asi kultovní postava, ale já jsem viděla asi jen jeden nebo dva filmy, když ho ještě hrál Pierce Brosnan. Takže nemůžu hodnotit postavu Bonda a jeho vývoj, protože o něm vůbec nic nevím. Ale můžu hodnotit samostatný film, a ten nebyl tak dobrý. Vlastně jsem to věděla rovnou, ale netušila jsem, že to bude až tak zvláštní. No, ale abych nepředbíhala. Děj je samozřejmě velmi jednoduchý a předvídatelný. Ale to se asi od toho očekává. Bond někam bez povolení odjede a snaží se někoho zabít, ukradne mu jeho věc, přičemž byste si mohli myslet, že to hledá a ví, co to je, ale on nemá o tom ani tušení. Pochopitelně z toho žádný postih nemá, ale to se taky očekává. Pak ukradne nádherný auto, který brzy rozfláká. Ale to zase předbíhám. Od své mrtvé šéfky získá informaci, že má někoho zabít, tím je tajemný muž, kterého zabil hned na začátku, a jeho kolegyně mu v tom pomáhá. Dozvídá se o tajemné organizaci, o které se nedozvíme prakticky nic, jen to, že její hlavou je velký Christoph Waltz, který zachraňuje celý film. Postupně zjišťujeme, že tyto dvě postavy mají společnou minulost a Christoph se snaží Bonda zabít. Předtím ale musí Bond najít jeho tajný úkryt pomocí chytré blondýnky, se kterou se vyspí. Nakonec dopadne Christopha, ale nezabije ho, což je dobře. Největší problém mám ale s některými scénami. Například se scénou v Římě hned po pohřbu, kde zachraňuje Monicu Bellucci, se kterou se vyspí, ale už se o ní nikdo nezmíní a pro děj není absolutně důležitá. Hlavně že říká, že po ní jdou nájemní vrazi a že je v nebezpečí. Bondovi stačí zabít dva a už po ní nikdo nejde. Dále je tu porada, kde se mluví snad čtyřmi jazyky zároveň,ale za celých těch deset minut, co scéna trvá, se nedozvíte vůbec nic o organizaci, ale o jakýchsi nezákonných lécích, o kterých taky není zmíňka. A pak scéna, kdy Christoph konfrontuje Bonda. Navykládá mu, jak mu vymaže pamět a nebude si nikoho pamatovat. Vyvrtá mu dvě dírky do hlavy, krev mu z nich neteče, a nakonec mu stejně nic není a dokonce celou základnu vyhodí do vzduchu. Tím pádem ta scéna tam byla jen proto, aby mohl použít své magické hodinky, které jsem ve skutečnosti bomba. Celý film bezpochyby zachraňuje Christoph Waltz, jehož herecký výkon je opět okouzlující a nenechá se strhnout špatným scénářem. Bond vypadá hrozně staře, přefikne každou holku, kterou uvidí a všichni v jeho okolí jsou nedůvěřiví. Největším charakterem je proto pro mě Christoph a proto jsem fandila hlavně jemu a klepala jsem se jak ratlík, když měl zemřít. Málem jsem se rozbrečela. Není to špatný, ale ani ne dobrý. ()

Steggles

Spectre má svoje mouchy. Craig už začíná na Bonda vypadat staře, stopáž je tak o třičtvrtě hodiny přepálená, díry ve scénáři. Po recenzích jsem čekal něco mnohem a mnohem horšího. Líbilo se mi propojení na předcházející filmy, které ve finále jakoby uzavíra celou "Craigovskou" ságu. Pokud je to poslední bondovka s Craigem, tak za mě je to důstojné zakončení, jinak nevím nevím. ()

Loreleis

Klišé, klišé a zase klišé, snad není ve filmu minuta, která by nebyla vtipná, ačkoliv to auto určitě takhle zamýšlel. Chvilku jsme čekala, že do Londýna vpluje Titanic a dočkáme se i nějaké té zajímavé romance na přídi.....Je to tisíckrát ohrane a vždycky stejné, ale asi právě na tu absenci překvapení fanoušci Bonda chodí do kin. Já se tomu ale příště radši na míle vyhnu. P. S. Jedná věc mě zaujala. Ta bílá kočka byla super! ()

Blenny

Tam kde Mendes, Newman a Craig rozjedou akci, tak je to pořád paráda. Když se mluví, tak se mluví moc. 150 minut je přece jenom slušná porce. Na první pohled to vypadá jako nejslabší bondovka z Craigem. Rozhodně ale ne nejslabší bondovka vůbec. Rozhodně si dám repete doma a třeba to chytne za srdíčko víc. Zatím je to jenom chudší bratříček Skyfallu. ()

Uberlord

Filmy Casino Royale a Quantum of Solace mě bavily, protože byly na Bonda nevšední. Upustilo se od klasických stereotypů a Daniel Craig vdechl Bondovi nový život. V obou případech se tak z klasického Bonda, staly normální, akční filmy s chytrou zápletkou a zajímavým Craigem, které si na nic víc nehrály. S velkolepostí to nemusely přehánět. Měly totiž jednoduše dobře napsaný scénář a to stačilo. Se Skyfallem se začalo vše vracet do starých kolejí. Takže jsem byl jedním z mála těch, které film moc neoslovil. A Spectre už zase pohodlně pokračuje v oněch kolejích klasické série. Což znamená, že mě příliš neoslovil. Kamera je skvělá a první polovina filmu zajímavá. Film nabírá příjemné tempo a v roušce tajemna se rozpíná jeho děj. Jenže pak najednou zjistíte, že jde o naprosto banální zápletku, kterou odhalíte při prvním náznaku. A graduje pouze tím, že je osobní. Hodně osobní. Napětí se tu zvyšuje především scénami, kde je v ohrožení Bondova partnerka a občas tím, že má Bond na kahánku. Ale to je klasika... Ovšem to už je záležitost především druhé poloviny filmu. Tam už se to zvrtne v klasickou nudnou podívanou, kde je agent jejího veličenstva ve všem nejlepší a z jeho dokonalosti a chladného výrazu vám skřípou zuby. Trochu jsem se obával, jak svoji roli zvládne Dave Bautista. Ale překvapivě, mě právě scény s ním bavily nejvíc. Třebaže toho moc nenamluvil. Honička v autech vypadala slibně a byla koukatelná. Škoda, že nebyla o něco zajímavější. - Pokud mi ovšem něco sedělo. Pak to byly scény, kdy Craig dostával od Bautisty nakládačku. V tu chvíli jsem měl opět pocit, že 007 není nadčlověk. Opět jsem věřil, že jde jen o svérázného agenta, kterého prostě Craig skvěle zahrál a dal mu jinou tvář, než pro něj byla běžná. Ale bylo to jen pár scén... Mně prostě tenhle, pro Bonda tak typický, styl nesedí :) Nemluvě o nevýrazném záporákovi, který má působit o to hrozivěji, protože má osobní vztah k Jamesovi. Ve skutečnosti to ovšem odvádí pozornost od jeho skutečné moci, kterou vlastně tvořily i postavy z předešlých dílů. Což vlastně na vážnosti oné postavě taky nepřidá. Je to spíš nejjednodušší scenáristický tah, jak snadno a rychle vytvořit antihrdinu. ()

zubrik66

Bond nám zostarol, je akýsi precitlivelý. Naštastie jeho nevlastný brat odchovaný na nedeľnej chvíľke poézie má rád svižné tempo asi ako prostatik dlhý rad pred pisoármi. A tak sa tu citlivo, ba priam romanticky vŕtame v bondovom živote, aby sme zistili, že chápadlá veľkej chobotnice vedú až pred dvere alžbety druhej... ()

Kortexo

Mám rád staré bondovky, proto jsem šel do kina a čekal v lepším případě poctu starším filmům, v horším laciný remake. Boužel se stala ta horší varianta...Pozitiva: Christoph Waltz je logickou a skvělou a hlavně osvědčenou variantou do role padoucha, boužel ve filmů nesmyslně nedostává žádný prostor a objevuje se dohromady asi 3 minuty v celém filmů!!! Z pozitiv je to vše !!! Negativa: Některé situace ve filmů jsou krajně nelogické, až to bije do očí.Je jasně vidět snaha tvůrců propojit staré a nové bondovky, ale nedaří se to a vypadá to komicky a lacině.Žádná originalita, žádný nápad... Poslední čtyři bondovky šli cestou realnějšího pojetí a uvěřitelnějšího agenta 007.Ukázalo se, že to není správná cesta. Nadsázka a zábava je to pravé, co pravá bondovka potřebuje. Snad konečně přijde někdo, kdo to pochopí... ()

marek29

Inu podíváme se na to, co je zač tenhle ten Spectre.. Daniel Craig čumí skoro jako čestný předseda svazu postižených obličejovou obrnou ve filmu Argo. Další věc je stará Monika Belucci, které nepomohlo ani 5kg fasády, co na ni naplácali. Je prostě stará a bylo to znát. Bond girl blonďatá ale jakoby běžná holka což je lepší podle mě než modelka nějaká. Akčních scén dostatek, hluchých míst bohužel taky pár. Long story short: zábava s vroubkama a 4 hvězdy a půl . ()

subic

Je jiný než Skyfall, který u mě zůstává tím nejlepším dílem. Tenhle díl má jen 4 slabší místa. Titulní song je vážně divný, kromě klasické hudby je ta nová taky taková nijaká. Pak následují poměrně dost naivní akce, první vrtulníková scéna, automobilová honička nového Astonu DB10 s Jaguárem C-X75 a pak letadlo letící i bez konců křídel stejně rychle jako ujíždějící Range Rover a Land Rovery Discovery a pak ještě jede líp jak sáně. Je to spíš jak z Mooreovských bondovek. Škoda, předchozí 3 bondovky se nesou ve znamení reálnějších a uvěřitelnějších buldočích až bournovských akcí. Daniel jako Bond nám už trochu za těch 9 let zestárnul, chvílemi mi připadá, jak kdyby se ho snažili i trikově vyžehlit. Ale do padesátky je ještě čas a Moore točil poslední až v 58 letech. Nutno říct, že film v lecčem připomíná přelom Conneryovsko-Mooreovské éry. U mě jednoznačně způsobil to, co měl, že si hned musím pustit předchozí 3 bondovky, protože tahle na ně tak nějak navazuje, vše se teď točí kolem Dr. Madeleine Swann (Pařížanka, asi vážně nejkrásnější bondgirl - femme fatale Léa Seydoux), jejíž otec je Mr. White (Jesper Christensen), který se jako padouch objevil hned na začátku Casina Royale (2006). Tentokrát je v "akci" celý tým, M (Ralph Fiennes), Q (Ben Whishaw), Moneypenny (Naomie Harris) i Tanner (Rory Kinnear). Zavzpomínáme i na staré a už opuštěné sídlo MI6, které následně padne k zemi. A o čem že to vlastně bylo? Je to pokus o sjednocení tajných služeb jak jinak než pod taktovkou organizace Spectre. ()

DoNotCross

Představte si, že smícháte klasickou conneryovku s psychoterapickou craigovkou a dostanete Spectre. Můj největší problém je ale v příběhu - ta velká, temná organizace Spectre je na celý Craigův vesmír naroubovaná děsně uměle a celé to působí dojmem, že to někdo vymyslel na koleně za půl hodiny. Hlavní záporák tomu nepomáhá ani trošku, Christoph Waltz tady působí jako cápek, kterého v dětství všichni strašně šikanovali a vy se jim nedivíte. Bond je v tomhle díle moc rozjetý na to, aby ho zastavil takovýhle šašek. Ale i když to v detailech příšerně drhne, tak jsem se u toho stejně bavil. Akce přibylo a není vůbec špatná, film má atmosféru a kdyby se po neskutečné úvodní scéně (jsem jediný, komu připomíná Hitmana?) celý kolos na víc jak dvacet minut nezakuckal poleveným tempem, možná bych i tu hvězdu přihodil. Ale dá se pochopit, že spousta diváků posledního Bonda nemilosrdně odstřelí. Vedle Kingsmana působí jako dinosaurus. Skyfall se nám snažil skoro tři hodiny vysvětlit, že starý Bond má i dnes co říct. Spectre ukazuje, že už řekl všechno, co chtěl. Otázkou je, zda mu tohle tápání budete tolerovat. Tenhle film je ale jasný signál, že by už tým kolem agenta jejího veličenstva potřeboval obměnit. Ten konec to ani nemohl říct jasněji. P.S. Jde o jeden z těch filmů, který by mohl klidně skončit o scénu dříve. P.P.S. Trošku zamrzí, že Thomas Newman často recykluje hudbu ze Skyfallu. Mě jako fanouška soundtracků navíc mrzí fakt, že se nepokusil hudbu tří předchozích bondovek s Craigem propojit do jednoho hudebního celku, když si o to povaha příběhu přímo říká. UpGrade: Po důkladném sebezpytu musím s hvězdou dolů. Nakonec to drhlo přeci jen trošku moc a na patře tentokrát zůstává především pachuť zklamání. Sorry, Dane. ()

phasek

Kdo neviděl předchozí filmy s Craigem, nemusí na tohle ani chodit. Ale koho, jako mne, dostal Skyfall a Casino Royale, bude unešen. Všechno Vám do sebe pěkně zapadne a vůbec Vám nebude chybět trocha té akce navíc. Naopak, mně by vůbec nevadilo vynechání některých těch "bondovských" keců a více přitlačit na scény s Waltzem, který měl dostat více prostoru. Já se prostě s manželkou v kině dobře bavil a po cestě k autu jsem chtěl mít na sobě obleček od Toma Forda, v ruce Walter PPK, sjet na střeše proskleného výtahu do podzemních garáží s manželkou na zádech a při výjezdu z garáží prorazit závoru :-) ()

vipeerr

O něco více humoru ale bohužel s tím i stoupla hladina akce a neporazitelnosti 007. Myslím že to, co všechny na Bondovi tak bavilo. Bylo to že tento anglický agent vždy řešil vše na úrovni, s grácií, chytře a za každých okolností musel u toho vypadat skvěle. V Casinu to ještě šlapalo, Quantum už byl lehce přitaženej ale tohleto je prosím co? Pokračování Bourna? Bond který nemusí přebíjet, kulky se mu vyhýbají a na 1 zásobník vystřílí asi 10 chlapů a vyhodí do vzduchu elektrárnu či co. Předpremiéru jsem si zaplatil tedy zbytečně. Craigův styl dostat vždy přes držku a zázračně se z toho vymotat je fajn, ale tady to postrádalo špetku nápaditosti. Ch.Waltz je tak multitalentovaný herec a tady samozřejmě obstál skvěle a zanechal si tajuplnou a nebezpečnou roli muže, který má všechny a všechno pod palcem. Ale jeho porážka mi byla také naprosto proti srsti. Nejzábavnější moment filmu Bond padající ze střechy rovnou na pohovku. Nejsilnější moment asi kdy Bond prochází uličkou a vidí všechny tváře které za svoji "kariéru" potkal nalepené na zdi (shodou okolností jsou všichni mrtví) jo a Q byl taky fajn . . 60% ()

Vykuk

Akční, zábavné, nikoliv tak dobré, jako Skyfall, ale pořád kvalitní bondovka. U mě dost rozpor, první dvě bondovky s Craigem naprostý nezájem, nuda, neschopnost se dodívat do konce.. poslední dvě pravý opak:)) Jen teda scénu na základně v poušti si mohli odpustit, co tam pan Bond předváděl za střelecké výkony, Chuck Norris hadra, ale tak je to bondovka:) ()

Kucino

Asi najlepší film s Bondom, ktorý som videl. Je možné, že to je najmä tou skvelou kamerou. Bavil som sa celý čas aj napriek dlhej metráži. :) ()

Havala

To co mi chybí na šmrncu je zase doplněno dějem. Akce je výborná hlavně v Alpách. Spojení dějové linie předchozích dílů se povedlo na jedníčku. Chybí mi původní M. ()

soviczka

Nuda... Opravdu hrozná nuda... S přibývajícími minutami mě napadala spousta otázek. Např. Kde nechal zpěvák titulní písně obě... Eee... Tak dál... Moriarty? Londýn? Kde je Cumberbatch? Proč neoslovili Monicu Bellucci před dvaceti lety? Proč oslovili tu mdlou bloncku? Proč proboha neřekli Christophu Waltzovi, že netočí pokračování Hanebných panchartů? Kde nechal Bond obě své... Eee... No a mezi tím ještě např. Co asi dávají dnes večer v telce? Co si dám zítra k snídani? Tento víkend už fakt musím vyžehlit. Nesmím zapomenout na úkol z frániny. Atd... Prostě nuda. ()

teba

Za chvíli se stanou tříhodinový filmy normou a pak možná přestanu kafrat :o) Ale tady mi ta dýlka vůbec nevadí, ani chvilku jsem se nenudila - a co víc si přát! Pár dobrejch vtípků, navíc mě hrozně baví Christoph Waltz... a taky mám radost, že tu zas jednou byly bond girls, který Bonda nepodtrhly - takhle málo mi stačí ke štěstí :o) ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

09.10.2021

Nové bondovce Není čas zemřít se v kinech daří. Snímek s loučícím se Danielem Craigem má z mezinárodních trhů už přes 120 milionů dolarů, po druhém víkendu míří přes 150 milionů, a americká premiéra… (viac)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Po delší době je zase radost sledovat týdenní box office žebříček. Do kin totiž vstoupila poslední bondovka s Danielem Craigem, dlouho odkládaný snímek Není čas zemřít, a producenti i kinaři si nyní… (viac)

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)