Poklidný předměstský život rodiny Barretových se začne pořádně otřásat v základech. V jejich domě se stane série nevysvětlitelných událostí a oni brzy zjišťují, že je pronásleduje smrtící a děsivá síla… (oficiálny text distribútora)

Astaroth12

No proste paráda.Neskutočne som sa bavil a to som nič výnimočne nečakal podla týchto vlažných hodnotený a komentárov a na moje veľké prekvapenie to bolo celkom iné ako to tu niektorý opisovali,niektorý sú tú strašne obmedzený.Ale zážitok s filmu mi to nepokazilo,práve naopak.Film sa začal tváriť ako priemerná ducharčina bez štipky originality ale ako plynul dej tak to začalo mat tu správnu dávku napatia.Od začiatku až do konca to malo slušnú atmosféru a stále ma držal v napatí,že čo sa tam ešte stane.Jedine čo ma nasieralo boli tie nepríjemné zvuky,ktoré v niektorých prípadoch tam neboli vobec vhodné a nemali tam čo robiť.Ani ten koniec nebol dotiahnutí do dokonalosti.Ale to sú len malé pripomienky lebo som sa parádne bavil.A to musím ešte dodať,že filmy čo sa odohrávajú okolo mimozemšťanov ma moc nezaujímajú ale výnimka potvrdzuje pravidlo a tento je práve tá výnimka.Ja si myslím že aj akty x by sa za túto čast nehanbili.Aj herecké obsadenie bolo kvalitné. ()

ledzepfan

Čistokrevná abduction ufoun scifíčka se dnes už moc netočí a kvalitní už vůbec né. Takže-pač mám pro tenhle subžánr lehkou slabost(přecejen jsem z generace, která si ssebou Xfajlovský imprint ponese-více nebo méně-navždy :) )-jsem do Dark Skies vkládal dost nadějí a očekávání. Výsledek je bohužel takový někde na půl cesty. Zápletka je sice neoriginální a spousty prvků jsme mohli vidět jinde ale tohle mě u tohodle druhu filmu absolutně netíží. Větším problémem jsou velmi mizerně napsané(a v některých případech i zahrané) charaktery, které se v daných situacich chovají dost nelogicky, nepravděpodobně a celkově jsou nesympatické, což je u takhle komorního příběhu zásadní nedostatek.. Herecky to vlastně zachraňuje jen starý mazák Simmons a paradoxně nejmladší synek(starší synek je sice fajn ale má prasečí xicht na který je utrpení koukat, matka je taková nemastná neslaná, jakoby nevěděla co hrát a postava otce je fail po všech stránkách-hrůza). Podtrženo sečteno= i když bych moc rád(a dlouho jsem o tom uvažoval) čtvrtou hvězdu tam dotlačit nemůžu......... snad příště u jiných ufounů. ()

hous.enka

Na sci-fi hororech není nic moc divného. Ale na sci-fi hororech, kde útočí na dům ptáci, jako by v něm žili lidé posedlí ďáblem, kde děti vidí Uspávače.... Ne, tohle prostě ráda nemám. Snad proto dávám tak nízké hodnocení - protože ten film byl překombinovaný a emzáci rozhodně nepatří do mých top hororových filmů. Ne v téhle podobě: kamery v ložnicích, samouspouštěcí alarmy, otevřené pusy, krev prýštící z nosů... to mě zkrátka nebaví. Z hereckých výkonů mě zaujala zejména Keri Russell, coby sensitivní matka, a pak ten mladší syn. ()

Kryton

Roztahanější díl Akt X s menším rozpočtem, tak bych mohl popsat Temné nebe. Nevím, čím si vybral J.K.Simmons tento film, protože se objeví jen na cca pět minut. Konec je docela pěkný guláš, ale nedojde k velkým zvratům ani myšlenkám. Tohle prostě jen ty Akta X nejsou. Hodnocení OST: Měl jsem místy pocit, že se vykrádá hudba z filmu Znamení od J.N. Howarda. 5/0 ()

maddy

„Wannabe X-Files horor“. Nevýrazný prírastok do hororového žánru v roku 2013, po technickej stránke natočený síce zručne, ale evidentne s dosť nízkym rozpočtom bez nejakých výraznejšie prepracovaných scén, navyše s námetom, ktorý bol „in“ naposledy v 90. rokoch. Áno, horory s mimozemšťanmi sa síce netočia ako na páse, ale ono celá tá marketingová kampaň je dosť zavádzajúca, pretože to, že sa jedná o mimozemský horor by mal divák „prekvapivo“ odhaliť až približne v polovici filmu. Dovtedy to je skôr mysteriózna rodinná dráma o dome, v ktorom straší a pri ktorej bude možno pár divákov, ktorí o filme nemajú žiadne info zvedavých, čo sa vlastne deje a ako sa bude dej uberať ďalej, no 99% divákov, ktorí si minimálne prečítali obsah filmu bude len znudene čakať, kým sa vôbec niečo začne diať. Hororových scén tu je totiž minimum (vtákoch narážajúcich do okna sa dnes už naozaj nikto nezľakne), tých pár ľakačiek (asi 2-3) nefunguje a celkovo tomu chýba akákoľvek znepokojivá atmosféra. Pár scén síce poteší (keď matka prvý krát zbadá čudnú postavu v izbe syna), ale dajú sa spočítať ani nie na prstoch jednej ruky. Týchto pár slušnejších momentoch ubíja až nezdravé množstvo klišé situácii vystrihnutých ako z príručky tých najobohranejších scenáristických postupov (matka pomocou Googlu verí tomu, čo sa deje, otec je skeptik, ktorého musí presviedčať až pomaly do samotného záveru – koľko krát sme to už videli? alebo celá priam až trápna scéna s „neznámym podivínom“, ktorý žije sám v zatemnenom byte a zázračne vie o mimozemšťanoch úplne všetko – to bolo záživné naposledy v 80. rokoch), a bohužiaľ nechýba aj kôpka hlúpych situácii (od prvej minúty je evidentné, že mimozemské bytosti sa vedia do domu dostať, aj keď je celý uzamknutý, na čo potom otec pribíja doskami všetky okná pred záverečným zúčtovaním?). Keď si k tomu pripočítame „wtf“ záver v zmysle tom, že keď sa divák na celým filmom spätne zamyslí, tak zistí, že celé diane v podstate nedávalo zmysel, bolo nanajvýš zbytočné a len scenáristický nadstatované, keďže daný „únos“ mohli bytosti vykonať kedykoľvek a celé strašenie v dome slúžilo doslovne len k tomu, aby mohol mať film tých 97 minút, k ničomu inému. Keď už komorný mimozemský horor za „pár peňazí“ tak radšej skutočne znepokojivý „The Fourth Kind“ alebo staršiu Shaymalanovú strašidelnú klasiku „Signs“, ktoré dokazujú, že to ide aj v 21. storoční, keď už Akty-X éra dávno pominula. Dark Skies len variuje doslovne 1000x videné, čo by nebol až taký problém (ani taký Sinister nepriniesol nič nové a ako správne hororovo fungoval), ale nie je ani na sekundu strašidelný, atmosférický alebo s fungujúcimi ľakačkami, do toho všetkého ho ubíjajú tie najprevarenejšie klišé situácie, a v podstate zbytočný nezmyselný dej, pri ktorom divák v závere zisťuje, že v podstate vôbec nebol k ničomu potrebný. CELKOVO: 2* ()

TomX2

Je to lepšie než som čakal. Podľa môjho hodnotenia to tak síce nevyzerá, no je tomu veru tak. Páčili sa mi psychologické vsuvky, ktoré síce vo filme nemajú až tak zásadnú rolu, ale ak už na mňa poriadne nezapôsobí žáner, ktorý je primárny, tak poteší aspoň to. Aj napriek tomu, že podobné zápletky nemám rád, musím uznať, že film má potenciál a nájde sa tu zopár momentov, ktoré nie sú spracované práve najhoršie. Na druhej strane v tom nevidím nič originálne ani svetoborné, dej ma nevtiahol do seba a neudialo sa tam nič, čo by na mňa, ako diváka fungovalo a ohúrilo, či už z hľadiska hororu alebo science fiction. K tomu je tu samé klišé, (ktoré ani nemusia byť chybou žánru, ako skôr scenáru), nechýba ani veľké množstvo momentov, pri ktorých sa pozabudlo na nejakú logiku, či dialógy, ktoré sú, jednoducho povedané, blbé. Ani hercom (výnimka je J.K. Simmons) som to veľmi neveril a hudobná vložka mi liezla na nervy. Miestami som rozmýšľal nad druhou hviezdou, ale viac sa prikláňam k môjmu finálnemu hodnotenie - číže jedna hviezda. ()

Helo

Začátek v celku nudný, ale s přibývajícími minutami se začne vršit na hromadu úzkostlivá paranoia, kámen za kamenem. Film sice nepřichází s ničím moc novým a rozhodně nesrší nápad za nápadem, ale spíše je přebírá z ostatních filmů a vytváří tak vlastní mix. Toho se však režisér chopil s umem a film rozhodně nepřekořenil ale zároveň jej nenechal neslaný a nemastný. A dokonce i ty postavy se chovají vcelku věrohodně a uvěřitelně a nepředvádí žádné blbosti. ()

stration

Zajímavý příspěvek k tomuto žánru. Zajímavá atmosféra a dobré herecké výkony. I konec se celkem vydařil a všechno dopadlo tak, jak jsem doufal... ()

AlistairMir

Temné nebe jsem měl v merku už docela dlouho a dnes nastal ten správnej čas na emzáky nebo teda jak říkají přímo ve filmu - šediváky. Každého to asi neosloví ale já byl absolutně spokojenej. Atmosféra houstne a houstne některé scény mi přinesly mrazení v zádech (temná chodba a mimozemšťan, manžel na zahradě, les, dva velmi podobné obrázky... ) fakt jsem se bavil a držel pěsti rodině aby zůstala kompletní. Hudební doprovod velmi povedený, herecké výkony se mi líbily. Upřímně jsem to o hvězdu nadhodnotil ale tenhle film se mi opravdu líbil a rád mu dám plný počet. No a z té scény jak klučina balil zrzku podle pornofilmu jsem šel do kolen :D ()

dom156

První půlku se neúspěšně snažili o horor a poté přešli k sci-fi, které bylo opravdu horor. Film vcelku o ničem, možná bych zařadil do kategorie drama a překopat scénář a film by byl snesitelnější. Všudy všeho jsem se lekl asi tak 2x a to spíš tím, že jsem nedával pozor než lekačkou ve filmu. Celkově film hodnotím velmi negativně a nedoporučuji. ()

berusche

Pan režisér je takovým průměrákem. Vždycky se snaží, umí za to vzít, ale jako celek jsou jeho díla takovým středním nevybočujícím proudem. Takové je i Temné nebe. Asi si z něj nesednete na zadek, ale nemůže vás urazit. Scénář se mi zdál odpovídající látce. To, že vsadil na tváře, které neznáme (nebo spíš na ty, které kývly) mu přineslo akorát tak zapovězení, poněvadž herci jsou skutečně tou horší stránkou snímku. Každopádně, mě jeho tvorba neuráží, dočkáte se i nějakého lekance a překvapení a nakonec jako vždy budete vědět, jak to asi dopadne. ()

Fíla

Největší problém pro mě představuje víc osobnější kontakt s těmi tvory z jiného světa. Za celý film se Vám ukáží jen v rychlém záblesku a ani si s Vámi pomalu nepopovídají. Když srovnám tenhle film a film Čtvrtý druh, tak tohle je takový malý blábol, který mě zase tak moc nezaujal. Naštěstí film má jen hodinu a půl, takže se na to dá s klidem koukat. Ale té hororové a psychologické atmosféry tam bylo pramálo. To už je víc strašidelné Paranormal Activity. ()

Kosmik

Sice ano, všechno už tu bylo. Veškěrý děj je jasně předvídatelný, ale ty 3 hvězdy musím dát za rutinní, ale velmi dobře stupňující se napětí. A přeci jen v konci se nalézá malinká jiskra originality. ()

honajz2

Já si nemůžu pomoct, ale mě se to docela líbilo. Sice to je teda klišovité ("imaginární kamarád" nejmladšího dítěte, kamery, vykradená scéna z Ptáků) a opravdu to vypadá jako Paranormal Activity s normální kamerou, ale i tak, celý ten film i přes to všechno měl celkem silnou atmosféru a napětí, většina postav mi tu nevadila, některé mi dokonce byli i sympatické (samozřejmě se mi s mojí oblíbenou postavou muselo něco stát, to snad ani není žádný horor, ve kterém by mi nějaká oblíbená přežila). Taky to má pár dobrých scén, třeba se mi líbila ta, jak rodinka "slaví" 4.července (píšu to schválně takhle, abych nemusel spoilerovat). Jako jo, nevyhlo se to směšným scénám (kterých bych tu vzhledem k jiným filmům pana režiséra čekal mnohem víc, ale tady mě naopak příjemně překvapil - a to to fakt natočil ten chlap, co natočil stupidní Legii?), je to klišovité a konec nám toho moc neřekne (třeba nic nevysvětlilo ty ptáky, nebo proč vůbec někoho unášejí), každopádně i tak mi to vůbec špatné nepřišlo a 3* tomu klidně dám. ()

M.i.k.e

po technické stránce není moc co vytknout,i bych zkousnul,že příběh je 100x omletým klišé,ale to by to v reálu nesměla být taková nuda,která v závěru navíc začne kulhat i po logické stránce.Že by mimozemšťani najednou zapomněli,že dokáží lidi ovládat?Mohla to být minimálně solidní žánrovka,ale bohužel,kde nic není,ani smrt nebere a těch pár rádoby lekaček to nezachrání...40% ()

Caminzind

I am ready to believe. Tak málem jsem se nechal znechutit dehonestujícími komentáři, které jsou teda hoooodně mimo. U Dark Skies jsem se často zachvěl, jako už dlouho u žádného horroru ne. Dokonce jsem začínal mít obavu, nestává-li se ze mě cynik, anebo zda mi partnerka nepodsouvá na večer nějaká anxiolytika. Stewartovy předchozí snímky neznám, protože co vypadá od pohledu jako ptákovina, to ignoruji. Tento snímek mne však svým námětem i díky fotogalerii již pár týdnů přitahoval. Nutno přiznat, že scénář je místy nehorázné klišé, ale obraz, zvuk a dokonalý timing lekaček mě vrátil o dobrých 20 let zpátky, kdy jsem ještě věřil a kdy můj svět byl ještě tak krásně dětský, intenzivní a magický. ()

zbyshek

Začalo to jako další pokus o vytvoření něčeho strašidelného z již vyplýtvaného námětu. Je jasné, že překvapit v žánru "paranormal activity" se už jen tak někomu nepodaří. Nicméně film o téže tématu nemusí být nudný. To bylo i tomto případě. Ke konci se to navíc svedlo do žánru sci-fi, což jsem na začátku nečekal a bylo to příjemné překvapení. 60% si toto dílo zaslouží. ()

kaposlav

Po dlhej dobe fakt riadne napínavý film. Práca dramaturgov a zvukárov na 100%. Od počiatku ma film zaujal a vtiahol do atmosféry. Herecke výkony boli kvalitné a presvečivé. Možno záverečnu fázu filmu mohli trošku logickejšie prepracovať a domyslieť, asi cca posledných 15-20 minút, ale celkový dojem mi to nepokazilo. Ani si nepamätám, kedy mi počas filmu naskočili zimomriavky. 5* ()

Figu

Dark Skies si budu pojit navždy především s tou myšlenkou, že je to poslední film co jsem viděl jako mladej svobodnej muž, než jsem se dva dny na to oženil. Paráda! Po dlouhé době, myslím naposledy u sledování Sinistera, jsem po filmu měl pár šlinců a modřin, který mě nezpůsobil nikdo jinej, než moje vyvolená kráska. Dnes už manželka :) Je to děsivý, napínavý, opravdu temný a myslím si, že právě se jmenovaným Sinisterem, zřejmě jeden z těch top hororů poslední doby! Veliká spokojenost!!! 90% ()

Havaj8

Sympatická rodinka je základ k úspěchu. Myslím, že se nám dostalo skvělý přiblížení k jejich situaci doma. Ani bych neřek, že to nudilo, ale jakmile začaly ty menší náznaky, tak to teprv chytilo ten atmosferickej nádech. Ty scény prvních pohledů na to neznámo nahánělo neskutečnou husí kůži a mráz po zádech, jakou jsem dlouho neměl. A to hlavně i díky skvostnejm zvukovejm efektům. Dokonce i všechny ty teorie do sebe zapadly suprově. Ne nadarmo tyhle mimozemský bytosti, o kterejch nic nevíme, dokážou vyvolat nepříjemný pocity. Takže za mě pecka a klidně bych si to dal někdy znova. ()