Rodinná dovolenka a iné nešťastia

• Česko Rodinná dovolená a jiná neštěstí (viac)

Prepracovaný a civilizáciou zničený Bob Munro (Robin Williams) sa chce vziať svoju rozpadajúcu sa rodinu na týždeň na Havai, aby sa opäť dali dohromady. Ich prekvapenie je však obrovské, keď zistia, že otecko namiesto leteniek prenajal karavan a chystá sa vziať svoju ženu Jamie (Cheryl Hines) a dve pubertálne deti Cassie (Joanna „Jojo" Levesque) a Carla (Josh Hutcherson) na „zábavný" výlet po Colorade. A samozrejme sa pokazí všetko, čo sa môže i nemohlo... (TV Markíza)

tommy187

Robin Williams je perfektný herec, ktorého mám veľmi rád. V tejto úlohe ma tiež výrazne nesklamal... Spracovanie filmu bolo "v pohodičke", a film je sám o sebe ako uliaty na sobotňajší večer. Alebo niekedy keď máte skvelú náladu. Inak veľmi tento film neodporúčam, pretože by vás mohol veľmi sklamať. Ale ja som pomerne spokojný, 45%. ** ()

Fiftis

Pomerne dobrá komédia, ktorá ponúkne niekoľko srandovných situácií. Vo filme sa ďalej stretávame s jednou dotieravou rodinkou, ktorá prenasleduje hlavných hrdinov na každom kroku. Dej je nenáročný, zápletka takmer žiadna. Film ponúkne pomerne očakávaný záver, ktorý by som si však ani inak nevedel predstaviť. Majstrovské dielo to síce nie je, ale občas sa zasmiať dá. Hlášky detí dopĺňa schopná situačná komika, na dcérušku je veľmi pekné pozeranie. Proste americká komercia so svojimi kladmi i zápormi. ()

Filipes

Špatný scénář se snažil být kompenzován Robinem Williamsem. Tahle road movie má k pořádné zábavě ještě daleko. Přitom to mohla být krásná záležitost. Začáteční scéna jak Williams zápasí s lechtací příšerou mě skoro dojala ale potom? Mno co dodat. Barry- na tohle se víckrát nepodívám. Pusťte si pár dalších amerických komedií a uvidíte, že americký humor nepřináší nic nového. ()

Chamyl

Tak teď je mi to jasné! Po shlédnutí filmu jsem si říkal, že ta fekální nit vinoucí se celým dějem je jak z nějaké německé "komedie" a ejhle: ona to byla americko-německá koprodukce. No, nebylo to tak úplně strašné, občas se člověk i zasměje či alespoň pousměje, ale jinak je celá koncepce tak nějak... zvláštní. Celý film se hrabeme (s prominutím) ve sračkách, aby z toho nakonec vykoukla za uši tahající moralita o americké rodině, prokouknutí všech "slepých" a velké padnutí si do náruče se všemi okolo. Kdyby scénáristé zůstali u bláznivé rodinné roadmovie a odolali pokušení na nějaké morální poučení amerických dětí a rodičů, udělali by rozhodně lépe a ušetřili by většinu diváků trapných pocitů při nejrůznějších "dojemných" scénách. Každopádně, i přes pár veselých okamžiků, se jedná o dílo nehodné hereckého a komediálního mistrovství Robina Williamse, neboť jeho roli by levou zadní zvládl jakýkoliv béčkový seriálový herec. ()

MáŠa

Komedie s Robinem Williamsem, nic světoborného pod sluncem, člověk by snad chtěl říct, že si scénář napsal sám, aby vykřičel do světa, jak moc má velký srdce a že pro něj není nic víc než rodina, ale přesto musím říct, že shlédnutí ani nějak moc nelituju, protože ono je to celé i přes nějaké své naivní a kýčovité prvky celkem vtipné a průměrného diváka to předpokládám nezklame. Sice si na to brzy asi nevzpomenu, ale pakliže mi neunikl mejdan s nějakými přítulnými kočkami, tak shlédnutí nelituju. ()

• Jeff Daniels hrál na banjo ve všech hudebních scénách sám. (Cheeker)
  • V scéne, keď je Bob Munro (Robin Williams) na streche autobusu, je vidieť, ako sa jeho špinavá prilba zmenila na čistú. (J*A*M*B*O)