Lego príbeh: Batman

• Česko Lego: Batman (viac)
všetky plagáty

Slávnostný večierok na počesť čerstvého držiteľa titulu Muž roka Gotham City, milionára Brucea Waynea, sa zmení na dokonalý chaos v momente, keď sa naň dostaví vyšinutý klaun Joker – a spolu s ním celá plejáda ďalších nezvaných hostí, vrátane hádankára Riddlera, mačacej krásky Catwoman a dvojtvárneho Two-Facea. Ideálna príležitosť na to, aby do akcie vyštartoval temný rytier, zloduchom poriadne naložil a dostal ich za mreže. Nanešťastie je tu ešte jeden kriminálnik, ktorému sa darí nebudiť príliš veľkú pozornosť, čo ho robí ešte nebezpečnejším – je ním najhorúcejší kandidát na prezidenta v nadchádzajúcich voľbách Lex Luthor. Ten totiž disponuje tajnou zbraňou, ktorá môže mocenské pomery v Gothame zmeniť raz a navždy. Je ňou takzvaný Dekonštuktor, ktorý poháňa kryptonit! A keďže vražedná aliancia medzi Lexom Luthorom a Jokerom nebezpečne vychýli pomyselné vážky v prospech Zla, netrvá dlho a Dobro, reprezentované Batmanom a Robinom, posilnia spriatelení superhrdinovia. Nuž a aby Superman, Wonder Woman, Green Lantern a kompletná Liga spravodlivých ochránili nevinných a zachránili Gotham City riskujú úplne všetko. (TV Markíza)

Axident

Nevidět Lego Movie, asi bych nebyl tak skeptický, ale Lego Batman není nijak zvlášť vtipný ani zábavný, takže jediné, co potěší je precizní animace a skvělé lego postavičky. Pro děti je to příliš odkazující na Batmany, které zřejmě neviděly, takže nebudou většinu postav chápat a pro dospěláka (narozdíl od Lego Movie) je to děsná nuda... ()

Cartmof

Pokud se ve světě Lega pohybujete aspoň chvíli, tak určitě víte, že má na svém kontě i nějaké animované filmy. Mezi známější patří např. Lego Příběh 1 a 2 a nebo novější Lego Batman z roku 2017. Něž si však v kinech roku 2013 odbyl premiéru první první Lego Příběh, v roce před, tudíž 2012, vyšla jedna z Lego her. Byl tím právě Lego Batman 2: DC Superheroes. Byla to první lego hra, která obsahovala dabing a postavy klasicky nemumlaly. Tvůrcům asi přišlo dobré vzít veškeré cutscény a sestříhat je do krátkého filmu kolem hodiny. U jiných her by to byl absolutní propadák, ale tady to překvapivě funguje. Jasně, nejde o nějaký skvělý počin, jako je třeba Lego Příběh, ale na to, že jsou to jen cutscény s pár dalšíma scénama, vytvořenýma pouze pro film je to až překvapivě dobrý. Příběh pojednává o Lexi Luthorovy, který prohrává volby a proto se spojí s Jokerem v naději, že použije jeho plyn, aby ovlivnil voliče. Batman s Robinem se ho snaží zastavit. Zní to jako absolutně plochý a nudný příběh, který je pro hry pro děti už zvykem odfláknutý. To je ale úplná lež. Příběh je místy až geniální a je zajímavý, jak si s ním v roce 2012 vyhrály. Stále jsem tu ale nezmínil nejlepší aspekt filmu, a tím je humor. Sakra, humor je tu maximálně geniální a hlášky se mi i po dokoukání zaryly do hlavy. Ať už jednoduché hlášky klasických Batmanových záporáků, kteří se jen mihnou, až po Robina, který je tak hloupý, až by někdy přechytračil i samotného Batmana. Humor si také využívá samotný fakt, že jsou postavy ze stavebnice. Scény, kdy se Batman převleče tím, že si prostě sundá vlasy vás pobaví a když Luthorova hlavní zbraň funguje na bázi toho, že rozebere vše černé (Americká policie bude asi hlavním zákazníkem Lex Corpu) je z prve taky k zasmání. Finálně bych řekl, že pokud nejste fanoušci Lego her, nebo aspoň stavebnice (a není vám 5), tak si film asi moc neužijete. Pokud máte k Legu aspoň nějaký vztah např. z dětství, řekl bych, že za zhlédnutí to stojí. ()

Zidas_35

Tak si to shrňme. Lego Batman je tu za blba, Lego Robin se chová jako teplouš (politicky korektnější by bylo napsat „zmatený Gay, který rozumu moc nepobral“), Lego Superman jako idiot, a mnoho vtipů je tak verbálních, že by pobavily hlavně chovance ústavu pro mentálně zaostalé. Včetně toho, do nekonečna opakovaného o „vymňouknutí“ v souvislosti s Lego Cat Woman. Jistě, tento film je určený hlavně dětem, ale špetka inteligence by neškodila. Jediné co zde potěší, jsou odkazy na komiksovou, či filmovou předlohu (včetně klasických hudebních motivů), nicméně tyto slabé plusy jsou rychle utopeny v záplavě infantilních sraček. ()

kaylin

Když jsem do tohohle šel, naprosto nepolíbený jakýmikoli jinými Lego snímky, myslel jsem si, že je to jen ptákovina, kterou nemyslí tvůrci schválně. Ukázalo se, že ji schválně skutečně moc nemyslí, protože se mimo jiné jedná o velmi zdařilou parodii. A to je na tomhle snímku to nejlepší. Nebere superhrdiny až tak vážně a některé vtipy - třeba ten ve výtahu - jsou opravdu dokonalé. ()

ledzepfan

Lego Batman si žije ve vskutku jedinečném universu. Nic dechberoucího to není, ale má to takový svůj feeling, který většinu charaktérů a jejich vzájemnou interakci posouvá do nových, neviděných a tím pádem relativně zábavných rovin. Působilo to na mě jako taková zajímavě vyosená směska Burtonů, Schumacherů a šedesátkových tv show. ()

• Film je založen na videohře "Lego Batman 2: DC Superheroes". Většina scén se pak inspirovala přímo hrou. (TwoFace)
  • O hudbu k filmu sa zaslúžil aj Bratislavský symfonický orchester. (MikaelSVK)