Jurský svet

• Česko Jurský svět (viac)

Pred dvadsiatimi dvoma rokmi tragicky skončil sen excentrického milionára Johna Hammonda, ktorý chcel na odľahlom ostrove z dinosaurej DNA vytvoriť Jurský park so živými exponátmi. Od tej doby sa toho veľa zmenilo, park ide na plné obrátky, ročne ním prejdú milióny nadšených návštevníkov, ktorí s sledujú v akcii desiatky,, vyhynutých" živočíchov. Lenže vedenie parku neustále hľadá nové spôsoby, ako túto jedinečnú atrakciu ešte viac zatraktívniť. A v tej chvíľu prídu komplikácie. Vedecké experimenty s novými druhmi veľmi podporuje manažérka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), ktorá v zvieratách vidí predovšetkým čísla. Na rozdiel od nich biológ Owen Grady (Chris Pratt zo Strážcov Galaxie) vidí hlavne nebezpečie, zvlášť vo tvoroch, ktoré nestvorila príroda, ale laboratórium. Udalosti mu dajú za pravdu, keď sa jeden z takýchto maznáčikov doslova utrhne z reťaze a začne si pochutnávať na zamestnancoch a aj na návštevníkov parku medzi ktorými sú aj synovci Claire, ktorí za tetou prišli na prázdniny. Teraz už nejde o vyššie tržby ani o udržanie prestíže. Cieľom je prežiť. (Barracuda Movie)

JohnZ87

Sympatický Chris Pratt celý film doslova táhne na svých bedrech a je bezpochyby jeho nejvýraznější postavou. Zdatně mu sekunduje Bryce Dallas Howard a hlubší dojmy ve mě zanechali ještě Irrfan Khan a Vincent D'Onofrio. Ostatní nikterak zvlášť nevyčnívají. Potěší hromada odkazů na starší Jurské parky, včetně návratu B. D. Wonga jako Dr. Henryho Wu. Je škoda, že se ani na chvíli neobjevili Sam Neill nebo Jeff Goldblum, ale třeba příště... Sice se najde pár vad kráse, ale nic, co by nějak výrazně kazilo celkový dojem z Jurského světa. 75% ()

J.e.r.e.c

Na ten původní od Spielberga už jsem dost zapomněl, ale na této, celkově již třetí reinkarnaci, nenacházím prakticky nic zajímavého. Mám pocit, že ti starší dinosauři byli působivější, tady jsou sice všichni větší, rychlejší a chytřejší, ale už vůbec mi nepřipadali jako konkrétní živí tvorové, ale jen jako (nedokonalé) CGI atrakce v zábavním parku pro trošku odrostlejší děti. Ano, těch atrakcí je tu spousta a neustále na vás útočí zprava i zleva, ale celkově to mnou pohnulo asi stejně jako usedavý pláč srdcem hladového raptora. Jediný, kdo mě zvládal jakž takž bavit, byl mladý Harrison Ford. Nikoliv špatný, ale vlastně úplně zbytečný film. 70 % ()

Kozy9

Jednoduchý príbeh, pomerne očakávaný konec, žiadne extra herecké výkony - na druhej strane je to tak krásne natočený film, poprepletané podarenými zábermi a jemnými vsuvkami nostalgie, že tomu musím dať 80% ()

ratchet

,,JE TO VĚTŠÍ NEŽ T-REX". Vůbec jsem nečekal, že film bude tak akční, brutální a vtipný. Colin Trevorrow natočil velkolepou podívanou. Chris Pratt se mi v hlavní roli velmi líbil. Také se mi líbilo, že filmaři vytvořili nový příběh. Tento film je fakt boží! ()

MindTuber

Na původní Jurský park mám mnoho dobrých vzpomínek. Jedním z důvodů proč mi tak uvíznul v paměti je specifická doba, ve které vznikal. Doba, kdy jsem měl plnou knihovnu encyklopedií s dinosaury a hltal trikové efekty, které dokáží na plátně rozhýbat všechny ty pravěké obry. Doba se posunula o nějakých dvacet let dopředu (22) a mnohé se změnilo, včetně toho jak se na dinosaury divá dnešní věda. Co se změnilo ještě více, je přístup diváka k dnešním block busterům a tak jsem udržoval svá očekávání spíš v letargickém rozpoložení. Nakonec se mi dostalo dobré popkornové zábavy, u které bych se bavil ještě o chloupek víc, kdyby se mi dostalo víc dějových inovací. Všechno ale funguje, tak jak má. Pamětníky potěší mnoho odkazů na původní Spielbergovinu, jako i kupa různých detailů, které park skýtá. Herecké obsazení je také fajn, i když Chris Pratt byl na můj vkus v některých scénách až moc velký druhohorní zálesák. Hudba je skvělá a dobře podkresluje veškeré dění, od leteckých záběrů se scenériemi pobíhajících exponátů, tak i akční scény, ve kterých se toho také hodně naběhá. Jsem ze staré školy a tak by mě potěšil nějaký nečekaný zvrat, spíš než další a větší teropod. Možná to bylo i samotnou projekcí (IMAX), která trochu ubrala na celkovém dojmu, protože některé scény působily opravdu nepřirozeně. Tři hvězdy na hranici čtyř. ()

Godhaj

,,Any incidents?“ ,,Yes, six kids in a lost and found, twenty eight down with heat stroke.“ Oproti původnímu Jurskému parku je toto pokračování příšerně vyprázdněné. Je to emocionálně plochá, urychlená akční zábava s tunami nudných klišé. Tetička workoholička, co nemá čas na děti, bratrská láska i opatrně zdvižený prstík, že věda má své etické bariéry, které když se překročí, nastane trest… Kde jsem už to jenom viděl. Ahá, asi v tuctu dalších stejně nudných amerických blockbusterech. Tento dinosauří park je silně přetechnizovaný, víc než opravdových dinosaurů jsou zde vidět holografické projekce a animace, které děti mobilního věku přivádějí k šílenství. K tomu tuna a tuna nelogičností, např. tetička, co na vysokých jehlách uteče Tyranosaurovi, to je vysloveně k pláči. Nekonečnou nudu a šeď sem tam něco přeruší jako hezky udělaný mořský dinosaurus. Jinak se nedá než plakat nad tím, o kolik je tento film horší, než Spielbergovův majstrštyk. ()

Uesbe

Ale toto bol remake 1,? Či 2? Inak to bolo akčné, veselé, cynické a Bryce musela v tých štekloch skákať, že konečne dostala hlavnú rolu......Pratt bol super -v role na mieru - a príjemne ma prekvapil aj Irrfan Khan. ()

Stanix

Když se naprosto cíleně investuje 80% rozpočtu do "kosmetiky" tak už holt není na solidní scénář a herci se vybírají z popelnice. Zejména herecký "koncert" to je opravdu výkon ala Babovřesky. Ještě že akční scény pobaví a i na nějakou tu krev dojde. Inu moderní Fukkbluster. ()

Scraffy

Film, ktorý presne do posledného detailu vyplní všetko, čo ste si priali. Je tu tiež veľká dávka nostalgie. Avšak tu máme viac živší a hravejší scénar, čo je len dobré. Chris Pratt je tu dosadený fakt parádne a Bryce Dallas Howard tu je fantastická! Efektami je film niekde ďaleko. Réžia je tu bezchybná, každý presne vie čo má robiť. Akosi mi tam ale stále niečo chýba na tú 5 hviezdičku. Asi to bude tým, že úspechovo to jednoducho nesiaha Jurskému Parku ani po päty. ()

TaNya_

Na to, že to byl zase film o přerostlých ještěrkách, se mi to celkem líbilo. On v tom měl hodně zásluhu hlavně hezounek Chris Pratt, takž asi tak.. :D ()

apollines

Chris Pratt se zde ukázal jako skvělý herec/hrdina. Díky tomu film oživil. Ostatní bylo slabší.Z nějakého důvodu byly všechny efekty na můj vkus přehnané a bylo jich tu až moc, takže film působil dost zmatečně a nevyrovnaně. Obrovská rána do očí byla zhruba v polovině filmu, kdy byl stříh z denního záběru na noc. Co ti herci dělali? to měli tolik času čekat pár hodin na tmu zatímco venku pobíhal méně přátelský dinosaurus? Tohle bylo opravdu špatně promyšlené. Co se mi líbilo byl překvapivý odkaz na Jurský Park, ale zbytek působil jako laciná kopie. Efekty dobré, příběh, nic moc! Osobně jsem čekal víc 2 a 1/2 *. ()

EmilHS

I když nemám k Jurskému světu nějaký silný vztah, tak mi neušlo, jak film na spoustě místech odkazoval na první Jurský park. Například scéna, když se záchranný tým snažil uspat Indomina rexe u potoka, byla prakticky stejná jako původní scéna. Jinak byl podle mě film natočený jak nejlépe mohl. Akce parádní, humoru bylo tak akorát, vizuální stránka se povedla skvěle, stejně jako celkový dojem z filmu. Herecké obsazení mě sice nějak nenadchlo, ale ani mi film nekazilo. ()

Ondr0n

"Dnes už dinosaurem nikoho neohromíte", tohle platí jak pro návštěvníky fiktivního Jurského světa, tak pro reálné lidi v kinosálech a scénáristé proto vymýšlí spousty situací, které mi místy přišly opravdu na hraně dobrého vkusu. Ale budiž, když je všechno ostatní na úrovni. Obsazení je perfektní, triky pochopitelně také a vizuál není nejhorší. Hudba na tom taky není nejhůř, ale na Williamse to prostě nemá. Co však na mě při sledování filmu působilo nejvíc byla nostalgie. Holt, nejlepším dílem série nadále zůstává první Jurský Park. ()

Meev

Takové pokračování Jurského parku, které se mi líbilo víc, než skoro všechny díly Jurského parku :D. Vizuální efekty na úrovni, kamera dobrá, herci super. Ze začátku mi ale dinosauři přišli takoví zakaní, ale to se mi snad jen zdálo. Někdy se dal děj předpovídat, ale v celku hezká podívaná. ()

Comida

Jurský svět je vlastně novější verze Jurského parku, takže nemá nějak originální příběh. Mne ale Jurassic World sedl více než původní film. Děj se odehrává pro mne ve velice příjemném a krásném prostředí. Nádherná hudba (ano, jedná se o tu klasickou hudbu z prvního dílu). Úžasný záporák. V tomto případě mám na mysli Indominuse Rexe a ne toho týpka co chce velociraptory použít jako zbraně pro armádu. Vcelku sympatičtí herci, kdy jediný kdo může někomu trochu vadit je starší bratr, který i přesto že chodí s nějakou slečnou, na rodinném výletě očumuje každou druhou holku. Nicméně Jurský svět zabaví jak nové publikum, tak i chvílemi pomrkává na fanoušky prvního dílu. Uvědomuji si nedostatky tohoto snímku, tím hlavně myslím nereálné věci co dělají postavy ve filmu (např. Claire běží před T-Rexem na podpatkách, Owen jede na motorce hned vedle běžících velociraptorů. Prostě to vypadá divně a působí to nereálné), ale i přesto je to pro mne jeden z nejlepších blockbusterů v dnešní době. Vlastně se jedná o film u kterého vypnu mozek a sleduji tuto dobrodružnou jízdu, což napomáhá k tomu že fungují lekačky kterými by se měli inspirovat horory. Nicméně snímek doporučím na klidný večer, pro odreagování, kdy divák sní celý kýbl popcornu. 9/10. ()

himor

Veľmi pekne podarený, vizuálne slušný, hercami nedopackaný. Celkom som bol prekvapený, že to nieje sračka. Párkrát ma aj trhlo, dinosaurus Mix, či ako ho mám volať, bol vskutku desivý, síce prehnane inteligentný, čo mi celkom nakoniec aj vadilo. Ukončenie tohoto giganta na záver bolo celkom vtipné a tiež aj dorozumievanie sa s prehistorickými jaštermi pomocou kývania hlavou. Celkovo by som to hodnotil ako nadpriemer toho čo som čakal. 75-80% ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (viac)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (viac)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru