Interview se zabijákem

• Veľká Británia Interview with a Hitman

Tichý, vytrvalý. Žádné vztahy. To je Viktorův styl. Mantra, která ho vytáhla ze slumů v Rumunsku na vrchol své profese – nájemného vraha. Viktor zná hodnotu života vice než většina lidí, což mu dává předpoklad stát se perfektním zabijákem. Ale po bezcitném podrazu od svých šéfů utíká do Londýna, stane se členem nové rodiny a zjistí, že se octnul uprostřed zuřivého boje podsvětí o moc. Viktor je teď lepší, rychlejší a ještě více nemilosrdný, než kdykoliv předtím. Dostane příležitost, aby začal nový život. Ale podaří se mu někdy uniknout nepříjemnostem a skrytým tajemstvím z jeho minulosti? (oficiálny text distribútora)

Marsik

Znáte ten pocit, jak už jste viděli spousty a spousty akčních filmů, ze kterých už jste unudění a jenom čekáte na nějakou neotřelou pecku, která vás posadí na prdel? Tak toto je přesně můj případ, kdy jsem po delší době zaznamenal akční film, který je svým provedením jiný, neprofláknutý a atraktivní. Luke Goss je pro mě novým akčním hercem, jehož charisma je vskutku zajímavé. Na britské poměry hodně slušná záležitost, za kterou se rozhodně nemusí stydět. Pravdou je, že ti mafiáni byli ztvárněni herci neherci, které by obsadil Steven Seagal do svého filmu, odehrávající se v Rumunsku či Bulharsku. Ale v tomto případě mi to přišlo v pohodě a atmosféra syrového prostředí Rumunska tento krutý film jenom dokreslovala. Závěr rozhodně velké překvapení! Takže když to shrnu, sežral jsem Angličanům i s navijákem. A fakt, že má film momentálně pouze 59%, tomu se pouze směji. Já jsem v rozdávání procent rozhodně štědřejší. 80% ()

verbal

Ať si tu sebestřední, nezdravě kritičtí gayové kňučí sebevíc, tohle je jasný příklad toho, že i z hovna lze uplést bitch. A tahle má i nehty, škrábe a docela obstojně u toho řve. Ano, stálo to celé jen pár charterových letenek do Bukurešti, má to hnusnou, rumunsky papundeklovou výpravu, kameraman je taky zřejmě ještě na učňáku, kde drtí filtry a ostření, a ani k těm škaredým hercům zřejmě moc nepřilnete, nicméně příběh, scénář a dialogy mají kromě paty i hlavu, je to takové poeticky špinavé a hlavně tam nehraje ani jeden WCJD a ani jeden SS, kteří by to kazili svým "živočišným herectvím". Tudíž objektivně jednu navíc přitlačím, abych tady to semeniště podřadných, subjektivních názorů trochu vyvážil, i za cenu toho, že mi zase nějaký hloubavý septimán nablije do pošty. ()

Malarkey

Jak já se těšil na nějaké béčko. I když vlastně já to původně ani jako béčko nevnímal. Viděl jsem tady ty hodnocení a říkal si, že tohle by mohlo být něco nekorektního a zajímavýho. Zajímavej film to nicméně je. Příběh je určitě jeho hlavní devizou. Díky němu jsem vlastně vydržel až do konce. Jenže akce jako takové jsem se moc nedočkal a tak jsem se místy dost brutálně nudil. Viděno na základě Challenge Tour 2015 ()

Fr

,,KDYŽ JE TŘEBA SRAZIT ČLOVĚKA NA KOLENA, NESTAČÍ HROZIT JEN KULKOU....“ /// (Vyprávěj…Viktore, vyprávěj….) …Narodil jsem se na hnusným sídlišti, kde se z vás stane buďto hajzl nebo dojebanec. Fotr stál za hovno (spoiler: umře), matka… no prostě matka (spoiler: umře. P.S.: (možný spoiler) všichni někdy umřem. I já…). Ještě že tam byl strejda mafián… STRAŠLIVÝ HERCI! Naštěstí postupně Viktor všechny (i mě) přesvědčuje, že chytrost nejsou žádný čáry. Hraje k tomu divná podprahová ,,snová“ hudba (několikrát mi z ní málem hráblo) a jestli má Luke Goss ňáký charisma nevím doteď (asi ta hudba…). Casting měl nestarost nějakej mongolskej pastevec, naštěstí scénárista s ním nesdílí zálibu v ovcích a lehce to celý postupně žehlí. A tak Viktor chvíli baví (v akci), pak zas nudí (tak schválně…), ale já počítal s tím, že tady nebude všechno úplně ,,košer“. A beru to. Za ty prachy – proč ne. Ale pořádný béčko se hraje jinde. (Stejně jako céčko.) NĚKDY JEN KULKA NESTAČÍ… /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Ve 12ti jsem vystřílel svoji první rodinu. 2.) Jsem novinář a mám námět na reportáž. Ozval se mi nájemnej vrah (bude vadit, že jsem ….soráč, spoiler). 3.) Thx za titule ,,unchained“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ * ()

EvilPhoEniX

Překvapivě slušné béčko a nejspíše nejlepší role Luka Gosse. Bitky jsou fajn a jsou celkem tvrdé, ale příliš moc jich není, spíše překvapí vynikající závěrečný zvrat, který by se dal při velkém přemýšlení odhadnout už v půlce, ale já se nechal nachytat. Bavil jsem se 70% ()

Wacoslav1

Není to sice nic extra, ale jak to verbal přesně vystihl někdy se dá i z mála udělat moc. Luke Goss tradičně výborný a hodně to podržel. Film mě překvapil a v rámci svojí ligy představuje rozhodně nadprůměr.70% ()

darkrobyk

Výborně, takhle nějak jsem si Hitmana představoval...akci a výbuchy přenechat Punisherovi, Hitman si vystačí s psychologickým dramatem. A jde mu to skvěle. O mrtvoly samozřejmě není nouze, byla by z nich pěkná kopice, daleko zajímavější je však putování hlavního hrdiny životem, jehož cíl se nachází v pekle. Syrové, špinavé, bezvýchodné. Představa, že zabijácké řemeslo jednou pověsím na hřebík a minulost vymažu lusknutím prstu, je samozřejmě mylná, což musí pochopit i Hitman, byť se mu to moc nelíbí. Zabítí - pomsta, zabití - pomsta, zabití - pomsta. Mnozí chlapi to tak mají, ovšem mnohé chlapy předčí leckterá žena... Pomalé jak zrnka přesýpacích hodin, což se mi po všech těch klipových šílenostech (Jason Statham a spol) velmi zamlouvalo. ()

predators

Tak pro mě stejně tajemná záležitost jako chladnokrevný Hitman sám. I když se tedy dovídáme z jeho vyprávění, jak to všechno vlastně bylo, stále je co mlžit. Příběh je jedním slovem parádní a hltal jsem jak trable toho piškota, tak i Luka Gosse, ze kterého charisma přímo stříká na obrazovku. Závěrečné trilema se dalo čekat, ale i tak mělo tu správnou šťávu. 75% ()

korbitch22

Za týdenní rozpočet FK Příbram natočený hodně zajímavý a překvapivě dobrý Rumunsko / Anglický biják.Film má neuvěřitelně pomalé tempo, což ale neznamená, že to je špatně.Styl vyprávění je dost temný a brutální.Třeba první slovo uslyšíte až po deseti minutách.Připadá mi docela absurdní absence krve, když Goss někoho sejme není to buď vidět vůbec, nebo by se člověk prostě krve nedořezal, což lze vysvětlit snad jedině opravdu snad nulovým rozpočtem.Pokoušet se o artovější podaní dvd céček z Rumunska mi vůbec nevadí, Goss to zaválel výborně a vyšperkovaný a hlavně nepředvídatelný konec dělá z tohodle filmu hodně stylové pokoukání a být o malinko větší peníz a zkušenější režisér, mohli sme mít na světě po dlouhééé době 5* dvd bé z východního bloku.Verbal už evidentně IQ stimulanty žere nějaký ten pátek, takže skálopevně věřím, že pokud zrovna neplácá na ČSFD sračky, v parku loví ve křoví společně tenisáky s lehce nadprůměrným bišonkem. 75%. ()

Morholt

Wow! Vždy, když vidím v nějakém názvu slovo "hitman", vyvolá to ve mě obraz Ennisova hrdiny Tommyho Monaghana, ale po téhle pecce se to asi změní na tvář Luka Gosse. Naprosto dokonalá sonda do hlubin zabijákovy duše i do jeho života. Měl jsem pocit, jako by mi někdo pomalu podřezával krk a já zároveň musel ocenit, jak elegantně můj vrah zachází s břitvou. Nadšení. 100% ()

Lacike

V ramci bezrozpoctovych poloamaterskych fiilmov to dopadlo dost slusne. Hlavne preto, lebo sa tvorcovia s nulovymi nákladmi nepokusali natocit akcny film, ale mix dramy a thrilleru. Takze tentoraz az tak velmi nevadi, ze sa to znova odohrava v hnusnych rumunskych lokaciach, ze cely film je zalozeny prakticky iba na rozhovoroch par ludi v niekolkych interieroch a ze to snima rucna kamera s vyblitym filtrom. Tvorcovia vsadili na dej a ten ma aj slusnu pointu. Lenze po dramatickej stranke to nie je ziadna slava a film je tentokrat beckovy nie kvôli rozpoctu, ale hereckym vykonom, ktore za vela nestoja, takze vo vypätych situaciach to vo mne potrebne emocie nevyvolalo. Vlastne som to dopozeral len zo zvedavosti ako sa to skonci a zaver nastastie cely film pekne uzavrel. V rukach lepsieho rezisera to ale aj v tomto lacnom prevedeni mohlo dopadnut ovela lepsie. 5/10. ()

Ouwen

Na plné hodnocení to zdaleka není, ovšem ten závěr mě totálně odrovnal! Celý příběh je takové kolečko, ve kterém Goss brousí nudě hrany se svým charizmatem a občas někoho zastřelí, či zláme. Akce tu je poskvrnu, ale ta je při zemi, je realistická, komorná a těch několik střetů s jedním soubojem navíc a jednou přestřelkou za to fakt stojí. A celé to táhne hodně solidní hudba a v celku zajímavý příběh s pěkným zvratem na konci. Má to i své tempo, mě to uteklo rychle, dávám 9/10 za ten konec. ()

FFilipCZ

Zpočátku jsem měl velké obavy, jestli tento film vůbec dokoukám. Prvních 10min to vypadalo, že snad koukám na nějaký němý film, páč tam padly dohromady asi dvě slova. Ale poté se to všechno příjemně rozběhlo a zamotalo. Kvalitní příběh mapující život nájemného vraha od dětství do přítomnosti s perfektním závěrem - už dlouho jsem neviděl film, u kterého by mne něco zaskočilo, překvapilo či jsem to nečekal. Za toto tudíž přidávám ještě jednu bonusovou *. ()

kaylin

Cherchez la femme, jak praví klasik, anebo příběh o tom, jak se z malého obyčejného kluka může díky několika vraždám klidně stát plešatý, chladnokrevný zabiják, který není ten samý jako v té legendární video hře. Kdyby tam nebyli tak příšerní herci s tak hroznými přízvuky, nemluvě o podivných lokacích, mohlo by to být i výborné drama. Takhle je jen dobré a místy ani to ne. ()

bourec odpad!

Ten film je opravdu jedna velká nudná sračka a svoje oslavný komenty si strčte do prdele.Goss je úděsnej herec,tempo pomaloučký,deset minut nepadne ani slovo,takže máte pocit že film točil Refn,a ani se nedá dokoukat.Prakticky se nehodí dát tomu filmu odpad,protože existujou i obludnější slátaniny,ale já ho musim dát,prostě sem to musel stopnout.A vracet se k tomu kvůli 25minutám vážně nehodlám.Jak je něco jednou vožmoulaný,tak to házim do koše.0%. ()

flyboyeda

Rikejte si co chcete, ma to sve mouchy, ale dobre jsem se bavil a tu vysirku na zaver jsem opravdu nevidel prichazet... :) Film je pro me o to vtipnejsi, ze si z detstvi pamatuju hlavni plesku jeste jako Brosaka a miluju hru Hitman, kde by Luke Goss dobre zapadl... :) ()

ywo666

Neviem, čo si o tom myslieť. Všetko vo mne ostalo tak na pol cesty. Na serióznu drámu je to príliš slabé. Na akčný film je to príliš pomalé a zdĺhavé. Hudba je tak dobrá ako len môže byť s nulovým rozpočtom. Kamera je väčšinu času otrasná a občas obstojná. Film hlbší vážnejší a s lepším príbehom ako sme zvyklí u seagaloviek, lundgrenoviek a podobným výtvorom. Luke Goss nie je zlý herec. Na pomery. A aj v akcií je dôverihodný. A tá psychologizácia je lepšia ako je v tak lacnom filme zvykom. Ale je tam treba? Je to film ktorému môžem dať rovnako 1* ako 4*. Tak si hodím mincou medzi 2-3. Minca je priaznivá 3*. PS: bez titulkov sa to pozerá zle, lebo Rumuni huhňú a nič im nerozumieť. Ale ono sa tam zas toľko nerozpráva a len na prvé slovo si počkáte. ()

Trustme

Námět, scénář, děj, režie na úrovni adolescentního rumunského videoamatéra, který dohrál na počítači Hitmana a pojal potřebu "psychologicky" nastínit povolání zabijáka, jako nelehké zaměstnání, které se již (podle režiséra/scénáristy) rodí v útlém dětském věku. Absurdní první půlhodinka s dětským hitmanem jménem Viktor (!), který provádí chladnokrevně popravy dospělých mě zarazila, zda nekoukám omylem na nějaký artový dánský film o podobenství. Následné pokračování děje s již odrostlejším Viktorem, jak nudně proplouvá s tlumičem nástrahami Bukurešti a Newcastlu, mě utvrdilo, že tohleto bude to nejospalejší interview v historii filmu a nebo nepochopené umění. Marná snaha Luka Gosse stát se akčním hercem, kterého by znali diváci nejen z dívídíček, se stále míjí účinkem, protože hrát pod takovým břídilem jako je Perry Bhandal, tak potom může maximálně oslovovat romské rumunské teenagery, kteří se dokáží vcítit do vyprahlé duše této postavy. Film Interview with a Hitman je film zbytečný a tudíž by se na něj neměl nikdo dívat. ()