Hry o život: Drozdajka 1

• Česko Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (viac)

Katniss Everdeenová prežíva najťažšie obdobie svojho života. Hoci z Hier štvrťstoročia ako-tak vyviazla so zdravou kožou a mama so sestrou sú v bezpečí, jej starosti sa ešte neskončili. Capitol zrovnal so zemou Dvanásty obvod, zahynuli tisíce ľudí a Katniss prenasleduje pocit viny. Navyše Peeta Mellark, jej partner z Hier, zostal v rukách nepriateľov. Na čelo odboja sa postavil Trinásty obvod, aj keď len donedávna sa o jeho existencii takmer nič nevedelo. Vojna prináša obete na obidvoch stranách, rozdiely medzi dobrom a zlom sa čoraz viac stierajú. Víťazstvo sa síce prikláňa na stranu rebelov, no koniec je stále v nedohľadne. Krviprelievanie môže zastaviť iba Katniss. Ak chce zachrániť priateľa Peetu, zabrániť ďalšiemu mareniam životov, poraziť Capitol aj nenávideného prezidenta Snowa, musí sa znova chopiť symbolu Reprodrozda. Opäť zisťuje, že o svojom osude nerozhoduje sama, ale do istej miery sa stáva nástrojom v mocenskom súboji. A stále nevyriešila dilemu, ktorému z dvoch najbližších priateľov patria jej city... (TV JOJ)

Akrub

Důstojný nástupce druhého dílu, z mého pohledu citlivá práce se scénářem, kdy se povedlo vložit humorné prvky, nicméně velmi nevtíravě. Třetí díl je stejně jako druhý velmi věrný knižní předloze, za to palec hore. Obecně nemám rád dělení knižních dílů na víc filmů (jako u posledního Harryho Pottera), ale tady to minimálně nepůsobí jako ubohá snaha vydělat double peníze, film nemá v podstatě hluchá prázdná místa... Celkově velká spokojenost,:-) ()

Zemblaff

Tak tohle bylo jedno velké zklamání. Dopředu si zakoupíte lístky do VIP zóny, k tomu si zaplatíte velký menu, plus jedny nachos navíc a těšíte se na pořádnej biják, kterej je tak dlouho v očekávání. Vzešlo z toho opravdu celých 125 minut naprosté nudy. Film byl i místy docela předvídatelný. Děj? No jediné co je možné trochu vyšvihnout, je představení divákovi, jak dokáže být revoluce a naděje v podvědomí lidí vrtkavá. Žádná akce, neustále se opakující rádoby emocionální scény a absolutní absence momentů, které by vás zvedly ze židle a snažily se změnit váš názor alespoň na okamžik. Nakonec jsem si právě nejvíce užil VIP sedačky, velký menu a ty nachos navíc. Zklamání. ()

Haty

Slabá jednička, dobrá dvojka - a opět slabší trojka. Bohužel, Mockingjay Part 1 ukázal, že série nebude mít jen vzestupnou tendenci. Snaha závěrečný díl rozdělit do dvou zde vypadá ještě více nesmyslně než u jiných filmů. Až na pár výjimečně akčních pasáží se film neuvěřitelně vleče, tvůrci se snaží hrát na emoce, nicméně tady to prostě nefunguje. Nezbývá než doufat, že poslední díl série se podaří mnohem více. ()

kubixix

Musím říct, že jsem čekal něco jiného. Předposlední část se od jiných rapidně liší, což je vzhledem k předepsanému příběhu relevantní, avšak myslím, že v tomto případě rozdělení na dvě části škodí více, než kdy jindy. Dokazuje to i fakt, že po zčernání obrazovky a následném nápisu: "pokračování příště", jsem na něj ani neměl chuť. Velice dobře promyšlený příběh přebíjí patos v podobě "zaláskovaných" scén a na takový snímek jsem přeci jen nepřišel. I přes povedené scény šel tento díl od minulých hodně dolů, a proto mi nezbývá než hodnotit na 60%. ()

beny1234

Velké zklamání se mi dostalo od Hunger Games. Tušil jsem, že to bude asi trošku průšvih, když se poslední díl rozdělí na dva, ale že to bude tak moc hrozné jsem opravdu nečekal. Prostě nuda. V podstatě se nic neděje. Jediné co mi přišlo fakt dobrý, bylo navození atmosféry strachu, který režisér opravdu navodit umí. Ale film je to v podstatě o ničem. Kdyby to bylo na jeden film, tak by tohle stačili dát do půl hodiny a vypadalo by to ok. Doufám, že aspoň udělají pořádné finále, když se tak striktně drželi předlohy. Za mě 30% ()

Ann2

Hunger Games bez Hunger games prostě už nejsou Hunger Games. Hlavně jsem měla pocit, že jsem si snad každých deset minut říkala "tohle jsem si představovala úplně jinak", ale to je asi jenom moje chyba, že jsem se až moc držela knižní předlohy. Nicméně 2 hodiny nabitý scénama, ve kterých se fakt vůbec nic neděje, to byla trochu rána po těch dvou předešlých dílech. Jennifer Lawrence je podle mě výborná herečka, ale tady nedostala absolutně žádný prostor a když v každé scéně jenom chraplavě odříkává scénář a háže zničené výrazy, tak tomu člověk za chvilku přestane věřit. Asi v polovině filmu mi došlo, že mi je vlastně úplně jedno co se na plátně děje a nevyvolávalo to ve mě vůbec žádný pocity (to ale neznamená, že bych chtěla aby mě tenhle film citově ždímal). Ale + jde určitě za kameru, protože některý scény byly fakt výborně natočený a taky za tu píseň Hanging tree, kterou mám v hlavě už třetí den. ()

NeverEver

Dokud bojovali v arene plytke dialogy se daly jeste odpustit, zbyla totiz aspon akce, prekvapeni a spad. Bohuzel diky rozdeleni na dva filmy/ dve casti je prvni dil jen natazenou vatou. Normalne byste tohle dokazali zpracovat do 20-30minutoveho "uvodu" a pak by nasledovala poradna rezba... domu bychom sli vsichni spokojeni a ja bych mohla dat klidne i 4*. Bohuzel z filmu se vytratilo jak napeti, tak prekvapeni, tak vtip, zbyly jen dost kostrbate dialogy, obcas histericke reakce a plac. Ty dve aspon trosku akcni akce (nalet na nemocnici a vyprosteni rukojmych) se ztraceji jak kapka v mori kecu a vzlyku. Skoro bych rekla, ze obcas film nechtene pusobil spis jako komedie. Nemohoucnost scenaristu najit vatu, ktera by smysluplne vyplnila film, je do oci bijici... Za nejabsurdnejsi povazuji napr. scenu s kocourem, ktereho nejdriv nechaji napospas, kdyz opousteji domov a pak ho musi demonstrativne zachranit, kdyz zbyva 30vterin do uzavreni pronaletoveho krytu, protoze "by si to vycitali do konce sveho zivota". WTF? Ani v milostnem trojuhelnihu se neposuneme nikam dal... Porad plati "tvarit se jako svata dala", ktera nedala zatim nikomu, a takhle to asi bude dal, dokud Hurikanovi necvrnkne do cesty nejaka poradna rostenka a nebo jeden z nich neshebne. Bohuzel do te doby jen sceny bez jakehokoliv erotickeho naboje:-( Celkove zklamani. 2** a velka obava z 2.dilu. P.S. Abych byla spravedliva, nejde o to, ze herci by hrali zle, naopak, na tu dejovou a obsahovou bidu se fakt snazi! ()

SLAYERCRX

No, jsem trochu v rozpacích, jako jó, dobrý. To že film skončí v ten nejnapínavější moment se dalo čekat, ale že to bude vesměs taková nuda jsem nečekal. Prostě je to třetí díl a ještě rozdělenej vedví - to jsou teda móresy. Na druhý díl půjdu vlastně jenom proto abych věděl jak to celé dopadne a užil si velké finále. 45% ()

martinexa

Takže je to lepší než první díl. Není to lepší než druhý díl. Mě se to teda líbilo, i když bych pár rozhovorů vynechala. Líbil se mi Peeta přesně takhle jsem si ho představovala, když jsem to četla. Nevim, jestli byl dobrý nápad to rozdělovat na dva díly, já jakožto člověk, kterému se třetí díl líbil ze všech nejméně bych to spíš nechala na jeden, ale tohle je marketing. ()

rezor

S velkým očekáváním z předchozího dílu jsem vyrazil na tento film po velmi dlouhé době do kina. Mé očekávání bylo velké jedna z toho, že jsem v kině nebyl už ani nepamatuji a jednak z toho, že pokrok od prvního dílu k druhému byl skokový. S nadějí jsem tedy sledoval film od začátku do konce a dokonce jsem si napsal pár poznámek. Zhruba v polovině času jsem si poznamenal "člověk, který viděl Jennifer Lawrence nahou, už nemůže být ničím ohromen". Myslím si, že tato poznámka vyjadřuje celou první polovinu filmu. V této části se maximálně projevuje snaha tvůrců vytěžit ze ságy co nejvíce peněz. Nejen že je film natahován nudnými částmi, kde hlavní postavy jen nudně konstatují předešlé události, ale ani kulisy/efekty/výkony nenaznačují, že by se mělo jednat o vrcholný kousek. Dokonce jsem začal podezřívat producenty, že tento "polodíl" jenom sbírá peníze na závěrečný díl. Katniss (Jennifer Lawrence) si jednou vystřelí, uvidíme nějaký ten výbuch a to je tak vše, zkrátka nuda, šeď, šeď. Ještěže jsem však neodešel, neboť bych nechal filmu špatnou reputaci. V druhé polovině konečně přichází nějaké to drama, které diváka probudí po hodině víceméně nečinosti. Opět se ve stejných kulisách nic moc neděje, ale přeci jen film začíná slušně utíkat div to nevypadá, že neskončí v půlce dramatu. Stejně tak jako v ostatních rozdělených ságách končí film před "velkým finále", které zcela jistě slibuje daleko lepší podívanou, než v této části. Jak film zhodnotit na závěr? Určitě se nejdná o film, který byste si nemohli nechat ujít, ale přijdete o upoutávku na (snad) zajímavou druhou část, tahle první se akorát točila kolem tvoření nejlepší reklamy pro jednu, nebo druhou z bojujících stran a děj se místy táhl, jak Ordinace v růžové zahradě, avšak slušné drama se v druhé polovině dostaví. Pokud sečteme podprůměrnou první polovinu s nadprůměrnou druhou polovinou, dostáváme se na hezkých 50%. S napětím budu čekat na poslední část. PS: ("debilní") kamera z prvního dílu se na pár okamžiků vrácí i sem, že by nějaké dědictví? ()

assassinGH

Pekne sa vyšvihuje tento film. Dokázal že má naviac ako len na B-čkový film komerčnej filmografie. Avšak aj napriek tomu že má v zásade dosť dobré herecké obsadenie srší neistotou. Filmy rozdelené na dve časti sa dajú nazvať mindfuckmi. Prvá časť odhalí len povrch a vnútro nechá zahalené. Musím teda povedať že moje hodnotenie nie je isté, pretože neviem či mám očakávať zvrat deja alebo klíše koniec. ()

MakinaB

Emm, uuuumm, hmm. Jako chápu, co tím chtěla autorka říct a dokonce jsem i prožívala utrpení lidí, ale jinak to bylo velké nafouknuté nic a ke všemu to všechno kazila hlavně Katniss, její výlevy, sobecké vnímání okolí (ona to způsobila, ona revoluci nechtěla, ji mučí skrz Peetu, ona z toho má psychické problémy...) a hlavně občasné "srdcervoucí" scény, byly prostě k smíchu. Film nafouknutý do epičnosti a přitom by se dal zahrát se třemi herci a komparzem. Prostě občas se něco dělo, co diváka probralo a pak zase dlouhé nudné nic a opět nastal chvilkový rychlý spád a pak zase nic. Hlavní hrdinku jsem chtěla praštit už po dvaceti minutách aby se vzpamatovala a většina vedlejších postav tam byla jen aby zaplnili díru mezi stolem a židlí. Film se v podstatě celou dobu ani pořádně nerozběhl a pokusy o přiblížení neútěšné situace divákovy, byly spíše k smíchu. Prostě jsou to dvě hodiny a 180 korun, které mi už někdo nevrátí. Jasně, člověk to musí vidět, aby věděl, jak to za rok dopadne, ale kdyby to zkrátili na deset minut a přilepili to k 2. dílu myslím, že by se nic nestalo. ()

lubica1995

Samozrejme je ťažké hodnotiť film, ktorý divákovi, pokiaľ nevidel predošlé diely , nič nepovie. Ste vtiahnutý do deja a záver je...žiaden. Príbeh nemá svoj začiatok, ani koniec. Navzdory tomu, ináč ako päť hviezd si nezaslúži...pričom najväčšiu zásluhu na tom má prítomnosť pani spisovateľky na spracovaní. Verím, že nebyť jej, tak už dvojka na plátne by bola úplne o niečom inom, ako samotná kniha, čo ma samozrejme mrzí v prípade jednotky, ale čo sa dá už robiť. Príbeh spĺňa náročné očakávania. Za čo by si zaslúžil mínus päť hviezd?? Realita šoubiznisíku- kvôli chamtivosti si na záver musím počkať rok. ()

Kanec.Pumba

Bomba. Názorná ukázka toho, jak skvěle se dá manipulovat s davy, názorná ukázka toho, co všechno dokážou řečníci skrze média a někdy i média sama. Já jsem nadšená, film byl obohacený o scény, které v knize chyběly a vysvětlovaly chvíle, kdy na scéně nestojí Katniss. Zpracováno velmi dobře. Vřele doporučuji. ()

ElVory

Tak ani nevím čím začít. Film byl rozhodně méně akční než předchozí díly a více příběhový (Není to nic proti atmosféře). Nečetl jsem knihu, takže do detailu jít opravdu nemohu. Jsem rád, že do příběhu přidali nové postavy. Jennifer byla jako Katniss opět vynikající, více prostoru tu měl také Gale, ale Finnick se tam skoro ztratil. Doufal jsem v to, že závěr, respektive jeho první část bude úplná bomba a předčí minulé 2 filmy...no snad to v druhé části vytáhnou po akční stránce víc nahoru. Je jasné, že finále musí mít ten velký vstup, ale půlku filmu jen točit propagační video opravdu není nejlepší styl, jak začít velké finále. Navzdory některým drobnostem to beru jako dobré pokračování a hodnotím přibližně jako předchozí (Vražednou pomstu). 70% ()

Divergence se přesouvá do televize

Divergence se přesouvá do televize

21.07.2016

Půlení závěrů velkých sérií není zrovna populární trend. U Harryho Pottera nebo Stmívání se to ještě podařilo, Hunger Games ale docela klopýtaly a sérii Divergence tyhle čachry rovnou zlomily vaz.… (viac)

10 nejlépe placených herců roku 2015

10 nejlépe placených herců roku 2015

06.08.2015

Časopis Forbes i letos vytáhl kalkulačku, aby dal nám na vědomí, kterým hereckým tvářím máme závidět výplatu za první polovinu roku. Kdo usedl na trůn? Podle očekávání Robert Downey Jr., který letos… (viac)

72. Zlaté glóby - výsledky

72. Zlaté glóby - výsledky

12.01.2015

V losangeleském hotelu Beverly Hilton byly uděleny 72. Zlaté glóby, kterými Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu oceňuje každý rok nejlepší filmové a televizní počiny. Nejúspěšnějším filmem… (viac)

72. Zlaté glóby - nominace

72. Zlaté glóby - nominace

11.12.2014

Asociace zahraničních novinářů v Hollywoodu dnes vyhlásila ústy herců Kate Beckinsale, Petera Krause, Pauly Patton a Jeremyho Pivena nominace na 72. Zlaté glóby. Nejúspěšnějším filmem se stala se… (viac)