Hry o život: Skúška ohňom

• Česko Hunger Games: Vražedná pomsta (viac)
Akčný / Dobrodružný / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

V druhej časti filmovej série sa dvaja vyvolení, Katniss Everdeenová a jej priateľ Peeta Mellark, po šokujúcom víťazstve v 74. ročníku hier o život vracajú domov. Ako víťazi však musia svoje rodiny čoskoro opustiť a vydať sa na oslavné turné po všetkých krajoch Panemu. Ich úlohou je zabávať ľudí, no napriek očakávaniam vládnuceho Kapitolu sa situácia vyvinie opačne a dojemný životný príbeh Katniss inšpiruje obyvateľov krajiny k vzbure proti totalitnému systému. Obaja pochopia, že ich víťazstvo rozžalo medzi ľudom plameň vzbury a neodvratne sa schyľuje k revolúcii. Kapitol si ale stále drží moc pevne vo svojich rukách a prezident Snow nie je človek, s ktorým je dobré sa zahrávať. Už vydal rozkaz, aby vo vhodnej chvíli oslávenkyňu Katniss Everdeenovú navždy umlčali. Silu a moc Kapitolu majú symbolizovať prípravy na ďalšie 75. hry, ktoré skrývajú prekvapenie a rozhodnú o budúcnosti celého Panemu. Zúčastnia sa na nich všetci doterajší víťazi hier. Katniss a Peeta sa musia vrátiť späť do arény... (TV JOJ)

Unr3aI

Skutocne prijemne prekvapenie, jednicku som tiez videl v kine, ale ta mi pripadala ako lepsia cast Twillightu. Dvojka je rozhodne dospelejsia a prepracovanejsia. Skoda akurat otvoreneho konca, uvidime co prinesie tretie pokracovanie. ()

james11

Druhý díl je určitě krok správným směrem. zlepšení od prvního dílu je značné a série Hunger Games začíná vypadat mnohem víc lákavě. ()

HarryB

More advanced and more palatable than the first part which was quite disappointing and made me wonder about the fuss over the books. Jennifer Lawrence and Josh Hutcherson looked very well suited for their roles, If there was any doubt about Jennifer Lawrence’s acting even after ‘Silver Lining’ then the dust is clear. She can act. She seems more natural as Katniss Everdeen and her acting is far more convincing. She comes off as someone who is not only conflicted, but scared. Even so, she remains strong and determined. It spends almost an hour on character development, and tries decently hard to avoid the cliches. The other contestants have some personality this time. Second half is filled with edge-of-a-seat action. Simon Beaufoy and Michael Ardnt adapt the novel to the big screen quite well. Dramatic “Girl on Fire” costumes are another highlight. Despite their obvious historical allusions, the “Hunger Games” films — based on the cult hit series of novels by Suzanne Collins — are very much about America today, from the consumerist decadence and obscene disparities in wealth enjoyed by Panem’s smug one percent to a reality-show culture of competition that’s been taken to murderous extremes. The Hunger Games: Catching Fire not only improves vastly upon it's predecessor: it's a great cinematic experience by itself, touching on important topics about the modern day society without losing it's thrilling core. ()

Ajka13

Tak nevím, jestli je to vůbec možný (evidentně ano), ale tohle se mi líbilo ještě víc než první díl! A dokonce o dost víc než kniha. Teď už se nemůžu dočkat závěrečných dvou filmů. Dobrá práce. ()

Beaka9

Úžasné, mnohonásobně předčilo knihu. Bavila jsem se od počátku do konce, byla napjatá, dojatá... Film vzbudil všechny emoce, které vzbudit měl. Moc se mi líbila postava Johany v podání Jeny Malone. Co bych však pozměnila, byla příčina Hurikánova zbičování - tu bych ponechala dle knihy - chycen s nelegálně ulovenými bažanty. ()

emawoodson

Dvě hvězdičky za naprosto luxusní první půlhodinu. Proč to proboha má dvě a půl hodiny? Já v tom kině málem usnula. Zbytečně natahovaný díl, to už i ta jednička byla lepší. Celá koncepce Hunger Games má naprosto skvělou myšlenku, celý Panem, diktatura, poměry mezi kraji a Kapitolem... Jak z toho někdo mohl udělat takovýhle hollywoodský doják, ve kterém se skoro celou dobu nic neděje... Viva la revolución!!! ()

MGTka

Ač nerada, musím uznat, že je to lepší než kniha. Sice mi tam chybělo přelézání plotu pod proudem, Haymitchův záznam vítězství a pár dalších scén, ale i tak to bylo super. Akorát nevím, jak budou říkat nakonec Hurikánovi/Gailovi:) ()

m.satty

Skvělý filmový zážitek! A na pokračování se tím víc těším. Tak moc jsem chtěla, aby to neskončilo jak jsem byla do toho filmu zažraná :-) ()

nikan

Velmi VELMI povedený kousek. Ve filmu jsem citila stejnou atmosferu jako v knize. Velice věrné knižní předloze, změněny jen detaily. Nemám co bych vytkla. I když jsem knihu četla, stejně jsem trnula, jak to skončí. A Haymitsch The Best :-) ()

jigsaw44

Temperamentá Jennifer Lawrence v tom to dieli dáva priestor i pre prezentáciu svojím pocitov. Raz je krehká, obranárska a raz v mžiku sekundy neváha eliminovat nepriatela. Už je to viac zaujímavejšie než jednotka, dej je už dravejší, drsnejší. Režisér je iný, zvýšil sa rozpočet, ktorý je poznat hlavne na efektoch, a tiež už aj vymenili detské role za sympaticejších o pár rokov starších hercov. Polovičku filmu Katniss s Peetom obchádzajú oblasti a druhú polovičku sú v aréne, v ktorej však už sútažiaci ani tak nebojujú medzi sebou ako majú podla pravidiel ale skor proti systému, tak ako chcú oni. A tým pádom začína zase revolúcia ako je to už vo vačšine prípadov podobných trilogii neodlučitelným zvykom. ()

Martin819

Milé překvapení v podobě druhého díle. Vzhledem k tomu, jaký úspěch u mě sklidil první díl jsem se trochu bál zklamání. Naštěstí se mé obavy nenaplnily a považuji tento snímek za velmi podařený. Snaží se nabídnout prvky jisté "romantičnosti", takže nadchne lidi, kteří se v těchto filmu vyžívají, zároveň však v ní žádná skutečná romantika pro toho kdo ji nechce vidět k nalezení není a nadchne tak i milovníky typických akčňáků. Navíc je zde jen opravdu málo momentů, kdy by se nic nedělo a děj neběžel - tím myslím zbytečné prodlužování děje. Uvidíme zda toto vytrvá i do posledních dvou dílů. Za mě 90% ()

jerry737

Super pokračování jedničky.. už se těším na další pokračování. Je to propracovanější a emotivnější něž jednička.. víc jsem to prožíval, a našel spoustu paralel mezi příběhem a dnešním světem ()

BlackVelvet

Puvodne jsem napsala docela nelichotivy komentar, pak si precetla knihu a musim trochu poopravit nazor. Nevim tedy, jestli je uplne super film, ktery bez knihy aspon v mych ocich tolik neobstoji, ale budiz. Puvodne mne vadilo, ze Jennifer Lawrence hrala dost prkenne, nez jsem pochopila z knihy, ze tak hrat mela. Hlavni hrdinka se naucila jako obranu proti rezimu nikdy neukazat emoce. Take jsem mnohem lepe pochopila atmosferu filmu a motivy jednotlicych postav, uz se mne to vse nezdalo tak ploche. Oproti knize se mne zda, ze je prilis velky duraz dan na jeji vztah/nevztah s dvema potencionalnima napadnikama, a tim porad film sklouzava k osvedcenemu trojuhelniku ala Twilight, Mortal Instruments apod., coz mne take vadilo v puvodnim komentari, a porad mne to vadi. V knize samozrejme nejaka ta romance je, ale prijde mne, ze je mnohem vice potlacena v pozadi. No po precteni knihy si myslim, ze filmarum utekly docela dulezite detaily ohledne motivaci postav atd., a ze film neni tak nezavisly od knihy, jak by asi mel. Nicmene jsem zmenila nazor a davam lepsi hodnoceni. ()

Filatov

Hodně lidí říká, že Catching Fire je o hodně dospělější a brutálnější než jednička a má do jisté míry pravdu. Vyspělejší tahle část určitě je, ale jestli je brutálnější tak to nevím. Safra po slovech chvály jsem si říkal, že budu konečně moci hodnotit za pět, ale já ač jsem chtěl tak prostě nemůžu. Dialogy mi připadají lepší, efekty zůstaly na stejné úrovni, ale zase jsem se nedočkal masakru u Rohu hojnosti - vždyť to má bejt vrchol filmu a ono to zase vypadalo jak pouťová maškaráda, takže jsem se opět nedočkal a jsem zklamán. I tak je ale Catching Fire dobrý film, na druhou stranu je mi jasné, že se v mých očích dala tahle série zpracovat mnohem lépe. Mrzí mě to. Vyzdvihuji gesta vzdoru v jedenáctém kraji a pak i v kraji dvanáctém při odjezdu hrdinů na Čtvrtohry. ()

koci

Lepší než jednička? Už jsem asi zapomněl, jak mizerná byla. Dvojka má podle mě stejneý problém - 10 minut bojování, 5 minut běhání před mlhou a faunou, 120 minut keců a 10 minut titulky. Vždyť i ten závěr byl předvídatelnej. O to víc mi nejde do hlavy, jak to může bavit lidi, který to dokonce i četli. Ale hlavně ty boje v aréně... tak strašně málo a tak neoriginální. Vždyť o tom to má bejt ne? Jako dystopie je to příšerně pitomý, jako romance je to zbytečný, takže zbejvá akce. A ta za moc nestojí. Největší hláška filmu, hezky procítěná: Love is weird. ()

Mukade

najprv nuda potom trápne úteky pred hmlou, opicami a blbcami a nakoniec bláznivý zmätok. Enders game je nekonečne lepší a vyspelejší film (a pravdepodobne to platí aj na porovnanie predlôh), trápne že toto tu ale zarobilo 850 melónov a enders len zhruba toľko čo stál. (Ale ja som k zárobku tohto čuda neprispel, warez.. heehee :P) ()

Declen

V první polovině to i vypadalo jako trošku lépe stavěné než první díl. Následná gradace v druhé půlce se však nekonala. Ve chvíli kdy se válely v jezírku a hýkali jak banda podsvinčat byla gradace tam tam. ()

Zemřel Donald Sutherland

Zemřel Donald Sutherland

včera

Přichází velmi smutná zpráva ze Spojených států. Ve věku osmaosmdesáti let odešel americký filmový velikán a plodný herec s přibližně dvěma stovkami filmových a televizních rolí na svém kariérním… (viac)

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

14.11.2022

Přestože z druhého Black Panthera s podnázvem Wakanda nechť žije již není taková masivní společenská událost, jako kdysi při premiéře jedničky, diváci si na pokračování jedné z nejúspěšnějších… (viac)

Black Panther: Kina nechť žijí

Black Panther: Kina nechť žijí

13.11.2022

První Black Panther si získal nejen status významné kulturní události jako blockbuster, kde většinu rolí ztvárnili afroameričané, ale také vydělal hromadu peněz. Druhý to přesto neměl tak docela… (viac)

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (viac)