Schaudelovi potřebuji sehnat na víkend hlídání pro svého syna Rémyho. Marc Schaudel se rozhodne požádat o pomoc svého zaměstnance Francka, jenž na něj působí velmi slušným dojmem. Netuší však, že Franck má v plánu oslavu svých třicátin, což není zrovna ideální doba na hlídání rozmazleného Rémyho. Klidný víkend Schaudelových je narušen telefonátem policie, jež jim sdělí, že Rémy a Franck zmizeli. Jedinou stopu nalezenou v jejich zničeném domě představuje kamera, na níž jsou zachyceny události předchozího večera... (claudel)

dopitak

Po zhlédnutí Alibi na klíč byla očekávání vysoká, a nenaplnila se. Blbá pařba, kde je velmi málo vtipných situací. O většinu se stará Jugnot sedící na gauči (doutník), ale rozhodně ne Lacheauova skupinka. Jako puntíčkář a šetřílek se nedokážu přenést přes situaci, že někdo demoluje cizí dům. Alice David moc pěkná. ()

Joedas

Francouzský komedie to maj zdá se pořád v sobě a jsou na míle od těch našich. Přitom to působí tak jednoduše. Tvůrčí tým kolem Lacheaua si chytře vypůjčil od hororů found footage koncept, se kterym si zde s invencí hrajou. Sympatická, tak akorát přisprostlá podívaná, kterou sice k dokonalosti dotáhli až o rok později ve dvojce, jednička ale bez problému pobaví. Jo a ty Greenpeace jsou fakt prasata. ()

BrooksW.Here

Parádny úlet! Francúzi sa doslova utrhli z reťaze a mne to ani trochu nevadilo. Nápad s video nahrávaním je skutočne originálny a práve vďaka nemu som sa väčšinu filmu tak šialene bavil! Edit (13.8.23): Po asi piatom zhliadnutí ma Babysitting stále neprestáva baviť! Tento film sa jednoducho dá pozrieť kedykoľvek. ()

BOURQUE

Mohlo by to a malo by to dopadnúť oveľa lepšie. Scenár nie je príliš originálny, jednotlivé scény nie sú dostatočne vypracované. Vtipnosť scén je veľmi kolísavá. Na Francúzku „pop-komédiu“ je to slabší priemer. PS: To však musím uznať, že tanec „bang your head by booty“ (hlavne pri záverečných titulkoch) mi vyčaril úsmev na tvár (a aj na oči). Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

Georgex

Překvapivě velmi zábavná francouzská variace na Pařbu ve Vegas, která není takřka v ničem originální, ale je skvěle obsazená, má skvělé tempo a já se při ní neskutečně bavil. Samozřejmě není to žádná sofistikovaná zábava, ale jako ztřeštěná komedie na odreagování to funguje takřka dokonale a rozhodně si ji pustím radši než všemožná pokračování zmiňovaného filmu. Moje hodnocení 75%. ()

• Rovnako ako dej filmu, tak aj jeho natáčanie prebiehalo v okolí francúzskej metropoly Paríž. (MikaelSVK)