Jurský svet

• Česko Jurský svět (viac)

Pred dvadsiatimi dvoma rokmi tragicky skončil sen excentrického milionára Johna Hammonda, ktorý chcel na odľahlom ostrove z dinosaurej DNA vytvoriť Jurský park so živými exponátmi. Od tej doby sa toho veľa zmenilo, park ide na plné obrátky, ročne ním prejdú milióny nadšených návštevníkov, ktorí s sledujú v akcii desiatky,, vyhynutých" živočíchov. Lenže vedenie parku neustále hľadá nové spôsoby, ako túto jedinečnú atrakciu ešte viac zatraktívniť. A v tej chvíľu prídu komplikácie. Vedecké experimenty s novými druhmi veľmi podporuje manažérka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), ktorá v zvieratách vidí predovšetkým čísla. Na rozdiel od nich biológ Owen Grady (Chris Pratt zo Strážcov Galaxie) vidí hlavne nebezpečie, zvlášť vo tvoroch, ktoré nestvorila príroda, ale laboratórium. Udalosti mu dajú za pravdu, keď sa jeden z takýchto maznáčikov doslova utrhne z reťaze a začne si pochutnávať na zamestnancoch a aj na návštevníkov parku medzi ktorými sú aj synovci Claire, ktorí za tetou prišli na prázdniny. Teraz už nejde o vyššie tržby ani o udržanie prestíže. Cieľom je prežiť. (Barracuda Movie)

Jason69

Jurský park a vlastně celá série patří mezi mé nejoblíbenější filmy, a tak jsem se na toto hodně těšil a musím říct, že to splnilo všechny má očekávání. Odkazy na jedničku, nové nápady a prvky, vtip, svěží akční gradující děj a vynikající "Final Battle", ke kterému se hodí slovo "Wow". 90% ()

Magnifuk

T-Rex na hrad! Ke konci trošku vykradená Godzilla, no. Pár nesmyslů a trocha nezbytného patosu tomu chybět nesmí. Škoda, že to na vahách nevyvážil humor, přidal bych i čtvrtou. 67 % ()

petrik11

Stokrát prežuvané, prefiltrované a ešte pokus s dať z toho čosi, navyše domiešať počítačom dinosauríkov a už sa ide. Nepresvedčivé, nuda, kam sa len pozrieš. ()

zuzzuli

Hodnotila bych to jako špatné pokračování Jurského parku. Nepřichází s ničím novým, jedinečným a příběh je někdy naprosto odporující logice. Velociraptoři, kteří chrání člověka a nasazují svůj život proti obřímu gigantovi jejich rasy mně opravdu dojal. Co to jako mělo být? Tetička Claire, která si v polovině filmu uvědomí, že ji na klucích záleží a hledá je ve svých jehlových podpatcích se bezhlavě zamiluje do Owena a během náletu ptakoještěrů, kdy umírají stovky lidí, si vychutnávají vášnivé polibky. Takže za mě radši dejte přednost klasickému Jurskému parku, tam jsou občas vtipné scény a ne jen blbé. ()

Vykuk

Looool! Když koukám na to hodnocení, tak už se nedivím, že točí takovéto sračky, ti lidi to CHTĚJ!! U té kočky z pornofilmu, co se tam na zemi svíjela, jako by chuděra trpěla absencí erotických scén, jsem fakt chcal.. ty PODPADKY!!! Jako to bylo na druhou stranu na oskara, jak tam v nich capkala:))) Projížďka na motorkách s příšerkama.. to že si tam děcka sami jezdili v kuličce mezi dinosaurama, fakt by někoho napadlo, že by nechali návštěvníky takto se pohybovat a ještě fakany??? to už nebylo ani směšné a ten závěr??? Hehééé. Ta jedna hvězda je za ty triky, ty byly fajnové, to je tak vše, ale zas ať tak nekřivdím, nenudil jsem se, ale s tímto trendem efektových honimírů, používajících scénář místo ubrousků, už je fakt problém najít příběhově alespoň ucházející film. ()

Kubi21

Vítejte v našem zábavním parku. Máme tu projížďky, vodní představení, krmení divé zvěře atd. Navrch zde přibude ultimátní zápas těžkých vah. V levém rohu Indominus, v prahém starý dobrý harcovník T-Rex. Zkrátka a dobře Jurský svět se vydařil jak nejlépe mohl. Svižný a nenudící příběh s přímým tahem na branku, který je osvěžen jednak několika překvapivými momenty a jednak nostalgií. Ve chvíli, kdy se rozezní nám dobře známé tóny, naskákala mi pořádná husina. K tomu opravdu sympatičtí herci a to i včetně dvou dětských hrdinů. Zkrátka a dobře se ty přerostlé ještěrky vrátily ve velikém stylu a díkybohu za to. PS: Chris Pratt je opravdu kabrňák a v určitých chvílích mu už chyběla jen fedora a bič. Pokud mého oblíbeného Indyho má někdo omladit, tak jedině on. ()

Mamlas

Pokud by takove zarizeni mohlo fungovat a meli by tam 20000 navstevniku denne, proc tam maji jedinou helikopteru, kterou vsak ani nema kdo pilotovat? Takovych rozporuplnosti je tam mnoho... Film neni spatny. Ale kdyz uz nekdo dela podobne velky filmovy projekt, proc nevychyta tyto blbosti? Mohlo to byt slusne dilo, ale zkazene je nadbytkem stupidni akce a minimem rozumu. Nejaky pribeh nebo gradace napeti nebo cokoli vzrusujiciho zde neni. Jen furt jesteri pobihaji a likviduji lidi. A vlastne ani to ne. Pocet sezranych byl minimalni, krev temer netekla. A kam se podel ten sef laboratore? ... Potencial byl velky. Bohuzel zmaren. ()

ratpile

Moderně pojatý, přesto přehledně a na poměry dnešních blockbusterů, staromilsky odvyprávěný, naprosto funkční velkofilm. Trevorrow nekreslí tak ikonické čáry jako Spielberg, pochopil ale, jak s daným materiálem naložit. Neustálá oscilace mezi vážným a civilně komickým ve stylu Indiana Jonese (humor je umírněnější než v takových Avangers a je to tak správně), dodala snímku ten správně dobrodružný, napínavý, osvěžující náboj. Trevorrow to zvládl s příjemným nadhledem. Prattovi prosím do ruky bič. Nikdo vhodnější mě nenapadá. ()

DoubleJo

Najlepší blockbuster leta my ass! Nebolo to ani zábavné ani vtipné, po všetkých tých CGI Godzillách, Kaiju a neviem ešte akých príšer boli CGI dinosaury obyčajné a nie príliš zaujímavé. Recyklácia všetkého, čo tu už bolo, ale Jurassic Park je značka a preto ide hlavne o prachy. Jediné, čo prekvapilo, bolo pomerne veľa smrtí vedľajších postáv. ()

whysoserious

Vrátil jsem se díky tomuto filmu znovu do mé oblíbené jurské dinosauří pohádky a strašně moc děkuju tvůrcům, že geniální Spielbergovo dílo nezprasili a natočili výtečné pokračování na úrovni. Děkuju moc- bavil jsem se královsky! :-) ()

A_san

Ale je to spíše 3,5, skoro 4! Dobře zpracovaná klasika, odkazy na první díl, jen ale...........kozatá zrzka běhající po džungli v podpatkách prostě big nope!:D ()

Daertelon

Och, lidi. Vy tomu vážně dáváte 4* a 5*? Za co? Scénář tak ubohý, že přehnaně patetická dojemnost je střídána pokusy o explozivní emoční vlnu strhaného dramatu, nechutně nabídnutými ve stovkách dramatických pauz. Všichni, hrajíce si na bůhvíjaké herce ze Shakespeara, podávají divadelně dokonalý, filmově naprosto úděsný výkon, za což ale asi sami nemohou. Hrdinům je (asi jako v každém Jurském parku) neskutečně nadržováno, až jsou z toho tak nadržení, že přežijí i to, co zabilo desítky lidí před nimi. Namachrovaný hezounek Krysa Pratt vytáhne brokovnici, stylově si jí hodí přes rameno jako ten největší drsňák, vycucá si z prstu čtyřkolku a s překrásnou dívkou ujíždějí vstříc západu slunce a patnáctimetrovému dinosaurovi, který se jmenuje divně, ale podobně jako lék na průjem - Imodium. Ten je mimoběhem tak strašně inteligentní, že dokázal konvertovat své polo-předky na židovskou víru a obrátit je proti tomu překrásně naducanému hubeňourovi. Dělalo jen mně problém věřit jim ty dinosaury? Grafika mi přišla přehnaně počítačová, až taková mlžná, že jsem čekal, kdy kdo proskočí Imodiovým stehnem. Aby to nebylo málo klišé, u Rychlých Násilníků nakonec převládne láska k bývalému vůdci jejich smečky, Krysovi, a společně se pak pokusí zabít to monstrum. Jak sladké, skoro dostávám cukrovku. A aby toho nebylo málo, najednou celá špinavá krásná dívka se rozhodne tomu zvířátku, které tak pracně pěstovala, nakopat prdelku pomocí záporáka z předchozích dílů - TýRexe! Jupí, vystrojeni tolika soudržnými dinosaury už se mohou postavit té obrovské nádheře. Div se až nechytili za ruce a nešli nebezpečí vstříc všichni společně. Je to však marno, protože jim smetanu slízne obrovská dinoryba, která naprosto laxně a bez sebemenšího vzrušení vyřeší celou situaci jako deus ex machina. Šíleně špinavá krásná dívka a šíleně vysvalený krásný chlapec pak konečně v tom jejich oblíbeném západu slunce prohodí pár vět na důkaz, jak strašně se milují a celý film končí nasraným TýRexem, který neví, co si má dnes uvařit k večeři a kde má vůbec spát, a tak zběsile řve na park. Dinosaury tak strašně polidštili (čekám, že v dalším díle se objeví nově objevený druh - Dino Sapiens), až se opravdu divím, že TýRex si s těmi zraněními nedošel na ambulanci, kde mu sestřička mohla ochotně pofoukat bebí a dát mu na to náplast. Oceňuji časté narážky na Jurský park, odkazy skrývající se v logu Hammondovy firmy na tričku zaměstnance, starou halu starého parku, brýle pro noční vidění nebo všudypřítomnou hudbu ne nenápadně evokující moje dětská léta a koukání na jedničku. Jinak ale děs... Jurský svět si vysloužil 25%. ()

Pitryx

Původně jsem na tohle vůbec koukat nechtěl, protože jsem předpokládal opakovanou i nastavovanou kašičku a nic nového. Nespletl jsem se. Toto už je fakt obehraná vesta. Ano, triky prvotřídní, jenže dost okoukané a nebýt gyrokoule, snad skutečně nic nového. Dějově to dodržuje předchozí filmy a nezbývá než poděkovat za původní hudbu. Ale jinak mne to vůbec nebavilo. Měli vymyslet něco jiného. Dialogy mi lezly na nervy, ani ne že byly stupidní, ale to že byly obehrané. V hlavních rolích mne nikdo ničím nezaujal a tak dávám něco za efekty a to je vše. Podruhé nemusím. A to ani omylem. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (viac)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (viac)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru