Existuje milión důvodů, proč nemít rád realitního makléře Orena Littlea (Michael Douglas), a to je přesně to, co se mu líbí. Na každého, kdo mu zkříží cestu, je schválně nepříjemný, a nechce nic jiného, než prodat poslední dům a v klidu a míru odejít do penze. A tak zatímco vyhlíží svůj velký realitní konec, tráví čas ve svém domě se čtyřmi byty. Svým sousedům se většinou vyhýbá, tedy pokud si tedy zrovna nestěžuje na hluk, který dělají jejich děti, nebo když jim nezabere celou příjezdovou cestu svým mercedesem. Dokonce i Leah (Diane Keaton), která Orena navzdory jeho nevrlosti vytrvale zve na mojito, se dostává jen rázných odmítnutí. Snese se s jediným člověkem, kterým je jeho stará přítelkyně a kolegyně Claire, a to jen proto, že se znají už celá desetiletí a hlavně proto, že dokáže být sarkastická a protivná stejně dobře jako on. Orenův život se obrátí vzhůru nohama, když se u jeho dveří nečekaně objeví syn Luke, a požádá ho, aby se dočasně postaral o jeho devítiletou dceru Sarah, o jejíž existenci Oren neměl ani tušení. Když se Sarah doslova zjeví u jeho prahu, Oren neochotně souhlasí, že ji vezme dál. Bleskově ji ale přehodí na Leah, která nedokáže odmítnout Orenovo absurdní očekávání, že ona jednoduše zvládne všechno tak, aby on mohl dál pokračovat ve svém dosavadním životě bez jakékoli změny. Sára ale Orena a Leah postupně sblíží a umožní jim vidět i odvrácenou část toho druhého. Oren brzy zjistí, že Leah je víc než jen pár rukou navíc, které mu pomáhají se Sarah. A Leah pozná, že Orenův nepřístupný zevnějšek je jen slupka, která zakrývá lidskost snažící se prodrat ven. A tak se společně perou s vtipnými, radostnými, trapnými a někdy silnými chvílemi jejich nové reality. (CinemArt)

tatanapope

Romantická komedie , která sice nebyla tak vtipná , jak by člověk od komedie čekal , ale zase musím uznat , že celkový děj byl přirozený a nenudil . Pěkný film na který se dá docela dobře koukat . ()

Jizni Tlapa

Je to udojený až běda, ale Keaton s Douglasem k sobě sedí, jak plína na zadek zasloužilého důchodce! Vytvářejí zajímavý pár a dávají tomuhle snímku, společně se sarkastickým scénářem líbivý nádech!! Zbytečně podhodnocené hodnocení začíná být na ČSFD každodenním chlebem....70 % ()

venison

Tak tohle se Reinerovi moc nepovedlo.. Scénář děravej jako cedník a poněkud nevhodné obsazení.. Michaela Douglase mám ráda, ale bohužel není typ do romantických komedií, je to suchar a poněkud "dřevíčko".. Diane Keaton potřebuje charismatického sparing partnera, který jí bude uvádět do rozpaků, protože jinak z ní také nic moc komického nevypadne.. Komedie, která moc nenadchne a nepobaví, ale hravě se přežít dá ;-) ()

Pavlínka9

Ztráta v životě z člověka dokáže udělat neskutečně nabubřelého, zapšklého a nesympatického člověka, jako z postavy Michaela Douglase, která mi neskutečně sedla. K tomu s opačným přístupem Diane Keaton a je tu dvojice, u které je předem jasné, jak to dopadne ;) Není to komedie, je to život, není to romantické, je to realita..Miluji Diane Keaton jak se posledních několik let stylizuje do ženy, která nosí tyto velké "nafouklé" sukně často s velkými pásky :) Ohromně mi to k ní sedí :) Asi proto mě ten film zaujal :D Ale tím to haslo :D Nejlepší hláška z filmu: "A do háje. Máte ve vagíně hlavičku." :D ()

zdenny

Poměrně dlouho jsem tento film odkládal. Abych si připomněl, proč jsem si určitý film v minulosti pořídil, tak si jej takzvaně proklikám. A ono nebylo nic, proč bych si řekl "tak to chci vidět". A opravdu, tento film není ničím výjimečný, vypadá velice průměrně a může lákat jen svým obsazením. Jde o to, že v jednom domě u řeky jsou sousedy starý morous Michael Douglas, který vůbec nemá rád lidi a jeho vrstevnice Diane Keaton, která je jeho pravým opakem. Jejich vzájemné soužití dělá tento film lepším než průměrným. Jde víceméně o takové to klišé, že postarší lidé mají také právo žít a milovat. Celý film je provázen velice lehkým humorem, který mně osobně sedl jak prdel na nočník. Opravdu jsem měl příjemný a pohodový zážitek. ()

kenkaku

Ne... tak to opravdu ne děti. Od dvojky Michel Douglas - Diane Keaton jsem si sliboval opravdu víc. A tím víc myslím víc humoru (tady jsem se zasmál asi tak 2x a pokaždé díky Michaelovi), ne víc zpěvu Diane... to barové krákorání bylo tak násilné a otravné, že mě začalo iritovat už během první půl hodiny filmu. Celkem je mi jedno, že scénář a zápletka je průhledná až to bolí, co opravdu vadí je nevyužitý potenciál. Každý čekal, že morous roztaje a že to začne mezi nima jiskřit. KAŽDÝ (a to jsem ani nemusel číst o čem film je). Co jsem nečekal, je že se zasměji opravdu jen 2x (scéna "následky sexu" je opravdu ta bezkonkurenčně nejlepší). Stručně tedy: nuda (80% filmu), trapnost (Diane Keaton brečí - když dozpívá, když dosexuje, vlastně skoro furt...) a nevyužitý potenciál. ()

kolemjdouc

Douglasovi v tí době bylo 70 a Keaton 68 let..čtyři hvězdy pouze pro Douglase.Keaton je tak na odpad.Přehrávala až to bouchalo dveřmi..Film byl pouze one mann show.Zbytek skomíral na úbytě. ()

peetriss

Režiséra Roba Reinera mám velice rád, považuji jej za vynikajícího režiséra romantických filmů, leč jeho kariéru lze rozdělit do několika kvalitativních období sinusoidového tvaru. Po dvou třech posledních filmech, které bych označil za výborné, se bohužel jeho sinusoidová křivka filmem Lepší teď než nikdy opět řítí dolů. Rob Reiner, i přes nepopíratelnou snahu, nedokázal správně uchopit scénář, který je objektivně řečeno neuchopitelný, dvojice Douglas - Keaton není dobře obsazena (chyba castingu, herci výkonem nepropadli), navíc zpěvné pasáže Diane Keaton jsou otravné. Vztahy mezi hlavní dvojicí i mezi Douglasem a jeho vnučkou, který měl vysoký potenciál, jsou odfláknuty. A vůbec film celkově vyznívá pouze užvaněně a přitom zcela sterilně všech třech žánrových polohách. Rob Reiner je součástí mé topky, tady mám však pocit, že se utnul a viděl jsem jeho nejslabší film. ()

bloodcountes

Díky Bohu to nebyla komedie, ale taková milá neobjevná vyprávěnka o nerudném dědkovi (o kterém je jasné, že se z něho vyklube fajn člověk, jak jinak) a dalších poměrně schematických postavách a postavičkách jakéhosi amerického předměstí. Michael Douglas stačil celý film táhnout a Diane Keaton velmi schopně sekundovala. Zaujala mě linka o sledování housenek a líhnutí motýla a ani barový zpěv mi nepřišel nijak odpuzující či nepatřičný - ačkoli takhle v parném srpnovém nedělním poledni to tak nevyzní, jistě se velmi dobře hodí do večerních zadumaných barových nálad:) Ani děti neiritovaly, prostě takovej milej příběh s milým koncem, kterej k takovému filmu nutně patří. ()

Rada

Bohužel velmi slabý film, tuctové téma, v podstatě nic čemu jsem chtěla věnovat svůj čas, zajímalo by mě, po kolika minutách by divák film vypnul, kdyby v něm nehráli dva herečtí velikáni, typuju, že víc než patnáct minut by nevydržel. Věřím, že Douglas i Diane do toho šli s dobrým úmyslem a snažili se, ale nedopadlo to. Možná kdyby tady nebyla podobnost s Lepší pozdě nežli později, kde byl humor a spád a kde jsem to Diane i Nicholsnovi věřila. ()

Hepy13

Obličeji Michaela Douglese arogance sluší, i jeho většině filmových rolí. Postupná proměna osobnosti člověka, z arogantního idiota v chápajícího a milého. Takových filmů už bylo hodně. Tohle je pouze průměr, tentokrát s Douglasem a Diane Keaton. ()

jandula00

Nevím proč, ale tyto zazenitové komedie mě vcelku baví. U Lepší teď než nikdy jsem byla mírně skeptická už předem, protože nemám ráda vykrádání jiných filmů už v názvu. Pak jsem ale zjistila, že se o to postarali naši čeští překladatelé a né samotní tvůrci filmu. Zklamaná jsem nakonec byla i tak. Ačkoli Diane Keaton i Michael Douglas patří mezi mé oblíbence, dohromady jim to moc nešlo. Zřejmě má Michael lepší plastické chirurgy, ale věkově mi ti dva nějak neseděli. Charaktery rolí byly také dost žalostně napsané a vlastně nesympatické (což je v romantické komedii celkem chyba). Navíc tam té "srandy" bylo až žalostně málo - jestli vůbec nějaká. Celkově zklamání a zapomenutí. ()

barteca

Tak 40 a výše, rodiče a prarodiče budou hodnotit jinak. Film o citlivých vztazích v rodině, s humorem a dobrými postřehy. D Keaton je zdatná i pěvecky. ()

Hapretor

Dost nudné a nevtipné. Při předpokladu, že tam hrál Douglas (i když jeho šarm a sex-appeal již vyprchal jak výpary toluenu) a D. Keaton (která přes vysoký věk vypadá svěže a atraktivně), bych očekával lepší, o mnoho lepší podívanou. S nějakými vtipy, ne trapnými scénami - s lepším scénářem, ne unylým odvyprávěním, a sarkasmus postavy Douglase nestál za nic. "Lepší už to nebude" a s tím spojený J. Nicholson vyhrává na celé čáře. ()