Projekt X sleduje tři zdánlivě nenápadné studenty 4. ročníku, kteří se snaží zviditelnit před svým odchodem z vysoké školy. Jejich myšlenka byla zcela nevinná – uspořádat večírek, na který nikdy nikdo nezapomene. Ale na to, co je čekalo, nebyl připraven nikdo. Zprávy se šíří rychle, sny jsou v troskách, pověst poskvrněna a na konci všeho se zrodí legendy. (oficiálny text distribútora)

fredisek odpad!

Tenhle film je v několika věcech opravdu zajímavý. Dokládá, jak dokážou být lidé tupí a jak z nich jejich zabedněnost může udělat hrdiny. Pokud se hrdinou na americké střední škole stane ten, který zlikvidoval barák, několik aut a minimálně vystresoval jednoho sendvičového psa, pak velkomyslně odpouštím všem těm vizionářům, kteří obcházejí svět a říkají, že planeta jde do háje. Omlouvám se vám, pánové, jelikož svět do kytek asi jde. Snímek ukázal, kde jsou hodnoty. Filmy vždycky vycházejí ze skutečnosti. Jestli je hodnotou ničit, ožrat se a pak se sjet éčkem, tak to finální zafňukání, že teď hlavní postavy kvůli svým činům nepůjdou na vysokou, působí jako čistý výsměch společnosti. Tihle lidé by neměli na vysokou ani myslet, možná dobře, že udělali, co udělali, a nevyjdou za pár let s diplomem. Jediné papíry, které by měli dostat, jsou ty na hlavu. ()

mazadlo

Tenhle film není o ničem jiném než o lascivní zábavě pubertálních výrostků, která přeroste v postapokalyptický onanmán. Ano tak přesně. Protože se film od začátku netváří jinak je jasné, že ani o nic jiného nešlo. A to ani distributorům ale ani tvůrcům snímku.Z toho důvodu hodnocení tohoto filmu lze vysvětlit jen těmito slovy. Kdybych já udělal podobnou párty ( jakože jsem jako prcek nějaké dělal ale přišlo cca osm lidí a z toho jedna tlustá mařena co se tvářila jako holka) a dopadla by podobně jako ve filmu tak by mi tatík a maminka určitě neřekli jak moc jsou na mě pyšní, že jsem na demolici a sprchování spermatem našeho domu sehnal 1500 lidí. Jistojistě by mi tatínek ačkoliv mě nikdy neuhodil vzal přes hlavu popelnicí a já bych sbíral zuby na dně bazénu. Mamča by spáchala sebevraždu a celá rodina by mě vydědila. A ve škole bych taky za NO.1 asi nebyl. Jednou jsem udělal podobnou malou párty po které jsem se poblil na podlahu. Následky jsem sám v sobě řešil další dva roky :D. Takže za tu hrubku na konci filmu kdy se rodiče válejí smíchy ze spáleného baráku a jako trest používají spálené auto dávám jen tři hvězdy. Jinak je to přesně to co píšou distributoři - pařba století. A pokud to tak budete brát a máte rádi americké konce pak si to zaslouží i ty dvě hvězdy zbývající.... ()

gurmanik

Ukázka demence dnešní doby. Film totálně o ničem a ponaučení, které z něj vyplynulo? Vypálit barák, zmlátit souseda a já nevím co všechno, je vlastně děsně "cool", proto to udělej taky! A budeš hvězda! :) Chápu, že asi nejsem cílová skupina tohoto filmu, ale stejně.. Jedna hvězda za písničky, druhá za slečny :) ()

Ollie235

Zajímavý návod, jak získat na škole popularitu. A na to, že není bůhvíjak originální (možná až na kameru) svůj účel splňuje. Pařba to byla pořádná, pár vtipných situací a několik extrémů pomohlo udržet pozornost a na konci zůstala klasická chuť si nějakou podobnou akci zažít, stejně jako nechuť něco podobného pořádat. ,,I'm just asking that you please respect my house, okay?" ()

LuckyStar

Oslava generace Z! Moralisté pláčou! Anti-bookisti jásají! Zábavný a zvrácený drunky clash dvou generací najednou, kde je nejenom zábavné sledovat samotný film; ale i reakce na něj. Z kroužku rozzlobených dětí utíkám jako král s pěti hvězdama - a konstatováním, že bych radši koukal na online přenos anální operace George Clooneyho, než se registrovat na hypermoderní Facebook. Jeden z filmů roku. ()

Alien220

Já se prostě bavil :) Tato zdařilá reflexe dnešní mladé generace dokázala za bezmála hodinu a půl nenásilně zkombinovat drogy, alkohol, sex, vandalství i vzdor systému a ještě je to sranda. Každopádně otázka, kde je chyba, co je dnes špatně - je nasnadě. ()

toi-toi

Koná sa Megaakcia a vy na ňu pozeráte z pozaplota, lebo Vás nik nepozval. I tak by sa dal ten film definovať. Ja som sa však pobavil, napriek tomu, že ľudia vo filme sú banda primitívov, čo by si zaslúžili prefackať. Film však asi nie je vhodný na romantický večer, lebo priateľka pri filme len nadávala a dokopy sa zasmiala asi raz. Teraz si to budem musieť u nej nejak vyžehliť :) ()

j0nathan

Povrchní, jednoduchá zábava, kde jsou všichni totálně na plech a dělají cypoviny. Nicméně pár úsměvných momentů zde bylo. Jelikož nejsem krutě pařící teenager, tak mě Project X za srdce moc nechytl. ()

Stanley619

The most EPIC party of all time :D Je to vesměs ostřejší Superbad natáčený mobilem. Na druhou stranu mám tyhle komedie rád, a ať se zeptá každý sám sebe, fakt byste takovouhle mega party nechtěli zažít? Já teda jo! Ať žije motto Sex, Drogy & Rock'n'roll, k tomu taky trochu anarchie, veřejných nepokojů, rušení nočního klidu a další srandy. 76% ()

majec4

Ani zo zaciatku to nebolo nic moc, ale bavil som sa na tom v ramci moznosti celkom kvalitne. Zaver mi vsak potvrdil, ze amici su uplne mimo v zivotnych hodnotach. Chlapci, looseri, spravia party a ich zivoty sa zmenia a su hviezdami, na strednej. Vsetky namotivovane deti stat sa superstar spojte sa. Staci rozbit barak rodicom, prechlastat sa do triezva a mozno este frcnut nejaku slecnu. Strasna kravina. ()

ChillThomas

Párty, Chlast a drogy .. Film je ohrávaný béčko-céčkový děj. Na začátku sem si říkal bože to je strašně trapným, nevkusný a bez humoru, no ale nakonec se z toho vyklubal solidní nářez. Podle mě je to film na 2* ale vzhledem k výběru sexy koček co se tam objevili sem o jednu zvýšil .. :D ()

Carmichaell

V tomhle filmu nebyl absolutně žádnej děj. Ve filmu šlo jen o párty a to se mi na tom líbilo.Byl to hodně dobrej film, hodně jsem se nasmál.Fakt super, 100%. ()

Anakinekcz odpad!

A nejhorším filmem roku se stává ..... Projekt X. Tak kýčovitý a laciný film jsem již dlouho neviděl - díky bohu. Být víc takových filmů tak se dávám radši na četbu. Film se drží klišé se kterýma již před řadou let přišel na scénu slavný stevemajtster z filmové série Prci, prci prcičky a v podstatě jen vykrádá podobné snímky, aniž by přišel s něčím novým. Opravdu ztráta mého drahocenného času. Velice nerad dávám toto hodnocení ale zde nevidím jiné východisko. ()

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

Best of 2012 dle popředních uživatelů ČSFD.cz

06.01.2013

Pokračování, pokračování, pokračování

Pokračování, pokračování, pokračování

10.03.2012

Americká kina se po zimní mizérii konečně teší solidní návštěvnosti. Hned několik filmů si vedlo tak dobře, že studia okamžitě nařídila pokračování. Především se daří Cestě na tajuplný ostrov 2,… (viac)