David Burke (Jason Sudeikis) je drobný obchodník s trávou, ktorého zákazníci sú kuchári v reštauráciách aj matky v domácnostiach. Hoci je David opatrný a z evidentných dôvodov sa nechce púšťať do podnikania vo veľkom, nakoniec sa stane obeťou hesla, že každý dobrý skutok je po zásluhe potrestaný. David sa totiž pokúsi pomôcť niekoľkým miestnym teenagerom a skončí zmlátený tromi punkermi. Tí mu tiež ukradnú všetky peniaze, a tak David zrazu dlží veľké peniaze svojmu dodávateľovi Bradovi (Ed Helms). Aby zachránil situáciu a vyrovnal účty, musí sa David stať pašerákom drog a dopraviť Bradovi najnovšiu zásielku z Mexika. O pomoc David požiada svojich susedov, cynickú striptérku Rose (Jennifer Aniston), potenciálneho zákazníka Kennyho (Will Poulter) a potetovanú tínedžerku s piercingom Casey (Emma Roberts). David vymyslí plán, ktorého súčasťou je falošná manželka, dve predstierané deti a veľký naleštený karavan. A rodina "Millerovcov" sa vydá na juh na víkend osláviť Deň nezávislosti, čo snáď ani nemôže skončiť inak ako malérom. (TV Markíza)

Astaroth12

UŽ DVA MESIACE SOM TO NEDOSTALA,JE MI TO DIVNÉ,KEĎ SKORO VŽDY ROBÍM ANÁL.Tak takýchto super hlášok je tam omnoho viac.Už je dosť dlhá doba,čo som sa tak dobre nenasmial.Ten cynický humor je skveli,niečo podobné ako Dr.House ale aj s príjemným hereckým obsadením.Konečne komédia pre dospelých,ktorá nie je trápna a všetko zapadá do jedného celku.Ešte ta pointa s falošnou rodinou,ktorá bola bravúrne poskladaná s rozdieľnymi osobnosťami,ktoré sa navzájom dopĺňali-paráda.Aj ta bozkávacia scéna bola na úrovni.Vyzdvihnút niekoho z hercov,v tomto filme sa to nedá.Všetci mi tu sedeli,ako riť na šerbli.Aj mafiánsky boss bol sympaťák,a mladí frankeštejn W.Poulter s tím jeho obočím,vždy som sa zasmial keď ho kamera snímala.Musím si pozrieť moju históriu,lebo ani neviem kedy som dal komédii 5*,keď ja som na iné žánre.Len ten koniec,bol strašné klišé ale pre teraz to prepáčim. ()

hous.enka

Jedna z nejlepších amerických komedií uplynulého roku. Jistě, nepřináší nic nového, je plná klišé a staví na archetypu Grisswoldů (rozumějte: Bláznivá dovolená v Evropě apod.) a lá otec magor, sexy matka a dvě pošahaný děti. Jenže i přesto Mulleorvi svého diváka pobaví, a to se u amerických - zejména současných komedií - prostě musí ocenit. ()

ledzepfan

Tohle je čistý příklad filmu který vznikl jen na základě toho, že někoho napadla zajímavá dějová výchozí pozice, nebo pár vtipných gagů. Ale protože to musí být celovečerák tak se na to musí naroubovat i zbytek příběhu, pár dalších –už o poznání méně vtipných- vtipů a hromada sterilní vaty.. Podle toho pak vypadá výsledek: Něco funguje, něco skřípe a něco drhne.. Z celku mám dojem spíše pozitivní, ale zdaleka z toho neuchcávám. ()

baribal

Wolfpack humor upgradeovan na FAMILY level. Stacej dve tuny prvotridniho huleni a rodinka s "incestnimi" sklony a rachanda roku je na svete. V zasade nic noveho, ale vtipne sceny a krouceni prdelkou anistonky na me proste plati. K dokonalosti chybelo malo, mozna trochu rosolu na jennifer a vic tyci okolo kterych mohla cvicit pilates, ale celkove panuje spokojenost. ()

maddy

Súčasné (05.11.2013) hodnotenie 80% sa mi zdá nadmieru prestrelené, ale nemôžem poprieť, že sa jedna o skutočne podarenú komédiu, len som po všetkých tých nadšených ohlasoch a prekvapivých kino zárobkoch čakal viac. We're the Millers je postavená na jednom jedinom nápade falošnej rodiny, ktorá pašuje drogy z Mexika a ďalej to je už len spŕška klišé scén, ale tento krát maximálne zámerných. Millerovci sú totiž jedna drzá, nekorektná, vulgárna, sexistická komédia, pri ktorej je evidentné, že herecké obsadenie je až neuveriteľné zohrané, na pľaci bola poriadna zábava, mnoho humorných situácii vzniklo čistou improvizáciou a tak film s prehľadom predá aj tie najlacnejšie vtipy, ktoré dopĺňajú skvelé cynické hlášky. A najpodstatnejšie je, že rovnako dobre sa baví aj divák (pokiaľ nie ste zaťatý puritán!). Potom je o to väčšia škoda, že celé je to až príliš schematické, v závere zbytočne infantilné a zamerané na prezentovanie rodinných hodnôt, ktoré sa do toho typu komédie vôbec nehodia a hlavne v druhej polovici tomu postupne dochádza šťava, a tak do samotného záveru sa film dopracuje už skôr na „voľnobeh“ ako zásluhou šikovného scenára.. Zostrihanie na skromnejších 90 minút by rozhodne nebolo na škodu, film by rozhodne bežal na plné obrátky po celý čas. Z viacerých scén totiž išlo ubrať, či už boli až príliš cez čiaru a hraničiace až s trápnosťou alebo až priveľmi naťahované (napr. opuchnutý semenník). CELKOVO: 3,5* ale za sympatických hercov: Jennifer Aniston a jej absolútne megasexi striptíz; správne drzú Emmu Roberts a potrhlého Jasona Sudeikisa zaokrúhlim smerom na hor bez najmenšieho problému, nakoľko toto je presne typ snímku, pri ktorom najviac záleží na dokonale zohratých hercov, ktorí tú správnu atmosféru dokážu preniesť aj na diváka. PS: komentáre iných užívateľov nezvyknem riešiť, ale tento krát si záverom neodpustím krátku poznámku na vetu od užívateľa Hunt („Mám trochu problem,když se z dealerů drog či pornoherecek dělají "hrdinové" a znázorňují,že jde o zcela normální záležitost (nejsem žádný moralita,ale na tyto filmy koukají děti,které si nazory teprve upevňuji).“) – pre deti je skôr určená rodinka Croodovcov, ako nekompromisní Millerovci s ratingom „R“, resp. u nás nevhodné pre mládež do 15 rokov ;) ()

VojinRyan

Veľmi podarená Road Movie komédia, ktorá ma najviac potešila a prekvapila až v záverečných bloopers titulkoch v jednej scéne. Celkový dojem je veľmi pozitívny, kde ma najviac prekvapil výkon Jennifer Aniston. Pretože hrala úlohy, ktorú pred tým hádam nikdy nehrala. A ani som netušil, že sa dokáže tak odviazať. Film sa drží na dobrej úrovni takmer celý čas, ak nerátam pár hluchých a trápnych miest + trošku spackaný koniec. Inak fajn komédia na večerné pobavenie. 75% - 4*. ()

Krt.Ek

Rychle zešedivělo (viděno zhruba před měsícem, ale už týden po zhlédnutí nezbyla skoro žádná emoce), dnes bych byl při hodnocení možná ještě přísnější (tj. šel bych pod 60%), přitom (subverzivní) potenciál to mělo. Nutno přiznat, - a to je to, co mě nejvíc trápí, to je má hlavní výtka - že k samotným "Millerovým" (tedy k oné pseudo rodině) jsem si nedokázal vybudovat žádný vztah - nadto mně nikdo nevymluví, že Casey (Emma Roberts) jela jen proto, aby se bylo na co dívat: proč tam byla? Každopádně účast E. Roberts (respektive její postavy) není mým největším problémem - přes srdce nepřenesu, nakolik se má představa toho, jak by tvůrci komedií měli konstruovat drobné kriminálníky (David) a všemožné outsidery (Kenny), odlišuje od té hollywoodské. Tyhle bijáky (respektive tvůrci těchto bijáků) outsiderům nerozumí, nerozumí životu na okraji, už od začátku je jasné, že dřív či později dojde k asimilaci, a co hůř, k asimilaci, na kterou se naši hrdinové těší. Ta radikální jinakost, touha dělat si věci po svém, vzývat jiné hodnoty je jen maska, stejně nakonec všichni prozřou a uvědomí si, že průměrnost a středostavovská morálka je vlastně fajn ("Hlavně, že se všichni máme rádi"). To je, když se nad tím zamyslíte, vlastně strašná nuda, která může konvenovat jen filistrům. ___ Čím otravnější byly hlavní postavy, tím víc mě bavily postavy vedlejší, ty skutečně něco "překračovaly". 60% ()

kareen

Není to sice až takový zázrak nad kterým se tu rozplývaly první nadšené komentáře, ale na tu bídu amerických komedií v posledních letech celkem milé překvapení u kterého jsem se sice nesvíjela smíchy, ale docela jsem se bavila. Jasně, že je to dost předvídatelné, nekomplikované a samozřejmě se to neobejde bez dojemných okamžiků, kdy si svérázná falešná famílie uvědomí hodnotu rodinného života. No což, to už k tomu tak nějak patří, že mi to tentokrát ani nevadilo je zásluhou moc sympatické čtveřice a několika povedených hlášek. Jako oddechová pohodovka dobrý. ()

MartinezZ

Vážně by byl takový problém odpustit si nadbytečný americký (=přepáleně sexistický) humor? Pár humorných tentononcí tam bylo, ale jako film to vyznělo hodně na prázdno. Škoda, ale lepší jak mnohé jiné americké tzv. komedie, tady totiž chybělo množství fekálních vtipů. Co se v tom filmu dělo 110 minut netuším, pamatuji si tak na maximálně 30 minutový kraťas. ~ 2,5* ~ Hledáte humor s rodinkou na cestách, doporučím Bláznivou dovolenou s Chevy Chasem. To je totiž Millerovým na tripu podobná asi stejně, jako vpravo navrhovaní Jonesovi (jedno rodinná komedie a druhé drama o falešné rodince). ()

Paxxx.cz

jsem mírně zklamaný, čekal jsem trošku větší porci zábavy a vtipných hlášek, některé gagy v mých očích vybočovali za hranici trapnosti. Nicméně herecké obsazení mě určitě nezklamalo (především co se týče sexy Jennifer Aniston)...65%. ()

Vxxx

"We’re just pretending to be a family to smuggle drugs across the border." Byla jsem nadšená. A velmi mile překvapená. Smála jsem se jak blázen, bavilo mě to od začátku do konce. Skvělí herci a legendární hlášky! ("Thanks dickheads") :D Prostě dokonalé. A na konci "I'll be there for you" bylo geniální :D 5* a rozhodně jsem se na to nekoukla naposledy! ()

Praxis

Obrovské překvápko. Tohle jsem přesně na dnešní den potřeboval. Neskutečně bláznivá smršť neuvěřitelných až absurdních gagů, které v pravidelných vlnách útočily na moji bránici. Jennifer je pořád kost a titulková scéna odrovnala nejen jí. Všichni herci cvrlikají, bylo vidět, že natáčení je fakt bavilo a tuhle rodinku jste si museli po chvilce hodně rychle zamilovat. Jinak to nešlo. Nejdřív jsem váhal, zda nedat pět hvězd, ale nakonec jsem si uvědomil, že přes tu chechtací náladu je to pořád jedno a to samé - tedy že šťastná rodinka se prostě setká. Ovšem i zde je to zabaleno do netradičního hávu. Překvapení roku 2013? 85% ()

ArsenalEagle

Jedna z nejlepších komedií posledních let, a ne pouze zásluhou vnadných pohybů u tyče Jennifer Aniston :). Tolik gagů, vtipných scének, jedné z nejlepších hereckých part,... Nebaví mě to dál psát, maximum hvězdiček hovoří za vše.. PROSÍM POKRAČOVÁNÍ! ()

ivishka

Zábavná komedie s trochou toho netradičního pojetí. Líbí se mi zábavné filmy, které krom neotřelých vtipů nabízí také něco nového - spíše originálního - a ne veskrze násilně komického. Často se mi u amerických komedií stává, že poznám kdy režisér, střih či produkce prostě chtějí, aby se divák zasmál a tím pádem vám unikne vtip, aniž byste o to vůbec stáli. Zápletka ve filmu (a konečně rozšifrování základního problému) byla vcelku předvídatelná, ale na zábavě to filmu neubralo. Ani trochu se mi ovšem nelíbilo herectví prapodivného (o rok staršího) teenagera (než jsem já) Willa Poultera, který přes jednu z nejvtipnějších scén se zvětšeným varletem skoro nedokázal projevit mimiku tváře (radost či smutek od sebe oddělovalo jen málo) - netuším zda ho tímto nějak poškozuji, nebo mám jen vysoké nároky na herectví zúčastněných. Abych to ukončila, tak tento snímek je příjemným překvapením a spíše zábavou pro dospělé. ()

Lukrecie

Ze začátku mi přišlo, že to nebude nic moc, ale nakonec celkem milé překvapení. Docela neotřele vtipné momenty. A Jeniffer jako striptérka, super, nejlepší je scéna před Pablem Šakonem (Tomer Sisley - k nakousnutí) :) ta ženská snad nestárne a ty křivky, ještěže nejsem chlap :DDD ()

JJ.Gibson

Po velmi dlouhé době se na scéně objevila komedie, která je jiná a JE SKVĚLÁ!!! Jennifer Aniston se konečne vymanila po nějaké době z rodinných "sladkých" komedií a je to jedině dobře. Svérázný humor Millerových Vás prostě dostane. Objektivně by to bylo na čtyři, ale subjektivně za pět, já jsem se dobře bavil a strašně mě bavilo na to koukat :) ()

The Rock nájemným vrahem

The Rock nájemným vrahem

03.05.2015

Kalifornský režisér Rawson Marshall Thurber se po Vybíjené s Benem Stillerem trochu ztratil. Loňští Millerovi na tripu jej ale vrátili do hollywoodského hledáčku a momentálně už točí svoji další… (viac)

PF 2014

29.12.2013

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí

16.12.2013

A možná z ní bude něco jako Bláznivá pařba. Hollywoodu nestačil nový (strašný) Růžový panter, teď plánuje zmodernizovanou verzi další kultovní policejní parodie. Bláznivá střela se poprvé na plátnech… (viac)