Existuje milión důvodů, proč nemít rád realitního makléře Orena Littlea (Michael Douglas), a to je přesně to, co se mu líbí. Na každého, kdo mu zkříží cestu, je schválně nepříjemný, a nechce nic jiného, než prodat poslední dům a v klidu a míru odejít do penze. A tak zatímco vyhlíží svůj velký realitní konec, tráví čas ve svém domě se čtyřmi byty. Svým sousedům se většinou vyhýbá, tedy pokud si tedy zrovna nestěžuje na hluk, který dělají jejich děti, nebo když jim nezabere celou příjezdovou cestu svým mercedesem. Dokonce i Leah (Diane Keaton), která Orena navzdory jeho nevrlosti vytrvale zve na mojito, se dostává jen rázných odmítnutí. Snese se s jediným člověkem, kterým je jeho stará přítelkyně a kolegyně Claire, a to jen proto, že se znají už celá desetiletí a hlavně proto, že dokáže být sarkastická a protivná stejně dobře jako on. Orenův život se obrátí vzhůru nohama, když se u jeho dveří nečekaně objeví syn Luke, a požádá ho, aby se dočasně postaral o jeho devítiletou dceru Sarah, o jejíž existenci Oren neměl ani tušení. Když se Sarah doslova zjeví u jeho prahu, Oren neochotně souhlasí, že ji vezme dál. Bleskově ji ale přehodí na Leah, která nedokáže odmítnout Orenovo absurdní očekávání, že ona jednoduše zvládne všechno tak, aby on mohl dál pokračovat ve svém dosavadním životě bez jakékoli změny. Sára ale Orena a Leah postupně sblíží a umožní jim vidět i odvrácenou část toho druhého. Oren brzy zjistí, že Leah je víc než jen pár rukou navíc, které mu pomáhají se Sarah. A Leah pozná, že Orenův nepřístupný zevnějšek je jen slupka, která zakrývá lidskost snažící se prodrat ven. A tak se společně perou s vtipnými, radostnými, trapnými a někdy silnými chvílemi jejich nové reality. (CinemArt)

PamelaJJK

Musím předeslat, že Michael Douglas je můj oblíbený herec. Nebýt jeho, tak bych tuto sentimentální romantickou komedii poslal do kopru. Sentimentu zde bylo přespříliš, koření v podobě arogance hlavního hrdiny bylo nějaké vyčpělé a tvůrci s ním nepochopitelně šetřili a že láska kvete v každém věku ví i malé dítě. Hudba nijak výrazná. Děj průhledný a předvídatelný. Škoda. Čekal jsem mnohem víc. ()

blondboss

Príjemná priemerná romantická jednohubka, od ktorej dostanete presne to, čo od nej očakávate. Už to tu síce bolo mnohokrát, ale prečo nie. Dá sa povedať, že ide o také "áčkové béčko" v rámci svojho žánru. A v podstate to bola one-man show v podaní Michaela Douglasa, ktorý to zahral skvele. Nič svetoborné neočakávajte a príďte trochu vypnúť. 55 % ()

lobo87

Príjemná oddychovka (aké Reiner točí už tradične) so zaujímavým ústredným duom. Diane Keaton hrá v poslednom čase rovnaké postavy, ale i keď sa mi príliš nepáčia, asi som si už zvykol. Douglas je akousi čajíčkovou verziou Melvina Udalla a celkom mu to pasuje. Pri rozumnej stopáži nenudí, ale ani nenadchne... 60% ()

HiroM

Wow, 1 hvězda za to že jsem byl na tom zadarmo, tenhle typ filmů mě ubíjí k ospalosti a nebdělosti. Ani jednou jsem se nezasmál, nemastné, neslané, nedovařené. Douglas je možná Pan herec, ale zde mě nepřesvědčil. Doufal jsem že nakonec bude svatba jako v pravém americkém dojáku, ale nebyla, ono ani tak bych nezměnil hodnocení. Škoda času ()

david666

Velká pohádka. Když bych vynechal herecké obsazení tak by film byl ztěží koukatelný. Vlastně nic se zde neděje a Diane hraje svou tisící kopii neurotičky a Douglas kopii (špatnou) Nicholsona z Lepší už to nebude. ()

esmoke

Starý zapšklý realitní makléř Michael Douglas má ledové srdce, které mu shodou náhod začne pod vlivem jedné a půl ženy roztávat. Již mnohokráte viděné, neurazí ani nenadchne, příjemné a nezávazné pokoukání pro vyplnění volného času. (CZ dabing) Rozpočet : $30 miliónů, Tržby: $25,312 miliónů ()

rytir1

Ti mladí kazisvěti tady fakt zničej cokoli. Douglas parádní, dlouho jsem se s ním tak nenasmál. Konec sice slabší, ale ty jeho hlášky, to kecáte že nemá na víc než 55 procent..,, Proč musíš mít hrob na kopci? Stejně z té vyhlídky nic nemáš... :-DDD ()

Pogo666

Možno to neboli ich životné výkony, možno to bol len priemerný film plný klišé - ale - až budete starší, tak to bude presne ten typ filmu,ktorý si budete chcieť pozrieť v nedeľu poobede. ()

mocart

Miluji Michaela Douglase, ještě víc miluji Diane Keaton, proto jsem se na tento film hodně těšil. Jenže ... bída, nuda, prvoplánový podprůměr, navíc už tady všechno mockrát bylo (a v mnohem lepším provedení). Ani komedie, ani drama, romantika už vůbec. Jakoby si všichni, kdo se na filmu podíleli, od scénáristy po posledního herce, odskočili od něčeho důležitějšího, a tento film natočili jaksi mimochodem a s nepříliš velkou chutí. Škoda. ()

Fracek

Pro mě skvělý ...zlatej Douglas. Keaton už řádově horší, mohli tam dát lepší vykopávku, aspoň teda s chytlavějším úsměvem, koukat na ten její bylo trochu utrpení v mixu s Douglasem, který měl zoubečky jak perličky v tlamě rošťáka. ()

raru

Rutinný herecký výkon Michaela a Diane,ale inak filmový odvar.A Michaelovi som tú premenu a zaľúbenosť neuveril ani na sekundu. ()

Mistr119

Od začátku do konce bylo jasné, jak to dopadne, že Oren změní charakter, že přilne k Leah i ke své vnučce, takže celkově takový mainstream. Ocenit musím značnou dávku humoru a super metaforu v závěru s vylíhnutou housenkou, která tak film alespoň přibližuje k 60 %. ()

Jurcekk

Popík ako sa patrí. Reiner starý mazák. Hlavná dvojica v pohode. Keaton to na staré kolená svedčí. Douglasa pekne obliekali. Toto si pozrieť v nedeľu večer poteší... ()

foils

Na to, jak nevalná pověst tomuto dílku předcházela, to nakonec nebylo tak zlé. Taková oddechovka s řadou komických prvků - co na tom, že některé tvůrci nejspíš mysleli vážně (vnučka vytvoří pomocí nejnovější aplikace video přerodu housenky v motýla a zakončí ho stylově oldschoolovým, v ruce drženým titulkem). ()