Lego príbeh

• Česko LEGO® příběh (viac)

Príbeh filmu nakrúteného pomocou počítačovej animácie podľa pôvodného scenára sleduje osudy Emmeta – obyčajnej, dokonalo priemernej minifigúrky LEGO, ktorá je omylom považovaná za najvýnimočnejšiu osobu, ktorá jediná môže zachrániť svet. Je odvedený do spoločenstva cudzincov, ktorí sa vydali na veľkolepú výpravu proti zlému tyranovi. Emmet je na takúto cestu zúfalo nepripravený, čo prináša množstvo komických situácii. (TV Markíza)

majxik

Nejdelší multireklama, kterou jsem kdy viděl. Ale musím uznat, že na rozdíl od klasických reklam to mělo aspoň dobrý příběh, a většina reklam, kterýma byl film přerušován byla zase na lego a nebo alespoň na filmy. A ten podtext "boj proti totalitě", který film měl (doporučuji si přečíst 1984 a pochopíte) byl taky dosti překvapiví. No lehce nadprůměrný film to byl, tak 3 hvězdičky zaslouženě. Jen ta písnička Everything Is Awesome by si zasloužila ohodnocení extra mimo film, ta byla za 4,5 hvězdičky, krutě chytlavá. :) ()

venison

Hodně dlouho jsem se tomuhle nechutně pozitivnímu filmu se spoustou sladkých písní vyhýbala.. Musím uznat, že se vydařil nad moje očekávání.. Celkem mě to bavilo, dějově více než koukatelné, velká zásoba známých vtípků a celkem se dopředu dalo lehce odhadnout, co přijde vzápětí.. Zase takový trhák, jak o tom všichni básní to ale nebyl.. Děsně príma pro děti a fandím "legopropagandě" - jen ať si mladší generace opět hraje s legem a upřednostní ho před aplikacemi :-D ()

VasaX

Jediné co mě mrzí, že jsem to neviděl v originálním znění, protože za tohle se postavila parta celkem zajímavých hlasů a dobrých herců (takže jsem byl ochuzen o "ty jo, toho dabuje...!!!). Je to veselé, je to chytlavé, je to hravé a lehce bláznivé, ale zároveň se podařilo propašovat i vtípky, gagy a paralely, které mají skrytý (pro dospělé) či hlubší smysl, či dokonce pointu k ponaučení. První třetina je taková... zvláštní. Celou tu dobu jsem si k Lego příběhu hledal cestu. Druhá třetina už fungovala mnohem lépe. A poslední třetina, která navíc přináší nový prvek, který změní pohled a dá nový smysl předchozím dvěma třetinám. Plus velmi trefnou "touching" korunku navrch. A Will je prostě skvělý. Navíc je Lego příběh celý pocukrovaný popkulturními odkazy a často přímo i inspirací (třeba takový lego Batman není nepodobný Batmanovi v podání HISHE či Pete Holmese). Po pravdě jsem čekal kravinu pro děti. A tak jsem první třetinu byl prostě zmatený, protože to tak vypadalo, ale nechovalo se to tak. Kdybych věděl, kdo v tom má prsty, tak bych asi své očekávání rychle přehodnotil. Ale o to víc to bylo překvapení, a o to víc mě to, dá se i říct, nadchlo. A má malá kouzelná úvaha na závěr - kdyby šel tatínek se synkem na Lego movie, a potom by jste je nechali zvlášť popsat, na čem byli a o čem to bylo. Myslím, že výsledný dojem by byl, že oba byli na jiném filmu. To je Lego příběh. ()

dANo

Originálnosť tohto filmu spočíva v tom, že animácia je dopredu zadefinovaná. Každý predsa Lego veľmi dobre pozná a tak tvorcom ostala úloha spraviť dobrý príbeh a využiť kocky a figúrky z Lega na zopár vtipných hlášok. A podarilo sa im to! Príbeh síce zo začiatku pôsobí chaoticky, postupne sa mení na akčný blockbuster s množstvom superhrdinov a vyvrcholí do skvelého konca. Vďaka prekvapivému, milému a aj vtipnému záveru sa tento animák zaradí medzi to lepšie, čo kinematografia ponúka v tomto žánri. ()

hroubek

Pro každého, kdo si jako malí hrál s Legem naprostá povinnost. Pro všechny ostatní animák, který na to jde úplně jinak. Tak jako tak je výhra pro všechny, kdo se chtějí dobře bavit. A to LEGO® příběh nabízí od začátku až do konce. Jestli jste někdy hráli nějakou Lego hru na počítači, tak to vynásobte stokrát a připočtěte si mnohem více postav a lokací a dostanete výsledný film. Režisérská trojice do nás pouští jednu skvělou scénu za druhou a vše je komentováno parádními hlášky. Nejvíce však budou nadšený starší diváci, kteří dokážou mnohem lépe ocenit jednotlivé gagy či specifický humor a mají větší přehled. Akční scény jsou jedním slovem boží. Opravdu se moc povedly a jejich hromada, takže se nestačí nudit. Trošku slabší je to, když postavy nic moc neřeší. A právě v těchto momentech si největší pozornost pro sebe kradou postavy od DC. Superman nadává, Green Lantern je mile otravný a Batman je největší drsňák. A nejen komiksové postavy, ale i ostatní postavy dostanou svou chvilku, aby mohly perlit. LEGO® příběh je parádní animák, který mě bavil od začátku až do konce a už se nemůžu dočkat až si ho za pár měsíců dám znovu. PS: Moc děkuji tvůrcům za to, že jsi vzpomněli na nejmenované hrdiny s předaleké galaxie, před dávnými časy, ()

Ace.Anita

Hrozně chci, aby někdo udělal výzkum "Zahoď plánek do koše aneb Lego příběh a jeho vliv na uživatelské strategie zacházení s dánskou stavebnicí." ! ()

sskrblik

Velká spokojenost! Jedná se o v pořadí třetí celovečerní film na téma Lego, který jsem viděl a můžu směle říct, že se jedná o ten nejkvalitnější. Už jen přítomnost hereckých es jako Morgan Freeman ukazuje, že jedná o výjimečný projekt v LEGO světě. Videoher je celá řada a vesměs už se pouze kopírují. U filmů je to naopak (alespoň z toho co jsem viděl - Clutch Powers, Batman + krátkometrážní). Movie se netají tím, že chce smíchat všechny úspěšná univerza do jednoho mišmaše a právě o to víc vám vykouzlí úsměv na tváři. Ať už jde o všechny známé "žluté" tváře z knih, filmů či například historie. To vše se doplňuje a nepůsobí nikterak nastavovaně. Přesně jako kdysi jako malý kucí jsme bojovali s vesmírnými loďmi proti pirátům! Ostatně závěrečná pointa je přesně o tom. Zaručeně nejhravější film letošního roku :) ()

Timak

Everything is awesome ... :) Super pohádka, super charaktery, super příběh - škoda jen, že nejzábavnější věci jsem už viděl v trailerech ... :/ s odstupem času a dalšího shlédnutí musím zvýšit své hodnocení. Toto je určitě výjimečný počin. ()

Yoda sama

LEGOlúcia. Doslova, najpestrejší a najparádnejší ne-animák za veľmi dlhú dobu. Má to skvelé sci-fi utopistické príbehové prvky s klasickým "vyvoleným" ale v podstate je to pekná otcovsko-synovská sonda ktorá zahreje u srdiečka, skvelo napísaná a prevedená k životu. Brilantná ukážka toho, že sa dá byť ešte v dnešnej dobe originálny na poli vymýšľania absolútnych šialeností. ()

Trustme

Krásná satira na LEGO. Patřím ke generaci, kdy se na Lego stály tisícihlavé fronty, ale na skladě bylo sotva 200 kusů krabiček, takže jsem pod vánočním stromečkem nalezl poctivý ocelový Merkur. A tak jsme alespoň jako kluci tahali z výstaviště katalogy Lego a pomyslně stavěli podle obrázků svět z kostiček. The Lego Movie je uděláno jak s citem k této stavebnici všech stavebnic, tak je i jistou parodií na politiku společnosti Lego. Pánové Lord a Miller opět dokazují, že jim muselo padnout pár trakařů na hlavu, aby něco takového vymysleli. Místy se jim podařil až téměř vtip na druhou. Některé postavičky pak excelují hláškami, které mohou vysmát i nezhulené diváky. Triliardy ptákovinek v každém záběru a tvůrčí vypiplaná nápaditost nezapomínající na veškeré figurky a Lego stavebnicové principy a modelové tématické řady. "My šme žáštupci planety DUPLON a pšišli šme vaši planetu vyhladit!" ()

VanTom

Z takového množství nápadů, vtípků, zběsilé akce a vizuálních laskomin třebas až ve třetím plánu úplně přecházejí oči, dočista žadoní o pěkných pár dalších zhlédnutí. A s radostí se jim jich dostane, i když mne seriózně dojímavé vyústění nikterak neoslovilo (holt sám sebe řadím spíš mezi sběratele toužící mít vše neměnně zafixované :-)). ()

Pump

Žádný zázrak to nebyl, ale můj malý synek se tomu smál na celé kolo. Je to taková taškařice. "Cover your butt" "Cover what?" :D hahaha ()

romajz15

Jeden z nejlepších animáků za poslední roky, ale polovina vtipů stojí na odkazech na jiné filmy nebo komiksy, a to děti, které byly na LEGO příběhu v kině, ani náhodou nepochopí. ()

Natabar

Někde na pomezí 3 a 4*, ale je fakt, že občas jsem se i zasmál a závěr to zachraňuje. Cool - pokud zde za chvíli nebudeme mít Lego Movie 2... ()

Všivák

Hodně vtipný film. Den hlavního hrdiny společně z hitem Všechno je tu fajn je prostě parodie jako hrom. Hodně pravdivá. Sice se film nevyhne některým velkým klišé, ale je hodně akční, odsýpá a paroduje zavedené životní pořádky. Jako třeba: Každé ráno chodit do práce. Co víc si přát. ()

Master19

Trvalo to dost dlouho, ale pak mě to došlo! A od té doby jsem se bavil. Vynikající a přitom to mohl natočit kdokoliv... (kdo má uchošťoury, líh a trochu toho talentu). ()

lykan9

O filmu Lego příběh jsem slyšel mnoho pozitivního. Hlavně jak je cool a jsou v něm skvělé hlášky. Bohužel jsem dospěl k názoru, že zase tak cool není a ty úžasné hlášky hodnotím spíše jako velmi průměrné. Přesto jsem se však nenudil a i když se k Lego příběhu již asi nevrátím, tak jeho shlédnutí neberu jako ztrátu času. ()

Margot Robbie chystá filmové The Sims

Margot Robbie chystá filmové The Sims

23.03.2024

Chris Pratt je Garfield

Chris Pratt je Garfield

02.11.2021

Chris Pratt (Strážci Galaxie, Jurský svět) měl jednu dobu našlápnuto k tomu stát se největší hereckou hvězdou současnosti. Vedle jeho hlavních filmových sérií, které nestojí pouze na něm, mu ale… (viac)

LEGO našlo nový domov

LEGO našlo nový domov

21.12.2019

Přestože série LEGO filmů odstartovala pod hlavičkou studia Warner Bros., společnost LEGO Group nyní hledá nový domov, který se jí nejspíš už dokonce i podařilo vyjednat. Série animovaných filmů… (viac)

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

Na mladého Hana Sola dohlédne Ron Howard

22.06.2017

Hollywoodem tenhle týden otřásl odchod Phila Lorda a Chrise Millera od sólovky Hana Sola. Šéfka Lucasfilmu Kathleen Kennedy je propustila měsíc před koncem natáčení, jelikož se jejich vize začala… (viac)