Cold Skin

V roku 1914 je meteorológ Friend (David Oakes) vyslaný na opustený ostrov, kde má pôsobiť. Izolované miesto vyzerá ako raj, lenže v skutočnosti sú s ním spojené desivé tajomstvá a ambiciózny muž sa ocitne v nebezpečenstve. (Marceloo)

Necrotongue

Klidně si o mně myslete, že jsem konzervativní kazišuk, ale já prostě na ty mezidruhové intimity moc nejsem. Hospodářská zvířata mě sexuálně nepřitahují (na to jsem asi málo muslim), a o tom, že bych se vzrušeně tulil k nějaké obojživelnici, už se vůbec nedá uvažovat. Film šel tedy v tomto směru mimo mě, i když v reálu se Aura Garrido mamce a taťkovi velmi povedla. Děj nebyl v zásadě špatný, herci se opravdu snažili, a protože mám rád Lovecraftovy povídky (předpokládám, že se jimi scénáristé inspirovali), mohla z toho být i lepší známka, kdyby se události tolik nezacyklily. ()

JASON_X

Strohé, mořsky skalnaté exteriéry, mysteriózní atmosféra a poutavý příběh, odehrávající se v zajímavé době počátku 20. století. Evokace románů Julese Verna, nebo fantastických povídek H. G. Wellse. Ale přiznám se, že smysl toho všeho mi poněkud unikl. Jako vědecko-fantastické vyprávění je to slabé, protože bez odpovědí a vlastně i bez otázek na původ a způsob života oné tajemné obojživelné rasy, horror to taky není, takže ve finále jde vlastně jen o poněkud plytkou, i když líbivou pseudohumanistickou fantastiku. Ale rozhodně nelituju ztraceného času a ke zkouknutí doporučuju, minimálně zoofilové, nebo nejrůznější xenofilové si mohou přijít na své. ()

Morholt

Možné spoilery. Uprostřed moře ostrov, na ostrově maják, v majáku Ray Stevenson a jakási ochočená potvora. Něco mezi Fantomasem a žábou. No a další fantožáby na něj čas od času pořádají nájezdy. Když tam připluje mladý meteorolog, tak se nejprve postaví na stranu majákového strážce, ale pak začne objevovat výjimečnost vodních tvorů. Takové nic. Nějakou příběhovou kostru aby člověk pohledal. Víceméně je to o mydlení se mezi žabákama a lidma a i když je to někdy zábavné, poměrně ryhle se to okouká. Ta romantická linka, dá-li se to tak nazvat, byla poněkud nemotorná, ačkoliv chápu, co tím chtěl básník říci a k její podstatě vlastně nemám výhrady. Herecky je to celkem fajn, i když Aura Garrido, na kterou jsem se celkem těšil, tady je k nepoznání. Gens nějak stagnuje. 40% ()

luka4615

Koncept snímku zněl naprosto skvěle a čišela z něj originalita, která tomuto žánru už tolik chybí. Bohužel, realita je taková, že snímek Cold Skin jede podle zajeté hororové šablony, kdy přesně víte, co se bude dít dál a kdo umře jako další. Škoda. ()

JohnCZ

Indie variace na The Shape of Water. Horor to teda moc není, spíše takové "del Torovské"/ "lovecraftovské" sci-fi drama se super cinematography a fajn temnou atmosférou, kterou dotváří především parádně zvolené prostředí. Je teda škoda, že největší slabinou je poměrně prázdný scénář a ujoudané tempo, kde divák neustále čeká, co z toho vyleze a kdy dojde k nějakému twistu, který tomu všemu dá nějaký smysl nebo rámec. A k tomu bohužel nedojde. Pár myšlenek to má, ale finále je spíše antiklimatické a některé motivy na můj vkus nedořečené. ()

sidzej

Veľmi zručne natočená minimalistická dráma o jednom osamelom meteorológovi a správcovi majáku ktorí spoločne lovia čudesné modré príšery. Postupom času však hlavný hrdina zisťuje že tie modré príšery majú aj svoje rodiny a city. Skvelá atmoféra a výborní herci. Nemôžem si pomôcť ale ak by amíci plánovali remake v hlavnej úlohe úplne vidím Toma Hiddlestona. ()

stration

Atmosfericky příjemná věc, navíc režíjně a technicky fakt na vysoké úrovni. Pochmurnost prostředí, osamělý maják, začátek dvacátého století, počáteční tajemno. Všechno O.K. Co je to ale platné, když mistr Gens neměl k dispozici lepší scénář. Cold Skin neví, jestli má více strašit, nebo řešit podivnou milostnou linku. Herci jsou v pohodě, ale kdyby mi to celé nepřipomínalo del Tora, bylo by to lepší. ()

Caminzind

Je to s podivem, ale já to dokoukal. Ačkoliv námět za zpracování snad ani nestál, prostředí a atmosféra vás dokáží vtáhnout do děje. Ten se vyvíjí napínavě, avšak v úplném závěru už zcela předvídatelně. 58% ()

Havaj8

Sci-fi thriller ze Španělska, těšil jsem se neskutečně. Super tajemnej ostrov, jedna chajda, jeden maják, dva lidi, už jenom odhalovat, jaký tajemství se tam skrývaj. Atmosféra byla skvělá, celkem brzo se tam začaly objevovat chladný tváře a šlapalo to. Ale najednou byl konec a zjistili jsme, že toho vlastně o moc víc nevíme. Obrovskej potenciál se v tom skrýval, ať už na pořádnej zvrat nebo na zodpovězení pár otázek. Přišlo mi to dost nedotažený do konce. Ti, co tomu dali 5 hvězd, v tom asi našli něco, co tam ani nebylo. Za takhle ,,otevřenej" konec tomu přece nikdo nemůže dát plnou palbu. ()

honajz2

Cold Skin je film s krásnou přírodou a celkem dobrou myšlenkou a dobrým vzhledem potvor, ale jinak je zbytečně moc zdlouhavý a nedějový. Jako, na skoro dvě hodiny to prostě s takovýmhle dějem to prostě nevystačí. A že by tu byly bůhvíjak krásné a poetické záběry, které by to z nedějovitosti zachraňovaly, to tady fakt není. Postava Grunera byla dobře vykreslená, jelikož ukazuje, jak člověk v izolaci od ostatních lehce zešílí. Konec se mi líbil, akorát se teda divím SPOILER že vždycky za mrtvé považují ty nováčky a Gruner tam žije dost dlouho a nikdo se neptá po tom, jak to tam tak dlouho vydržel přežít KONEC SPOILERŮ. Ale je dobrý vidět, že Xavier Gens dokáže natočit zajímavý film bez nechutností, bohužel, vždycky (aspoň co jsem viděl) přežene stopáž. 3* ()

Martin741

Ked ja mam proste slabost pre taketo filmy kde sa mozem pozerat na buracajuce more, drsny zivotu moc neprajuci ostrov, skalnate pobrezie a majak. Plus v noci cosi utoci, cosi velmi agresivne, Xavier gens potvrdzuje ze v ramci hororu patri k nadejnym hviezdam : 69 % ()

bourec

Jak tak pozoruju,tak tvůrci starších extrémně drsnejch snímečků solidně vyklízej pozice,a stěhujou se někam do nudný filmařiny ..Když sem zjistil,že můj oblíbenec (v topce ho nemám) Gens natočil v roce 2017 dva filmy,zaplesal sem radostí.Aja mě už zklamal,tak sem sázel na tohodle rejžu.No,ale Crucifixon je slabota,a tak zbyl je Cold skin.Už scestný názory některejch břídilů,že je to trochu podobný Descentu mě dostali,protože to je nesmysl.U Descentu jsem ani nedutal,a krve by se ve mě nedořezal,jako bych byl s těma ženskejma v tom jeskynním komplexu.Naopak tenhle výtvor je chvílema romantickej,pak se tam střílí,ale jaksi bez atmosféry a emocí,a k hororu to má dost daleko.Zklamání obří,až by jeden zaplakal.Příště do podobnýho hovna půjdu jen s flaškou rumu.40%. ()

dubinak

Osobně rozhodně lepší zkušenost než v případě The Crucifixion, jež si sotva udržel mou pozornost. Přesto, že můj zážitek byl v podstatě celistvý a očima jsem neuhýbala jinam, Gens začíná slušně degenerovat a z jeho snímků je cítit na kilometry daleko nedostatek jakékoliv múzy. Cold Skin sice není nic, co by nedokázal vymyslet každý za pochodu, nicméně atmosféru to má obstojnou a scény s útoky na maják hordou monster patřila k tomu nejlepšímu, co se ve filmu objevilo. Bohužel třetí třetina stopáže směřuje značně k bodu mrazu a divák už nedostane žádnou notnou dávku ničeho, co by se mohlo podobat šoku nebo momentu překvapení. Řemeslně je to ale slušná, chladná, ač velice zbytečná záležitost, kterou s upřímným srdcem nemohu doporučit. ()

C0r0ner

Bylo to takové normální s tím rozdílem, že Gens je dobrý režisér (jak nám dokázal především v The Divide) a má to zajímavou lokaci a příšerky. Děj jako takový příliš objevný není a dá se vidět v mnoha dalších filmech, ale jako celek to působí dobře a divákovi neublíží. 70% ()

Martrix

Moc pěkný vizuál, prostředí, herci byli v pohodě, masky a triky ušly...jenže Xavier Gens není Guillermo del Toro. On, ani scénáristi v sobě nemají perverzního romatika, který by vyprávěl příběh o lásce a šílenství osaměleho muže s lehkostí a nostalgií a to bez ohledu na to, jestli je zamilovaný do mroží samičky, nebo klíčové dirky. To okřídlené -někdy je méně více-, je tady bohužel na místě a netýká se to jen stopáže. Na to, že tam byly vlastně jen tři postavy, se do toho tvůrci zbytečně zamotali a díky snaze nebýt předvídatelní, se jim od poloviny začal scénář rozpadat. Na jednu stranu je mi ta snaha vyhnout se doslovnosti sympatická, stejně jako ta smyčka, kterou zkonstruovali, ale bohužel ta nekompaktnost celý film sráží. V kombinaci s žánrovou nevyhraněností...horor ani sci-fi to není, to prostě nefunguje, jak by mohlo. Je mi to vcelku líto, potenciál na pořádné drama s hororovými prvky tam byl. ()

SeanLSD

Horor do polovice presne podľa môjho gusta - v zmysle, že presne takejto samoty a nehostinnosti, obklopenej studeným nekonečným oceánom sa desím. Keďže som pozeral bez traileru, celé som si to náramne užil. Avšak postupné vymiznutie tajomstva spätne trochu schladilo moje nadšenie a ten očakávaný zvrat a poľudštenie ku koncu, také akési "deltorovské" zmierenie v závere, by som radšej zamenil za nemilosrdné a ľadové lovecraftovské vyznenie, ktorým dýcha prvá polovica filmu. ()

Belbo

Znovu milé překvapení, citlivě kruté i krutě citlivé, silné v tématu i ve zpracování. vycizelované existenční freska o hledání a nalézání... POMO zase cosik nepochopil. ()

Yoshimitsu

Kámoši od rybího muže z filmu Tvář vody se tu vecpali jako hlavní útočící aktéři a jeho ségra si tu podobně jako už jednou zmiňovaného snímku vybudovala hlubší vztah ke smradlavému a nechutnému správci majáku Gunerovi. Mělo to větší koule, zabíjení a stříkání krve jsem tady nepostrádal. Dávám 60% ()