Jurský svet

• Česko Jurský svět (viac)

Pred dvadsiatimi dvoma rokmi tragicky skončil sen excentrického milionára Johna Hammonda, ktorý chcel na odľahlom ostrove z dinosaurej DNA vytvoriť Jurský park so živými exponátmi. Od tej doby sa toho veľa zmenilo, park ide na plné obrátky, ročne ním prejdú milióny nadšených návštevníkov, ktorí s sledujú v akcii desiatky,, vyhynutých" živočíchov. Lenže vedenie parku neustále hľadá nové spôsoby, ako túto jedinečnú atrakciu ešte viac zatraktívniť. A v tej chvíľu prídu komplikácie. Vedecké experimenty s novými druhmi veľmi podporuje manažérka parku Claire Dearing (Bryce Dallas Howard), ktorá v zvieratách vidí predovšetkým čísla. Na rozdiel od nich biológ Owen Grady (Chris Pratt zo Strážcov Galaxie) vidí hlavne nebezpečie, zvlášť vo tvoroch, ktoré nestvorila príroda, ale laboratórium. Udalosti mu dajú za pravdu, keď sa jeden z takýchto maznáčikov doslova utrhne z reťaze a začne si pochutnávať na zamestnancoch a aj na návštevníkov parku medzi ktorými sú aj synovci Claire, ktorí za tetou prišli na prázdniny. Teraz už nejde o vyššie tržby ani o udržanie prestíže. Cieľom je prežiť. (Barracuda Movie)

Gunslinger

Nepochopené Game of Thrones o raptoroch, ktorí najprv paktujú s ľudmi, aby sa následne proti nim spojili s biotech-godzillou, potom sa z nudy tí istí raptoríci (no dobre, už ich je trochu menej) zase spoja s ľuďmi proti biotech-godzille, ale keď pochopia, že tudy cesta nevede, spoja sa proti nej so samotným T-Rexom, ktorého emočný kvocient tiež netreba podceňovať, nakoľko sa na konci rozhodne , že nevyzabíja pol parku (akoby mohol) ale radšej si ide v záverečnej scéne efektne zarevať na západ slnka.. Bravo.. neskutočná kootina , ale pozrel by som si to ešte raz :D ()

Fony

Příjemně nostalgické, přitom nové a svěží. Nečekal jsem to, ale na dvě hodiny jsem se cítil zase jako malý kluk, který poprvé kouká na Jurský park. Čert vem přepáleného dinosaura ze zkumavky i s raptory. ()

Pecival

Slušné a rozhodně lepší než předešlé díly (samozřejmě s vyjímkou prvního), ale nostalgická vlna mě tentokrát nechytla (ikdyž si pamatuju tu šílený fronty co jsme stály na původní film do Brněnské Sclay). Pratt je sympaťák, proti tomu bych neřekl půl slova, ale Bryce je otravně afektovaná (nejspíš to je autorova představa o vrcholné, roztržité manažerce). Potvory jsou ucházející, děcka moc neobtěžují, souhlasím, že by to mohlo být výrazně horší. ()

jefff

Mám rád celou původní trilogii, včetně druhého a třetího dílu. Jurský svět, který se snaží na původní díly navazovat, je možná až příliš stejný. Je to takový updatovaný remake prvního dílu, jen s modernější technikou a ještě hloupějším chováním lidí. Film není špatně natočený, i přesto, že je hodně předvídatelný a osobně mi chyběli propracovanější scény. Akce snad až moc na úkor logiky a příběhu. Naštěstí to zachraňují sympatičtí herci a povedení dinosauři. ()

Jello Biafra

Čo som od filmu očakával, to som aj dostal. Zbesilá akcia, ultra-charismatický Chris Pratt, vycvičení velociraptori a navrch hromada odkazov na pôvodnú trilógiu. V podstate jedna vysokorozpočtová šialenosť, kde Bryce Dallas Howardová uteká v štekloch pred Tyranosaurom a na záver zistíme, že dinosauri si cestu na slobodu vždy nájdu a budeme poučení, že miešať gény rôznych druhov dinosaurov sa rozhodne nevypláca. Jeden z mála filmov, na ktoré som sa tento rok vypravil do kina a musím jednoznačne skonštatovať, že som sa skvele bavil. ()

spikey1

uctivé pokračování s mnoha pomrknutími na fanoušky předchozích dílů. Ovšem patetickému přemílání dochází šťáva tam, kde znovu přemílá opakovaná témata, roubuje nové využití dinosaurů a dělá z nich v podstatě poslušné psíky. Děsivost prvního Jurského parku je najednou potlačena. Jistě, jako se vyvíjí technika, vyvíjí se i "využití" parku, ale roubované příběhy nedokáží znovu vyvolat tolik strachu a vcítění se do teroru, které postavy prožívají. Nicméně jako chuťovka pro popcornový večírek se tahle jízda osvědčila a finální bitva patří rozhodně na co největší obrazovku to půjde. ()

andalin

Achjo. Postavy strasne, pribeh blbost aka scifi ve scifi. Skutecne si myslite, ze by byli raptori ochocitelni a behali na zavolani jako psi? Ze by nad instinktem prevladla loajalita? Please. Hlavne ze tyranosaurus v zaveru zachranil situaci a vsechna zviratka se mela krasne az do smrti. Uveritelnost efektu ale 10/10, hadam, ze na tom to beztak stoji. ()

Ironfood

"Dnes už dinosaurem nikoho neohromíte. Před 20 lety to ještě působilo jako kouzlo" To je fakt odvaha dát do filmu tuhle hlášku a zárověň po více než 20 letech od prvního Jurského parku nabídnout krom dinosaurů pouze dementní scénář a trapného a klišovitého hrdinu. Mimo jiné jsem nějak nepochopil, proč si park od toho nového dinosaura sliboval nějakou novou vlnu zájmu, když vypadal v podstatě stejně jako T-Rex... ()

herr_carter

Prostě jsem zklamanej a tečka - vím, že jsem de facto nemohl od toho filmu čekat nic víc, než to, co jsem nakonec dostal naservírováno na talíři, ale prostě fiasko. Nesouhlasím s davovým jednoznačným přitakáváním a souhlasným pobrukováním, že se jedná o poctu celé sérii a že je zde přeneseno ono fanouškovo srdíčko - o tom fakt zásadně pochybuju, protože když bych se i po letech vrátil k filmu prvnímu, tak i s odstupem času můžu v klidu říct, že ten film je někde jinde - tam to byla pecka, tam to bylo pro diváka od 12 do x let. U nového Jurského světa mám obavy, že i mnohých menším divákům může film přijít jako stupidní záležitost. SPOILER - co to jako mělo znamenat, jet na motorce se smečkou cvičených raptorů lovit klonovaného dinosaura???? Herci naprosto otravní, Pratt se sem naprosto nehodil a BDH, o které jsem si donedávna myslel, že si role pečlivě vybírá, tady předvedla tupou naivní kikinu, co jenom blbě žvatlá a žvatlá a žvatlá....hvězdu uděluji pouze za efekty, což je na dnešní poměry a údajnou poctu legendární dinosauří sérii hodně málo..........................moje hodnocení = 2 z 10. ()

Maynard.

A je to tady! Jubilejní 1000 koment. To už je sakra co říct :o). Sem moc rád, že můžu okomentovat film, ze kterýho sem totálně unešenej. Viděno v letním kině (poprvý v životě). Co mě nejvíc dostalo, tak hudba... Takovejhle skvělej návrat ke kořenům 1.dílu, to sem nečekal. Hned za hudbou neskutečně reálný efekty, jo vím, že je to v dnešní době již samozřejmost, ale kouká se na to vážně uplně skvěle. Hereckej výběr taky na jedničku s *, Chris Pratt se pomalu ale jistě stává mým vyhledávaným hercem. Je to sympoš, kterej umí udělat srandu. Největší joke z celýho filmu ale udělal ajťák, kterej se "loučil" se svojí kolegyní, chtěl jí naposledy políbit, do toho romantická hudba, už se k ní nakláněl a vona to zabila : "ale já mám přítele" :o). To se celý kino řezalo smíchy. Dějově je to prostě pocta prvnímu dílu. Jo, na tohle ještě jednou do kina zajdu! ()

3 AM Code

Cekal sem primerene tupy letni blockbuster, bylo to bohuzel o poznani horsi. Suckuje - tezce - dokonce i soundtrack. Jedna hvezda za Pratta jakozto jedinou postavu, ktera ma trochu charizma i kdyz mu scenar zurive hazi klacky pod nohy. Druha za to, ze dinosauri stacili sezrat alespon cast otresneho ansamblu. Tak nudnej a vypatlanej film s A-ckovym rozpoctem aby jeden pohledal... Pravda - Jupiter Ascending nebyl o moc lepsi.. ()

The Viper

Pro začátek: na záběry číchajícího T-Rexe (či jiného masožravce) a lov raptorů se dá koukat stále a stále se stejným mrazivým pocitem po těle. Jurský svět, aneb převařená kaše prvního dílu, vize vlády nad dávno vyhynulými tvory a zábavou pro dospělé i děti. V očích výzkumníků, boháčů a workoholiků naprosto dokonalý zlatý důl. Hrátky s DNA kdy si vědci řekli:,,Nacpěme celou přírodu do jedné velké slepice.'' se musí prostě vymknout kontrole (je to jen vize toho, co se může stát i ve skutečnosti). Herci sympatičtí (především Chris Pratt), dětští herci pro změnu hystericky po celou stopáž neřvali, ale na druhou stranu působili vzhledem k situacím (útěk před T-Rexem) až nelogicky klidně a dokonce si našli i čas pro smích. Momenty typu uvolňujícího výdechu po zdánlivém nebezpečí a o vteřinu později tomu útoku na který jsme čekali, už bohužel ztratily na efektivitě. Každopádně jsem se dočkal dobrého zpracování své oblíbené série, narozdíl od totální podělávky typu Predators, jsem se skutečně bavil, i přesto je Jurský svět čistý popcorňák, protože rýpat se v něm více, tak jde minimalně o 2 hvězdy níže. ()

kenkaku

Tohle je snad kletba... Osobně mám tyhle vyhynulé ještěrky rád. Bohužel se vždycky najede něco co mi film pokazí. Tentokrát to byly hned 3 věci. První: Bryce Dallas Howard (resp její postava) mi nesedla. Je to protivná kariéristická krůta. Druhá: JW si hraje na moralistu a utahuje si z korporací kde zisk a akcionáři je vším, ale sám nastavuje střety lidí a dinosaurů na úroveň strkanic filmů z dílny Walta Disneho. Proč asi. Kvůli ziskům z návštěvnosti mladšího publika. A za třetí co fakt blbě snáším je násilná snaha o korektnost. Takhle máme v jednom záběru Inda, černocha, asiata, bělocha, žida a na 100% nějakého toto homosexuála. Normálně bych si toho asi nevšiml, ale tady to bylo doslova bije do očí. Díky tomu jsem řešil každou kravinu (a že se jich tam našlo) a film si moc neužil. Takže celkem vzato, na film jsem si celkem zasedl a celé to zachraňuje pouze příjemná provázanost na předchozí 3 filmy. Ty odkazy mi opravdu dělaly radost. Jsou známkou toho, že film lepil dohromady někdo kdo ví co dělá. ()

Dinosaurier

Takže jako v minulém parku byl totální MAYHEM a proto ho zavřeli. A tady jsou lidi zase idioti a prostě si geneticky vyšlechtí takovou transformeří bestii, která umí všechno. Okay. To, že se tam vykrádaly scény z minulých dílů, snad ani není třeba zmiňovat. A ten product placement, proboha! Chris Pratt je celkem týpek a měl by hrát dalšího Indiana Jonese. Proč tam ale zrzka běhá celou dobu na podpatkách, to nechápu. A že se dinoši proti té svini spojí, to mě zahřálo u srdce. Ale nejvíc chci jet na té kánoi po řece mezi stegosaurama, ty kokos! Nádhera. Jo, ale prostě jedna zásadní věc. Nebyl tam Jeff. No vážně, dovedete si představit, že se tam objeví Dr Malcom a Sarah Harding a všecky zachrání? Bych se podělala. No ale prostě tam ten ušatec nebyl. :( ()

Firebug

Takže co nejstručněji... CGI-fest, který jde hodně vidět a místy (zvláště za denního osvětlení) vysloveně kazí zážitek. Charakterizace postav je žalostně laciná. Každá z nich jenom vyplňuje nějakou archetypální škatulku, což je učiněno tak okatým a nuceným způsobem, že to místy hraničí s žánrovou parodií (WTF?). Divákovi je pochopitelně jejich osud u zádele. Dějové pod-linky (či pozadí postav) jsou buď nebetyčně pitomé (nápad zeleného mozku s využitím raptorů) nebo nikam nevedoucí (všechno týkající se harantíků - přítelkyně, rozvod). Začátek je hodně utahaný ("Kdy už to sakra začne?!"). Humor je místy funkční, jindy tragický (z Fallona mi bylo na blití). Nakonec jsem hodně rozpolcen, páč nevím, čím chce snímek být. Snaží se být zábavný tím, jak strašně je pitomý, nebo to je všechno míněno zcela vážně? Klady se dočtete z komentářů okolo. Je Jurassic World popcornová bžunda? - ANO. Je to dobrý film? - NE. Vyplatí se jít do kina? - za mě spíše ne. Ošuntělé 3*. ()

Zemi11

Jsem upokojen. Dostal jsem přesně to, co jsem si objednal. Klidně se mohlo přejít do akce už od 5. minuty. První půlhodina nabitá frázemi a vytvořením očekávaných charakterů - malého chlapce, který ví vše o dinosaurech, bohatého sponzora, který park zavírat nechce, atraktivního biologa, který park zavřít chce atd. Akční scény udělané skvěle. Zbytek tradiční americký balast. Také je třeba nepřemýšlet. Například o tom, proč strážce s raketometem nepřišel na scénu o hodinu dřív nebo proč měl jen jeden náboj či jak je možné, že 15 metrů vysokého dinosaura z 10 metrů minul... Nicméně to už je hnidopišství. Bavil jsem se, tři hvězdičky plně zasloužené. ()

Toupi

Slavná značka, která díky tomuto filmu vstala z mrtvých, a to asi čekal málo kdo. I já jsem nevěřil, že by tenhle restart mohl zaujmout něčím jiným, než neustálým pomrkáváním na fanoušky prvního parku. A ono to tak v podstatě je. Už během expozice se dostavuje nostalgie při poslechu známé melodie, více či méně prezentovaných odkazů, velice podobně profilovaných postav a i stylistické postupy jsou velice podobné původnímu filmu. Hlavním rozdíl oproti jiným filmům, které odkazují na původní dílo nebo si z něj berou určité prvky je ten, že jakkoliv uvědoměle Jurský svět pracuje s odkazy, nevyužívá je pouze na efekt, ale jako funkční prvek vyprávění, který děj posouvá kupředu. Na těchto odkazech je také vystavěn samotný fikční svět. který až a některé místa skvěle šlape. Jurský svět je v podstatě modifikovaný Spielbergův film, který potěší jak původní fandy, tak i vyznavače letních akčních blockbusterů. ()

Nový Jurský svět je v přípravách

Nový Jurský svět je v přípravách

23.01.2024

Třetí Jurský svět až v roce 2022

Třetí Jurský svět až v roce 2022

07.10.2020

Odklady zásadních filmových premiér tenhle týden bohužel nekončí. Po odsunutí Bonda, Duny, několika DC filmů a Rychle a zběsile 9 (z dubna na květen) teď studio Universal posunulo také premiéru… (viac)

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

Režisér Jurského světa vyrazí na Atlantidu

23.06.2020

Colin Trevorrow teprve dokončuje třetí Jurský svět s podtitulem Dominion, koronavirus mu totiž přerušil produkci a jemu tak zbývá ještě několik dní natáčení. Mezitím už ale vymyslel koncept pro svůj… (viac)

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru

Třetí Jurský svět nastartuje novou éru