Strážcovia Galaxie

• Česko Strážci Galaxie (viac)
USA / Veľká Británia, 2014, 116 min

Réžia:

James Gunn

Predloha:

Dan Abnett (komiks), Andy Lanning (komiks)

Kamera:

Ben Davis

Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Vin Diesel, Bradley Cooper, Lee Pace, Michael Rooker, Karen Gillan, Djimon Hounsou, John C. Reilly, Glenn Close (viac)

Dobrodruh Peter Jason Quill prezývaný Star Lord (Chris Pratt) sa ocitne na muške nájomných zabijakov, pretože ukradol tajomnú guľu obávanému a mocnému zloduchovi Ronanovi (Lee Pace), ktorý pomocou nej plánuje ovládnuť celý vesmír. Keď Quill objaví skutočnú silu Ronanovej gule a tým aj hrozbu, ktorú predstavuje pre celý vesmír, musí urobiť všetko pre to, aby dobyvateľa zastavil a zničil. Na úteku pred zabijakmi Quill spojí svoje sily so štvoricou extravagantných vesmírnych bojovníkov, ktorých stretol na svojich potulkách. Pomstychtivý Drax prezývaný Ničiteľ (Dave Bautista) lieta po galaxii a hľadá pomstu po tom, čo mu zabili rodinu. Záhadná vražedná Gamora (Zoe Saldanaová) je chirurgicky modifikovaná a dokonalo vycvičená ľudská zbraň. Rocket je po zuby ozbrojený mýval a Groot (Krystian Godlewski / hlas Vin Diesel) humanoidná rastlina, ktorá svojím vzhľadom pripomína strom a cestuje vesmírom ako Rocketova ochranka. Táto nesúrodá skupina dobrodruhov, bojovníkov a bývalých zločincov z rôznych galaxií je, paradoxne, jedinou šancou pre budúcnosť vesmíru. Samozvaní strážcovia galaxie musia začať spolupracovať, aby spoločnými silami zachránili vesmír pred skazou a v poslednom veľkolepom boji porazili temného zloducha Ronana. (TV JOJ)

D.Sleeper

Jejich revírem je vlastně jenom Galaxie, jejich ega nejsou o nic menší, jejich pracovní tempo je zřídkakdy vražedné, týmové nasazení a součinnost neprobíhají zpravidla ve "skvělém tempu"... Vnitřní vesmír za "walkmana"... Náročnost misí kolísá od úrovně "jen blbni" a "bav se" až k mezihvězdným tahanicím o "kuličku s překvapením". Soudě dle sběratelského vkusu Quillova otčíma platí bezvýhradně pro všechny nová poučka: "Jste to, co sbíráte" ;-) ()

marek86

Pro mě osobně nejlepší film od Marvelu, který za sebou nechal i Thory a Avengers. Bylo zde přesně to, co od tohoto žánru vyžaduji, tz. akce, napětí, humor, vynikající hudba, nadhled a pořádná dávka superhrdinů. Navíc mě Marvel opravdu potěšil tím, že celý děj zařadil do světa avengers a vytvořil tak pořádně velký superhrdinský vesmír. Už teď se těším na další pokračování. Moje hodnocení 10/10. ()

adamko100

Najvtipnejší a zatiaľ aj najlepší marvel film je tu! Človek, strom, zelená žena, "škrečok", a mimozemský kulturista vám určite spríjemnia deň svojimi hláškami a hereckými výkonmi. Spolu s The Edge of Tomorrow sú jedny z najlepších sci-fi filmov posledného času. Dej plný skvelých efektov bol veľmi zaujímavý a už sa teším na ďalšiu časť pretože "The Guardians of the Galaxy will return a každý sa už nevie dočkať čo nové prinesú. ()

ER

Tady snad není nic,co by vyloženě vadilo,spíše naopak. Vše do sebe zapadá jako domino a platí to hlavně o nesourodé pětici "vyvrhelů",kterou sjednotí ,opět,nesourodé zájmy,které však na sebe navazují jako....kostky domina. Rocket chce odměnu za Quila,Quill se musí postavit Ronanovi,Gamora a Drax se chtějí pomstít Tanosovi a to vše se může povést,pokud získají sílu,která stojí za vznikem vesmíru a tu chce úplně každý. Tím sice určitá jedinečnost končí (opakuji-určitá-jelikož filmy s nesourodými postavami tu taky jsou) a nastupují "fórky",které už znáte (je to jako kuře stokrát jinak),ale celek drží pohromadě a baví. A o to tady jde. A taky o Groota,jen si musíte počkat,až ve dvojce vyroste. ()

Mira90

Film roku!!! (s The LEGO Movie a předpokládám i Bitvou pěti armád) Podívaná nabušená akcí (fakt hodně), vtipem (ještě víc) a old school soundtrackem, která prostě jede a nezastavuje, dokud neskončí. Chris Pratt se pro hlavní roli snad narodil, Zoe Saldana to sekne ať už je modrá nebo zelená, no a mluvící strom, militantní MÝVAL a chlápek, co nechápe metafory - to už jsou jen třešničky na závěr, které skvěle zapadají do skládačky celého filmu. ()

Meriat odpad!

Vtipy, dialogy a monology psané pro žáky páté třídy. Když už jsem myslela, že horší to být nemůže, přišla scéna (Peter tančí a zpívá, aby odlákal pozornost), která mě poslala přímo do horoucích pekel. Zatím co jsem si ťukala na čelo při každém záchvatu smíchu plného sálu dospělých! diváků, přede mnou se odehrával příběh tisíckrát omletý (z komiksové předlohy asi víc vyždímat nejde, i když...) s herci... no herci - cimrmanovské otočení se zády a třesoucí se ramena zvládne každý, kdo není od pasu nahoru ochrnutý -..., u kterých mi bylo jedno, jestli to přežijí. Nejhorší na tom všem byly ale ty vtipy. Bylo mi skoro do pláče, když mi došlo, za jakého primitiva mě tvůrci filmu považují, zvracet se mi chtělo z toho plného sálu, který jim to sežral. ()

eMatt

Příjemné letní překvapení z dílny MARVELu. Hlavní postavy se setkávají zajímavým způsobem a vůbec, celý příběh je lehce neobvyklý, což tvoří snímek tak populárním. Rychlá jízda v již známém vesmíru, skvěle zpracovaná. Co mě ovšem z filmu neustále vytrhovalo bylo hraní Davea Bautisty - ani na sekundu jsem mu nemohl uvěřit jeho postavě. Zato mýval Rocket s jeho 'ksichtíky' a reakcemi vše lehce drží nad průměrem a vlastně asi kvůli němu film dostává mých 80%. ()

MilesTeg

Bavil jsem se výborně, ale asi dvě hodiny po závěru filmu mi došlo, že mi to připomíná grilovací olej mé přítelkyně - vezmi jakýkoliv olej a narvi tam všechno koření, co v kuchyni najdeš, v poměru jakém chceš a třeba prošlé, ono to dopadne dobře. Občas nedopadne, ale tentokrát ano. Sem tam na vás vyskočí záhadná chuť archivní skořice, ale jinak se to pěkně všechno propojilo. Občas jsem se smál pár sekund před ostatními, jak mi naskakovaly možné pointy, a občas jsem se smál sám, ale jsem zhruba ve věku matky hlavního hrdiny a pamatuju si spoustu blbinek, co mladším návštěvníkům kina prostě nic neřeknou. "Dap ta dap, dap ta dap, dap dap dap Dap DAP Dap dap" :-) ()

Franc1s

Režisér James Gunn je bláznivej borec, kterej se nebál nasolil to, tak jak jsem si přesně přál! 3x VYNIKAJÍCÍ! Nová vesmírná odlehčená týmovka, které nechybí napětí, řádná dávka akce, hlášek, že bych si je všechny nezapamatoval ani při druhém shlédnutí(co nejdřív kouknu znovu), dvojka mýval-strom co nikdy neomrzí, epické finále a soundtrack co je sakra chytlavej! Tenhle film Marvelu vyšel a nemůžu se dočkat co vymyslí do druhého dílu. 9,5/10 PS.: Drax gogogo! :D Update: Dnes viděno ve 3D a stále jsem se nesmírně bavil ()

Case_f

Kdybych nikdy v životě neviděl Farscape a Firefly, kterých jsou GotG po stránce atmosféry, hláškování, divnosti i cool faktoru hlavních hrdinů jen slabým odvarem, a měl vyšší odolnost vůči zmateným CGI akčním scénám, kterými je tenhle film nacpaný, asi by mi GotG přišli skoro dokonalí. Takhle jim bohužel k dokonalosti leccos chybí. Navíc mě krapet štve, že většina postav kromě pětice hlavních hrdinů se celým filmem vlastně jen mihne. Ale tři hvězdičky už mi přijdou zase jako trochu příliš drsné hodnocení, takže zůstávám na (slabších) čtyřech. ()

LordMysti

Dabing otřesný ale tím zápory končí. Nejlepší letošní film! A to jsem měl obrovská očekávání a naplnila se. Bláznivá comicsová sci-fi prostě má mít notnou dávku humoru a ten ve Strážcích Galaxie sedne. Hlavní hrdina je sympaťák, hlavní hrdinka je také fešná, ale absolutní nářez je Rocket s Grootem, kteří to prostě táhnou celé ještě výš. O vizuální efektech netřeba diskutovat, líbil se mi rozumný look který seděl do tamní doby a tamního prostředí. To celé krásně doplňovala vedlejší vtipná linie s walkmanem. Prostě letní zběsilá jízda podle mého gusta! ()

Denila

O tomto filmu jsem dost dlouho uvažovala. Nevěděla jsem jak jej ohodnotit. Pro mě průměr, ale na druhou stranu jsem se nasmála mnohem víc než u kteréhokoli letošního filmu a tak si za zmíněný vtip zasloužil hvězdu čtvrtou. Kino Cinemacity Ostrava│12/8/2014│3D ()

Xenon

Nadupanej film s velice nevšedním soundtrackem.Je to prostě pecka. Příští týden na něj mám jít s přáteli po 4té do kina. Protože "We are Groot!" ()

Shakaar

S Marvelovkama se od Iron Mana roztrhl jak se říká pytel. V podstatě to nejpodstatnější mají pod palcem, takže se zaměřují na to méně známé. Poté co mě příjemně překvapil Thor, jsem dal Marvelu šanci i v podobě Guardians a nebylo to špatné. Mělo spád, herci a jejich postavy nebyli špatné. Nějaká ta emocinální stránka jak je u Marvelu známá se dala. Dá se říci že tuto bandu looserů si asi musel zamilovat každý a s tímto to tvůrci vyhráli. Vzhledem k tomu že Guardians má samotný vesmír (aspoň co vím) nezávislý na klasickou Marvelovkou, je to solidní základ pro sci-fi serii, což není zas tak pravidlem. Rozhodně u něčeho co je trochu střiženo s žánrem komedie, snad maximalně Galaxy Quest či Pátý element, což beru jako hodně podobný počin. Nic dávám 3* a snad pokuď bude dvojka, tak snad se to vydaří. ()

forkys

Humor úplně na jiné úrovni než v trapném hobitovi. Takovej nářez co vás čeká při shlédnutí Strážců, to si nedovedete představit. Od začátku do konce má film co nabídnout, ani chvíli jsem se nenudil a po dlouhé době jsem zase hltal nějakej film jak se patří. Hodně zaujme rozmanitost světů (stále odlišné prostřědí, hodně ras). ()

Boris.

Mám z toho takový smíšený pocity. Na jednu stranu je to taková dětská pohádka s mluvícím mývalem, nějakym stromem a spoustou dalších prapodivných bytostí, ale na druhou stranu to mělo slušnou akci a předvedli úplně jinou stranu marvelovskýho vesmíru. Byla to celkem slušná a napínavá podívaná. Nečekal jsem ale, že když v Thorovi 2 představili Sběratele, jako někoho, kdo může střežit nebezpečný artefakty jako Aether, tak že z něj v tomhle filmu udělají takovýho pitomce. ()

James Gunn získal dohled na DC filmy

James Gunn získal dohled na DC filmy

25.10.2022

Hollywood se po delší době opět mírně otřásl v základech, to proto, že režisér a scenárista James Gunn byl studiem Warner Bros. Discovery potvrzen do role jednoho z šéfů sekce DC films. Kompletní… (viac)

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

Srpen se ponese v duchu velkých premiér

01.08.2022

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

Čtvrtý Thor naverboval Gladiátora

30.03.2021

Natáčení čtvrtého dílu asgardské ságy pod režijním vedením Taiky Waititiho (Thor: Ragnarok, Králíček Jojo) právě v těchto dnech probíhá v Austrálii a už nějaký čas víme, že mimo známých tváří Chrise… (viac)

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

Strážci Galaxie ve čtvrtém Thorovi

10.03.2020

Následující článek obsahuje mírné spoilery ke konci Avengers: Endgame. V posledním filmu s původními členy Avengers se Thor s tváří Chrise Hemswortha na konci vydal do vesmíru v lodi týmu Strážci… (viac)