Do luxusnej štvrte na predmestí sa nasťahuje absolútne dokonalá rodina. Jonesovci sú bohatí, priateľskí, majú lepšie spoločenské styky a návyky než všetci ostatní obyvatelia mesta. Ich noví susedia sú nimi nadšení a Jonesovci medzi nich hladko zapadnú. Ale iba dovtedy, kým ich nepostihne náhla tragédia a oni musia prehodnotiť svoje životné priority. Jediný problém spočíva v tom, že Jonesovci vlastne nie sú rodina, ale zamestnanci tajnej marketingovej organizácie. Oni americký sen nežijú, len ho predávajú... Steve a Kate Jonesovci (David Duchovny, Demi Mooreová) majú všetko, čo si manželský pár môže želať. Ich deti, Jenn (Amber Heardová) a Mick (Ben Hollingsworth), sú inteligentní a atraktovni mladí ľudia, žijú v bohatej štvrti a ich krásny veľký dom je prvotriedne zariadený. Majú drahé autá, s priateľmi sa stretávajú v kluboch, na golfových ihriskách a u módnych dizajnérov. Nedávno sa Jonesovci spriatelili so svojimi susedmi, Larrym a Summer Symondsvcami (Gary Cole, Glenne Headlyová). Lenže nič nie je také, ako sa zdá. Keď sa na Jonesovcov pozriete bližšie, začnete mať nepríjemný pocit, že pod povrchom ich existencie číha niečo zlovestné. Až keď musia čeliť nečakanej katastrofe, ukáže sa, kým v skutočnosti sú. (TV JOJ)

borsalino

Námět je za jedna, o tom žádná. Zpracování je bohužel výrazně slabší, největší slabinou byla absence jasného vymezení, zda jde o komedii nebo drama, protože z obojího to něco mělo, ale na komedii to bylo slabé a na drama taky. A přitom drama by z tohoto námětu mohlo být parádní, agenti jdoucí doslova přes mrtvoly jen aby splinili obchodní plán, prodejci životního stylu a iluzí, že s kosmetikou, auťákem či golfovými holemi postoupím ve společenském žebříčku o nějakou příčku výše. A příběh bez skrupulí s rostoucím napětím by mohl gradovat. To se nestalo a dostal jsem typicky podprůměrný hollywoodský závěr, kterak hlavní hrdina přejde na správnou stranu a ve jménu velké lásky s ním na druhou stranu přejde i jeho falešná manželka. Amíci patrně potřebujou uslintaný happyendy, ale mě to tááááááááák strašně nebaví a film to ukrutně sráží. ()

Pethushka

Jelikož jsem si před zhlédnutím nepřečetla obsah, prvních pár minut jsem absolutně nechápala. Pak se mi ale rozsvítilo a začala jsem se skvěle bavit. Všechno stojí na originálním nápadu a bohužel padá na tuctovém konci. Dramatická zápletka na mně ale docela zafungovala a slze jsem se ubránila jen o fous. David Duchovny hraje pořád stejně, ale mě to asi nikdy neomrzí. Demi Moore je i ve svém věku kočka. Slabší 4*. ()

Jamal

Z filmu jsem měl dobrý pocit, trošku předvídatelné, ale jinak vcelku bez chybičky. Skvělý nápad a opravdu není lepší reklama než ta, kterou produkují lidi svými zkušenosti.... A na chvilku jsem se po filmu zamyslel, co mi kdo v posledních letech hodně nabízel,... :) Dále skvělé obsazení Duchovnym, který se pro tyhle role narodil a skvělá a i ve 47 letech stále okouzlující Demi. Doplněni krásnou Amber Heard a sympatickým Benem Hollingsworth. Skvělá hudba, super hračky a káry a tak dále a tak dále. ()

anderson

SLOVENSKÁ TELEVÍZNA PREMIÉRA: MARKÍZA = 19.10.2013, réžia slovenského znenia (Markíza 2013) = - Opäť sa mi rozum pozastavuje nad tunajším mimóznym žánrovým zaradením v ktorom figuruje komédia, čoho následkom sú zmätené komentáre o tom, že (neexistujúca) "srandovná" rovina filmu až tak nerozosmiala. Nuž bodaj by aj. Veď ani ĽADOVÁ BÚRKA Anga Lee, z ktorej si debutant Derrick Borte odlúpol jednu dramatickú vrstvu, žiadne salvy smiechu nevyvoláva. Ako debutantovi mu odpustím, že našlapanú (a absolútne nevadí, že okato pvoplánovú) ostrú kritiku materialisticko - konzumného spôsobu existencie, ktorá je zlatým teľaťom drvivej väčšiny tzv. západnej civilizácie, v závere gradoval akousi nepravdepodobnou romantickou katarziou. Nebyť tohto komerčného ústupku, cieliaceho presne na toho konzumenta, ktorého kritizuje, dal by som full house. (20.9.2013) ()

Hal_Moore

David Duchovny si evidentně umí vybírat projekty i mimo televizi. "Moodyho" nová rodina je perfektním vyobrazením amerického snu. Dokonalá je rodinka jen na povrchu, jako divák jsem samozřejmě okamžitě nahlédl pod pokličku a ihned poznal, co se skrývá pod názvem Tajemství šéfkuchaře. Chytrý a hlavně originální scénář rozehrává příběh plný přetvářky, lhostejnosti a lží, ukazuje zidealizovaný svět některých Američanů, lidskou závist, ale i prozření, uvědomění si vlastního já a stavění řešení problémů těch druhých nad problémy své. Další nezávislý film hraje na trošku jinou notu než ostatní letošní filmy téže kategorie. Demi Moore se konečně ukázala v dobrém filmu, a to je také plus. Není toho moc, co bych rodince Jonesových mohl vytknout, a tak sázím čtyřhvězdičkové hodnocení. PS: Klidně bych si to s panem Jonesem alespoň na chvíli vyměnil. ()

• Většina filmových záběrů ze školního prostředí byla pořízena na Carlton J. Kell High School v Mariettě ve státě Georgia. Mnoho studentů, kteří se ve filmu objevují, byly studenty právě této školy. (Conspi)
  • V pôvodnom znení sa po 16. minúte filmu udeje chyba, keď po noci, kedy sa Jenn (Amber Heard) snažila zviesť Steva (David Duchovny), ráno pri káve Duchovny osloví herečku jej vlastným menom ("Amber, we should talk about..."). (Arsenal83)