Harry Sanborn (Jack Nicholson) je 63-ročný starý mládenec so slabosťou pre mladé ženy. Jeho aktuálnou priateľkou je pôvabná Marin (Amanda Peet), s ktorou plánuje stráviť víkend v plážovom dome jej matky Ericy Jane Barryovej (Diane Keaton). Ako to už v živote býva, veci sa väčšinou nedejú tak, ako by mali. Do domu totiž nečakane zavíta aj Marinina matka Erica, uznávaná autorka divadelných hier, spolu so svojou sestrou Zoe (Frances McDormand). Inteligentnej Erice nie je dcérin nový priateľ veľmi po chuti - keď však Harry dostane počas sexuálnych radovánok s Marin srdcový infarkt, zachráni ho duchaprítomne práve ona a spolu so sestrou a dcérou ho dopraví do nemocnice. Tu sa zoznamuje so šarmantným mladým doktorom Julianom Mercerom (Keanu Reeves), ktorý nesmierne obdivuje jej prácu i osobnosť. Keďže Harry potrebuje pokoj, Julian mu káže, aby sa zotavoval v blízkosti nemocnice. Prichýli ho Erica, ktorá sa rozhodne oňho počas rekonvalescencie postarať. Harry sa na svoje veľké prekvapenie do svojej ošetrovateľky, hoci od neho nie je mladšia o viac ako polstoročie (ako jeho obvyklé priateľky), zamiluje! Lenže v tom istom čase začne Ericu zvádzať aj atraktívny Julian... A Harry? Tomu nezostáva nič iné, ako o svoju lásku zabojovať! (TV Markíza)

Tomco

Milovať je síce zábavné v každom veku, no v tomto prípade by som si radšej pozrel Jacka a Diane aspoň o 20 rokov skôr. Niežeby Diane stratila niečo zo svojho mladíckeho šarmu alebo nebodaj Jack kus zo svojho hereckého umenia, to rozhodne nie. Škrípe to v scenári, ktorý baví len na pol plynu. Nebyť spomínanej dvojice, bolo by to ešte o poznanie horšie. ()

ajuska

Ačkoli je tahle romantika trochu netradiční tím, že se zabývá jinou věkovou skupinou než většina ostatních, hraje tu můj oblíbenec Jack a začátek vypadá velmi slibně, musím ji nakonec hodnotit obligátními třemi hvězdičkami jako další z nekonečné řady průměrných romantických komedií. Jak už jsem zmiňovala rozjezd filmu byl velmi podařený, především díky konfrontaci hlavních postav, bohužel druhá hodina už značně drhne, je nudnější a o poznání méně zajímavější. Jak to dopadne, všichni víme, ale cesta k tomu se zvláště v posledních minutách jeví poněkud kostrbatá. ()

StarsFan

Osobně si nemám na co stěžovat a čtyři hvězdičky dávám s nejlepším svědomím. Ono s Jackem a Diane se dá asi hodně blbě natočit něco špatnýho a tenhle film to jen potvrzuje. První polovina, kde se oba protagonisté spíš seznamují (jedná se přece o romantickou komedii), je bezkonkurenční a dodnes mám několik scén v živé paměti. Zvlášť tu, kdy Jack dostane infarkt, protože... přiznejme si, tohle se ve filmech často hlavním protagonistům nestává. Když nad tím tak uvažuju, celý tenhle film zachycuje život v pozdním věku tak, jak pravděpodobně skutečně probíhá (nemůžu soudit, sama jsem spíš teenager). Jack a Diane občas plácnou nějakou volovinu a ani jeden z nich není tím dokonalým romantickým hrdinou. Škoda tý druhý půlky, kde právě techhle momentů ubývá a pomalu nad vším převažuje právě ta krásná romantika. Jinak by to bylo za 5* ()

Legas

Film má poněkud brutální stopáž na romantickou komedii, která navíc nabízí lepší závěr 20 minut před koncem filmu (vousatý Nicholson před návštěvou Paříže). Navíc v oněch posledních 20 minutách se vytrácí humor a závěr je vůbec takový moc překombinovaný ve smyslu "má ho ráda nebo ne?". Jinak fajn film. ()

Mahalik

Je sobota večer. Přepínám z nudy kanály. Najednou se něco stane. Bože, skutečně to byl zadek Jacka Nicholsna? Přepnu zpět a zjistím, že to není sen. Po chvíli si říkám, že je to docela legrační film.A sleduji dál... Wow, nahá Diane Keaton. Začínám se smát. A to se mi stane málokdy. Tak tohle je moje první setkání s filmem Lepší pozdě, nežli později. A co říci k filmu? Jack se pro tuto roli skvěle hodí a Diane jakbysmet.. Akorát mi mrzí, že Keanu Reeves dostal opravdu nevýraznou roli a nedokázal tak ukázat co umí. Jinak humor je na hranici snesitelnosti a dialogy taky ujdou. V některých momentech je film až moc zdlouhaví a nudný. Jak řekl Superpero: "Žádné veledílo, ale je to příjemný film." ()

• Tržby ze severoamerických kin byly 124,7 milionu amerických dolarů, součet těch celosvětových 265,3 mil. (NIRO)
  • První (i když krátká) čelní nahota Diane Keaton (Erica Barry) před kamerou. (Kulmon)