Mission: Impossible 5

• Slovensko Mission Impossible: Národ grázlov (viac)
USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Ethan Hunt (Tom Cruise) je zvyknutý vyrážať na misie, ktorých úspešne splnenie je priam nemožné. Pod vedením režiséra Christophera McQuarrieho (Jack Reacher) ide znova po krku tým najväčším grázlom súčasného sveta. A ako je jeho dobrým zvykom, väčšinu kaskadérskych scén točil Tom Cruise sám a bez dabléra. "Od architekta nášho filmu som dostal model Airbusu s tým, že ho môžeme nejako využiť v príbehu. Tak som sa Toma opýtal, či by sa ho nechcel držať zvonku, keď bude štartovať. Myslel som to ako žart, ale on hneď súhlasil." Podobných výnimočných kúskov musel herec absolvovať veľmi veľa, pretože hrozby, ktorým jeho hrdina čelí sú veľmi mimoriadne... Štátnym úradníkom sa nepáčia neortodoxné pracovné metódy tajnej vládnej služby IMF (Impossible Mission Force), preto ju rozpustia a jej šéfa Ethana Hunta chcú hnať k zodpovednosti. Medzitým sa o slovo začína hlásiť mýtická organizácia Syndikát, ktorej členmi sú bývalí agenti. Ich cieľom je prostredníctvom riadených teroristických útokov zaviesť trochu iný svetový poriadok. Aj keď Hunt nemá proti Syndikátu oficiálne poverenie a pohybuje sa v ilegalite, zhromaždí svojich skúseným kamarátov (Simon Pegg, Ving RhamesJeremy Renner) a pokúsia sa týchto profesionálnych teroristov zastaviť. Pomáha mu aj krásna britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Ferguson), ktorá má jedinú vadu na kráse - nedá sa jej úplne veriť, pretože je veľmi pravdepodobné, že pracuje pre druhú stranu. (Barracuda Movie)

GOREGASM

Christopher McQuarrie jehož The Way of the Gun stručně ručně miluju, se u Jacka Reachera po dlouhé režijní pauze evidentně jen rozcvičoval. V nesplnitelné misi číslo pět totiž neexceluje jen herecká eskadra, ale zejména režisér, který drží ve vzácně funkční podobě všechny složky, tedy od superprďácké akce, která aspiruje na nářez roku, přes vybroušené a vtipem rezonující dialogy (Simon Pegg dle předpokladů bezkonkurenční), až po absolutně imposibilní misi, která ždíme ze všech postav, lokací a já nevím čeho ještě všeho extrémně napínavé a zábavné maximum. Jedinou výtku vyseknu vůči hloupě zakonšené honičce na mašinách, která je ovšem jako celek highlightem celé série. Tohle je bomba stejně překvapivá jako Abramsův zářez číslo tři, to znamená defacto bez slabiny a držím Christopherovi palce, aby si lajznul ještě minimálně jeden díl. 95% ()

BOURQUE

Piate pokračovanie (dnes už kultovej) známej série je jedným z najvyspelejších a najinteligentnejších. Scenár je dobre napísaný, charaktery postáv dostatočne vypracované (a herecky zahrané), kamera dobrá a ruka v ruke s tým aj réžia dopadla dobre. Príbeh je šikovne vypracovaný (ďalšie pokračovanie v rámci tohto príbehu by aj dávalo zmysel). T. Cruise opäť potvrdil, že nepatrí do starého železa a rolu E. Hunta zvláda (z fyzickej a z hereckej stránky) na 110%. Klobúk dolu a čakám na pokračovanie! Osobné hodnotenie: 82% (****) ()

Anduril

Pekná akčná zábava, s mnohými dejovými zvratmi, dobrou hudbou a nevyspytateľnými hereckými výkonmi. Tom Cruise odviedol klasickú dobrú prácu, prekvapením pre mňa však bola Rebecca Ferguson, tiež svoju rolu zahrala veľmi dobre. zabudnúť nemôžem ani na hlavného zloducha, ktorý to zahral s "anglickým" pokojom... teda aspoň ja som im to uveril. Ostatný boli super kulisa na odľahčenie deja. Mnoho myšlienok však od tohoto filmu nečakajte, iba trochu relaxu a zmenu myšlienok pri kvalitnej akcii. Je to aj pomerne (na dnešné pomery skoro ideálne) slušný film. Takže tak, mladý od 15 rokov sa podľa mňa, dobre zabavia... ale na diskusia nič. ()

MickeyStuma

Pátý snímek s fenomenálním Ethanem Huntem se i tentokrát věrně drží své nepsané tradice a to se od těch předchozích odlišit. Akční dobrodružství sice ve své duchaplné akci nikterak nepolevuje, ale přeci jen to vyznívá o něco reálněji, bezefektově a bez patřičného výrazu ohromit. A tak to vyznívá s porovnáním s Jamesem Bondem krapet skromněji, ale přesto je se stále na co dívat. Děj je jednoduchý, ale místy podivně zašmodrchaný, což vyžaduje menší přemýšlení nad událostmi. Hunt tu nevydrží dlouho v klidu. Neustále někam běhá, s někým se honí a občas se popere. Je to ale pořád Hunt snažící se splnit úkol. Snímek hodně připomíná styl akčních filmů devadesátých let a vůbec to není na škodu. Fantazijních efektových filmů je dnes více než dost a tak se jedná o milé akční zpříjemnění. ()

Nerd4Dreaming

Super... kdo by to byl řekl že sérii MI bude skoro 20 let.. a pořád jede. Kdo ví? třeba se to jednou rozjede stejně jak bondovky.. mimochodem, sexy "Huntgirl"! ()

helloween93

Národ grázlů má jeden zajímavý prvek, na blockbuster se tu nic kolosálního nedrtí. I přesto dokázal Ethan Hunt popáté v kinech bodovat. A moje poznámka z minulého dílu se naštěstí vyplnila, Ving Rhames jako Luther tu měl více prostoru. 4* ()

brumbrum odpad!

Nesklamal ani Tom Krujz, ani odusevneni shit-lovers na tomto fore. Roky idu, clovek caka dake vylepsenie - ale samozrejme marne. ODPAD jak svina. ()

burton

Takže, tohle jsem si nááááramně užila. Dokonce už několikrát. A když si to užijete několikrát, tak i pět hvězd je málo. ()

Folky

Úvodní kaskadérský kousek je nucený a samoúčelný, ale jinak perfektní práce. Dobrý záporák, zábavná akce, napětí i překvapivé zvraty. Na pět to není a zapomenout to není těžké, ale jako zábava na večer určitě super. ()

Azurovydrak

Další akční M:I hitovka. Poutavá zápletka, našlapané tempo. "Bez souhlasu tajemníka nemohu potvrdit ani vyvrátit detaily jakékoliv operace". Tom Cruise válí, Jeremy Renner dobře sekunduje, jako nová Hunt Girl je Rebecca Ferguson víc než cool. "Cože, ty chceš řídit? Před chvílí jsi byl mrtvej!" Ale vážně, na tu podvodní scénu s čipy nic nemá. 95% ()

GMVajgl odpad!

Nesmyslné a nesouvislé, nepřehledné a nepatřičné. Film vůbec nedokáže budovat napětí, místo toho šidí příběh a klame diváka podobně jako "tajemné seriály" typu "Lost". Podobně jako Bond s Craigem se M:I s Cruisem vydává směrem nekonečných pokračování na jedno brdo. ()

Swannie

Toto bol v podstate skvelý film, ale nebol lepší ako Ghost Protocol. Chýbala mu štipka viac humoru a vyváženejšie tempo. Rebeccu Ferguson milujem a v podstate kvôli nej som sa pustila do celej série a síce sa mi veľmi páči jej charakter a to, kam sa jej postava uberá, prekážala mi sexualizácia jej postavy, a bond-girl zábery (vychádzanie z bazéna). To je oproti predošlému filmu krok späť, takto okato sa to už v dnešnej dobe (ani tých pár rokov späť) nerobí, do psej matere. Ale inak výborné. Záver pôsobil ako zo Sherlocka, pecka. They did the Umbrella Academy meme before it even existed. A to použitie masiek bolo vkusné a jediné, ktoré som ochotná akceptovať. 4,5* ()

Kubeska

Jestli mnozí nazývají třetí díl Indiana Jonese za nejlepší dobrodružnou jízdu, tak zde si dovolím tvrdit, že se jedná o nejlepší špionážně-akční jízdu. Film bez hluchých míst disponuje skvělým střihem, precizním zvukem, pěknými lokacemi a charismatickými herci. Pokud si vybavujete filmy kameramana Roberta Elswita, tak snímaní se nese v duchu Města či Slídila, vytvarná stránka je prostě špičková. Atmosférou se film pohybuje mezi Jamesem Bondem (humorem) a Jasonem Bournem (akcí), ale jde si pořád svou cestou, příběh drží divákovu pozornost neustálým přesunem z místa na místo, nejistými vztahy mezi agenty, kdo je na jaké straně atd. Svět Ethana Hunta na poli filmovém zkrátka představuje inteligentní zábavu. ()

ozeki

Co jinýho byste si chtěli v kině užít? Skvělá jízda s několika památnými momenty (honička na motorkách, vídeňská opera). Akorát do hlavní ženské role taky mohli obsadit někoho koukatelnějšího.... to je jedno - plná palba. ()

ludva10

Jako vždy svižné, spousta akcí, efektů, Tom Cruise jako vždy skvělý, Rebecca Ferguson mě mile překvapila. Ale za mne nejlepší díl série asi ne, chyběly mě tam tak nějak větší momenty překvapení, nějaké větší zvraty. Ale i tak tleskám, super podívaná. ()

darkreider

Nulová šanca asi nikdy neumrie. A ani mi to nevadí, hlavne ju nezničiť ako Bondovky. V rámci akčného dobrodrúža je to určite film, od ktorého sa dá brať "mustr". Oddychovka prvej triedy. ()

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

06.09.2018

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (viac)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

30.01.2016

Rudovlasý objev z pátého dílu Mission: Impossible dobývá Hollywood. Rebecca Ferguson bude přihrávat Michaelu Fassbenderovi ve Sněhulákovi a Emily Blunt v Dívce ve vlaku, ve sci-fi Life si pak zahraje… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz