Mission: Impossible 5

• Slovensko Mission Impossible: Národ grázlov (viac)
USA / Hongkong / Čína, 2015, 132 min

Ethan Hunt (Tom Cruise) je zvyknutý vyrážať na misie, ktorých úspešne splnenie je priam nemožné. Pod vedením režiséra Christophera McQuarrieho (Jack Reacher) ide znova po krku tým najväčším grázlom súčasného sveta. A ako je jeho dobrým zvykom, väčšinu kaskadérskych scén točil Tom Cruise sám a bez dabléra. "Od architekta nášho filmu som dostal model Airbusu s tým, že ho môžeme nejako využiť v príbehu. Tak som sa Toma opýtal, či by sa ho nechcel držať zvonku, keď bude štartovať. Myslel som to ako žart, ale on hneď súhlasil." Podobných výnimočných kúskov musel herec absolvovať veľmi veľa, pretože hrozby, ktorým jeho hrdina čelí sú veľmi mimoriadne... Štátnym úradníkom sa nepáčia neortodoxné pracovné metódy tajnej vládnej služby IMF (Impossible Mission Force), preto ju rozpustia a jej šéfa Ethana Hunta chcú hnať k zodpovednosti. Medzitým sa o slovo začína hlásiť mýtická organizácia Syndikát, ktorej členmi sú bývalí agenti. Ich cieľom je prostredníctvom riadených teroristických útokov zaviesť trochu iný svetový poriadok. Aj keď Hunt nemá proti Syndikátu oficiálne poverenie a pohybuje sa v ilegalite, zhromaždí svojich skúseným kamarátov (Simon Pegg, Ving RhamesJeremy Renner) a pokúsia sa týchto profesionálnych teroristov zastaviť. Pomáha mu aj krásna britská agentka Ilsa Faust (Rebecca Ferguson), ktorá má jedinú vadu na kráse - nedá sa jej úplne veriť, pretože je veľmi pravdepodobné, že pracuje pre druhú stranu. (Barracuda Movie)

elanius

(79/2018) / V podstate reštart č.3. Príbehovo ucelenejší, znovu trochu vážnejší a aj v chémii postáv jednoznačne najlepší diel. Takisto aj casting. Dobrý základ dotiahli do dokonalosti Alec Baldwin, Rebecca Ferguson a po po pár dieloch aj správne odpudzujúci záporák (Sean Harris). Redefínícia pojmu akčný film, hlavne v dobe keď vo filme CGI kraľuje. Mission: Impossible - Rogue Nation prvý film série po ktorom som sa naozaj tešil na ten ďalší :). Nedivím sa, že po prvý krát v históri dostal pri časti č. 6 šancu ten istý režisér. (8/10) ()

hroubek

Tom Cruise a spol. opět zvládli nemožnou misi, natočili další perfektní díl, který je zas jiný, než předchozí čtyři. Jsem doslova nadšený, jakým způsobem se série rozjela po příchodu J.J.Abramse a jeho perfektní trojce, která dosud zůstává nepřekonaná. Z Hunta se stal spoluhráč, vsadilo se více na týmovou práci a klasickou špionáž, což se mi hodně líbí. A v tomhle trendu jela i čtyřka a jedem v něm i pětka. Nový režisér a nový styl. Christopher McQuarrie točí jako ze staré školy, ví kdy je potřeba zpomalit a kdy zas přidat. Umí prodávat vážné momenty, ale na druhou stranu se je nebojí odlehčit nějakým gagem či vtípkem. Další věc, kterou náležitě zvládá je akce, která je v jeho podání nádherná. Akční souboje se mi moc nelíbily, totéž naštěstí nemohu říci o zbylých akčních scénách, které jsou perfektně natočený. A to ať už jde otvírací scénu(která klidně mohla být delší a já osobně jsem jí čekal jako finální scénu), scénu s měněním karet, honička v autech a následně na motorkách či celé finále a v neposlední řadě celá část v opeře. Za mně osobně bych nejvíce vyzdvihl scénu z opery, která je výborně natočená, má své vlastní tempo, gagy a je poctivě pomalejší. Nikam se nespěchá a pak se to zničehonic, rozjede a my jenom koukám s čím nás McQuarrie překvapí. Celá scéna by šla natočit hodně akčně, že by se střílelo, a všechno by vybuchovalo atd. Naštěstí je to natočený přesně naopak, hezky v klidu. Tom Cruise je opět perfektní. Je to ukázkový tahoun celé série, na které mu záleží a dává do toho všechno a díky němu je ten zážitek z filmu mnohem intenzivnější, když víte, že tam je skutečně Cruise ne digitální dvojník. Simon Pegg má mnohem větší roli a je to jen dobře, jelikož se krásně propracoval na neselhávající jistotu, která umí ve správném momentě správně zahláškovat a odlehčit situaci. Největší překvapení je Rebecca Ferguson, která si svojí postavu nehorázně dává. Je parádní, hodně sexy a svým způsobem působí jak Hunt v ženském podání a doslova je radost na ni koukat. Jeremy Renner je v pozadí a tempu filmu to vyloženě prospívá a jako přihrávač je Renner bezchybný. Totéž bych mohl napsat i o Vingu Rhamesovi. Sean Harris ztvárnil pěkně chytrého a slizkého padoucha, který je druhý nejlepší v celé sérii, hned po PSH z M:I 3. Harrisův padouch je velmi dobře zahraný a ve všech ohledech důstojným soupeřem. Alec Baldwin není špatný a v závěru se ukáže jeho potenciál. Hodně jsem ocenil, že je film dost vtipný a odlehčený. Vtipy a gagy fungují a je na nich vystavěná i celá jedna důležitá scéna, která o to více graduje, což je další důkaz perfektní režie. Ale abych pořád nechválil, tak jsem byl docela zklamaný, jak je film místy překombinovaný a zbytečně matoucí a některé scény mohly být trochu rychlejší. Mission Impossible: Národ grázlu se povedl a nabízí přesně to co slibovaly trailery a ke všemu film přišel skoro o půl roku dřív, takže dvojitá výhra. ()

Mishqo

85% ... Top diel celej série. Jedna z mála filmových sérií, ktorá kvalitatívne nejde dole (okrem dvojky). Oni sú si v podstate v mnohom podobné a preto mi príde, že sa stále opakujem vo vyzdvihovaní kladov, no zároveň sú odlišné, lebo vždy dokážu ponúknuť niečo iné a nerecyklujú iba overený materiál. Cruise asi nestarne alebo čo. Stále to má v krvi. Táto partia sa mi veľmi ľúbi a dúfam, že to v tomto zložení ešte potiahnu. Akčné, ale aj inteligentné, a tak to má byť. ()

Timak

U trojky a čtyřky jsem se bavil víc. Tento díl byl zbytečně dlouhý a překombinovaný - v jednoduchosti je krása. Ovšem Alec Baldwin vypadá jako dobrá posila týmu a Renner mi přišel snad poprvé vtipný (ne trapný). Rebecca není můj šálek kávy, takže mě teda moc neoslnila. What is next? ()

VasaX

Holy Hunt! M:I je svým způsobem moderní bondovka. Ta inspirace je tam jasná. Ale na rozdíl od Bonda, je tam, kam se Bond snaží "zmodernizovat", a v čem v Spectre zklamal (a přitom Skyfall byl tak hezký krok správným směrem). Napumpované adrenalinem, charismatickým Cruisem, kouzelnou Fergusonkou, a i Ten Pegg tady má "koule". Baldwin jako šéf FBI je třešnička na dortu. Neříkám že Rogue nation není hloupý, optimistický a přímočarý. M:I RN ale ví, co chce a je konzistentní v tom, že to taky plně poskytne divákovi. Neskáčeme tu od D k A, B a pak k E a k C a skončíme zase u D. Tohle sice funguje, ale lépe u čistých thrillerů nebo dramat. Ne, žádný kravinky. Ethan nás posadil do sedadla spolujezdce, zapnul nás do čtyřbodového pásu, dupnul na plyn a vyskočil s tím fárem přímo z letadla. Má to dynamiku a spád, i když se vlastně neděje žádná konkrétní akce. Rogue Nation je skvělý letní blockbuster. Krásný, vybalancovaný a upřímný. Za mě skvělý zářez na vrub M:I. Jeslti to takhle půjde dál, tak jednoho dne budu moct vzpomínat na Hunta jako na Bonda "mé" generace. A zatím je to krásná vzpomínka. ()

VanTom

Po všech stránkách současný a hi-tech, přesto v jádru navýsost tradiční, až staromilský superšpiónský flák. Zkrátka týmová klasická bondovka, dalo by se říct, mnohem evidentněji než v předchozích částech. Trochu dost překombinovaná po stránce příběhu, zejména tedy v přesložitých "nemožných" infiltracích či plánech, což naštěstí sama shazuje množstvím nadsázky a humoru. Samotná akce (Vídeňská opera, vysokorychlostní motocyklová honička, vlastně všechna) snese velmi přísná měřítka - i když opět potvrzuje, že digitální bouračky stále vypadají hrozně nepřirozeně. ()

fefee

Efektné akčné niektoré scénky vydarené, no záver zbytočne pretiahnutý do omdlenia plných nezmyselných kecov. Trebalo by to skrátiť a skompaktniť. Pozerateľný akčný thriller. ()

Danny F.

Zdálo se to být kvalitní akční film do doby než Cruise začal vyskakovat nohama vzhůru po tyči. Následně mě udivilo že Ethan vyvázl bez pohmožděnin po akrobatickém kotouli s autem a korunku tomu nasadil pád z motorky v plné rychlosti a pochopitelně bez škrábnutí. Co to jako mělo být? Sci-Fi? No jinak svižný, akční a živý film. 70% ()

pursulus

Mé hodnocení celé řady "Mission: Impossible" (kterou spojuje hlavně výkonný herec T. Cruise) a můj názor na ni jsou ZDE. (Vysvětlení, proč hodnotím více snímků jako celek, lze nalézti na mém profilu v úvodní části "O hodnocení".) ()

lykan9

Národ grázlů je určitě mnohem lepší než předchozí díl. Je napínavější, vtipnější a celkově mnohem sympatičtější. Hlavně mezi Ving Rhamesem a Jeremy Rennerem to skvěle funguje a jejich scény jsem si moc užíval. Jinak Simon Pegg je kapitola sama o sobě. Přesto, že není u projektu od začátku, tak si bez něj už ani Mission Impossible nedokážu představit. Na jedničku a trojku sice Národ grázlů ještě nemá, ale pokud půjdou tvůrci v podobném módu, tak od dalšího dílu půjde opět o dokonalost. ()

zigíš

Mnohem sevřenější a celistvejší než čtyřka, která se tak opájela atrakcema až zcela zapoměla na příběh (!) mcquarrie, nepopiratelně velký fan sedmdesátkových špionážních thrilerů (nedá se nevšimnout si minimálně dvou odkazů na parallax view) a old school pojaté akce -tady v mnohem stylovějším pojetí, než u jeho předešlého jacka reachera- režijně na sobě neskutečne zapracoval a nabídnul možná nejlepší díl série (ok, první mám pořád o něco radši) s výbornou chemií ethanových sidekicků, parádním záporákem, charizmatickou ženskou postavou, neskutečně intenzivním tempem i chytrým scénářem a ..pochopitelně tím hlavním, tomíkem, kterému možná je -pozemských- 53let (!) ale na jeho domovské planetě určitě tak o půlku míň :) .. 2D IMAX 100% .. ()

MI-380

Svižná americká bondovka. Nestárnoucí Tom, pěkná Rebecca, náležitě odporný padouch, kouzelné stroje od BMW: díky kvaltnímu obrazu i zvuku v kině celých 75% (599 hodnotících, zatím 83%, den po premiéře v sále nějakých 10 diváků). ()

Autogram

Toto je presne to, čo od Toma očakávam. Žiadne zbytočné kecy, ale akcia alebo aspoň jej príprava počas troch štvrtín filmu a uskutočnenie zopár neuskutočniteľných misií. Každá z nich je niečím originálna, šialené naháňačky aj akcie pod vodou tu už boli, ale tentokrát ich doviedli k absolútnemu vrcholu. Motorkárska naháňačka najlepšia od čias Matrixu dvojky a to vôbec nie som fanúšikom takýchto moto-úletov. Jednoducho, oplatí sa vidieť v kine. Druhá strana filmu, teda príbeh miestami prekombinovaný, agenti sa hrnú zo všetkých strán, a využitie aj v dnešnej dobe nájde stará dobrá Fantomasova maska. Prekvapila ma Rebecca, neznáma herečka, a hneď takéto predstavenie. Ďalšia osudová Ethanova žena a osudným sa pre viacerých stane aj mať hlavu medzi jej stehnami. ()

blackJag

Na sérii MI je celkem spolehnutí. Každý díl umí pobavit a každý je trochu jiný. Tentokrát jako by se Ethan Hunt spářil s Dannyho parťáky a ještě se při těch orgiích stihl pobavit na komediální revue. 75% ()

JohnSmith

Příběhy Ethana Hunta si drží laťku a pokaždé dají divákovi přesně to co chce. Akci, exotiku, krásné ženy, prostě americká bondovka, ovšem s vícero kaskadérskými kousky. Tak tomu je i u Národu grázlů a díky režii a scénáři McQuarrieho, je film i mnohem napínavější a záhadnější, než předchozí díly. ()

mkubalikova

Je docela sranda na projekci M:I vidět trailer na nového Bonda. Člověk se pak neubrání srovnání. S M:I je to jako s Brosnanovým Bondem - zábavná přepálená akce, kůl vybavení, agent, který nestárne. Skvělá scéna z opery a dokonalá Hunt-girl Rebecca Ferguson. 90% ()

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

Rebecca Ferguson zamíří na Dunu

06.09.2018

Simon Pegg a Ready Player One

Simon Pegg a Ready Player One

19.03.2016

Steven Spielberg nám už v červnu naservíruje fantasy Obr Dobr a ihned se vrhne na svůj další film. Ne nepůjde o Indiana Jonese 5, ten dorazí až v červenci 2019. Nejdřív se dočkáme sci-fi Ready Player… (viac)

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

Rebecca Ferguson poletí do vesmíru

30.01.2016

Rudovlasý objev z pátého dílu Mission: Impossible dobývá Hollywood. Rebecca Ferguson bude přihrávat Michaelu Fassbenderovi ve Sněhulákovi a Emily Blunt v Dívce ve vlaku, ve sci-fi Life si pak zahraje… (viac)

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz