Cold Skin

V roku 1914 je meteorológ Friend (David Oakes) vyslaný na opustený ostrov, kde má pôsobiť. Izolované miesto vyzerá ako raj, lenže v skutočnosti sú s ním spojené desivé tajomstvá a ambiciózny muž sa ocitne v nebezpečenstve. (Marceloo)

intro

Sice dávám jen tři hvězdy, ale i tak já rozhodně doporučuji. Ono totiž zas až tak moc kvalitních hororů nevychází. Plusem je i prostředí a příběh . ()

Dickator

Přítěží tohoto snímu je pokus o natočení hororu, přičemž se jedná o poměrně povedené drama se spoustou skvělých procítěných scén... Jistě, žádný "Hollywood", nicméně scény skvěle natočené, leckdy s uměleckou lehkostí, božská příroda, scénář obstojný a herecké výkony naprosto uspokojivé. S klidným svědomím dávám 80%. ()

zuzanara

Dobří herci, důstojné efekty a skvostné prostředí asi nedokázaly vyvážit mimořádně nudný scénář, nezajímavou kameru a střih a celkově spíše unyle podávaný příběh, který měl o dost větší potenciál. S lepší režií by z toho mohlo být slušné jednorázové drama alá Netflix. ()

Pitryx

Asi po půlhodině mne to přestalo bavit, takže jsem zbytek sledoval bez zájmu. Ten probudily jen scény pod vodou. Za ně a skafandr bych dal tedy dvacítku. Za zbytek nic. Potvory nebyly nijak strašidelné a dva herci jako lidi to moc nespasili. Takže větší část filmu je dost velká nuda. Jestli to pokládat vůbec za horor? No, pár prvků z tohoto žánru tu rozhodně je, ale celkovým vyzněním bych to zařadil spíše do fantasy. Masky nic moc, ale přesto jim dám desítku. Děj a další věci nedostanou nic.  30 % ()

djbarrel

Ostrov s meteorologickou stanicí, divným meteorologem, majákem, divnějším strážcem majáku a ještě podivnějšími podvodními vetřelci. Celkem zábava. 60% ()

Nikolas__

Lighthouse s monstry, kdyby měl prvky fantasy. Což je pro mě imho buď právě to největší plus, nebo naopak to největší mínus filmu Cold Skin. Nakonec je pravda, že to je opravdu maximálně z třiceti procent horor, a ze zbylých sedmdesáti jakési dobrodružné fantasy. Určitě je to kvalitní evropský film, tu u mě bezesporu, jen kdyby to byl opravdu horor, bylo b to o to silnější. Takhle je tu sice pár znepokojivějších scén, nebo spíše jedna akčnější a hororovější pasáž kolem poloviny pokud vím, zbytek je ale čistočistá sice nádherná, ale žádným způsobem děsivá podívaná. Ale to co tedy vážně snímku vytknout nemůžu v žádném vesmíru, je ta překrásná kamera, stylizace, naprosto omamné prostředí ostrova, který je snímán opravdu perfektně a prostě je to pastva pro oči. A to i co se týče monster, které nelze považovat za spoiler, objeví se dost brzy a příběh protkaný kolem nich mi rozhodně nepřišel špatný. Ten konec určitě mohl být lepší a napínavější, a celkově tam vidím hodně chyb na kráse, ale já jsem si tenhle film vážně užil a nesouhlasím s tím, že by se jednalo o nějaký kvalitativní propadák - to vůbec, navíc herci jsou fajn a hlavní hrdina byl až překvapivě sympatický. 75% ()

brasek

Snímok ma zo začiatku navnadil. Hovorím si, že ma čaká príjemné dobrodružstvo odohrávajúce sa na drsnom ostrove a k tomu nejaké to ukryté tajomstvo. Lenže tajomstvo nie je nič veľké a celý príbeh sa zvrhne len na genocídu "žabákov". Žiaľ po štyridsiatich minútach zúfalo čakám na koniec... nudné s predvídateľným koncom. ()

Optical

Snímek působí veskrze chaotickým dojmem. Vykreslení postav a jejich vzájemných vztahů je nedotažené a divák musí prohlédnout skrze oponu nastaveného dramatu, aby pochopil proč postavy jednají tak jak jednají. Zjevně se zde vehemetně střihalo a je to bohužel znát. Převedení knižního díla tím uvízlo na půl cesty. Nabídne sice zdařilou filmařinu podpořenou kvalitními herci i nádhernou scenérii, ale to vše zabijí film samotný, který jakoby nevěděl jakým způsobem a co vlastně hodlá sdělit. ()

Kushina

Tak nějak nevím co si mám o tomhle filmu myslet. Co se mi líbilo je režie a herecké výkony a vztah jednoho "rybáka" s hlavní postavou, jak se ji snažil porozumět a časem i všem ostatním. Co se mi nelíbilo byla demence zarostlého správce majáku a jeho chování a pořád opakované útoky "rybáků". Celkově jsme nepochopil pointu tohoto filmu a konec mohl být mnohem lépe vyřešený... 45% ()

BlackAdder87

Příběh dvou ne zcela příčetných mužů a jejich milostného trojúhelníku s ženskou verzí Gluma, kterým ve vzájemném zabití brání nejspíš jen to, že víc než smrti se děsí samoty, za kterou na ostrov dobrovolně odešli. I když se děj poměrně táhne a má spoustu nedořešený míst, má i zvláštní poetiku a pokud se vám trefí do nálady dokáže si udržet vaší pozornost. Nějak zvlášť nepobaví, ale přiměje k zamyšlení. ()

vinducha

Darwin was wrong , jak se píše v zápisníku. Aneb když musíš , tak musíš. Prapodivná story o soužití 3 živočichů na ostrově , kde je jen maják a meteorologická stanice. ()