Projekt X sleduje tři zdánlivě nenápadné studenty 4. ročníku, kteří se snaží zviditelnit před svým odchodem z vysoké školy. Jejich myšlenka byla zcela nevinná – uspořádat večírek, na který nikdy nikdo nezapomene. Ale na to, co je čekalo, nebyl připraven nikdo. Zprávy se šíří rychle, sny jsou v troskách, pověst poskvrněna a na konci všeho se zrodí legendy. (oficiálny text distribútora)

showxman

Když si odmyslíte ten stupidní dějový rámec o loosrech ze střední a přidáte nějaký den panák a možná něco navíc, tak si tuto pekelnou jízdu užijete jako sami aktéři. Like party? Watch this! ()

MareT.

Tady mohli tvůrci pohořet neskutečně. Natočit film na iPhony a Blackberry o velikánské párty zní nudně. Ale tvůrci nezapomněli na nejdůležitější-postavy. Není to ani zdaleka dokonalé a dalo by se to zvládnout lépe, ale lepší než nic. Takže máme tři kamarády, chcou si zapíchat, svolají párty, přeroste jim přes hlavu, způsobí chaos. Jednoduché a díky gradaci vše funguje (reakce rodičů by ale v reálu vypadala jinak). Vypnout mozek a přát si zažít takovou párty (ne ve vlastním domě). ()

AdamesWWE

[5/10] Projekt X je projekt, pri ktorom treba vypnúť pamät a uvedomiť si že ide o jednoduchú párty nafuknútú do hodiny aj pól, pričom ak tu niekto čaká prevratné veci po stránkach spracovania bude sklamaný. Jednoduchá amatérska kamera, dialógy na témy sex, drogy, pohlavné orgány, chlast, rastické narážky a nadávky. Nič prevratné a nič nové, ale funguje to pomerne dobre a je to film ktorý nieje nudný, naopak to ubehne rýchlo a je to aj pútavé, výbuchy a tá párty bola naozaj pecková, takú akú chceli a najzaujímavejšia časť je pri druhom zásahu policajtov. Aj ked´ som sa pritom bavil tak nedám o hviezdičku naviac pretože toto je iba priemerný americký výtvor, ktorý nie je nudný ale naneštastie nič nové neprinesie takže si to nemám prečo opäť pozriem a tento typ komédií nie je práve to, čo by som dokázal pozerať niekoľko krát opakovanie. Tematikou je to podobné Hangover, ale toto je slabšie, americká tvorba, tak to treba brať, nenisom sklamaný, pozerateľné, nič viac a nič menej. ()

Dixiee odpad!

Zvratky, fetující a opilá mládež, všehosvolný slečny, kecy o tom kdo si ten večer konečně užije... na tohle jsem opravdu už asi moc stará. ()

F.W.Colqhoun

Jako Záhada Blair Witch, jen strašidelnější. Nenapadlo by mě, že se začnu pohoršovat tak mladý. Na komedii málo vtipné, jako art blbé, coby výpověď klišoidní - a to i optikou střízlivého přiznání si, že život si v redundanci libuje. Ad originalita viz první věta. Pokus roubovat na nevěrohodnou storku o triumfu tří věrohodných loserů, načrtnutou řídkým inkem vlhkého pubescentního snu, žánrově nesourodé nápady, vyvolává otázky, na které nelze a neradno nacházet odpovědi. Např. kudy v tom průběžně hranice mezi nadsazenou veselohrou a pokusem o manifest vlastně vede. Vkrádající se pocit I don't want to live on this planet anymore. Pozitiva shrnuje v jediné cameo-větě Jimmy Kimmel ["Tolik náctiletých poprsí jsem neviděl od narozeninové oslavy R. Kellyho."] a já dodávám - v Piraně 3D jich víc bylo a kousaly do nich ryby. ()

Burdock

No tak což o to, neurazilo mě to. Ale koukat celej film jen na jednu párty, co se vcelku vydařila!?... Asi už stárnu, ale zábavnější mi přijde si vzít do ruky plechovku zteplalýho Braníka a čumět na křečky v kleci. ()

Kanca

Jasně, pokud v tom člověk hledá nějakej hlubší příběh, tak ho tam nenajde, ale pokud chce jen tak zabít čas v autobuse jako já, tak mu ten film naprosto sedne. Bylo to vtipný, zvrhlý a jak tady občas píšete asi i nemorální, ač já bych na tu party teda dost ráda šla :) Takže za mě dobrý...65% ()

MMJ

Velmi dobrej filmek na večer. Akorát se mi na konci nelíbilo to zapálení, to se mi zdálo až moc přehnaný. A nečekal sem, že takhle hodně zlikvidujou ten dům. :D ()

HonzysKISS

Taková ta párty, kterou chce každý v životě zažít. Pěkné holky, chlast, drogy, oheň, bordel a hlasitá hudba, to jsou přesně ty věci, které správná kalba potřebuje. Věřím, že se v tomhle „filmu“ určitě hodně lidí najde a krásně zavzpomíná na staré propařené časy. Samozřejmě nečekejte žádný děj. Je to jako kdybyste přinesli na pořádnou houzsku kameru a natočili to, nic víc. Ovšem není to podívaná pro každého. Kdo takové akce nemá rád, tak snímek určitě bohužel neocení. ()

Sufferer

Traja lúzri. Narodeniny. Jeden dom. Krutá párty. Kozičky. Nasraný sused. Trpaslík v trúbe. Meďák v bazéne. Peniaci díler s plameňometom. Polícia. To je v kocke Projekt X. Nové synonymum pre akúkoľvek rozbíjačku, kde alkohol tečie potokom a decibely atakujú trojcifernú hranicu. Neviem, do akej miery vedome reflektuje prázdnotu dekadentnej generácia, obávam sa ale, že ani trochu. Motív “home videa“ je zase raz pekelne vťahujúci do víru “no rules“ zábavy, ibaže látka si pýtala viac. Oveľa viac. Uchopiť pod väčšou optikou a popísať generáciu ľudí, priniesť generačnú výpoveď. Viac riešiť vzťahy, ponúknuť zložitejší prechod z lúzra na pätnásťminútovú celebritu, zakonzervovať úlohu drog, sociálnej siete či (s)hitovej hudby. A vlastne čohokoľvek. (Kino) ()

tokyno

Jedním slovem - zklamání. Tohle má bejt nějaká vyjímečná party? Až na závěr, který to podle mě akorát pokazil nic závratnýho. ()

ondrula

Zatím asi nejlepší komedie tohoto léta. Ne snad že bych se u ní smál jako blázen, ale byla výborně natočená a je neskutečně atmosferická (co do pocitu atmosféry prostředí americké střední školy), což je dost znát právě třeba ve srovnání s komedií 21 Jump Street, kterou jsem viděl bezprostředně poté, a která zase má středoškolskou atmošku dost sterilní (pakliže vůbec jakou). Poměrně zábavná je sílící monstroznost, do který párty naroste. No ale taky je tam dost neuvěřitelných věcí; všechny holky jsou neskutečně krásný, což v realitě amerických slonic působí nepatřičně, ale chápu, v že v tomhle filmu to má svůj účel. Větší úžas ale ve mně vyvolal fotr pořadatele párty, kterej si nic moc nedělal z toho, že mu lůza zničila barák, hlavně že je synek konečně in. ()

ThomasCrown

Záznam najväčšej party aká kedy v histórii bola a ja sa pýtam..a čo?! Kľudne by tu mohlo byť označenie dokument a nikto by sa nehneval, proste taký prierez jednou stredoškolskou party..aj keď podotýkam epickou. Po druhom pozretí posun z dvoch na štyri. ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Pokračování, pokračování, pokračování

Pokračování, pokračování, pokračování

10.03.2012

Americká kina se po zimní mizérii konečně teší solidní návštěvnosti. Hned několik filmů si vedlo tak dobře, že studia okamžitě nařídila pokračování. Především se daří Cestě na tajuplný ostrov 2,… (viac)