Kirot

• Francúzsko Loin d'Eden (viac)

Galia (Olga Kurylenko) je Ukrainka žijúca v Izraeli. Robí nájomnú vrahyňu pre izraelských obchodníkov so ženami, aby ešte niekedy videla svoju päťročnú dcéru. Elinor (Ninette Tayeb) pracuje ako predavačka a je denne týraná mužom. Po tom čo Elinor zistí, že je tehotná a Galia pochopí, že sa s dcérkou neuvidí pokiaľ sa nevymaní zo služieb mafie sa obe ženy pokúsia ujsť. (dude1)

Johnnas

Od tohoto filmu jsem příliš nečekal. Říkal jsem si, že to bude nějaká šílená béčková řežba postavená na né hereckých kvalitách Olgy. A ono to bylo úplně jinak. Je to silný lidský drama. Akční film je to asi tak 10 minut, ale to stojí za to. Vůbec si to ani na akční nehraje. Jenom to dokresluje určité momenty a ukazuje to na kontrast zločineckého prostředí a jeho hodnot s "normálním" světem. Ve finále silný zážitek. Musím oponovat některým komentářům. Režie byla dobrá a herecké výkony mne také mile překvapily. Olga tady nemá příliš mnoho výrazových poloh, ale o to lépe je zvládá. Ani chvíli jsem se nenudil. Kameru bych taky navzdory některým "odborníkům" nezatracoval. Chtěl jsem dát slabší 4, ale kvůli některým neopodstatněným a nebojím se napsat silně hloupým hodnocením (pochybuji, že tito lidé film viděli celý) musím dát 5. ()

Fr

,,CO SIS MYSLELA DĚVKO? PATŘÍ MI I TVOJE ČÍČA! VLASTNÍM TVOU DUŠI A VŠECHNO CO MÁŠ, PATŘÍ MĚ!“..... /// O tom, jak Galja potkala Elinor, holku, která stejně jako ona potřebuje pomoc ,,z hora“. Tíživá situace obou by mohla vyústit v lesbickej sex nebo v pokus o vzpouru. Bohužel zvítězil ten druhej pokus a holky se snaží uniknout svýmu předurčenýmu osudu. NEPŘEMEJŠLET! říkám si....marně. Chcete film o ruský mafii v Izraeli? A holce co má zbraň a nebojí se ji použít? Pokud dáváte před myšlenkou přednost dramatičnosti okamžiku – brzy zjistíte, že problém není O.Kurylenko, ale scénárista. A bejt ruským mafiánem, tak už hajzle nikdy nic nenapíšeš! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Potřebuju se naučit nakupovat v izraelský sámošce. 2.) Nevím, jestli je Olina hezčí v černejch ,,bordel“ punčochách nebo když blije (neříkejte že nahá! Uchyláci!) 3.) Hledám film, kde dostávaj holky permanentně přes držku. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

IQ Tiqe

Zpočátku mě vyloženě vyděsila dost amatérská kamera (stylem mi připomínala telenovely), pak se zlepšila, ale ubíjelo mě nic moc zpracování, takové "syrové". Příběh nebyl špatný, ale mohl být podán lépe, místy jsem se nudil. No přiznejme si to, nebýt Olgy, tak si to nepustím. A ani bych ho nikomu jinému nedoporučil. 38% ()

kinderman

Brutální Nikita si v závěru podá ruku s Carlitovou cestou a do toho nastříháme snové sekvence ve stylu Gladiátora. No a co? Pokud se rádi podíváte na hezkou holku s velkou pistolí, není co řešit. Jen mě překvapilo, že v zemi, kde si hlasitěji upšouknete a hned je kolem vás speciální zásahovka, se střílí na veřejnosti jako o Božím těle, a policajti nikde. Ale to by zase tvůrci přišli o "atmosféru osudovosti". (P.S. Nahota se zde vyskytuje jen momentík a ve zcela asexuálním kontextu.) ()

papaguy

Kurylenko v roli ukrajinské dívky, která šla hledat štěstí a snadný výdělek do Izraele a skončila v pařátech místních ruských mafiánů, v zápasu o svou svobodu a spásu duše? A víte co? - Mě se to líbilo. Trochu naivní, takové holčičí a k áčkovým titulům to má daleko, ale určitou hloubku to má. Kirot je tedy spíš drama, než akční film. A co se týče těch dramatických scén - scénárista i rejža měli místy silnější i slabší chvilky. Mezi nezapomenutelné je scéna rituální koupele v mikve (a naštěstí nikoliv kvůli tomu, že Lerner pro tuhle scénu Kurylenkovou svléknul).;-) Ale i přítomné akční scény jsou většinou v pohodě. S Brutální Nikitou bych nesrovnával - východiska obou dam jsou přeci jen odlišná. Lerner zbytečně netlačí na pilu a nedělá sufražetku z obyčejné holky bez výcviku. A tak se Galia se otrkává postupně a zjišťuje své hranice. Stejně tak je zjišťují její mafiánští bossové. Pozitivně hodnotím i otevřený konec. ()