Strážcovia Galaxie

• Česko Strážci Galaxie (viac)
USA / Veľká Británia, 2014, 116 min

Réžia:

James Gunn

Predloha:

Dan Abnett (komiks), Andy Lanning (komiks)

Kamera:

Ben Davis

Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Lee Pace, Michael Rooker, Karen Gillan, Djimon Hounsou, John C. Reilly, Glenn Close (viac)

Dobrodruh Peter Jason Quill prezývaný Star Lord (Chris Pratt) sa ocitne na muške nájomných zabijakov, pretože ukradol tajomnú guľu obávanému a mocnému zloduchovi Ronanovi (Lee Pace), ktorý pomocou nej plánuje ovládnuť celý vesmír. Keď Quill objaví skutočnú silu Ronanovej gule a tým aj hrozbu, ktorú predstavuje pre celý vesmír, musí urobiť všetko pre to, aby dobyvateľa zastavil a zničil. Na úteku pred zabijakmi Quill spojí svoje sily so štvoricou extravagantných vesmírnych bojovníkov, ktorých stretol na svojich potulkách. Pomstychtivý Drax prezývaný Ničiteľ (Dave Bautista) lieta po galaxii a hľadá pomstu po tom, čo mu zabili rodinu. Záhadná vražedná Gamora (Zoe Saldanaová) je chirurgicky modifikovaná a dokonalo vycvičená ľudská zbraň. Rocket je po zuby ozbrojený mýval a Groot (Krystian Godlewski / hlas Vin Diesel) humanoidná rastlina, ktorá svojím vzhľadom pripomína strom a cestuje vesmírom ako Rocketova ochranka. Táto nesúrodá skupina dobrodruhov, bojovníkov a bývalých zločincov z rôznych galaxií je, paradoxne, jedinou šancou pre budúcnosť vesmíru. Samozvaní strážcovia galaxie musia začať spolupracovať, aby spoločnými silami zachránili vesmír pred skazou a v poslednom veľkolepom boji porazili temného zloducha Ronana. (TV JOJ)

Mrliš

Jednu hvězdu dávám za efekty a Groota. Ačkoli komiksy od Marvelu opravdu nemusím, tak mě strážci galaxie nalákali na to, že to bude příjemná sci-fi komedie, ale bohužel jsem se ani nezasmál. V půlce filmu jsem už pociťoval značné znudění, ale i přes to jsem film díky zdařilým efektů dokoukal. Nic méně jsem si do potvrdil, že můj vkus se nikdy s komiksy od Marvelu neztotožní. ()

zmirix

Vesmírná taškařice, tvůrci se schovali za srandu, protože na vážno by to nedali. To bych celkem i bral ale ona to až tak dobrá komedie nebyla. ()

eexDon

Für mich - 80%, - /klasický děj - klasický vývoj děje, občas takové až dětinské - jako film pro dětičky/, + /parta dobrá, vizuální stránka filmu taky/aby taky ne, že/ a ten odlehčený tón - díky za něj/, hodnocení - docela povedená, zábavná sci - fi, máme zaděláno na další komiksovou trilogii ()

pa3k16

Názorná ukážka toho, ako Marvel strašne ale strašným štýlom chce......a chce prepojiť všetko to, čo má poruke...v tomto prípade po sklamaní Míššša Baya a jeho polorozobratých aút, toto takmer a veľmi humorné sci fi príjmam s otovorenou náručou...vítam svet Marvela s týmto nádychom, len som veľmi zvedavý ako sa spojí s pochmúrným a temným the Avengers Age of Ultron... ()

lebrond

Dlouho jsem se Strážcům Galaxie vyhýbal, i když měl film pozitivní odezvy od lidí jak na internetu tak v realitě. Čekal jsem další pokus na téma Star Wars. Poměrně vážný děj, který by se v žádném případě nedal zařadit do žánru komedie. Abych řekl pravdu, jsem rád, že jsem se mýlil. Strážci jsou velmi dobře zpracovaný oddechový akční film s nádechem humoru, který vás pobaví ani nevíte jak a čemu se směje. Pokud jste fanoušci filmů se Sci-Fi tématikou, které mají hloubku a kladou nové otázky, tak Strážci rozhodně nejsou film pro vás. Poměrně vtipná, akční komedie, která pobaví a neurazí a na kterou se díváte celou dobu s nadšením, aniž vlastně nevíte proč. Skvělé technické zpracování, které vynáší filmy s tématikou od Marvela ještě do vyšších pater, jsem zvědavý na další podobné filmy jako Avangers, Captain America, Thor jestli pošplhají na žebříčku technické dokonalosti ještě výše. -Oddychovka, která neurazí, místy pobaví a navnadí na filmy s tématem od Marvela- 78% ()

KarolinaPoyn

Musím se přiznat, že na sci-fi moc nejsem, takže jsem se dlouho odhodlávala film zkouknout, ale jsem za to ráda. Když se na to podívám kolem a kolem, tak je to strašná kravina. Strom, křeček, Shrek a další, ale dlouho jsem se takhle nepobavila. ()

Pollini

Tak tohle byl naprostý propadák! Nebylo to vtipné, napínavé ani zábavné, nuda od začátku do konce. Marvel vykrádá sám sebe a slátal megaklišé o napravení padlého, Pocahontas, Hulk, bílý muž, Darth Vader, Ent a liška Bystrouška, rodinná tragédie. Kdyby místo mývala dali humor, nejspíš by to dopadlo jinak. Chris Pratt, hvězda teenagerovských komedií, byla na tomto místě hodně slabá. ()

sobol1

doprdele tohle byl zase odvaz parta barevnákú v čele s křečkem opravdu to se snad už všechno točí jen pro hodně mladé publikum?? doufám že se to mému 5 letému synovy bude líbit snad mě s tím nepošle do- však víte kam. ()

galfaroth

Typická Marvelovka, typicky vtipná, hrdinští gauneři a totální zmetci se spojili a zachránili galaxii. A co mě na tom teda bavilo? Nasmál jsem se, nenudil se, chvílema jsem byl napnutý a mnohdy i mile překvapený. Filmy od Marvela mám rád a tenhle nezklamal a pobavil. Kdo máte rádi Marvel, zkoukněte a vy ostatní? ...taky, protože se minimálně dvě hodiny nebudete nudit. ()

Ludovit

A máme tu další Marvelácký počin, který si ovšem dokáže sám ze sebe udělat srandu. Původně jsem chtěl dát za 4*, ale pak jsem si uvědomil, že od shlédnutí filmu neposlouchám nic jiného, než Awesome mix vol. 1. A když tu cáklou partičku nemáte náhodou rádi, na chvíli se odvažte alespoň u těch starých, naštěstí nezapomenutých, songů... ()

DavidAAAA

Neskutečná hovadina. Banda pěti individuí složená z rozřezanýho a znova sešitýho pokusnýho mývala nabitýho vtipem a mozkem, zelené avatarské vražedkyně, oživlýho blbýho stromu, potetovanýho svalouše co bere všechno doslova a člověka zachrání asi celej vesmír.. Když se prokoušou useklou hlavou tvora z dávných dob, ze které se právě těží mozek a mozkomíšní mok ( na černým trhu to prej má ohromnou cenu ), tak nakonec zlikvidujou zlýho týpka co chce všechno ovládnout a zničit a jako největší kámoši jdou za dalším dobrodružstvím. Jak píšu na začátku, totální a naprostá hovadina, u který jsem se celý dvě hodiny královsky bavil. 95% ()

janci351

Keď som videl trailer na tento film, musím priznať, že som bol skeptický. Nejaká banda čudákov (strom, zelená ženská, medvedík čistotný, svalnatý zabijak a "chlapík zo Zeme") zachraňuje galaxiu. Toto mi jednoducho nepasovalo do Marvel univerza, ktoré je aj napriek občasnému nadhľadu skôr vážnejšie. Po zhliadnutí filmu však musím uznať, že Avangers sa môžu ísť oproti strážcom galaxie radšej niekam skryť. Bolo to vtipné, bolo to svižné, postavy boli vynikajúce a každá z nich mala vo filme svoje miesto, či už strom, ktorý vedel povedať iba jednu vetu alebo neustále hláškujúci medvedík čistotný. Dej bol celkom jednoduchý, čo bolo v tomto prípade skôr plusom, aby sme sa mohli sústrediť na postavy a krásny vizuál. Teším sa na ďalšie zhliadnutie filmu. 5/5 ()

xSimax

I am groot!!! neboli jeden z divácky nejlépe hodnocených filmů s Vinem Dieselem :D Velmi odlehčená sci-fi komedie, která je nejspíš založená na nějakém tom populárním komixu, který jsem nikdy neviděl, ale přesto jsem se minimálně první 2/3 filmu bavil. Mýval a Groot jsou geniální postavičky, titulní roli sice mohl zahrát stejně dobře Sean William Scott nebo třeba Ben Affleck (kterému bych to asi nevěřil) nebo-li místy šaškovskou roli nezahrál Chris Pratt nijak nezapomenutelně, ale budiž. Paní Šreková alias zelená šmoulinka a wrestlingový bourač sice hráli ještě míň, ale i přes nepříliš přesvědčivé herecké výkony "zivých" herců to v týmu zkrátka funguje. Závěr filmu už sice trošku nudil a divák už prakticky jen čeká, kdo z dobrých bude obětován, aby dobro nezvítězilo jen tak (což se myslím vyřešilo velmi šalamounsky), ale hlavně jsem po shlédnutí filmu neměl tak hořký a zklamaný pocit jako po Interstellaru. ()

PORTER44

Komiksový průměr,z těch pěti hlavních hrdinů mě nejvíc pobavil chodící strom Groot vždycky když se do toho dal tak v ten pravý čas bez keců a ani nepotřeboval žádnou zbraň,herecké výkony docela dobrý,vizuálně to taky ušlo ,v bitvě na konci byl trochu zmatek bylo tam až moc vesmírných mašin a nebylo poznat kdo po kom střílí naštěstí to bylo jen pár kratších scén,masky se povedly. ()

huhuhu783

Jo,jo,jo,tak sem se přece jen dočkal.Po tech strašných letech od vzniku Star Wars v 70' letech zase dílo plný nápadů, vtipů,efektů (fakt zdařilých) a i nedrhnouciho děje.Šel sem na to bez jakýchkoliv očekávání ale odcházel sem velice nadšený z toho ze když někdo chce tak to dokáže a posune tuto tvorbu zase vo kus dál. ()

vonverny

Flash Gordon 2015. Ale s tím rozdílem, že Strážci vesmíru jsou vtipní, když mají. Pro mě je tento film obrovské překvapení. Že se tak vžiji do různých charakterů postav ve sci fi dobrodružné komedii, to jsem nečekal. Po vizuální stránce také bez chyby, přesně dle známé hlášky z Jurského parku " na ničem jsme nešetřili". Vtipné, akční, záporáci jsou ve své zápornosti uvěřitelní. Film je lehký, odpočinkový a přitom nenudí ani minutu. 5 hvězdička unikla jen o fous. Za mě 85%. ()

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (viac)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

30.03.2021

Natáčení čtvrtého dílu asgardské ságy pod režijním vedením Taiky Waititiho (Thor: Ragnarok, Králíček Jojo) právě v těchto dnech probíhá v Austrálii a už nějaký čas víme, že mimo známých tváří Chrise… (viac)

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

10.03.2020

Následující článek obsahuje mírné spoilery ke konci Avengers: Endgame. V posledním filmu s původními členy Avengers se Thor s tváří Chrise Hemswortha na konci vydal do vesmíru v lodi týmu Strážci… (viac)