Hry o život: Drozdajka 1

• Česko Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (viac)

Katniss Everdeenová prežíva najťažšie obdobie svojho života. Hoci z Hier štvrťstoročia ako-tak vyviazla so zdravou kožou a mama so sestrou sú v bezpečí, jej starosti sa ešte neskončili. Capitol zrovnal so zemou Dvanásty obvod, zahynuli tisíce ľudí a Katniss prenasleduje pocit viny. Navyše Peeta Mellark, jej partner z Hier, zostal v rukách nepriateľov. Na čelo odboja sa postavil Trinásty obvod, aj keď len donedávna sa o jeho existencii takmer nič nevedelo. Vojna prináša obete na obidvoch stranách, rozdiely medzi dobrom a zlom sa čoraz viac stierajú. Víťazstvo sa síce prikláňa na stranu rebelov, no koniec je stále v nedohľadne. Krviprelievanie môže zastaviť iba Katniss. Ak chce zachrániť priateľa Peetu, zabrániť ďalšiemu mareniam životov, poraziť Capitol aj nenávideného prezidenta Snowa, musí sa znova chopiť symbolu Reprodrozda. Opäť zisťuje, že o svojom osude nerozhoduje sama, ale do istej miery sa stáva nástrojom v mocenskom súboji. A stále nevyriešila dilemu, ktorému z dvoch najbližších priateľov patria jej city... (TV JOJ)

javak810i

Tolik oblíbené rozdělování závěrečných dílů na více částí není vždy chytré řešení. Tedy alespoň pro diváky, z finančního hlediska se to určitě vyplatí, jinak by to filmaři (nebo spíš produkční společnosti) nedělali. Každopádně to zároveň ještě neznamená, že by onen předposlední snímek musel být nějak špatný, vezměte si takového Harryho Pottera. Je však pravda, že z části se Hunger Games: Mockingjay Part 1 tváří jako upoutávka na část druhou. Působí na mě trochu jako tehdy Matrix Reloaded, při jehož sledování jsem si v duchu říkal "Tak kdy už konečně vypukne ta velká bitva", jen abych pak zjistil, že si na to musím počkat až v dalším filmu. A s Hunger Games je to podobné. To ale neznamená, že by byl tenhle film nudný, nebo se v něm nic nedělo, ale zkrátka ty vlastnosti, kvůli kterým jsem dal "Vražedné pomstě" 4*, tu prostě chybí. I tak se ale jednalo o solidní zážitek, který hodnotím lepšimi 3*. ()

Ellmariachi

Chápu a naprosto rozumím tomu, že se něco musí rozdělit. Ať už kvůli příběhu, jeho celistvosti, postavám a jejich vývinu a nebo kvůli penězům. Je jasné, že HG si z každého důvodu berou něco. Uznávám to a nemám s tím problém. Průšvih ale je, když do první části dáte jen dvě roviny. První ještě tenhle díl zvládne. Je to politikařina. Hraní si s videozáznamem, pomocí jeho burcovat davy, popřípadě je mást. A hlavně zasadit další ránu protivníkovi. Ok jsem schopný to akceptovat. Druhé důležitá součást, je určitě navodit emoce. Nemocnice, píseň, ani útok toho nesympatickýho divňáka Peety, ve mě ale nevyvolali nic. Nula a to čistá. A to je věc, kterou už odpustit nedokážu. Asi je to nějakým způsobem i moje vina, ale film na mě působí jako studenej čumák. 69 procent a pro tento díl jen tři hvězdy. na finále mě sice do kina nedostanou, ale i tak se těším a jsem zvědavý. ()

Riddick77

"Are you, are you / Coming to the tree / Where they strung up a man they say murdered three. / Strange things did happen here / No stranger would it be / If we met up at midnight in the hanging tree." ...po všem stránkách solidní úvod k finále... 8/10! ()

erased

První část Mockinjay už nepůsobí jen naivně hloupě po vzoru předchozích dílů, jakákoliv událost, které se tou dobou ještě nespící divák dočká, už je na rovinu zcela tupá, ne-li idiotská až debilní. Proto možná není až taková hrůza, že se za celé dvě hodiny prakticky nic nestane. I ta nudná uondaná prázdnota plná střídavě uplakaných, střídavě nakrknutých pohledů (které jsou navíc na poměry Jenny otřesně zahrané a hlavní postava celý film vypadá, jako by byla v jakémsi limbu) je totiž lepší než počátky proletářské revoluce, o které mají asi Hladohry být. Ta se v obou předchůdcích dala bez upřímných záchvatů smíchu tolerovat díky rozptýlením v podobě ucházející akce, ubohoučkého "nastavení zrcadla dnešní době" (prostě evergreen), nebo tvářičky Katniss. Pokud jsou ale jedinou zajímavou událostí ve filmu píseň pějící soudruzi všech obvodů, hrdě se vhrající vstříc smrti za osvobození země od kruté tyranie kapitalistických vykořisťovatelů, nemám už za co přidávat hodnocení. Kromě vynikající titulkové písněŁ. I to je ale na hraně, protože vynikající soundtrack od Lorde ve filmu krom této jedné výjimky stejně nezazní. ()

kaylin

Já mám prostě s touhle sérií problém. Nelíbí se mi hlavní hrdinka. Ne, že by za to mohla Jennifer Lawrence, která herecky dělá, co může, ale prostě si myslím, že ta postava je špatně napsaná. Alespoň pro film tedy. Proto mě nebaví ji sledovat, a už vůbec ne ve dvouhodinové marketingové kampani na to, jak se dělá revoluce. Jsou zde dobré scény, ale ztrácejí se v tom hollywoodském balastu, který všechno překřičí. Kdyby natočili závěrečnou knihu jako jeden film a ne zase dva, asi by to dopadlo lépe, ale uvidíme, co na to poslední film za rok. ()

Lady Jane

Jsem docela ráda, že poslední díl je rozdělen na dvě části, i když první část není žádná velkolepá jízda. Film se drží opravdu dost knižní předlohy a tudíž se v první části fimu můžeme setkat hlavně se scény, zaměřenýmy na přípravu revoluce, revoluce a znovu revoluce či ubohé Katniss, která ztrápeně touží, dostat Peetu zpět k ní. Celý tento film je vlastně jedna velká příprava na závěrečnou část toho posledního...taková předbásnička, ale najdeme tu i spoustu důležitých momentů, o kterých si myslím, že stojí za to, aby dostaly prostor k ukázání jako je televizní vysílání s Peetem, Katniss vzpomínky, zpívání písně a hlavně nečekaný zvrat na závěr, o kterém musím říci, že Josh Hutcherson zvládl naprosto dokonale! Až jsem z něho měla sama strach a tím ještě více zvýšil mé velké hladovění po závěrečné části. ()

ABLABLABLA

To pardon, ale asi jsem se dostatečně nevžila do postav a jejich psychiky. Co mě upoutalo především na prvních dvou dílech byla samozřejme akce, ale hlavně ta překvapení (bez té akce bych tento díl i přežila). Tady ale ani žádné překvapení nebylo... jenom až na konci s Peetou. U jejich vlasů - Katniss aka Jennifer - jde poznat, že je to paruka, protože vypadají naprosto strašně v každém záběru. Co se mi ale nejvíc nelíbilo a kvůli čemu to nejsou ty 4* (protože jako pořád to bylo dost dobré a jsem hodně zvědavá na poslední část), tak bylo Katnissino rozhodování, koho vlastně miluje... to je už jako relativně pasé. Tento díl mě prostě nepřesvědčil, protože mi přišlo divné, aby byla Katniss tak psychicky zajíknutá jako kotě v koutě, když přežila dvoje hry. Proč se teď tvářila celý film, jak kdyby nebyla schopná si ani sama zavázat tkaničky? No uvidíme, co nám předvede za výkon v poslední části. ()

gogos

Neskutečně táhnoucí se dvě a půl hodiny ničeho. Hezky to vypadá, Katniss to stále sluší a Harrelson i když pomálu, tak stále boduje. Bohužel v tahu je chemická linka ústředního dua, v tahu je nápaditost prvních dvou dílů, v tahu je zábavnost a odsýpání děje. V první polovině závěrečné části se toho stane zhruba tolik, jako ve 40 minutovm prologu filmu. Zbytečně se plýtvá slovy, zbytečně natahují scény a především lobbistický podtext celého dílu mě absolutně nebavil. Potenciál prvních dvou dílů zabit jednou ranou. Snad bude závěr minimálně o třídu lepší a uzavře sérii důstojně. Nejhorší díl Hunger Games, který si odnáší lepší 2* ()

Mikita

Po předpremiéře jsem hned nechtěla psát dojmy, jelikož jsem doufala, že se vše ještě usadí. To, že rozdělení závěrečných dílů na 2 části většinou nefunguje, to asi nemá cenu opakovat, i když tady se to ukazuje ještě nějak víc. Po akčních a nabitých prvních dvou dílech přichází budování atmosfréry, odboje a jde o válku proklam a sloganů. Přesedlat najednou na pomalejší a rozvláčnější tempo je malinko obtížnější i pro čtenáře předlohy. Naštěstí je tu ale Jennifer Lawrence a Josh Hutcherson. Oni dva drží celý film, ždímají emoce a je až neskutečné, jak všestranná Jenn dokáže být. Ostatní je jen příprava na další díl, seznamování s postavami a se vzrůstajícím odbojem. Nejde říci, že to není dobrý film, nebo že je špatně natočený, není to ale uzemňující. Budete hltat každé slovo, sem tam vás nějaká scéna zasáhne, ale prostě cítíte, že to lepší teprve přijde. Proč jít do kina? Pro skvělou atmosféru, pro ty obavy o všechny vítěze minulých her, o Katniss Everdeen, kvůli její proměně v symbol revoluce, kvůli neskutečně dojemnému zpěvu Jennifer Lawrence, pro celé zpracování režie, kamery i vizuálu a pro výtečné herecké obsazení, pro poslední rozloučení s panem hercem, Philipem Seymour Hoffmanem. A i když se říká, že se ve filmu nic nestane, nudit se nebudete, vše utíká rychle a rozhodně to není úplně zbytečný díl. ()

..Lucas..

Přemýšlel jsem, jestli dát 4 nebo 5 hvězdiček. Ale nakonec to jsou jen 4, možná je to i tím, že je film rozdělen na dvě části a tak se tu toho nestalo tolik, jako kdyby to byl jen jeden film. Ale ani tak nejsem zklamaný. Pořád velmi dobrá zábava, navíc Julianne skvěle zapadla. Potěšila také Natalie Dormer. ()

slunicko2

Order shall be restored. Třetí část komentáře. 1) Spoiler. Oproti předchozím dílům se zde objevuje organizovaná opozice a většinu filmu zabírá propagandistická válka. Z Katrin se stává symbol odboje proti Kapitolu a prostředek manipulace veřejným míněním pomocí sdělovacích prostředků. Bohužel celé je to zacíleno na průměrné žáky základní školy s předpokládanou nulovou znalostí historie a stejně tak nulovou schopností orientovat se v médiemi zprostředkovaných informacích. Tím se z potenciálně zajímavého tématu stává jakási krupicová kaše s trochou sirupu a kakaového prášku. 2) Nicméně jako osvětový film o povaze a metodách propagandy to není marné. 3) Zajímavý koment: Castor**, Matty****, kiddo****, MAJkLSON (odpad). Vtipný i když nepříliš související koment: RedAK***. 4) Komentář pokračuje ve druhé části třetího dílu. ()

Philcze

Možná nejhorší příklad vnuceného rozdělení finálového dílu na dvě částí všech dob. Někde je tam hluboko skrytá výborná YA adaptace, ale v první části je vidět jen celkem zoufalá snaha o ucelenost a závěrečnou gradaci. Snažili se, ale stejně to skončilo jen jako sled scén bez ladu a skladu. 50% ()

Helo

Natočeno opět s umem, ale co se týče děje, tak se tam stane prakticky prd. Protáhnout finální díl o hodinu a nacpat do něj nejdůležitější scény z tohoto, a bylo by to, myslím, lepší. ()

Ice.dog

Film, který jediný co má za úkol je příprava na "velké finále". Film je sám sobě o ničem, nic se neděje a ještě k tomu má dvě hodiny. Jediné o čem film vypovídá je fakt, že nejde dělat revoluci bez symbolu a že média hýbou světem, na závěr menší akce a to je vše za dvě hodiny. Jednoduše řečeno, nulový obsah vložen do dvou hodin odehrávající se v nadstandartních kulisách nic víc. 45% ()

dom156

Film neurazí, ale ani nezahřeje. Boj Krajů proti Capitol je už velmi ohraný a místy nudný jak utočí na naše smysli. Průměrnost ve všech směrech, oproti minulému dílu mírně lepší, ale nic světoborného. ()

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

10 nejlépe placených herců roku 2015

10 nejlépe placených herců roku 2015

06.08.2015

Časopis Forbes i letos vytáhl kalkulačku, aby dal nám na vědomí, kterým hereckým tvářím máme závidět výplatu za první polovinu roku. Kdo usedl na trůn? Podle očekávání Robert Downey Jr., který letos… (viac)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (viac)

72. Zlaté glóby - nominace

72. Zlaté glóby - nominace

11.12.2014

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes vyhlásila ústy herců Kate Beckinsale, Petera Krause, Pauly Patton a Jeremyho Pivena nominace na 72. Zlaté glóby. Nejúspěšnějším filmem se stala se… (viac)