Tim (Domhnall Gleeson) je úplne obyčajný, nesmelý 21-ročný Brit, ktorý má starostlivú matku, šialenú sestru, úžasného otca (Bill Nighy), ale žiadnu priateľku. To sa má čoskoro zmeniť, pretože Tim práve dospel do veku, keď mu otec prezradí rodinné tajomstvo. Všetci muži v ich rodine totiž môžu tak trochu cestovať v čase. „Tak trochu“ v tomto prípade znamená, že sa môžu vracať len do minulosti, k udalostiam, ktoré oni sami prežili. Stačí nájsť tmavý kút, zavrieť oči, zovrieť päste a ste tam, kde ste si priali byť. Tim sa okamžite rozhodne využiť túto schopnosť na to najdôležitejšie, čo človek v jeho veku potrebuje. Teda na získanie dievčaťa, pokiaľ možno pekného, múdreho, dobrého a lačného po sexe. To Timovo sa volá Mary (Rachel McAdams) a ich vzťah je dokonalý, pretože všetky nedokonalosti Tim okamžite napraví. Ale ani s takouto schopnosťou nemôže život do nekonečna klamať, obzvlášť, keď je to podliak, ktorý vám pripravuje jeden neľahký problém za druhým. S každým návratom totiž prídete o všetko, čo ste do tej doby prežili. A to niekedy dosť zamrzí... (TV Doma)

Lenulinka

Myslím, že asi každý z nás už si někdy řekl, že kdyby šel vrátit čas, udělali bychom tu a tu věc úplně jinak. Co kdybyste tuto možnost měli? Kolikrát byste jí využili? A co kdyby Vám pomohla získat vysněnou lásku? Na to se každá ženská moc ráda podívá... A mám pocit, že když se točí film o cestování v čase, je Rachel McAdams asi první číslo, které volají. A dělají dobře. ()

Hollohlaway

Oč méně je to vtipné, o to víc je to romantické. Přiznávám, že jsem byl naměkko a byť vrstva cynismu je u mne poměrně silná, nechal jsem na sebe působit skvěle sladěný ústřední pár, neotřelý příběh, a plno příjemných britských lidiček. Je to prostě milé, je to emocionální a přistoupíte-li na hru páně Curtisovu, což já ano, budete se výborně bavit. ()

MichelSmith

Začnem komentom Poma ktorý píše pokial ste so svojím životom spokojní,nemá vám (tento film) moc čo povedat... A druhým dychom dodávam že väčšiu sprostosť som dávno nepočul! :) Tento film má čo povedat každému,každý má občas krízu teda asi až na Poma... :) A nakoniec možete byt štastný a po jeho pozretí budete mať ešte príjemnejší pocit! Ide totiž o netrapne zábavný a nesmierne ludský snímok...Dobre uskutočnený nápad cestovania do vami prežitej minulosti,ktorý vytvoril vtipné,romantické aj dojímavé scény a to celému scenáru dodalo potrebnú šťavu a drive.. Jednoducho svieža komedia pri ktorej sa budete cítit komfortne a príjemne a jemnejšie povahy si možno aj poplačú... :) Záverom,jediné čo by som zmenil bola hlavná mužská postava,nepotrebujem v romantických filmoch vyložene pekných,alebo simpatických ludí ale Gleeson bol totálne odpudivý... :) ()

jefff

Krásný a docela originální film (myšleno v rámci žánru). Strašně moc dělalo výborné obsazení. Herci byli neokoukaní, sympatičtí a bavili. Příběh mě také velmi zaujal a to snad od první minuty. Ke všemu je podtrhnutý krásnou hudbou. Lásky čas je jeden z těch filmů, na které se zapomíná jen velmi těžko. ()

jenik71

Samotný námět je jistě zajímavý, ale nemůžu se zbavit pocitu, že hopsání v čase mohlo být ještě zajímavější a hlavně vtipnější. Překvapením pro mě bylo, že vlastně nejde ani tak o komedii, jako spíše o psychologii postav. Ano, film má několik kvalitních momentů a dialogů, ale já čekal, že se budu bavit ještě víc. Gleeson a McAdams se sice snaží ze všech sil, jenže mně tihle dva k sobě nějak nepasují. To je už věc názoru. Pro mě průměrný film. ()

giovanni3

Zábavná romantika v které je to cestování časem využíváno sice až moc, ale postupně se to zlepšuje. Herecké výkony jsou slušné a v jejich čele je nádherná, usměvavá a pozitivní Rachel McAdams. Jsou zde i zajímavé postavy jakožto "střelená" sestra (Lydia Wilson), či krásná kamarádka (Margot Robbie). Největším kladem je poklidná pozitivní atmosféra. Celkově dávám 4z5 ()

Furciferka

Dovolím si použít větu, kterou před deseti lety v závěru své recenze k Lásce nebeské použil Tomáš Baldýnský: pokud vám to přijde laciné, tak táhněte do háje nebo do filmového klubu. ()

civrss

Už hrozně dlouho se mi nestalo, že bych odcházel z kina tak nabitý pozitivní životní energií. Lásky čas je překrásný příběh s charakterně příjemnými postavami a scénáristicky vtipně dobarvený občasnými neškodně oplzlými vtípky. Richard Curtis je zkušený scénárista, jeho postavy nikdy charakter nepostrádají. Výborně zahrané, Rachel McAdams mezi moje favoritky rozhodně nepatřila, ale po tomhle snímku ten její nevinný úsměv budu mít dlouho před očima. Dále bych vyzdvihl Billa Nighyho, jeho postava je během filmu tak nesmírně příjemná a sympatická, až by někdo řekl že přeslazená a nereálná. Na mě to působilo právě naopak, hrozně mě na srdci zahřálo, že i v této době může mít někdo tak láskyplný vztah s otcem. Vše dokresluje překrásná hudba a já jsem prostě nadšený. Krásný film do celkem ponuré doby. ()

pavcas

A už se mi to stalo zase! Končím s přehnaným očekáváním, s těšením se na film týdny dopředu, pročítáním recenzí jak to bylo úžasný a pouštěním si trajlerů. Proč? Protože pak jdu do kina, film běží a já si říkám, ježiš, vždyť z toho byli všichni tak nadšení, vždyť jsem se tak těšila, tak kdy už, kdy už mně to začne tak bavit? Pak mi začnou nabíhat myšlenky na hodnocení..letí mi hlavou, tomu přece nemůžu dát jen 3 hvězdičky, to bude blbý.....Jenže..myšlenka filmu jako taková dobrý, vrátit se ve svým životě zpátky a napravit co se podělalo nebo nevyšlo podle očekávání.....no kde jsem dneska mohla bejt, kdybych věděla, že ten frajer ve druháku nebude moje životní láska, že jsem se měla líp našprtat na zkoušku z dějepisu nebo se neměla tak opít na firemním večírku......herci výborný, Rachel okouzlující jako vždy, na konci se mně snažej dojmout a přece mně to nevzalo jak Láska nebeská, film kterej můžu zas a znova. Takže resumé, budu milostivá, protože tenhle žánr mám jinak moc ráda, bylo to milý, hezky zahraný a nápad fajn..škoda že tu nejsou půlhvězdičky..No za lepší 3 *.Jo..a taky to bylo nesnesitelně dlouhý! ()

Heraldika

Nebudu nic zastírat, celé balení kapesníčků padlo za vlast. A dokonce mi s jedním pomohla i moje drahá polovička, ach! Na dobře natočené, laskavé, milé a vtipné filmy nebudu nikdy plivat. ()

fruitbueno

Z filmu čiší radost, láska a dobro na tisíc kilometrů! Hrozí přiblblý "rohlík" na ústech, který nepustí dlouhodobě :) Dospělejší, klidnější a upovídanější Láska nebeská? Jo, tak nějak. ()

Reanimated

Ta finální poučka je samozřejmě obrovské klišé - ale to je asi tak všechno, co tomu filmu můžu vytknout. Sám si naopak dávám facku za to, že jsem se v první chvíli bál, jestli náhodou nekoukám na ten český rom-com time travel škvár s Mádlem. Curtis naštěstí smečuje s neobvyklou lehkostí a vyhýbá se scénáristickým prasatům. Děj díky tomu plyne nenuceně, ale o překvapení není nouze. Asi měknu, ale občas jsem se u tohoto "milého" dílka rozplýval jako nějaký beznadějný romantik. Co naplat, Rachel a Dom, a hlavně Bill, byli naprosto úžasní. A teď si musím neodkladně jít zahrát pinčes a u toho si asi 10x za sebou pustím "The Cure - Friday I'm In Love". ()

Lenka_J

Milé a kouzelné, to jsou dvě slova, která pro mě přesně popisují tento film. Po Love Actually se Richardu Curtisovi podařila další trefa do černého v oblasti romantických komedií. Tentokrát o něco kouzelnější, s přídavkem cestování v čase, které člověka nutí se zamyslet nad tím, jestli by něco ve své minulosti změnil, i když by to mohlo mít za následek to, že se stane něco jiného, možná ještě horšího. Ihned po skvěle napsaném scénáři a skvělém zrežírování tohoto nápadu, jsou další důležitou součástí tohoto filmu bezesporu herci, jak už lety osvědčený a vždy přesvědčivý Bill Nighy, tak skvělá ústřední dvojice ve složení Domhnall Gleeson a Rachel McAdams, u které musím říct, že ačkoli převážně hraje v romantických komediích, tak se jí neskutečně dobře daří vybírat projekty, ve kterých se objeví a nutno říct, že je pokaždé skvělá, přirozená a tyhle role jsou pro ni přesně ušité na míru. ()

Babous

Moc hezký film, který však trpí tím, v čem spočívá jeho originalita - opakování záběrů a situací. Zpočátku je to vtipné a zábavné, ke konci už si ale člověk říká: "Prosím, už ne..." Jinak musím pochválit námět samotný. Jednoduchý a přitom dobře provedený. ()

kenkaku

Jak vidno na vlně nadšení se tedy opravdu nevezu. Možná za to mohla nastavená úroveň očekávání (jako romantické komedie roku - jak se o ní psalo). Nebo nehorázných 82% na CSFD. Nevím... každopádně já se zhruba od 30 minuty divil na co se to dívám a chtěl odejít. NUDA! Je slovo které bych použil k popisu filmu spíš. Co dobrému dojmu nepomohlo byl Richard Curtis (režie/scénář), který když už se rozhodl blbnout s cestováním v čase nemá jasná pravidla hry. On si prostě postupně přidává nové a nové podle toho jak se mu to hodí... Nejdřív cestuje zpět a prožívá totéž znovu... pak cestuje i se sestrou (která to normálně neumí - protože je holka), pak se "vrací do budoucnosti" (něco jako reset), protože "to předtím" bylo lepší... a zapomněl jsem na "duo cestování" s otcem... Výsledkem je nesourodý guláš ve kterém prostě pravidla neplatí a upravují se podle toho jak je to náhodou potřeba. A to mi vadilo asi nejvíc.... Je úplně fuk jak je to roztomilé nebo za úd beroucí jaký má hlavní hrdina vztah k otci... a sestře... a přítelkyní/manželce... matce ne (ta je spíš za kulisu). Scénář si dělá co chce a kdy se mu chce. A to mi vadí. Kdyby se vyprávění omezilo na kratší periodu života (ne cca 10 let, během kterých nikdo nezestárne mimochodem), cestovalo se singl a výhradně jen zpět, bylo by to mnohem zábavnější, napínavější a smysluplnější... ()

Firebug

Skrz naskrz typický a naivně zidealizovaný romantický scénář, který si s tím sci-fi motivem řádně vytřel prdel. Spousta lidí nad tím mávne rukou, protože je jim servírována "nadprůměrná romantika", což ale zdaleka nevypovídá o kvalitě About Time, jako spíše o tristní nekvalitě případné konkurence. Curtis si ostudu neudělal, ale určitě nenadchnul tak jako v The Boat That Rocked (Piráti na vlnách) a i ta Love Actually (Láska nebeská) je mnohem snesitelnější a opakovaně bych si ji pustil radši. Pokud bych srovnával s klasikou v podobě Groundhog Day (Na Hromnice o den více), tak tomu tento snímek nesahá ani po kotníky... 2,5* zaokrouhlené dolu a celkově spíše zklamání. Pro dívky nacházející se zrovna v nelibém okamžiku svého měsíčního cyklu se z toho stane kult, ti při smyslech si můžou nechat About Time klidně uniknout... PS: soundtrack stojí za hovno. ()

Zemi11

Krásná hudba. Námět sci-fi většinou velí jasně: Nepřemýšlet! A pak jsou ty druhé, u kterých je zapotřebí maximální koncentrace. About Time je ten případ. Místy jemně překombinovaný scénář. Konečně film, ve kterém DiCaprio nehledá svou Keiru, ale průměrný hledá průměrnou. ()

Sdoom

Zase jednou příjemná a neotravná romantická komedie s příjemným a ne tolik okoukaným hereckým obsazením. Jednoznačně lepší je ovšem první polovina, která nepostrádá vtip i nápad. Druhá polovina filmu už trošku sklouzává do klišé a nudy, nicméně na pěkné 4 hvězdičky to i tak bohatě stačí. No a já bych si teda přes to přese všechno vybral stejnak asi Margot Robbie. :-) (HD, orig.) ()

Arkanoid

Herci vás naladia. Mladý Gleeson sa do romantiky s prvkami komédie hodí, Nighy si rolu evidentne užíva a McAdams podporila svoju úchylku hrať ženu cestovateľa v čase. Necháte sa uniesť hrou na city a so zvedavosťou sledujete, ako žili, až kým nepomreli. Pútavý film, no presladený. ()

PF 2014

29.12.2013

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

01.04.2012

Richard Curtis, tvůrce nejlepšího romantického filmu všech dob (na protesty ve vzkazníku nereaguji ;)), si od režírování odpočinul scenáristickou prací na Válečném koni a epizodě Vincent and the… (viac)