Strážcovia Galaxie

• Česko Strážci Galaxie (viac)
USA / Veľká Británia, 2014, 116 min

Réžia:

James Gunn

Predloha:

Dan Abnett (komiks), Andy Lanning (komiks)

Kamera:

Ben Davis

Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Lee Pace, Michael Rooker, Karen Gillan, Djimon Hounsou, John C. Reilly, Glenn Close (viac)

Dobrodruh Peter Jason Quill prezývaný Star Lord (Chris Pratt) sa ocitne na muške nájomných zabijakov, pretože ukradol tajomnú guľu obávanému a mocnému zloduchovi Ronanovi (Lee Pace), ktorý pomocou nej plánuje ovládnuť celý vesmír. Keď Quill objaví skutočnú silu Ronanovej gule a tým aj hrozbu, ktorú predstavuje pre celý vesmír, musí urobiť všetko pre to, aby dobyvateľa zastavil a zničil. Na úteku pred zabijakmi Quill spojí svoje sily so štvoricou extravagantných vesmírnych bojovníkov, ktorých stretol na svojich potulkách. Pomstychtivý Drax prezývaný Ničiteľ (Dave Bautista) lieta po galaxii a hľadá pomstu po tom, čo mu zabili rodinu. Záhadná vražedná Gamora (Zoe Saldanaová) je chirurgicky modifikovaná a dokonalo vycvičená ľudská zbraň. Rocket je po zuby ozbrojený mýval a Groot (Krystian Godlewski / hlas Vin Diesel) humanoidná rastlina, ktorá svojím vzhľadom pripomína strom a cestuje vesmírom ako Rocketova ochranka. Táto nesúrodá skupina dobrodruhov, bojovníkov a bývalých zločincov z rôznych galaxií je, paradoxne, jedinou šancou pre budúcnosť vesmíru. Samozvaní strážcovia galaxie musia začať spolupracovať, aby spoločnými silami zachránili vesmír pred skazou a v poslednom veľkolepom boji porazili temného zloducha Ronana. (TV JOJ)

MirINDay

Perfektní hrdinové, pěkný příběh, skvělé efekty. Situační humor je ale to, co tomuhle filmu dává tu dokonalou chuť. Útěk z vězení je vážně epický. ()

MichalMou

Ač tento film patří k dalším "marvelovkám", nepatří mezi jejich nejlepší. Film je zábavný, sem tam i vtipný, ale co se týče příběhu a myšlenky, tak existují i silnější snímky od Marvel. Všichni se zřejmě shodneme na tom, že Groot a Rocket jsou nevtipnějším článkem tohoto filmu. Jak jednoduše s jednou větou bavit celý kino sál - ,,Já jsem Groot." a to je všechno. Je to jeden z těch filmů, co si pustíte jednou za čas a máte vybráno na delší čas. Určitě nejde tento snímek srovnávat s dalšími Marvel snímky typu Thor, Iron Man a tak dále. Tento film mě bavil, zasmál jsem se u něj a nehodnotím ho záporně, nicméně na příběhu nic nového a zvláštního není. Klasický příběh se záporákem, záchraně planety, či vesmíru společně s poznáváním nových lidí průběhem filmu, zradě a usmíření můžeme vidět prakticky v každém sci-fi filmu. Pro pobavení dobrá volba. ()

dannypajinky

tak čekám na Blu-ray ale stejně si myslím že to bude stejná sra*ka jako kápo amerikáno 1////////// táák hodnocení? no prostě good sranda "zatančíme si" originální jen škoda že mě ta parta občas nesedí a BOOOOMM kurva do pr.... je to jen zasraná vykrádačka Star Wars , pokus o Avengers v jiným kabátě a celkově to tolik nefunguje takže si užijte těch 86 pro mě to je dobrá sranda ale kopie upravená ve photoshopu jiných dávno ověřených kvalitních značek 66 % ()

pavlina.soch

Hell yeah! Hmm nafilmujeme další Marvel comics a vyděláme spoustu peněz! A víte co, pokud budete filmovat něco jako jsou Strážci galaxie, lidi vám budou strkat peníze do kapes dobrovolně a já se klidně přidám. V současné době jsou Marvelovské filmy jistotou zábavy a skvělé podívané. Kombinace člověka, mimozemšťana, mývala, bouchače a stromu, je sama o sobě nezkombinovatelná, ale tahle parta opravdu stojí za to. Příběh má spád a divák si film užije od začátku až do konce. Dle mého názoru nemá cenu hledat zbytečné chyby, které se budou navážet do příběhu. Pokud se podíváme na film jako celek, není tomu co vytknout! Navíc osobně miluji jak Marvel propojuje své jednotlivé filmy (comics) a můžeme tak narazit na řadu postav z jiných příběhů. ()

Fraktální

děj- podle kopíráku,akce- průměr,napětí-0, humor- většinou až moc infantilní, jediný čím se tohle liší od starých dobrých pohádek v sobotu ráno na Nově je vizuál,který zapadá do současného produkčního standartu... Co to zanmená pro všechny sečtělé čsfdáky? děj- ničím neurazil, akce - supééér výbuchy, napětí- jsem rád že to všichni přežili i když jsme to čekal, humor- jééé, jak tam ten strom tancoval, cha, cha, cha a ty 2 sarkastický vtipy byly fakt dobrý. Když nad tim tak přemejšlím, tak to mělo pohodovej sountrack. Kolik to mu dám? hmmm rád bych dal 5 , ale nemůžu stratit image hustolesklího týpka, budu tvrdej , tak 4. ()

Buzzo

Pecka, pecka, pecka strašne som sa nasmial! A ten soundtrack ten je proste úžasný, úplne boží! Pravidelne ho počúvame celá rodina od malých až po veľkých naozaj peckový výber songov!!! ()

Babu_unni

Někdy si říkám, že je mi už trapné vychvalovat filmy od Marvelu, ale oni to prostě umí. Ať už je to jakákoliv "kravina", je to prostě se vším všudy, dobře zpracované, lehce stravitelné, vždy plné vtipu a nikdy nechybí ani dojemné ukápnutí slzy, vždy nějaké to poučení do života pro mladší (a ono vlastně i starší) diváky, jak to má být. Ze strážců jsem odcházela nadšená a to po všech stránkách. Vlastně ani zpracování nemám co vytknout a pokud tam nějaké mouchy byly, pak mě zbytek rozptýlil natolik, že jsem je vůbec neřešila. ()

ferdomravec

Do kina som siel s tym ze to bude digitalne precacany film s trapnym humorom. Vlastne som siel do kina len vdaka vysokemu hodnoteniu prave tu na csfd. A vysledok ? Digitalne precacany film, so skvelym humorom, dobra particka ludi, strom ktory by som chcel mat doma a a nasraty medvedik cistotny ktoreho by som nechcel mat doma :). Film uhanal ani chvilu som sa nenudil. Aj klasicke klise bolo znesitelne ()

vincenzzo7

Klasická Marvelovka vše co se dá od klasické Sci-Fi Marvel očekávat všem doporučuji. Film je našlapaný efekty i zábavnými scénkami i poutavým příběhem až do konce. ()

jzhk

Tohle nemám kam zařadit. Kam se ztratil normální pohled na sci-fi. Zase další neurvalý, bláznivý, krvelačný, zabijácký a nevím co ještě. Jo vlastně hlavně prachynesoucí film. Toť vše. Hurá na klondíky. ()

Pierre95

Asi nejslabší marvelkova, co jsem viděl. Hodně nesympatický hlavni hrdina Chris Pratt (nevím, co na něm vidí jeho žena Anna Faris), zelená Zoe Saldana atd..No nevím, nevím. Váhal jsem, jestli dát 4 nebo 3 hvězdy, ale nakonec to druhé protože to nezachránilo ani většina dobrých hlášek. Film se v první půlce dost vlekl a začalo to až, když utekli z vězení. Velké plus, ale dám za vedlejší roli v podání Glenn Close - já ji zbožňuju. Jinak nic moc. Uvidíme, třeba dvojka bude lepší. ()

obrobr

A proč né 5 hvězdiček. výborné sci-fi , možná kapku ulítlé , ale proč né . Pejsek s kočičkou upekli dort , ale vůbec z něj není špatně a nebolí bříško. Všechny ingredience vytvořili chutný filmový dortík s zábavnou polevou . MŇAMKY :-) ()

Caesarion

Film je nádherně uvolňující. Začne první melodie a jako by oněmíte. Je to přesně ten film od kterého se rozhodně pro kafe nebo pletení nezvednete. Výborný to je. Nejlepší show tenhle rok. ()

Lyshitski

K tomu, abych napsal tenhle komentář budu potřebovat protézu támhletoho chlápka. Jo, tak přesně tohle můžu. Sice tady nejde o obrovský spektákl jakým jsou například Avengeri, a místo Kapitána Ameriky s Iron Manem nám tady pobíhá vypelichaný mýval se stromem, ale přesně o tomhle tento film je. O tom skvěle se pobavit. A já se bavil. A to náramně. Bránice dostala nakládačku jako kdyby měla schůzku s Hulkem. Film je dokonale vyhláškovaný a téměř mu nejde odolat. Všechno dokreslují hezké efekty i obstojné akční scénky. Chris Pratt v hlavní roli je prostě skvělý, role mu zřejmě byla šitá na míru. Tak tedy " I´m Groot, We´re Groot and this film is verry good". Star Lord a jeho parta si u mně vyválčila pěkných 89%. ()

Cellos

Na tento snímek jsem šel trochu se skepsí vůči tomu jaký bude. Ze začátku to vypadalo že budu mít pravdu ale jakmile se film rozjel už ho nic nedokázalo zastavit a film utekl jako voda. Film se drží jednoduché zápletky z které vznikají uzasne momenty naplněné humorem. Všichni kdo nehledají žádné velké přemýšlení a složité zápletky si v tomto snímku najdou své a zcela jistě je pobaví stejně jako mne. ()

Dzony.NuMen

Americká kravina o tom, čo sa stane keď svoje sily pri záchrane Galaxie spoja nasraný medvedík čistotný - Cooper, „ukecaný" stromohumanoid -Diesel , mix Lary Croft so Shrekovou láskou Fionou - Saldana , wrestlingový obor - Bautista a Indiana Jones novej generácie – Pratt. Naozaj strašná kravina, ale...bavil som sa, žral som drsňáka Rocketa Raccoona a presolený popcorn, a s detskou naivitou som sa spolu s celým kinom smial na vete, ktorá sa určite zapíše do dejín kinematografie – v Dieselovej „životnej roli" – „I am Groot." ()

matko2351

I am Groot, filmová hláška, alebo čo to bude, ktorá sa dostane do histórie :-D Film bol skvelý, miestami zábavný, dojímavý ale nesmierne akčný. Hrdinovia sú iný na akých som v marvel filmoch zvyknutý ale vôbec mi to nevadilo. Bál som sa že všetky hlavné postavy nedostanú svoj priestor, ale nakoniec boli moje obavy zbytočne, pretože postavy sa vyvíjali v priebehu filmu a dokazovali že nie su obyčajny. Herci su skvelý, zábavny a postavy sa im hodili. Zoe Saladana nesmierne sexy a akčná, Chris Pratt bol vynikajúci zlodejík:) Teším sa na pokračovanie. PS: Marvel s prepojovaním postav a príbehov u mňa boduje. ()

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (viac)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

30.03.2021

Natáčení čtvrtého dílu asgardské ságy pod režijním vedením Taiky Waititiho (Thor: Ragnarok, Králíček Jojo) právě v těchto dnech probíhá v Austrálii a už nějaký čas víme, že mimo známých tváří Chrise… (viac)

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

10.03.2020

Následující článek obsahuje mírné spoilery ke konci Avengers: Endgame. V posledním filmu s původními členy Avengers se Thor s tváří Chrise Hemswortha na konci vydal do vesmíru v lodi týmu Strážci… (viac)