Hry o život: Skúška ohňom

• Česko Hunger Games: Vražedná pomsta (viac)
Akčný / Dobrodružný / Mysteriózny / Sci-Fi / Thriller
USA, 2013, 146 min

V druhej časti filmovej série sa dvaja vyvolení, Katniss Everdeenová a jej priateľ Peeta Mellark, po šokujúcom víťazstve v 74. ročníku hier o život vracajú domov. Ako víťazi však musia svoje rodiny čoskoro opustiť a vydať sa na oslavné turné po všetkých krajoch Panemu. Ich úlohou je zabávať ľudí, no napriek očakávaniam vládnuceho Kapitolu sa situácia vyvinie opačne a dojemný životný príbeh Katniss inšpiruje obyvateľov krajiny k vzbure proti totalitnému systému. Obaja pochopia, že ich víťazstvo rozžalo medzi ľudom plameň vzbury a neodvratne sa schyľuje k revolúcii. Kapitol si ale stále drží moc pevne vo svojich rukách a prezident Snow nie je človek, s ktorým je dobré sa zahrávať. Už vydal rozkaz, aby vo vhodnej chvíli oslávenkyňu Katniss Everdeenovú navždy umlčali. Silu a moc Kapitolu majú symbolizovať prípravy na ďalšie 75. hry, ktoré skrývajú prekvapenie a rozhodnú o budúcnosti celého Panemu. Zúčastnia sa na nich všetci doterajší víťazi hier. Katniss a Peeta sa musia vrátiť späť do arény... (TV JOJ)

marek1972

Knižky som nečítal, tak som bol neznalý deja. Ale aspoň si nevšímam čo nesfilmovali(pri HP sa mi to stávalo). Záver prvej časti ma potešil a príjemný šok pokračoval ďalej. Druhý diel je lepší ako prvý, čo sa málokedy stane. A premena svadobných šiat-super nápad! ()

Dr.S

Měl sem z toho trochu strach z druhého dílu, jelikož u strašlivého množství filmů se druhý díl podělá... Byl sem nadšený, dávam plný počet za děj, herecké a režiserské podání a hlavně že se to nepodělalo :-D thank ()

JepiNn

Na tento film som nešiel do kina s veľmi veľkým očakávaním, keďže prvá časť ma až tak nezaujala ako som očakával, no to čo som dostal od pána Lawrenca bolo skvostné. Catching fire je na úplne inej úrovni ako jeho predchodca. Je vyspelejší, uveriteľnejší a prehľadnejší. Konečne môžeme vidieť totalitný režim, ktorý v Paneme panuje. Prvá polovica filmu má temnú atmosféru, v ktorej proste vidíme, prečo by sa mala Katniss alias vynikajúca Jennifer Lawrence postaviť tejto nadvláde. Druhá polovica trošku zaostáva za tou prvou, no aj tak je to krásne natočené či už po efektovej alebo príbehovej stránke. Koniec ma vyslovene dostal. Už sa mi dlho nestalo, aby som po zhliadnutí filmu zostal tak rozrušený, že som si musel na druhý deň kúpiť knižnú predlohu. Film je skvelý aj vďaka úžasnému hereckému výkonu Jennifer Lawrence, ktorá je pre mňa jednou z najlepších herečiek tejto doby. Pre mňa veľmi veľké prekvapenie tohto roku. ()

beaverkiller

Jednička ještě šla, ale tohle už je moc. Pro normálního kluka (opakuji normálního) nekoukatelná záležitost. Přemíra romantiky a blbejch keců. Přítelkyně probulela skoro celej film a já už přemýšlel o sebevraždě. ()

Pblashshs

Chtěl jsem místní "intelektuální elitu" poučovat o tom, proč potřebujeme i Orwella pro patnáctky, ale kašlu na to. Musím uznat, že kdybych se neoprostil od toho názoru, co napůl sdílím s lidmi, co to shazují, dal bych taky ty 3 hvězdy. Ale tak stalo se, že jsem si to pustil ve slušně sentimentální náladě a fungovalo to. ()

Bednobuch odpad!

Jestliže jsem prvnímu dílu dal jednu hvězdu, tak druhý díl si nezaslouží ani jednu. V prvním díle byla aspoň nějaká akce, i když se tam zabíjely děti. Tady je první hodina a čtvrt nuda a zbytek je sem tam vystřelený šíp, jinak nic. Nuda a nuda. Třetí díl asi neuvidím. ()

pyschtta

Zo všetkých 4 častí by sa dal spraviť jeden celkom slušný film. Ale takto? Je to rozťahanéééééééééé neurekom. No čo, biznys je biznis. ()

pekos

Ak by sa filmy hodnotili podľa toho, v akých kostýmoch boli oblečení herci, ako vierohodne vyzerali animácie, aký bol celkový vizuál, tento film rozhodne patril k tým lepším. Ak by sa však hodnotili emócie, potom už také nadšenie nezdieľam, pretože mnohým scénam sa nedalo uveriť, emócie boli príliš umelé a strojené. Na rozdiel od mnohých hodnotení považujem prvú časť za vydarenejšiu a viac uveriteľnejšiu. Príbeh a celkový dej druhej časti pôsobí len ako predel pred vyvrcholením trilógie. Ako fanúšik sci-fi alebo fantasy však doporučujem všetkým milovníkom tohto žánru. ()

allega

Lepší jak jednička v mnoha ohledech. Scénář je ale pořád dost špatný, dialogy jsou trapný a nevěřím jim ani ň. Druhá polovina filmu převyšuje v kvalitě tu první. Víc násilné, víc krve, víc dospělejší, víc sci-fi. ()

Onlajn

Je to možní lepší než jednička, ale na podobné úrovni. Děj se trochu rozvinul, už to nejsou jenom hry, ale příběh se zamotává. No uvidíme, co na nás přichystají další díly. ()

L.O.T.R

Davam 5 hviezd but the end makes me so angry. Asi najväčším zaporom filmu je začiatok no potom sa to celkom dobre rozbehlo...no režisér to fakt strihol takým spôsobom že keby nebolo prvej hodiny tak by mohol celý príbeh posunúť a zároveň ukončiť. Takto vdaka tej hodine na začiatku mohol pribeh ukončiť v najlepšom a tak nechať veľké otvorené dvere do ďalšieho pokračovania. ()

Tomasson

...o něco málo lepší, než-li první díl, ovšem stále jen slabý průměr. Chápu sice, že už dávno nepatřím do "cílové" skupiny, pro kterou je tohle určeno, nicméně mě dosti irituje toto podceňování mladého diváka. Toť vše, větší babrání se v tomto nevýznamném dílku nemá smysl. ()

damara

Nová doba. Servírují nám navoněné sra*ky na stříbrném podnose a my jim to žereme i s navijákem. A ještě jako stádečko spokojeně tleskáme. ()

Alpha69

Klobouk dolů. Vlastně nemám problém. Knížce to odpovídá celkem dost (akorát úplně vynechali tu nohu, což mi trochu vadí, ale to je detail), narozdíl od prvního filmu, tenhle nevyvolává jiné emoce, než kniha. Báječné kostýmy, úplně bezvadná aréna. Jediné s čím začínám mít trochu problém, je Jennifer Lawrence. Vadí mi její výraz v obličeji, když hystericky křičí a vůbec, mám pocit, že hrozně přehrává, žádnou z těch emocí jí nevěřím. Stejně je to ale pro mě za 80%. ()

Plembiss

Stejně jako u prvního dílu je samotný "build-up" ke Hrám zajímavější než Hry samotné, i ty ale, spolu snad se všemi aspekty filmu, ladně přeskakují laťku nastavenou jedničkou. Na druhou stranu však děj šablonovitě kopíruje jedničku a jen zachází do větších extrémů - téma Rebelie apod., čímž dává prostor dalšim dvěma dílům, které už aspektem Her nebudou omezovány. A režisér se zbavil shaky cam. Díkybohu. ()

Lazy87

Asi srovnatelné s předchozím dílem, trochu řízlé ságou od Mayerové. Jen nic nového, zas to co před tím, akorát se přiblížila revoluce. Příště již bude předpokládám loveno vyšší představenstvo. ()

hajner

Lepšie, vyspelejšie a záživnejšie ako jeho predchodca. Aj tá politická časť ušla a dávala väčší zmysel. Ale mne viacmenej šlo o tú bojovnú zložku a tá ma vôbec nesklamala. Takže fajn. ()

gagun

Tak nějak jsem se bál dvojky, jako jsem doufal v kvalitní jedničku (jsem to ale naivka). Ale už začátek mě příjemně překvapil stísněnou atmosférou, která se nemůže upřít celému filmu, kde vlastně všichni víme že nikdo diktaturu nechce. V prvním díle nepříjemná postava Elizabeth Banks, se tu stala velmi příjemnou a milující. ---------Celý děj je samozřejmě nijak nešokující, ani nevybočující ze standartu tohohle žánru, AVŠAK zde se ním bavíte o 100% více. Scény z různých districtů, kde každý pokus o rebelii je tvrdě potlačen popravou před davem, chudáci hlavní postavy musejí přetrpět svá ega a přesvědčení, až k náznaku děje dalšího filmu- Prezidenta a jeho dívčího nevímco. K tentokráte silnějšímu a mnohem více dynamičtějšímu boji v aréně. -------------------Rozmýšlel jsem nad 4, 3 i 2 hvězdičkami bohužel film velmi degraduje jeho neprostá předvídatelnost, kde víme že se Kattnis zamiluje do svého spolu aréníka, bude cítit stále něco ke svému druhému nabíječi, a objeví se neočekávatelně i třetí. Nový tvůrce her, je rebel od začátku, a nějaká krvavá řež ve 12 se dala očekávat, bohužel opět přežily všechny hlavní postavy, i vedlejší postavy napojené na hlavní postavy, kvůli tomu aby si teenageři neroztrhaly své slzné kanálky. 65% s možným malým +. ()

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

Druhý Black Panther přepisuje rekordy

14.11.2022

Přestože z druhého Black Panthera s podnázvem Wakanda nechť žije již není taková masivní společenská událost, jako kdysi při premiéře jedničky, diváci si na pokračování jedné z nejúspěšnějších… (viac)

Black Panther: Kina nechť žijí

Black Panther: Kina nechť žijí

13.11.2022

První Black Panther si získal nejen status významné kulturní události jako blockbuster, kde většinu rolí ztvárnili afroameričané, ale také vydělal hromadu peněz. Druhý to přesto neměl tak docela… (viac)

Battlestar Galactica míří na velké plátno

Battlestar Galactica míří na velké plátno

11.06.2016

Sci-fi teď docela frčí, není proto divu, že tak slavná značka jako „BSGčko" nemůže spát navždy. Po klasickém seriálu ze 70. let a rebootu z roku 2004, který se dočkal několika spin-offů, se tak válka… (viac)

71. Zlaté glóby - výsledky

71. Zlaté glóby - výsledky

13.01.2014

71. udělování Zlatých glóbů v hotelu Beverly Hilton skončilo. Moderátorská dvojice Tina Fey a Amy Poehler dala rychle zapomenout na nepříjemnost, kdy prasklý vodovod kolem poledne zatopil červený… (viac)