Spisovateľ Melvin Udall (Jack Nicholson) žije osamelo v luxusnom manhattanskom byte. Napriek tomu, že už napísal viac ako šesťdesiat úspešných kníh s príbehmi plnými lásky, on sám je čudák, ktorý nenávidí všetko a všetkých - a navyše trpí množstvom rôznych drobných obsesií... Je posadnutý hygienou, takže si do reštaurácie nosí vlastný plastikový príbor; umýva sa vždy najmenej dvoma mydlami; na ulici sa vyhýba akejkoľvek nerovnosti a neprekračuje čiary; neznáša telesný dotyk a starostlivo dbá o desiatky drobných denných rituálov... Zo škodoradosti hodí do šachty na odpadky malého psa svojho homosexuálneho suseda, maliara Simona Bishopa (Greg Kinnear), vo svojej obľúbenej reštaurácii nemilosrdne vyhodí od „svojho“ stola mladý židovský pár a vzápätí hrubo urazí svoju obľúbenú servírku Carol Connellyovú (Helen Hunt). Sympatická žena žije sama so svojim malým synom Spencerom (Jesse James), ktorý trpí ťažkou formou astmy. Na počiatku veľkých zmien v živote menovaných je banda, ktorú Simon pristihne pri vlámaní sa do jeho bytu. Zlodeji ho surovo zmlátia a utečú. Kým maliar skončí v nemocnici, jeho priateľ Frank Sachs (Cuba Gooding Jr.) rázne donúti Melvina, aby sa medzitým postaral o jeho psíka Verdella (psi Jill, Timer a Billy). Napriek počiatočným nezhodám si na seba spisovateľ a pes rýchlo zvyknú natoľko, že keď sa Simon vráti z nemocnice a pes sa k nemu neochotne vráti, Melvin prepadne depresii. Keď navyše vo svojej obľúbenej reštaurácii zistí, že „jeho“ servírka Carol musela zostať kvôli chorému synovi doma, spraví scénu, po ktorej ho majiteľ za potlesku ostatných hosťov vyhodí na ulicu. Melvin sa rozhodne Carol vyhľadať... (TV Doma)

RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jeden ze 100 nejlepších romantických filmů - 100 Greatest Romance Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Co slovo, to perla. Dialogy jsou naprosto přesné, vtipné a často geniální, děj běží tak dobře, že konec po 139 minutách je příliš brzy. K tomu v hlavních rolích užasní Nicholson a Huntová, dva herci z mojí TOPky. A skvělá hudba od Zimmera. Lepší už to nebude, 6 hvězdiček dát nemůžu... Trailer: http://www.sms.cz/film/lepsi_uz_to_nebude/ukazka ()

InJo

Opovrženíhodný mrzout, nejúžasnější ženská na světě a příběh jejich sbližování. Snad v žádné jiné romantické komedii (i když místy to má mnohem blíže k psychologickému dramatu) nefunguje tohle klišé tak masivně jako zde. Důvod, proč obecně příliš nevyhledávám romantické komedie, je ten, že většinou je u nich předem jasné, jak přesně skončí (a díky tomu mě pak moc nebaví ani jejich průběh) a protože mi často nijak zvlášť neimponuje ani jeden z představitelů titulní dvojice. LEPŠÍ UŽ TO NEBUDE víceméně absentuje obě tyto subjektivní výtky. Vlastně ani nevím, co mám na tom filmu raději - zda mistrovské výkony Nicholsona a Hunt (ale i Kinneara a dalších) nebo dokonalý scénář o několika dějových liniích (všechny jsou skvělé a žádná nepůsobí nadbytečně, naopak), s nulovým procentem hluchých míst a celou řadou vtipných a srdcervoucích dialogů. Inteligentní zábava, která má určitě i nějaký ten přesah. Takových filmů je třeba si vážit. 90 % ()

Hakha

Nádherný film s vynikající výpravou, která nám pomalinku ukazuje změnu chování Melvina, jež neskutečně elegantně zahrál Jack Nicholson s též výborným výkonem Helen Hunt a Gregora Kinneara. Scénář a hudba mistrovské, a horko těžko se zde nachází nějaké chyby, které by film podkopávali nohy. Tohle dílo se řadí mezi moje nejoblíbenější a nejlepší romantické komedie, které jsem kdy viděl, a právem dostává silných 5 hvězdiček… ()

Anderton

Ale hej, názov klame, mohlo by to byť ešte o niečo lepšie. Podobne, ako pri Cene za nežnosť som sa na prvý krát nedokázal stotožniť s Brooksovým štýlom rozprávania, avšak po rokoch, keď už som vedel, do čoho idem, som si film poriadne užil. Zaslúžený oscar pre Nicholsona, ktorý sa na jeho predávaní bál, že sa potopí spoločne s Titanicom. Najvtipnejšia úloha Grega Kinneara. A pozor, Brooksov humor v jeho filmoch je značne rozdielny oproti tomu, čo produkuje v Springfielde! ()

Real Tom Hardy

"PEOPLE WHO TALK IN METAPHORS OUGHTA SHAMPOO MY CROTCH." ------------- Konečne som sa tešil, že dostanem poriadne nadpriemerný film o spisovateľovi a jeho spisovateľskom živote, no znova som dostal niečo, kde tento faktor primárnu rolu nehral. V tomto prípade ani sekundárnu, alebo terciárnu. Najlepšie povedané, žiadnu. Maximálne tak stál za pôvodom špičkových dialógov a slovných výmien. Ako náplasť útechy som ale dostal prvotriednu hereckú exhibíciu Jacka Nicholsona. Nezaostávala neprekvapivo ani Helen Hunt, predsa len ma zvykne sklamať veľmi sporadicky. ()

• Mladou dvojici židů v restauraci ztvárnili herci Peter Jacobson a Lisa Edelstein, kteří se o 10 let později setkali znovu, a to v rolích Dr. Chrise Tauba a ředitelky Dr. Lisy Cuddy v populárním seriálu Dr. House (2004–2012). (Václavička)
  • Courteney Cox byla jednou z možností pro roli Carol (Helen Hunt), ale režisér ji z projektu stáhnul, protože podle něj měla příliš velké nároky na produkci. (lyukassza)
  • Ve jedné scéně napodobuje pes Jacka Nicholsona (Melvin Udall), jak se vyhýbá trhlinám na chodníku. Filmaři toho docílili tak, že na praskliny umístili malé překážky, takže se jim pes musel vyhnout. Překážky pak byly dodatečně digitálně odstraněny. (don corleone)