Projekt X sleduje tři zdánlivě nenápadné studenty 4. ročníku, kteří se snaží zviditelnit před svým odchodem z vysoké školy. Jejich myšlenka byla zcela nevinná – uspořádat večírek, na který nikdy nikdo nezapomene. Ale na to, co je čekalo, nebyl připraven nikdo. Zprávy se šíří rychle, sny jsou v troskách, pověst poskvrněna a na konci všeho se zrodí legendy. (oficiálny text distribútora)

Xavi6

Inspirativní amatérský film. No popravdě, kdo by to nechtěl prožít? Je pravda, že já bych taky nebyl v hlavní představilově kůži, ale ocitnout bych se tam rozhodně chtěl. :) Jinak, co dodat? Snad jen, že je to parádní crazy-odreagovačka, na kterou se dá dívat a neomrzí. :) ()

peetriss

Pod názvem Projekt X se nám doposud vybavilo drama o záchraně nevinné chytré opice ze spárů lidské krutosti, tento nový Projekt X je naopak generační výpovědí, jak dokáží hloupá neinteligentní (lidská?) opičí mláďata terorizovat svou debilitou okolí. Tak se rozhodla partička nadšenců pod producentskou záštitou Todda Phillipse natočit hovadinu s poměrně aktuální myšlenkou - když jsi debil, nehrej si se sociálními sítěmi! Ale no tak, zase nebudu lhát, občas jsem se pousmál, občas nahodil pohled "WTF", občas jsem si zaslintal při pohledu na nějakou tu sličnou dívčinu, a proto dávám ty dvě hvězdičky. No vlastně mě to pobavilo více než Prcičky, byla to pro mě taková ta škodolibá zábava a po chvíli jsem se modlil, aby už konečně přijeli Frank a Roxy, hrdinové z God Bless America, a s AK-47 v ruce jim patřičně vysvětlili, jak se mají chovat! Bohužel nepřijeli, a tak jsem se dočkal naprosto hrozného závěru s plamenometem, což už jsem vůbec nepobral. A to nejhorší na závěr: ta debilita není jen fikcí, jak ukazují i případy v Česku, kdy neinteligentní "fejsbůkáři" nepoznají rozdíl mezi událostí veřejnou a pro zvané. Safra, ono se z tohoto paskvilu snad stane časem opravdu ta kultovní generační výpověď...! ()

Marrty3

Tak po dlouhé době jsem se odhodlal k nějakému filmu a hned takováhle paráda. Od tohohle nelze čekat nic jiného než naprosto nespoutaný mejdan. Něco takového zažít a přežít tak si to budu pamatovat do smrti. Film se odehrává v podstatě jen tak že se během chvíle naplánuje party,zkonfiskuje partyharderthanyouthink a pak se za to nesou následky. Nic víc zde nečekejte. Nahráváno je to jakoby amatérskou kamerou,takže to působí celkem realisticky. Já si to užil a moc dobře jsem se u toho bavil. Za to šílenství si to prostě těch 5***** zaslouží ! ()

angloumene

Nikdy bych neřekla, že se při dívání na bandu opilých náctiletých, budu tak bavit. Vážně obdivuji tvůrce, že dokázali vytvořit něco, co sice víceméně nemá žádný pořádný děj, nelétá tam spousta kulek, nejsou tam žádné výjimečné kostýmy (i když práce maskérů v případech "sjetých lidí" je výborná), atd.... Přesto všechno se jedná o velice zábavný film. ()

iampatrik

65% Když si vezmu, že člověk sleduje jen a pouze hodinu a půl jednu velkou párty v domě a přitom se nenudí, tak je to "umění" že z takové látky lze vytvořit film. Přestože je primitivní, baví, občas rozesměje a svým přehnaným koncem (který dává všemu pozitivní třešničku na dortu) jednoduše filmově potěší. ()

Duch217

Poměrně dobré. Ovšem jenom do té doby, než to scénárista trochu přehnal. Chlápek s plamenometem podle mě do tohohle filmu už vůbec nepatřil. Jinak ale párty dobrá, co si budem povídat :D ()

J*A*M*A*L

Nemám slov. Můj nejoblíbenější film roku 2012! Tak skvělá, bordelářská, teenagerovská, sexuální, alkoholická a drogová párty se v poslední půl hodině změnila v neskutečně skvělý akční film, který bych si nejraději dal mezi své oblíbené filmy. Kam se hrabe Phillipsova Hangover a další filmy, kde film ovládá párty, alkohol, sex, drogy a další hnusy. Nejlepší pařba jakou jsem viděl, a nejlepší komedie za posledních X let. Vskutku dokonalá. CHLASTÁME DO SVÍTÁNÍ!!! ()

klertecka

Tohle je trochu jiná liga. Kazdej by to chtěl zažít a kdo říká, že ne, tak lže sám sobě. Děj sice nula a nelíbil se mi absurdní konec (rozhovor s otcem.. už vidim, jak takhle normální rodič reaguje), ale jinak je to neuvěřitelně zábavný, epická amorální párty plná znuděných fracků. Live fast, die young. ()

SpameR

Totálně zničíte barák, ale otec vás pochválí, že nečekal, že se umíte takhle rozjet....Jedna hvězda, že jsem se asi 2x lehce pousmál a za těch pár pěkných odhalených holek. Jinak pro mě jedna z nejhorších pubertálních komedií, kterou se již pár mladých (bohužel) inspirovalo. ()

orkadimenza

Projekt X hodnotím pozitivně hlavně pro jeho originalitu a nápad. Když jsem se na něj koukal poprvé při pouštění ve škole, nepřišlo mi to nic extra, napodruhé už jsem se do toho docela vžil a líbilo se mi to. Na tom rozporuplném hodnocení je vidět, že někteří čecháčci prostě nechápou, že v Americe to tak někdy prostě je - house party, která se v něčem vymkne z rukou. Jasně, že je to přehnané, ale to všechno byl cíl filmu, stejně jako ruční kamera a nulový scénář. Sakra lidi, proč si stěžujete na scénář, zažili jste snad někdy párty, která by měla smysluplný scénář? Ne, prostě se kalí, pak jsou slabší chvilky, zakecáte se s někým, řešíte nějaký problém...Takto to vypadá a i film to jasně ukazuje. Nebál se ukázat jak by to někdy mohlo reálně vypadat a i přes malou cílovou skupinu se od ostatních podobných filmů diametrálně odlišuje. Nekonvenční zábava vždy nabídne něco nového a to byl hlavní důvod, proč jsem se u filmu celkově bavil. ()

Strandmon

Tenhle film je bomba. Dokážu pochopit, že teenage film o nejvetší a legendární párty, po která lehlo popelem celé sídliště nebude mít “červené” kvality, ovšem zde je každá hláška naprostá perla a film prostě zabaví! ()

Milky.

Ne, že bych se nebavil, pařba to byla naprosto boží, ale udělat z toho jeden-a-půlhodinový film a násilím do toho ještě roubovat romantickou zápletku a vojenského blázna s plamenometem byla podle mě trochu chyba. Spíš je to takový hooodně dlouhý videoklip. Na druhou stranu nenudil jsem se a dost dobře si umím tenhle film představit promítaný na začátku nějaké vlastní párty. Rád bych pak viděl fotky z téhleté párty. Protože nám (nejen) zpulkovaným idiotům, co by to sledovali, stačí pro inspiraci hodně málo... ()

ApsidalTill

Originálne, zábavné, nevidené, pohodové.. Zažil som na chlastačke už hodne vecí ale nevidel som to nikdy zfilmované a dnes, keď my stačí dvojka vína aby mna niekto ospravedlnovaľ, som tento film prijal s otvorenou náručou. Samozrejme je tu podmienka, sledovať to počas konzumácie čohokoľvek omamného. ()

Daqvid77

Naprosto famozní beztarostný výplach mozku. Co se filmového myšlení tíká tady na vše zapomenout musíte a jen se bavte a užívejte si luxusní párty s božským soundtracem. A pokud si někdo to teď myslel že dělá kvalitní party budete se stidět a to mi věřte:) 4* ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Pokračování, pokračování, pokračování

Pokračování, pokračování, pokračování

10.03.2012

Americká kina se po zimní mizérii konečně teší solidní návštěvnosti. Hned několik filmů si vedlo tak dobře, že studia okamžitě nařídila pokračování. Především se daří Cestě na tajuplný ostrov 2,… (viac)