Existuje milión důvodů, proč nemít rád realitního makléře Orena Littlea (Michael Douglas), a to je přesně to, co se mu líbí. Na každého, kdo mu zkříží cestu, je schválně nepříjemný, a nechce nic jiného, než prodat poslední dům a v klidu a míru odejít do penze. A tak zatímco vyhlíží svůj velký realitní konec, tráví čas ve svém domě se čtyřmi byty. Svým sousedům se většinou vyhýbá, tedy pokud si tedy zrovna nestěžuje na hluk, který dělají jejich děti, nebo když jim nezabere celou příjezdovou cestu svým mercedesem. Dokonce i Leah (Diane Keaton), která Orena navzdory jeho nevrlosti vytrvale zve na mojito, se dostává jen rázných odmítnutí. Snese se s jediným člověkem, kterým je jeho stará přítelkyně a kolegyně Claire, a to jen proto, že se znají už celá desetiletí a hlavně proto, že dokáže být sarkastická a protivná stejně dobře jako on. Orenův život se obrátí vzhůru nohama, když se u jeho dveří nečekaně objeví syn Luke, a požádá ho, aby se dočasně postaral o jeho devítiletou dceru Sarah, o jejíž existenci Oren neměl ani tušení. Když se Sarah doslova zjeví u jeho prahu, Oren neochotně souhlasí, že ji vezme dál. Bleskově ji ale přehodí na Leah, která nedokáže odmítnout Orenovo absurdní očekávání, že ona jednoduše zvládne všechno tak, aby on mohl dál pokračovat ve svém dosavadním životě bez jakékoli změny. Sára ale Orena a Leah postupně sblíží a umožní jim vidět i odvrácenou část toho druhého. Oren brzy zjistí, že Leah je víc než jen pár rukou navíc, které mu pomáhají se Sarah. A Leah pozná, že Orenův nepřístupný zevnějšek je jen slupka, která zakrývá lidskost snažící se prodrat ven. A tak se společně perou s vtipnými, radostnými, trapnými a někdy silnými chvílemi jejich nové reality. (CinemArt)

BOURQUE

Herecká chémia medzi D. Keaton a M. Douglasom funguje veľmi dobre. M. Douglas dobre hrá svoju postavu. Opäť potvrdené, že na dve veci nikdy nie je neskoro: spraviť si poriadok v rodine a na lásku. Osobné hodnotenie: 78% (***) ()

PEZ

Nemladneme...A uz aj Michael Douglas nam zostarol. Nieze by sa to udialo teraz cez noc. :) Nastastie je stale vyborny herec. A Diane Keaton uplne to iste. Klasik zanru Rob Reiner natocil tuctovu, neoriginalnu, no napriek tomu prijemnu melodramu (so stipkou humoru) pre starsich. Ono je to presne ten typ filmu, ktory nicim neprekvapi, ale spominani dvaja herci maju taku charizmu, ze bolo prijemne sledovat ich spolocne peripetie. Ako oddychovka na dlhe zimne vecery ok. Vhodne pre nasich rodicov a pre fanusikov Michaela a Diane. 6/10 ()

Hpatrik

Neurazí, ale zároveň ničím nepřekvapí. Z nevýrazného průměru vyčuhují snad jen výkony obou "s grácií stárnoucích herců", na kterých je vidět, že si své role užívají. ()

chrispe

Pokud máte rádi Michaela a Diane, tak si to dejte. Já je moc nemusím, takže průměrný film sklouznul k podprůměru, protože ho u mě neměl kdo vytáhnout nahoru. ()

bearmeedek

Není to žádná bomba, ale zároveň na filmu není nic špatného. Příběh dvou starých osamělých lidí, kteří nejsou odporní a jsou mile cáknutí. Humor je zlehka servírovaný a tak nějak na vás dýchá pohoda. Bez vyfasované malé vnučky by samozřejmě nebylo na co se dívat. Příjemně strávený večer. 70%. ()

E lan

Hrubě nepovedený film na tak slušný potenciál plynoucí ze slušného hereckého obsazení a nadějného námětu. Ve finále jsou postavy hrozně povrchní, dějové zvraty zkratkovité a finále nepochopitelně hloupé. Na druhou stranu to ničím neurazí a není to (na dnešek vzácně) příliš dlouhé. ()

Likan7

Celkem milý, sympatický film... by to byl, kdyby nebyl Orene Little v podání Douglase takový blbec. Mě osobně úplně kazil snahu o nějakou příjemnou náladu. Keaton je skvělá, příběh jednoduchý, předvídatelný, bez sebemenších výkrutů a překvapení, ale ten Douglas tu hraje fakt příšerně.. ()

odbornicka

Tento film si nezaslúži 4 ****, ale po dlhej dobe nejaká americká komédia, ktorá ma nevytáča svojou sprostosťou a absolútnou neoriginalitou.. Aj ked sa vo filme nic zdrvujuce nedialo, tak ma to nenudilo.. ()

TommyDiamond

Jó, to čeští důchodci, ti mají úplně jiné starosti.....Ono napravit starého morouse a ukázat mu co je to zas mít někoho rád, není dneska ve světě filmu nic extra. Celé toto představení je spíš taková pohádka pro hollywoodské šedesátníky, co chtěj chytit svoji poslední mízu.... A to mám podobné motivační kousky pro seniory docela rád. Jenže snímky s Nicholsonem (Než si pro nám přijde a Lepší pozdě nežli později) jsou prostě nedostižné.... S Douglasovi se mi dost líbil snímek Frajeři ve Vegas, který je podobného ražení. Tento snímek je však rána vedle a proto mě vůbec neoslnil. Působí dost nereálně, nezáživně a dialogy nejsou tak vtipné, jak bylo zamýšleno... Hlavním tahákem tak zůstavá samotný Michael v roli, která mu příliš nesedí... ()

Solverino odpad!

Tak to je opravdu sračka prvoligová! Otřes, to se prostě nedá... to bylo snad dělaný bez scénáře, každej si hrál co chtěl, no prostě potěš koště - koukat se na to fakt nedá! ()

Guran

Ze začátku film vypadal slušně. Příběh je sice trochu klišé, a většina dějových sekvencí už ve filmech zazněla mockrát. I tak jsem rád sledoval Douglase a jeho hereckou kolegyni. Oni jako prarodiče dokázali upoutat a na nějakou dobu zabavit, ale po půlce filmu se niťka přetrhne a začne nuda, která už nebude bavit. Film zkrátka kromě pár dobrých hlášek nenabídne nic nového. Ani Douglas film nezachrání. ()

zubrik66

Nuda, nuda a ešte raz na stokrát nuda...Sentimentálna sťaby romantická komédia, o zlom starom chlapovi a romantickej vdove...Námet vyčerpaný ako dlh argentíny... ()

mac000

Slátanina námětů a zápletek z mnoha amerických komedií. Vývoj děje i konec jsou zcela předvídatelné. Dvě hvězničky pouze za hereckou "přítomnost" M. Douglase a D. keatonové (a její příjemnou interpretaci zpívaných písní ve filmu) ()

Petule3

Slabé tři hvězdy. Asi tak 40%. Milé, ale absolutně vyprchající, jakmile film skončí. Diane miluju, ale tady to bylo zbytečné. ()

AgnesDee

Reinerovy romantické komedie mají sice sestupnou tendenci, ale pořád se jedná o velmi milý film s poselstvím, že láska se dá najít v každém věku. I když se takhle staří mrznouti už nikdy nezmění. ()