James Bond: Spectre

Réžia:

Sam Mendes

Hudba:

Thomas Newman

Daniel Craig, Christoph Waltz, Léa Seydoux, Ralph Fiennes, Monica Bellucci, Ben Whishaw, Naomie Harris, Dave Bautista, Andrew Scott, Rory Kinnear (viac)

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, ktorý ho privedie na stopu neslávne známej zločineckej organizácii. Postupne rozplieta zložitú pavučinu klamstiev, aby napokon odhalil desivú pravdu o SPECTRE. (Forum Film SK)

ghatos

Předlouhé zakončení jedné mimořádně ošklivé bondovské etapy. Taková břečka a těch sekanců! Jako ten vrtulník...no comment. Jak to začalo, tak to skončilo. Já mám Waltze rád. Ne, že by se do takové role nehodil, jenže to mu taky někdo musí pořádně napsat roli. Jeho megamonstrum se smrsklo na jakésiho zakomplexovaného šuldu. Bond model 2015 překonal svůj šovinismus, zamiloval se, skoro přestal chlastat, stal se demokratem a (pseudo)humanistou...kam se ten svět řítí draku? PS: Celé to ještě působí o to absurdněji, když vidíte (úmyslně) neschopné současné tajné služby na politickou objednávku. IS roste a bohatne. Archetypální 007, o kterého by se měli občané nejen Velké Británie symbolicky opřít to definitivně vzdal...jak příznačné! 30%. ()

svobik

Vyjma pár světlých okamžiků naprosto unylý Bond, u kterého se potvrdilo, že filmy podobného ražení jsou tak dobré, jak je silný jejich záporák. Spectre prakticky žádného nemá, z legendárního Blofelda udělali tvůrci nudaře v mokasínách a celou tuhle srandu natáhli na dvě a půl hodiny. Ne takový průser jako Quantum, ale žádný bondovský zázrak taky ne. EDIT po druhém zhlédnutí - dojem se mi částečně napravil, záporák sice pořád vlastně neexistuje, ale Spectre většinu času šlape jak Rolexky. Od pasáže v Rakousku sice dost zpomalí, ale finále v MI6 je za mě skvělý. 7/10 ()

JohnSmith

Musím říct, že Skyfall se mi líbil o něco víc, ale je to pořád vynikající bondovka a divím se, že je tu tak nízké hodnocení. Záporné postavy byly tentokrát opravdu luxusní, Bautista a Waltz a hlavě Waltz byl ten, kdo roli největšího protivníka Jamese Bonda všech dob, zahrál výborně. Je fakt, že tenhle film pohřbil film You Only Live Twice s Connerym, kde se vlastně poprvé setkal Blofeld s Bondem tváří v tvář. Osobně musím říct, že ve mě tenhle film vyvolal vzpomínky na starší bondovky s Connerym, kdy bojoval proti Přízraku a bylo to moc fajn. Dokonce mi přišlo, že z těch novějších bondovkách chyběl ten megalomanský padouch a ten se zde vrátil v podobě Blofelda. Fakt moc povedená bondovka. ()

Kali4

"Who sent you? Who are you working for?" Ve Spectre je spousta zajímavých scén a atrakcí, podle mě ale film úplně nefunguje jako celek. Zatímco síla Skyfallu spočívala v propojenosti a uvědomění si čehosi většího, co silně dopadalo na diváka, Spectre má... dojmy a emoce, které přiděluje v dávkách. Myslím si, že vím, co nová bondovka sděluje - je to spousta poselství a motivů, ty ale průběžně mizí a zase se objevují a propojuje je pouze famózní hudební doprovod a atmosféra trvalého strachu a nejistoty. Panuje zde totiž silná nedůvěra a postavy se musí naučit navzájem si znovu věřit a obnovit intimitu, po níž tolik touží, což je, domnívám se, znázorněno mistrně. Ovšem kde vládne hudba a kamera, selhává scénář, který audiovizuální stránku nepodporuje ani nedoplňuje a je příliš jednoduchý na to, aby unesl tolik emocí a motivů. Pod jejich hmotností padá a film se tak rozpadá, abych se vrátil k úvodu, pouze na zajímavé scény a atrakce. ()

Killda

Pokud to dobře chápu, tak tohle mělo být zakončení Craigových bondovek. Takové finále ságy se dalo řešit několika způsoby: hrát na silné emoce, atmosféru nebo prostě natočit epický akční nářez, který vezme dech. Mendes se ale snaží o vše zároveň a jedno se tak tluče s druhým. Emoce zbytečné, akce nepamětihodná, atmosféra postradatelná a záporák slabý, protože se nemá šanci pořádně ukázat a vykreslit. Chyby tam jsou, klišé jakbysmet, ale furt lepší jak Brosnanovky... Craig mi bude chybět. 6/10 ()

Ichabod

Nejslabší Craigův Bond je titul, který tak úplně nevyjadřuje jak špatný, nudný. tupý film tohle je. Akční scény banalitou a nudou (kromě bitky ve vlaku) lze bez přehánění srovnat se Spy kids nebo jinou direct-to-vhs tvorbou. Záporák těžce nevyužitý (blbě napsaný a ještě přehnaně dobře obsazený), bond girls nevýrazné (a to mají Monicu Bellucci !), Craig spící... to vše dohromady vyznívá na prázdno. Cool záběry prakticky nejsou, je to prostě jen dobře natočené, ale zdlouhavé záběry jen natahují stopáž téhle nudy k 140ti minutám, snad aby počet milionů za natočenou minutu lépe vypadal v tabulce. Výborná hudba s eunuchovským zpěvěm opět trpí. Po rozporuplných reakcích jsem očekávání snížil, ale tohle je mnohem horší a jít na to do kina by bylo na reklamaci lístků. První a za to pořádný fail Sama Mendese, který si neuměl dát pohov s dlouhými nudnými záběry a diletantsky natočil film podle jednoho z nejblbějších scénářů, který absolutně není hoden AAA filmové tvorby po roce 1990. Není to sexy, není to akční, není to napínavé a nic co bych si chtěl pamatovat se tam nestane. Smutné rozloučení Craiga s touhle sérií, příštího Bonda klidne budu v kině ignorovat stejně jako všechny Brosnany. ()

Pedross800

Když vrchol filmu přijde ještě před jeho startem, nevěští to nic dobré......a tady byla opravdu Dia de muertos v Mexico City to nejlepší co nový Bond přinesl. Jinak je to takové nemastné, neslané, bez pořádného napětí i akce....no prostě nuda. Takže za mě to minulý rok v souboji špionů na celé čáře vyhrál ten americký. ()

LizianShaw

Takhle by měla vypadat Bondovka. Skvělá akce, hezké ženy,pěkná auta a sem tam nějaká ta zbrojní vychytávka. Po hrozném Skyfallu je tohle dost osvobozující a Daniel Craig to zahrál bondovsky skvěle. Záporáci nemají chybu, mě nejvíc zaujal nabušený Bautista, se kterým byla akce fakt zábava. Christopher Waltz je hodně charismatický, s Maddsem Mikkelsenem jsou nejlepší záporáci. Léa Seydoux je pěkná eye-candy. Nevím jestli to překnalo Casino Royale, ale rozhodně to potěšilo. ()

m.a.t.o.

„Myslím, že som vám vravel 'vráťte mi ho v jednom kuse' a nie 'vráťte mi iba jeden kus z neho'" Komentár obsahuje spoilery! Ak by bol SPECTRE bežný akčný film, nemal by som veľmi čo namietať. Prehľadné akčné scény, pôsobivý vizuál, pekné lokácie. Skrátka je vidieť, že tá skoro štvrť miliarda dolárov nevyšla úplne nazmar. Avšak vnímať SPECTRE ako súčasť bondovskej série mi už trochu robí problém. Viem, že v súčasnom Hollywoode je hitom oživovať mŕtve postavy, ale... Oživiť Blofelda, ktorého Mooreov Bond zabil už v Len pre tvoje oči? A tváriť sa akože nič? A ešte sa nakoniec dozvieme, že to bol Bondov nevlastný brat? Oh, really?? Are you fuckin' kiddin' me??? 45 % P.S.: Kto sa teší na Monicu Bellucci, nech radšej skľudní hormón, pretože si tu strihla skôr také väčšie cameo, než plnohodnotnú rolu. ()

strelenaL

No malinko zklamání... Kam se Spectre hrabe na Skyfall. Možná je to tím, že už M není. Anebo je to tím, že vše nějak postupně zapadá do určité šablony ??? Krásná Monica Bellucci tedy nedostala moc prostoru, což je velká škoda. :-/ Ale záporňák je fakt super! A nechci se tu ani moc zmiňovat o titulní písni, která je totálně špatná. ()

Autogram

Úvodná akcia prichadza hneď na začiatku, ešte pred titulkami, a je to dobrý počin. Je tak jasné, čo od filmu čakať (a čo nečakať). Teda ide o čistú bondovku s pútavou akciou, troškou snahy o hlbší presah, bez nejakých vesmírnych a iných nezmyslov a s nezraniteľným agentom, čo je jeho neodmysliteľnou charakterovou vlastnosťou. Dĺžka filmu je ohromná, ale tentokrat mi nevadila, a po filme mám pocit, že som pozeral nie film, ale seriál, koľko rôznych miest sa navštívilo. A to s minimom postáv, nevzniká tak v hlave guláš mien a tvárí, jednoducho bondovka, ako má byť. –––– Povolenie zabíjať znamená aj povolenie nezabiť. –––– Prečo, keď je toľko iných možností, si muž vyberie život plateného zabijaka? –––– Vizionári... Sú ich plné psychiatrie. ()

Jaro.Krafcik

Dnes padla posledná Bondovka, január v znamení všetkých Bondoviek, staré som musel pozrieť ale tie novšie som už videl. Normálne sa aj človek minuly rok tešil že bude konečne nová v poradí už 25. bondovka, nuž koronakriza ju odložila na tento rok. Spectre hodnotím veľmi pozitívne, Craig je a aj bude asi najlepším Bondom. A čo sa týka akcie a soundtracku tak u mňa vedie jednoznačne skyfall. 4* ()

drackula

Spectre má množstvo momentov, pri ktorých som mal pocit, že som ich už niekde videl. Zväčša v iných bondovkách. Zvraty nie sú na môj vkus nejako zásadne prekvapivé, ale stále to má niečo do seba. Bavil ma Christoph Walz a aj Dave Bautista svoju časť zvládol nad očakávania. Možno trochu prestrihať, aby to bolo dynamickejšie, ale nenudil som sa. Len oproti Skyfall alebo Casinu to trochu zaostáva. 70% HBO GO ()

haluska11

4 scénáristi ale žádný dost schopný na to abych si nechtěla omlátit hlavu o sloup když slyším ty dialogy alá "je mi 12 a takhle dospělí lidé mluví" ()

Styxos

Pokud tohle byla poslední bondovka s Craigem, tak Craiga docela lituju. Takovej mdlej odchod ze scény si fakt nezasloužil. Celou (kapku přestřelenou) stopáž jsem měl pocit, jako kdyby ten film jen na půl plynu a tohle byla asi první bondovka, u který jsem se místy nudil. Po parádním Skyfall je tohle spíš krok zpátky. Na druhý straně - kamera parádní, úvodní titulky skvělý, Newmanův sountrack je radost poslouchat, Craig to celý táhne dopředu a Léa Seydoux je pro mě po Evě Green druhá nejlepší bond/craig girl. ()

Hollohlaway

Tolik udivených lidí jdoucích z kina jsem dlouho neviděl. Ani se jim nedivím , protože nový Bond je... divný. Ne ve smyslu zvláštní , ale skutečně divný. Začátek v Mexiku je výborný a dlouhá jízda kamery si zaslouží potlesk. Ovšem s postupem času se scénář rozhodl diváka unavit a tempo znatelně zpomalilo. Film je vážně dlouhý, stopáž je téměř neúnosná, a to hlavně díky pomalému vyprávění. Naprosté minimum akčních scén opravdu překvapí , ale on i příběh je vyprávěn velmi zvláštně , dialogy jsou podivně šroubované a občas téměř vyprsknete smíchy nad skoro červeno lucernovským obratem. V ději jsem se těžko orientoval a podivné předěly a skoky byly špatně vysvětleny. Taktéž motivace postav , včetně asi nejkratšího působení záporáka na plátně v celé historii Bondova univerza. Waltzův vůdce organizace ovládající svět je téměř směšný , navíc ho hraje jako většinu svých postav a je to už nudné. Touha vysvětlovat Bondova traumata z dětství a osvětlit jeho přeměnu v nástroj a zbraň , a naopak , je otravně detailní. Vysloveně špatné to není , pár vtipů přeci jen přijde , herci hrají standartně kvalitně , a kamera a hudba je výborná , ovšem pro mě je to nejslabší Bond poslední doby. ()

Hugo01

Protože jsem hrozně nekritickej člověk, tak ať se snažim sebe víc, nemůžu najít ve Spectre nic špatnýho. Super akční podívaná jako ostatně všichni Bondové v podání D. Craiga. Skvěle ho navíc doplňuje nový M a Q. Za mě plnej počet. ()

Norfice

Pro mě jednoznačně nejočekávanější film roku 2015. Jsem rád, že jsem se ho dočkal a dokonce v originálním jazyce. Miluju Bondovky s Danielem Craigem a právě Spectre se zařadil mezi ty mé oblíbené. Pravdou je, že Skyfall asi způsobil v naší komunitě "větší poprask" a i mně se z těchto dvou líbil více Skyfall, nicméně na můj vkus v příběhu nic nechybělo. Mělo to hlavu a patu, vkus, eleganci a vtip. O krásné ženy, rychlá, luxusní auta a úchvatné prostředí tu opravdu není nouze! Zbožňuju rakouské Alpy a Rakousko, jako takové, velmi rád navštěvuju. Ale zpět k hodnocení... Spectre prostě přináší všechno, co má každá bondovka mít. Přiznejme si.. ono už moc ani ve "24. pokračování" vymyslet nejde. Spíš jde o kvalitu provedení a o to, jak film dokáže zaujmout. Mě zaujal a já touto cestu děkuji Samu Mendesovi za další skvělý filmový zážitek. ()

earl hickey

Pro mě existuje jenom jeden Bond a tím je Graig, Daniel Craig. Pro příznivce Bondovek možná trošku zklamání, ale pro nás, co začal Bond bavit až s příchodem Craiga velice povedená žánrovka s vytříbeným padouchem Christophem Waltze. Co mě zklamalo, je role Monicy Bellucci, čekal jsem, že její role bude větší a obsáhlejší. Pořád má co nabídnout. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

Kolik stála reklamní kampaň na nového Bonda?

09.10.2021

Nové bondovce Není čas zemřít se v kinech daří. Snímek s loučícím se Danielem Craigem má z mezinárodních trhů už přes 120 milionů dolarů, po druhém víkendu míří přes 150 milionů, a americká premiéra… (viac)

Bond s Venomem vládnou kinům

Bond s Venomem vládnou kinům

04.10.2021

Po delší době je zase radost sledovat týdenní box office žebříček. Do kin totiž vstoupila poslední bondovka s Danielem Craigem, dlouho odkládaný snímek Není čas zemřít, a producenti i kinaři si nyní… (viac)

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

Dvojka Na nože nabírá Davea Bautistu

11.05.2021

Tak se zdá, že si dvojce herců ze Spectre Daniel Craig a Dave Bautista zopakují svoji spolupráci. Bautista se totiž čerstvě upsal pokračování detektivky Na nože Riana Johnsona od Netflixu. Režisér… (viac)