Existuje milión důvodů, proč nemít rád realitního makléře Orena Littlea (Michael Douglas), a to je přesně to, co se mu líbí. Na každého, kdo mu zkříží cestu, je schválně nepříjemný, a nechce nic jiného, než prodat poslední dům a v klidu a míru odejít do penze. A tak zatímco vyhlíží svůj velký realitní konec, tráví čas ve svém domě se čtyřmi byty. Svým sousedům se většinou vyhýbá, tedy pokud si tedy zrovna nestěžuje na hluk, který dělají jejich děti, nebo když jim nezabere celou příjezdovou cestu svým mercedesem. Dokonce i Leah (Diane Keaton), která Orena navzdory jeho nevrlosti vytrvale zve na mojito, se dostává jen rázných odmítnutí. Snese se s jediným člověkem, kterým je jeho stará přítelkyně a kolegyně Claire, a to jen proto, že se znají už celá desetiletí a hlavně proto, že dokáže být sarkastická a protivná stejně dobře jako on. Orenův život se obrátí vzhůru nohama, když se u jeho dveří nečekaně objeví syn Luke, a požádá ho, aby se dočasně postaral o jeho devítiletou dceru Sarah, o jejíž existenci Oren neměl ani tušení. Když se Sarah doslova zjeví u jeho prahu, Oren neochotně souhlasí, že ji vezme dál. Bleskově ji ale přehodí na Leah, která nedokáže odmítnout Orenovo absurdní očekávání, že ona jednoduše zvládne všechno tak, aby on mohl dál pokračovat ve svém dosavadním životě bez jakékoli změny. Sára ale Orena a Leah postupně sblíží a umožní jim vidět i odvrácenou část toho druhého. Oren brzy zjistí, že Leah je víc než jen pár rukou navíc, které mu pomáhají se Sarah. A Leah pozná, že Orenův nepřístupný zevnějšek je jen slupka, která zakrývá lidskost snažící se prodrat ven. A tak se společně perou s vtipnými, radostnými, trapnými a někdy silnými chvílemi jejich nové reality. (CinemArt)

Matty

Tahle země není pro mladý. Kéž by můj důchod byl stejně pohodový, nedramatický, bezbolestný a utěšivě předvídatelný jako tento film. Zároveň ale doufám, že v něm bude více humoru a méně barového zpívání Diane Keaton. Naši rodiče a prarodiče si zaslouží důvtipnější filmy, Diane Keaton, Michael Douglas a Rob Reiner zas inspirativnější scénáře. 40% ()

Malarkey

Miloučký ničím neurážející americký film s Michaelem Douglasem, co hraje otrapu, který nikoho nemá rád a zároveň nikým není milován. Jeho chování ale postupem času vzbudí soucit u některých sousedů a tak se i s příchodem tohoto soucitu vytvoří emoce, které dokáží zaplnit hodinu a půl příjemně ubíhající film, který mi až moc připomínal Lepší pozdě nežli později s nedostatkem zapamatování hodných scén. ()

Fr

,,NEMOHL JSEM BYDLET VEDLE TEBE JAKO KAMARÁD. NECHCI BÝT TVŮJ KAMARÁD! CHCI BÝT S TEBOU…" /// ,,Bábo, pojď se podívat, jak žijou důchodci v Júesej…“ (říká dědek a nervózně listuje v letáku). (PO PŮL HODINĚ:) ,,Ty vole dědku, dyť voni nemaj žádný starosti.“ … ,,Co kecáš, dyť říká, že už dlouho nepíchal“. (Dědek furt listuje v letáku. Sekl se na straně 3, kde jsou malý obrázky z lahůdkářství moc malý) … (PO další PŮL HODINĚ:) ,,No tak vidíš, dyť von nakonec nebude tak špatnej. A vona umí móc hezky zpívat.“ … ,,Šak jsem říkal, že chce píchat. A tomu békání říkáš zpěv. Koukni Braník za 2 kačky…“ (PO další – tedy třetí PŮL HODINĚ:) ,,Já to věděla! Moc hodnej člověk to je! A ona dokázala zazpívat, aniž by se rozbrečela. Moc optimistický. A tý lásky. A co já mám s tebou, hovno! A starosti.“ … ,,Dyť jsem říkal, že chce píchat. A kvůli tomu natočej film. Koukni, maj dývýdý za 15 korun. Koupíme děckám, ať se maj jako ti v Americe.“ (odkládá leták, odchází někam kvůli prostatě a přemejšlí, jak vyměnit starou za tu sympatickou americkou babičku, která kromě jízdy na kolotoči dokáže jezdit i na jinejch věcech. Neuvědomuje si chudák, že sledoval jen a pouze hereckou exhibici Diane Keaton (a Michaela Douglase) a že to souznění dvou starších lidí byl promyšlenej šmejdskej kalkul). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hledám film do domova důchodců. 2.) Chci se unudit k smrti (páč si domů nenosím letáky). 3.) Thx za titule ,,MatthewP27“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR * AKCE ne NAPĚTÍ ne ()

Jara.Cimrman.jr

"Prodal jsem domy starší, než jsi ty, a spousta z nich byla v mnohem horším stavu." Protivných dědků sršících sarkasmem nemám nikdy dost. Samozřejmě na filmovém plátně, protože jinak mne spíše baví srážet je autem. A Douglas si svého Orena střihl tak zábavně, že mi nevadil ani provařený děj, ani sexuální vztah mezi vrásčitými lidmi a přežil jsem i to unylé barové zpívání. Trefných hlášek byl totiž dostatek a mně rozhodně nevadí nechat se jednou za čas zasypat hromadou štěstí. ()

ORIN

Český distribuční název evidentně odkazuje k filmu Nancy Meyers Lepší pozdě nežli později, čímž pravděpodobně chce oslovit podobnou cílovou skupinu. Vzhledem ke stejnému obsazení hlavní ženské postavy v podobě Diane Keaton je to snad i trochu opodstatněné. Někteří diváci nalákáni na očekávaný zážitek mohou ale velmi rychle vystřízlivět. Především první polovina nemá daleko k nesnesitelnosti, film při jakékoli snaze o vtip selhává, zápletka je banální, příběh předvídatelný a divák jen čeká, jakmile jeho domněnky a hypotézy vyprávění potvrdí. Paradoxně ve druhé polovině, kdy jsou karty jasně rozdány a jde jen o to, jakým způsobem se dojde k očekávanému konci, je film přirozený, vtipný a funguje. Celkově je to tak na 2,5*. ()

castor

Rob Reiner je ostřílený tvůrce a přesně ví, co chce vyprávět. Nemá žádné ambice, ví, že nepřijde s ničím novým, že nějak zásadně nestrhne nebo nepřekvapí chytrou pointou. Protivný makléř Michael Douglas po smrti manželky nenávidí všechno kolem. Žije sám pro sebe, až mu u dveří přistane dcera od zatraceného synka. Vnučka pochopitelně změní jeho hodnotový žebříček. Douglas si rozmrzelého dědka náležitě užívá, postava Diane Keaton to s dobrotivostí přehání, ani v reálném životě nemusím „obláčkové“ lidi, být to jinak, asi by přibylo i kousavých slovních přestřelek. Přesto to má slušné tempo a několik milých momentů. Kdo nic nečeká.. ()

MMR

Blbost od začátku až do konce. Hlavní postavy mají naprosto nesympatické až odpudivé vlastnosti a chovají se hrůzostrašně. Trpěl jsem, přetrpěl jsem. ()

Hunt

70% Já nějak nevím, nebo spíš vím. Tyhle snímky jsem kdysi považoval za laciné a spíše jsem se jim vyhýbal. Přesto jsem hrozně rád, že tyto lehké, místy naivní a nerealistické filmy vznikají. Tím myslím ty s kvalitním hereckým obsazením a zkušenými/citlivými tvurci. Někdy se to podaří lépe: např Lepší už to nebude, Dokud nás smrt nerozdělí, ...stejně je ten pozitivní nádech příjemný. Hlavně to celé drží charisma Douglase a Keaton...no, asi hold stárnu ()

Rosaviva

Na to, že to měla být komedie, tak jsem se teda opravdu moc nepobavila. Nezachránilo to ani herecké obsazení. Navíc byl ten film dost zmatečný, hlavně ten začátek, Douglas prodává svůj dům, a pak najednou se ukáže, že bydlí někde jinde, asi s další miliardou lidí (to jsem nepochopila, jak se všichni naskládali do jednoho domu), a pak pochopitelně nechybí happyend. 2* ()

Anarvin

Lepší teď než nikdy naprosto přesně ví, jakým filmem chce být a na nic si nehraje. Vznikla tak předvídatelná, neoriginální, ale nekonečně příjemná pohádka o nabručeném vdovci, který zatnul zuby a řekl si, jestli by přeci jen nestálo za to, být ještě jednou v životě šťastný. Film pobaví, pohladí, občas rozněžní, ale nikdy nesklouzne k křečovité sladkobolnosti, která v podobných případech obvykle dovede velice spolehlivě pošlapat všechno ostatní, co se povedlo. 7/10 ()

Marze

Hrdina je podobně jako ten Nicholsonův nerudný samotář, který svým sousedům pije krev, a také jeho polidštění vede přes pozdní milostné vzplanutí. Douglas už sice nemá postavu salonního svůdce, ale pořád ještě mu zbyl dostatek osobního šarmu i hereckých schopností, jak nedbale trousit jedovaté poznámky na adresu zákazníků - Odkud že jste, z Vietnamu? Tam jsem byl -, vnučky sledující náhlý sousedčin porod - Tak tady vidíš následky sexu! - či zpívající Keatonové - Má historickou hodnotu, spala s Elvisem. ()

heyda

Na Rainera docela slabý výkon. Jako jednohubku si to k propršenému večeru dovedu představit, ale znovu už to opravdu vidět nemusím. Slabší průměr 45% ()

Flego

Uznávaný režisér, špičkoví herci a... hrozne melodramatická nuda. Bola to pre mňa nepríjemná sprcha, dostalo sa mi len pramálo dobrých scén, mnoho nudných dialógov a samotný príbeh mohol byť viacej prepracovaný. Verím však, že priaznivci Pilcherovej si možu užiť. ()

Roman.Ticka

Nebylo to špatné, ale nějak jsem u obou mých oblíbenců cítila nevyužitý potenciál, za což viním nedotažený scénář. Douglas je elitní pěšák, ale Diane ho tentokrát převýšila, spíš proto, že jemu jsou role situované do starých otců alias dědečků ne příliš na míru, sedl by mi zde víc starý osvědčený Nicholson. A to je možná ono, oba filmy s Nicholsnem Lepší pozdě...Lepší už to nebude...nikdo nikdy patrně nepřekoná. Ještě že začlo pořádně mrznout a sněžit, konečně!! ()

Terva

CITÁT - Proč musíš mít hrob na kopci? Stejně z té vyhlídky nic nemáš.............. Hlavní hrdina je morous, ale má si svou pravdu. CITÁT - Míval jsem soucit............ Příběh se jeví jako ciťáček, a je celkem dost uměle vytvářený. Čím déle to trvalo, tím méně mě to bavilo. 50% CITÁT - Nedělejte z toho víc, než to je................ ()

DEXTER099

Takový film co nenadchne,ale ani neurazí.Stojí to jak asi čekáte hlavně na Michaelovi Douglasovi a Diane Keaton.Příběh o tom jak si děda v podání M.Douglase najde cestu k synovi a všeobecně lidem po odchodu manželky skrze jeho vnučky kterou má na starost vám uběhne jedna dvě,ale nic moc to ve vás nezanechá,ale potěší ,že se stále na plátně objevují a baví tato esa a proto za mě 60 % a tři hvězdy. ()

Vxxx

Bohužel. Je to takové lehce povrchní. Film vůbec nejde do hloubky... jako bych na něj koukala přes zamlžené sklo... a když už jsem byla konečně schopná vidět trochu skrz, tak film skončil. Nějak jsem tam asi nepochopila to hrozné drama, ani tu komedii a bohužel ani tu romantiku. Prostě to bylo takové... nijaké. 2* ()

Rosana

No, táhlo se to jako smrad. Ano, film o tom, že i na stará kolena se z někoho může stát lepší a citlivý člověk, bude mít vždycky nějaký úspěch. Já jsem se nudila. ()

kaylin

Klasická americká komedie průměrného ražení, kde nebýt skutečně skvělých herců, nejspíš ji snadno přehlédnete. Douglas je skvělý ve všech polohách, stejně tak i Keaton. Jen škoda, že je to celé takové prvoplánové a dostává to z vás emoce přesně tak, jak čekáte. Nebýt té srdcebolnosti, bylo by to určitě lepší. ()

ABLABLABLA

"Oh shit, There's a head in your vagina." Označení komedie je opravdu velmi zavádějící, velmi. Je to takový ten pohodový film, kterých však vznikají tuny a tuny... zvláště v USA. Rozhodně nic, za co by člověk chtěl zbytečně utrácet lístek do kina, ale na vypnutí mozku je to fajn záležitost s neurážejícím obsazením /jako řekněte, kdo chce vidět, jak se D. Keaton rozbrečí po sexu?/, vhledem do života dvou důchodců/vdovec/vdov, kteří se nesnáší a nově zjevenou vnučkou M. Douglasa a hrozně uondanou nijakou hudbou. ()