Strážcovia Galaxie

• Česko Strážci Galaxie (viac)
USA / Veľká Británia, 2014, 116 min

Réžia:

James Gunn

Predloha:

Dan Abnett (komiks), Andy Lanning (komiks)

Kamera:

Ben Davis

Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Lee Pace, Michael Rooker, Karen Gillan, Djimon Hounsou, John C. Reilly, Glenn Close (viac)

Dobrodruh Peter Jason Quill prezývaný Star Lord (Chris Pratt) sa ocitne na muške nájomných zabijakov, pretože ukradol tajomnú guľu obávanému a mocnému zloduchovi Ronanovi (Lee Pace), ktorý pomocou nej plánuje ovládnuť celý vesmír. Keď Quill objaví skutočnú silu Ronanovej gule a tým aj hrozbu, ktorú predstavuje pre celý vesmír, musí urobiť všetko pre to, aby dobyvateľa zastavil a zničil. Na úteku pred zabijakmi Quill spojí svoje sily so štvoricou extravagantných vesmírnych bojovníkov, ktorých stretol na svojich potulkách. Pomstychtivý Drax prezývaný Ničiteľ (Dave Bautista) lieta po galaxii a hľadá pomstu po tom, čo mu zabili rodinu. Záhadná vražedná Gamora (Zoe Saldanaová) je chirurgicky modifikovaná a dokonalo vycvičená ľudská zbraň. Rocket je po zuby ozbrojený mýval a Groot (Krystian Godlewski / hlas Vin Diesel) humanoidná rastlina, ktorá svojím vzhľadom pripomína strom a cestuje vesmírom ako Rocketova ochranka. Táto nesúrodá skupina dobrodruhov, bojovníkov a bývalých zločincov z rôznych galaxií je, paradoxne, jedinou šancou pre budúcnosť vesmíru. Samozvaní strážcovia galaxie musia začať spolupracovať, aby spoločnými silami zachránili vesmír pred skazou a v poslednom veľkolepom boji porazili temného zloducha Ronana. (TV JOJ)

kratajirka

Jak lze vystihnout všechny myšlenky jednou větou? Jednoduše. I am GROOT! Tenhle film je naprostá bomba. Celý to frčí v úžasným RETRO stylu. Dialogy jsou fantastický a výkony jednoduše BOŽÍ. Nemůžu jinak než 100%!!! ()

matty76

Na tento film se děsně těšil. I podle hodnocení a jak to tak bývá......přišlo zklamání, ne sice nijak velké, ale bylo tam. Pár nelogických věcí v ději a byl to začátek konce :-( Ale efekty výborný. Jen ta hlavní hrdinka působila značně asexuálně. ()

bobin85

Tak to vezmem od začátku hned první scénou jsem vybuchl smíchy a to když Starlord nakopl to vesmírné zvířátko a hned na to další uchopil a začál zpívat. Né ted vážně po týmovce Avengers kterou pro sebe uloupil HULK jsou tu Strážci Galaxie které vyloupil ROCKET. 3 hvězdy jen za něj 1 dostává zbytek party. ()

Rob318

Pálím od boku a trefuji pět hvězd. Na tenhle film jsem čekal strašně dlouho, takhle si představuji sci-fi. Bez jediného hluchého místečka, narvané akcí, vtipem, a nádhernými efekty. Mé otylé dítě ve mě, jen nevěřícně zíralo štouralo se v nose a blahem ucintávalo na brindák. "Jo a to voko nutně potřebuji". ()

Mazmen

Z nudy jsem si pustil tento film a ono voilà, překvapení tohoto roku :-) Je to sice blbina, ale docela vtipná blbina, která mě fakt pobavila :-)) ()

hypnos11

komiksarna, ktera mirne vybocuje ze zajetych koleji. plochy, nudny zaporak, toho uvidite i tady. chasku zahranujici svet/planetu/vesmir/galaxii/cokoliv, ani zde vas neceka zande prekvapeni. ale komiksovy film odeharavajici se ve vesmirnem sci-fi univerzu, to tu zase tak casto vdiet neni. nu, ja jsem k filmu pristupoval mirne skepticky naladen - preci jenom, parta hrdinu citajici chodici strom a mluviciho myvala, z toho kouka teletubbies pro odrostle, ze? ejhle, jak jsem se mylil. infatilni to sice je, ale ona infantilnost nijak (nijak moc) nesnizuje zabavnost filmu. nakonec, groot (onen chodici strom) je moc mila postavicka, ktera se musi kazdemu libit :) dale, chris pratt ok. zoe super. bautista prekvapuje svym hranim (obcas to opravdu vypada, ze neco hraje). na 5* to sice neni, ale prekvapive to k nim ma ze vsech tech batmanu, supermanu, kapitanu, iron manu a spol nejblize ()

Wiffy

Po Avengers jsou Strážci galaxie pěkným odlehčením. Doufám, že v takovém duchu budou i pokračovat. Jako vždy jsem byla pro jistotu skeptická, ale nebylo proč. Sice svým zpracováním nijak nepřekvapili, na druhou stranu nezklamali. Hlavní představitelé sedí parádně a své role zvládají s přehledem. I když, asi mi trochu vadila Karen Gillan, jako hlavní ženská záporačka nějak pokulhávala, ale to bude trochu i můj problém, protože od role Amy Pond a od Selfie už ji mám zaškatulkovanou. :) ()

Sunti

Vypadá to, že Marvel má novou sérii. Na začátku jsem byl trošku skeptický přece jenom, mám "staré" hrdiny rád, ale nakonec jsem byl velice kladně překvapen. Snímek nepostrádal vtip, krásnou grafickou stránku(když drželi onen krystal), příběh a rychlý spád, zkrátka vše co má takový snímek mít, aby byl víc než průměr. ()

smajki

A opět jedna novinka od Marvel, která pobaví. Tak trochu jiní hrdinové určitě vnesli novou krev na už trošku monofóní, byť kvalitní scénu Marvelovských komiksových remaků. Zejména Rocket a Groot jsou parádní :). Typické Marvelovské podívané nechybí napětí, akce, skvělé efekty a bohatě zastoupený humor a nově také trocha dojemnosti. Zkrátka všechno, co by člověk od takového filmu a žánru očekával. Zajímavé bylo i setkání se Sběratelem, kterého známe už z Thora, resp. Avengers. ()

stuj

Komiksovka především pro teenagery. Ale pro ty, co teprve opouští základku a né střední školu. Oddychovej blockbuster, na kterej se dá koukat s popcornem v ruce a některý scény jsou docela dobrý. A tu a tam i docela dobrej vtípek. Jenže stejnou měrou jsou tam i vtípky blbý a scény jakbysmet. Možná jsem měl dát jen tři hvězdičky, ale docela to vtáhlo, takže nakonec ušmudlaný 4. Mile překvapilo, že mýval nebyl ultra stupidní postavou, kterou by do něj divák automaticky tipl. ()

Narissa

Asi jsem byla napřed trochu v šoku, ale rychle jsem si zvykla a pak už se člověk těší na každou další zhovadilost s jakou přijdou. Krásné, odlehčené, vtipné. Super. ()

hujerita

Ja som sa bavil a dokonca ani Groot my nevadil a všetci boli správne funny. Konečne niečo aj odľahčené superhrdinské. Všetci boli sympatický a fajn. Hlavne že som sa zabavil. ()

Prokop23

Tak co nám to ten MARVEL zase zmárvil... Tvůrci přišli s neuvěřitelně originálně originální a lišáckou myšlenkou...totiž nebuďme vůbec originální, alá použijme scény a postavy z deseti různých filmů...naplácejme to dohromady, podbarvěme hudbou a efekty....no a příběh se snad sám najde...no bohužel nenajde. Beze spoilerů, vše začíná únosem chlapce mimozemšťany. Scény s neodmyslitelnou vědecko-lékařskou prohlídkou nás tvůrci díky bohu ušetřili. No a pak už se na sebe vrší Riddick, ze kterého je tam opravdu dost, počínaje útěkem z vězení a vězením samotným, armádou špatňáků totálně okopírovanou od necromantů z Riddicka a rozhodně nekonče hlavním zlounem, který nemá v plánu nic menšího než zničit galaxii a po Riddickovské linii příběhu jaksi najít cestu do underverse. Dále je tu Iron man, Hulk, v podobě she-Hulk nebo orionské coury ze Startreku, to jsem jsme neodhalil atd,, atd... Skupinka má za úkol zachránit galaxii zničením zbraně galakticko-likvidačního potenciálu, na rozdíl od Bobromilo-Gandžalfovy party však neví, kde by měli onu nebezpečnou relikvii nadobro rozflákat. Jo když jsme u Pána prstenů, jednou z hlavních postav není nic menšího než ent...jo ent. Je tam taky hodně Starwars v podobě vzdušných soubojů, nemůže chybět scéna z otevřeného vesmíru alá Gravitace a finále nemůže být ničím menším než starou dobrou sci-fi flákotou Den nezávislosti. A když už je tam i ten Iron man, k dokonalosti tam snad už jen chybí ti dva blonďatí teplometi co rádi hážou věcma (hlavně štítem a kladivem). Ale hodnocení to tady na ČSFD má parádní, což asi vypovídá o tom, že český divák/běžný čsfd hodnotitel ztratil soudnost, pokud nějakou ve třinácti letech lze mít. ;) ()

saluk

Tak máme tu ďalšiu tímovku od Marvelu. K Strážcom galaxie som pristupoval obozretne, a priznám sa, že podľa tunajších hodnotení som čakal bombu. Bohužiaľ musím uznať, že to bomba nebola, maximálne tak petarda. Príbeh veľmi jednoduchý, takpovediac klasický - zbraň čo môže zničiť galaxiu. To by mi nevadilo ak by všetko ostatné bolo super. Avšak nebolo. Postavy okrem Star Lorda ma moc nenadchli. To na čom mal film stáť - humor - mi prišiel akýsi silený, nevtipný a to nie je dobre. Napriek tomu som sa zopár krát zasmial. Páčil sa mi vizuál - tam bola vidno kvalita, aj keď tu mám tiež výčitku - miestami mi to prišlo až príliš farebné. Ako celok film mierne sklamal. Nemôžem sa ubrániť porovnaniu s Avengers. Tí boli naozaj o 2 triedy lepší. A pri tomto filme som 2x zadriemal, čo by sa nemalo stávať - 3 hviezdy ()

TomAbrt

Jako odkojenec Star treku a Hvězdných válek jsem dlouho čekal na hrdinský barvami přeplněný akční scifi epos s cool vypadajícím záporákem a spoustou úžasných a neuvěřitelných světů s neuvěřitelnými a úžasnými bytostmi. Vtipné, lehce prostodušší, ovšem odpočinkový film, který Ty z vás co máte tento styl filmu rádi, pobaví a dvě hodinky v kině či u televize vám utečou jedna dvě. ()

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (viac)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

30.03.2021

Natáčení čtvrtého dílu asgardské ságy pod režijním vedením Taiky Waititiho (Thor: Ragnarok, Králíček Jojo) právě v těchto dnech probíhá v Austrálii a už nějaký čas víme, že mimo známých tváří Chrise… (viac)

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

10.03.2020

Následující článek obsahuje mírné spoilery ke konci Avengers: Endgame. V posledním filmu s původními členy Avengers se Thor s tváří Chrise Hemswortha na konci vydal do vesmíru v lodi týmu Strážci… (viac)