Tim (Domhnall Gleeson) je úplne obyčajný, nesmelý 21-ročný Brit, ktorý má starostlivú matku, šialenú sestru, úžasného otca (Bill Nighy), ale žiadnu priateľku. To sa má čoskoro zmeniť, pretože Tim práve dospel do veku, keď mu otec prezradí rodinné tajomstvo. Všetci muži v ich rodine totiž môžu tak trochu cestovať v čase. „Tak trochu“ v tomto prípade znamená, že sa môžu vracať len do minulosti, k udalostiam, ktoré oni sami prežili. Stačí nájsť tmavý kút, zavrieť oči, zovrieť päste a ste tam, kde ste si priali byť. Tim sa okamžite rozhodne využiť túto schopnosť na to najdôležitejšie, čo človek v jeho veku potrebuje. Teda na získanie dievčaťa, pokiaľ možno pekného, múdreho, dobrého a lačného po sexe. To Timovo sa volá Mary (Rachel McAdams) a ich vzťah je dokonalý, pretože všetky nedokonalosti Tim okamžite napraví. Ale ani s takouto schopnosťou nemôže život do nekonečna klamať, obzvlášť, keď je to podliak, ktorý vám pripravuje jeden neľahký problém za druhým. S každým návratom totiž prídete o všetko, čo ste do tej doby prežili. A to niekedy dosť zamrzí... (TV Doma)

Brain-D

Nádhera !!! Film, který poukazuje na důležitost prvního rozhodnutí. Zde funguje kouzlo, kterým hlavní hrdina dokáže napravit své chyby. Každý si uvědomíme, kolik chyb denně uděláme. Kdo by to nechtěl napravit ? - Každý ! No, ale ono to nejde. Proto raději přemýšlejme lépe než něco řekneme či uděláme. Je to jenom jednou. ()

Narya89

Vcelku roztomilé, ovšem problém při zahrávání s časem je ten, že dle efektu motýlích křídel i při sebemenším zásahu do minulosti nutně dojde i ke změně budoucnosti. Tento snímek to ale zcela nereflektoval a výlety v čase působily spíš jako jen taková menší dovolená. A celkově i jiné věci nedávaly úplně smysl - například, nesmí se cestovat za faktický porod dítěte, ale když už je počato a v břiše to nevadí? Tím pádem by to taky muselo být příště jiné dítě..Chtělo to víc doladit. ()

Unnamed

Velice milý a zábavný film okořeněný špetkou melancholie a poselstvím. Mám chuť se na něj hned znovu podívat. Dialogy i scény byly vážně moc vtipné a přitom vyznívaly nenuceně. Možná to také bylo hereckými výkony, které jsem si moc užíval. Jednoduše super. Jako ke každému filmu, mám i nějaké výtky - tou hlavní je cestování časem, které se mi zdálo nepromyšlené a nevyřešené. Přesto mi to ostatní aspekty filmu dostatečně vynahradily, takže můžu s klidným svědomím dát 4*. ()

Kicune

Je nanejvýš pozoruhodné, jak lze z v podstatě velice jednoduchého romantického příběhu vytvořit krásný a dojemný film. Magický prvek a hrátky s časem, dokonale obsazení a především propracovaný scénář a režie tvoří z tohoto nenápadného snímku (minimálně pro mě) ve svém žánru jeden z nejlepších za posledních pár let. Bravo! ()

zdenny

Nač filozofovat, takovýchto filmů už bylo natočeno bezpočet. Ono jde o to, jaký směr tvůrci filmu ději udají. Ve většině případů, a tento film nebyl výjimkou, vše dopadne dobře a věci se usadí tak, jak mají. Důležitou premisou je skutečnost, že ať člověk dělá, co dělá, zákonitosti vesmíru se řídí samy sebou. Takže v konečném důsledku jsou logické věci zachovány. ()

Ceres

Curtis dělá vyjímečné filmy. Těžko najít někoho kdo dělá filmy nabíté takovou pozitivitou. Dokonce i ty smutné scény, které se občas objeví, tak zvládá naprosto bravurně a s krásným odkazem. ()

VanTom

Bombová schopnost, tu bych fakt uživil! :-) Totálně pozitivní, civilní a vkusně vtipná romantika se mi hodně líbila do cca dvou třetin, než nesmyslně vybočila z nastavených pravidel a do konce pak dlouze dojížděla zvážněná, sentimentální, skoro bez humoru. ()

Mishqo

Žiadne klišé sračky, ale úprimná, zábavná a milá romantika so skvelým námetom. Sympatickí herci (Domhnall je skvelý) a zase raz dobrý soundtrack :) 80-85% ()

nevermore

A já se toho nebojím, jednou za čas člověk nějakému filmu plný počet může dát, možná jsem byl jen v ojedinělém rozpoložení, ale líbilo se mi to. ()

Aven

Curtis je neskutečná třída - naservírovat emoce v takovém množství a hloubce tak civilním způsobem a celé to jakoby mimochodem zabalit motivem cestování v čase, to je na klobouček. Vzato striktně z logického hlediska bych mohl mít celou řadu výhrad, ale popravdě je mi to úplně jedno - tenhle film je pohlazení po duši a nosič dobré nálady. ()

VasaX

Záležitost, jenž jsem si pořídil a uložil "do kouta", následně mi byla doporučena, zapomenuta a pak náhodou shlédnuta. Čekal jsem od toho drama-romantiku, ale jinak nic víc.Dočkal jsem se záplavy zrzků, roztomilou McAdams a skvělého, ač trochu kostnatého, Nighyeho. A to dokonce ve třech dějstvích! Opravdu, About time by se dal rozdělit na tři samostatné části. Námět/nápad je poutavý, dobře zpracovaný, a poměrně zajímavý. Samotné zpracování dává pocit obyčejnosti, snad i "televiznosti". A snad díky tomu působí i mnohem lépe, protože na to, jak skromně se tváří, dodává poměrně silný (ač tedy ne neprůhledný...) příběh, s dobrou režií a převážně kvalitními hereckými výkony. čeho si cením je, že ač se tahle romance táhne dvě, dvě!!!, hodiny, tak se neuchyluje ke klasickým citovým apelům a vydíráním. Vše je přímé, fajn, rozumně gradované a About time se nás rozhodně nesnaží ždímat (aneb cca prostřední část, kde závažná situace je změkčena jistou specifičností Tima a jeho otce...). Snažil jsem se být skeptický, a ze začátku to i šlo, jenže film si mě krůček po krůčku získal. A to je fajn, že se takhle vetřel do mé přízně, místo aby si, jako mnohé jiné, ze mě udělal emoční rukojmí. A za to mu přísluší i ta nejvyšší hvězdička. ()

lykan9

Musím přiznat, že tenhle druh filmů moc nemusím a většinou je jen přetrpím. Tentokrát jsem byl příjemně uchvácen. Byl to velice příjemný film, ve kterém se bravurně vyvarovali místům, které by výsledek pokazily (a bylo jich dost). Nejde tento film srovnávat s mými oblíbenými filmy, ale v této kategorii jde o to nejlepší, co jsem zatím viděl. ()

Lukyn007

Tak jako bylo to pěkný. Oceňuju výběr hlavního protagonisty, páč ten mi tam seděl fakt moc dobře. A navíc....fakt jsem se hoooodně zasmál. Těch fórů tam bylo fakt dost. Hlavně ten s těma hudebníkama se povedl. Zkrátka moc milé překvapení, nebo vlastně potvrzení, že Richard Curtis to má stále v malíku. 80% ()

TheRoller

Zvyčajne na úvod šupnem hlášku, ktorá ma najviac zaujala a hneď mi daný film pripomenie. Pri "About Time" je ich toľko, že nedokážem vybrať jednu. Sľubný bol už začiatok - teda začiatok pred začiatkom, keď som si kupoval lístok a teta pokladníčka ku každému dávala zdarma balíček vreckoviek. Od filmového začiatku, aj keď z každej strany blikala kontrolka, som očakával Love Acutally 2. Konalo sa? Nie. Vadí? Vôbec nie. Richard Curtis stvoril (opäť) niečo geniálne - vzal vec (cestovanie časom) a spravil z nej podstatu filmu, ktorá je v podstate nepodstatná a vôbec ma nezaujímalo, ako to vlastne funguje, aké to má následky z iných strán, prípadné logické nezrovnalosti,... Dosť mi to pripomínalo opačný chod filmu “Next“ (namiesto budúcnosti je preberaná minulosť).V konečnom dôsledku to hrá síce nepostrádateľnú, ale stále len vedľajšiu rolu. A do hlavnej sa dostávajú všetky bomby charakteristické pre Curtisa - najsilnejšie emócie o láske a živote. Máločo milujem viac, ako britský humor a tu mi bol nadelený v takej porcii, že si ani nespomínam, kedy som sa naposledy pri filme takto smial. Rachel McAdams je tak úplne obyčajná, až je takmer dokonalá. Domhnall Gleeson alias "too tall, too skinny and too orange" bol tak dobrý, že keby za mnou teraz príde a povie, že to skutočne dokáže, len potrebuje skriňu, povedal by som mu, že takú skriňu síce nemám, ale aj tak mu to verím. O tomto gingererovi budeme ešte počuť! Nespočetné množstvo skvelých hlášok a vtipných situácii už od prvých sekúnd vystriedané koncovým stavom, kedy mi po líci steká slza a snažím sa prehltnúť, ale nejde to - to sa mi ešte nestalo pri žiadnom filme. Lístok do kina: 4€. Pocity, ktoré film vyvolá (a veľké plátno značne zintenzívni): Na nezaplatenie. Bravo pán Curtis! 100% ()

V.Silver

U tohoto filmu nesmíte myslet na logiku. Pokud přijmete fakt, že je možné vracet se v čase a jenom sem tam se něco málo může změnit, přičemž nevyzkoušíte ani polovinu toho, co by cestovatel v čase mohl vyzkoušet, jedná se o docela fajn film. Jako pokračovatel Curtisovy řady úspěšných komedií je Lásky čas takovým lepším průměrem (pro mě osobně někde v relaci "Boat That Rocked"), dobře jsem se u toho bavil, hlavní byly opět skvěle napsané vedlejší postavy s nezapomenutelnými hláškami a nečekaně dobře hrajícím Gleesonem mladším :) Oproti tomu mě ale zajímá, jestli už McAdamsové není blbý hrát znova manželku cestovatele časem :) 70%. ()

MI-380

Nejlepší romantika mého života: V kině 100% (1417 hodotících přede mnou dává solidní průměr 86%, aktuálně 186. nejlepší film). ()

Killda

Téměř celé dvě hodiny jsem se usmíval jako idiot, ještě že byla v kině tma, ale stejně jsem nebyl jediný. Richard Curtis opět jiskří pozitivismem, ale čekal jsem, že mě to víc emocionálně položí. To se sice úplně nesplnilo, ale vše vynahrazuje rozkošná Rachel McAdams a opět zářný Bill Nighy. Do role hlavního hrdiny by se sice hodil lépe Martin Feeman, ale chápu, že ten má teď napilno v jiných končinách. Každopádně nádherný film, ve kterém se dozvíte recept na to, jak žít dokonalý život. ...Protože cestovat v čase prostě neumíme. ()

Scar

Rozhodne nemôžem súhlasiť s komentármi ktoré tvrdia, že všetko už bolo niekde videné. Takto rozvynutý a emocionálne podaný vzťah syna s otcom som nevidel nikde. Tí, čo ostali s pochopením pointy na úrovni cestovania v čase, museli byť sklamaní a mohol im stačiť aj trailer. ()

PF 2014

29.12.2013

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

Láska nadčasová se Zooey Deschanel

01.04.2012

Richard Curtis, tvůrce nejlepšího romantického filmu všech dob (na protesty ve vzkazníku nereaguji ;)), si od režírování odpočinul scenáristickou prací na Válečném koni a epizodě Vincent and the… (viac)