Vraždy vo Wolf Creek 2

Vrah z australského vnitrozemí Mick Taylor se po čase vrací sužovat další skupinu nic netušících turistů. Skutečná hrůza začíná ve chvíli, kdy se páreček zamilovaných baťůžkářů vydává do kaňonu Wolf Creek, kde je nucen strávit noc ve stanu. Během dovolené v australském vnitrozemí navštíví trojice baťůžkářů - Rutger, Katarina a Paul - legendární kráter Wolf Creek. Jejich sen o dobrodružství se však promění v děsivou noční můru poté, co natrefí na jednoho z místních, který je postrachem všech turistů: nechvalně proslulého Micka Taylora. Zatímco se před ním partička snaží uprchnout, Mick na ni pořádá nervy drásající hon napříč nehostinnou australskou pustinou. Nakonec přežije jediný - Paul. Toho Mick zatáhne do svého doupěte, kde mu dá naplno pocítit svou krutost. Pokud má mít v zoufalém boji o přežití, z něhož předtím ještě nikdo nevyvázl živý, Paul alespoň nějakou naději, bude muset zapojit všechnu svou vynalézavost, aby přelstil muže, který se za vraždící zrůdou skrývá, a proměnit se ve stejně bezcitné monstrum. (Cinemax)

MareT.

Je to opravdu sila. Me se tehda jednicka libila, protoze mela na me urcity dopad (litost pro postavy). Dvojka jde uplne jinou cestou a diky bohu za to. Kdyby se opakovala struktura prvnho dilu, tak by to dopadlo katastrofalne vzhledem k tomu, ze uz Micka zname a vime co je zac (hovado). Jestli jednicka vypravela o lidech, kterym se stalo neco zleho, tak dovjka vypravi o cloveku, ktery to zlo vykonava. Proto je posun pribehu odvypaven jinak a to je to, co dela Wolf creek dobrym pokracovanim. PS: nekolikrat mi Mick pripomnel Freddyho Krugera a to nejen vzhledove...:) ()

Krabak

Jednička měla své kouzlo v tom, že to do jisté míry nebyla přehnaná saďárna. V druhém díle bohužel zabíjení jede už od začátku, které vyvrcholí masovou mučírnou. John Jarratt si sice drží kvalitu z prvního dílu, ovšem scénář zde už dostal dost po tlamě. Pro mě tady, jako v nespočtu případech, boduje první díl--->40% ()

Corpsegrinder

Jeden z nejzábavnějších slasherů co jsem za posledních pár let viděl s velice povedeným záporákem. Až překvapivě krvavý se slušnou dávkou akce, samozřejmě je tam hromada černýho humoru prakticky vždy kdy je ten vidlák na scéně a člověk skoro fandí spíš jemu. Klokaní scéna byla totální ujetost a nejeden Australan u toho filmu musel šílet. Film v druhý půlce znatelně zpomalí což je škoda ale i tak je to dost slušný a nikdy to nespadne do průměru, škoda jen že ze začátku se film zbytečně zahazoval s představováním dvou německejch turistů který ve filmu hráli tak 10 minut a o hlavní postavě toho vlastně moc řečeno nebylo. Ale to jsou jen maličkosti. Možná si to někdy dám znova. P.S. obsah filmu zde je kravina. ()

ChrisBa

Nič viac len ďalšia klasická vyvražďovačka so scénami, kde je aj traktor rýchlejšie vozidlo ako bmw pokiaľ v traktore sedí záporák, ktorý vás naháňa.. ()

Hanys_

První Wolf Creek po letech stále považuju za špičku v žánru. Tohle pokračování je taky krvavé a krutě zábavné, ale už tady logicky chybí ten moment překvapení. ()

HonzysKISS

Zatraceně o dost lepší než první díl. Jde vidět, že se autoři hnedka poučili. Hned od samého začátku až dokonce se furt něco děje. Hlášky Micka byly opravdu povedené. Hudba občas krásně pasovala. Brutality a masakry byly vidět nádherně, přesně tohle ve filmech potřebuji. Maskéři si krásně pohráli. Díky tomu to mělo výbornou atmosféru, hlavně při scéně s prsty. Herci to zahráli taky moc dobře, nejen Jarratt (i když musím říct, že jsem si ho po tomhle dílu sakra oblíbil). Musím dát ještě větší plusko za scénku s létajícími klokany, ta byla náramně zábavná. Akorát uprostřed filmu jsem byl docela zmatený. To s tím rodinným domem se mohlo o něco víc vysvětlit, ale i tak snímek hezky překvapil. ()

lucijelucije

Hodně jsem zvažovala jestli dát 2, či tři hvězdy. Ze začátku klasika, potom přišlo něco mezi parodií a hororem, a pak se zase vrátila klasika. Smíšené pocity velmi, ale zase J. Jarratt tu svou roli zahrát báječně=) ()

ondrula

Velmi slušný a vtipný hixploitation. Mick Taylor je geniální vidlák, jeho pochechtávání a australská angličtina mu dotvářejí společně s jeho outfitem (děravý klobouk) dokonalou vizáž. Poměrně nápaditý a zároveň překvapivý je dějový zvrat, kdy Mick nahání Němku a jen náhodou a vlastně mimochodem mu při tom přijde do cesty jeho hlavní oběť / soupeř. Za poměrně stupidní považuji scénu, kdy Mick nahání džíp v trucku a řidiče džípu nenapadne sjet z cesty do bushe, protože tam by byl Mick i s celým truckem marnej. Poměrně neuvěřitelná je taky situace, kdy Mick sejme policajty a zjevně to nikoho moc nezajímá. ()

mosnak

Kupodivu docela dobrý :-) škoda jen, že hlavní antihrdina působí dost měkce. Musím uznat, že jsem přemýšlet nad tím, že dám 4 hvězdy, ale bohužel film se ke konci úplně zbytečně táhnul. Podle mě byla zbytečná ta pasáž, kde si ti dva hrajou na "Chcete být milionářem?". Trochu úlet. Příběh nebyl nejhorší, líbilo se mi prolínání v podstatě tří různých minipříběhů za sebou. Ti policajti byli jasní, že špatně skončí, ale u toho německého páru jsem si myslel, že ta holka přežije - omyl! Takže slušných 55% ()

Ad4mson

Tak precizně natočenej masakr a hukot, že jsem při sledování jen říkal "Hollywood my ass". Naprosto nepředvídatelnej a zatraceně brutální thriller s jedním z nejlepších záporáků, který kdy poctil plátno. Nezajímá mě, že to není originální, ale ten áčkovej vizuál společně s režisérovou vervou prostě neměl chybu. Ohromná spokojenost a jen tak mimochodem...Jestli měl dostat na starost režii Expendables 3 některý z australanů, tak to neměl být Patrick Hughes, ale borec Greg McLean. Kdyby tomu tak bylo, tak se o výsledek ani trochu nebojím, což se u Hughese říct nedá. ()

Silviaxx

Pôvodne som ani nemala v pláne dvojku pozrieť po tom, čo som zažila maximálne znechutenie pri jednotke. Priznávam, že k Wolf Creeku mám dosť vyhranený postoj, o čom svedčí aj samotné hodnotenie. Z objektívneho hľadiska bolo pokračovanie o 180 stupňov lepšie. Konečne sa psychopat dostatočne prejavil a jeho výkon bol neporovnateľný s jednotkou. Spracovanie je tiež omnoho lepšie, nachádzajú sa tu aj skvelé gore scény. Nemôžem tvrdiť, že by vo filme boli hluché miesta, lebo od začiatku je tam akcia aj napätie, ale určite to nie je nič prevratné, skôr klasika. Vo väčšine prípadov sniper alebo puška, chcela by som niečo viac, niečo ešte horšie a drsnejšie, aby to dokázalo zmeniť môj prístup. Palec hore za masky a efekty hlavne. ()

Illy

První WC se mi velmi líbil, pokračování není špatné. Některé scény fakt parádní (klokani), obrazově nadprůměrné, jen škoda že (i když Jarratt si to hodně užívá) postavy začnou nudit a i přes snahu o šokování film ztrácí tempo, o předvídatelnosti nemluvě. ()

TheSpearCZ

O poznání lepší díl než jednička, ale hlavně Mick Taylor je úžasná záporná postava. Oproti jedničce bylo všechno lepší a ve větším počtu. Poslední momenty, kdy seděli "z očí do očí" byly skvělé. Čisté 4* ()

no2

4/10 - Jednička podle mě patřila k lepšímu průměru žánru exploitation a dvojka mi byla doporučena jako pokračování, které první díl překonává. Dá se říct, že je to pravda - John Jarrat nastupuje od začátku v "plné formě" a svou roli magora Micka Taylora si náramně užívá. Jsou tady drsnější vraždy, dekapitace, kuchání a jiné praktiky, na druhé straně snaha o černý humor (klokani apod.). Strach, který lze sem tam pocítit u sledování jedničky a který by měl patřit k hororovému žánru, je však ten tam. Také Mickova všudypřítomnost se stává spíše otravná než zábavná - to neustálé nahánění mě po nějaké půlhodině přestávalo bavit. Takže jednu hvězdičku dávám za úvod s policajty, druhou za docela zajímavý závěr, který mohl být dobrým ukončením tématu "Mick Taylor". Naneštěstí se prý chystá třetí díl a nevím, jestli jsem na to už vůbec zvědavý... ()