Deň nezávislosti: Nový útok

• Česko Den nezávislosti: Nový útok (viac)
USA, 2016, 120 min

Vedeli sme, že sa raz vráti. Deň nezávislosti: Nový útok. Ďalšia kapitola tohto eposu predstaví globálnu katastrofu nepredstaviteľného rozsahu. S využitím obnovených technológií votrelcov vybudovali obyvatelia Zeme obrovský obranný program na ochranu planéty. Napriek tomu nás však nič nemôže pripraviť na vyspelú silu votrelcov. Len vynaliezavosť niekoľkých statočných mužov a žien môže zachrániť našu civilizáciu pred zánikom. (Cinemart SK)

AppleCore odpad!

Čekal bych, že se Emmerich bude chtít po dvaceti letech zatraceně předvést a ukázat nám zač je toho destrukce. On si ale zřejmě vybral scénář od dítěte, který ho napsalo coby svojí maturitní slohovou práci... deset let před maturitou... a bylo jich pět! A tak sledujeme, kterak se super inteligentní rasa snaží zničit zemi prskavkama a nechává se porazit filmovými klišé! Jeden z nejdebilnějších blockbusterů za poslední dvě desetiletí, kterej nemá příběh, nemá logiku, nemá atmosféru, nemá charakter, nemá ani charaktery, nemá dobrej soundtrack, nemá dokonce ani tu destrukci, nemá uspokojující efekty a hlavně... Seru na to!... Jedna věc mě ovšem neskutečně zajímá: Jak kurva dvacet let živili uvězněný mimozemšťany? Co jim dávali za stravu, co pili a vůbec (fakt mě to zajímá)? + Nejhorší nástup hlavního hrdiny na scénu (Goldblum)! ()

Kothy

Nakonec to není úplně špatné. Roland Emmerich se s pokračováním Dne nezávislosti popral celkem slušně. Všichni staří herci se sice nevrátili, ale i tak člověka potěší vidět znovu známé tváře. Hlavně je škoda Willa Smithe, který odmítl pokračovat. Ale ani noví herci nejsou špatní. Scénář se tedy opakuje. Lidstvo slaví 20-ti leté výročí vítězství nad mimozemšťany, ale ne na dlouho. Chystá se totiž na ně druhá vlna. Lidstvo se ale za tu dobu dost posunulo. Celá Země je sjednocená a nejsou už žádné války. Taky mimozemská technologie lidem dost pomohla. Trochu mě štvala jednoduchost a přímočarost příběhu. Jakoby postavy hned věděly, jak které problém vyřešit a co přijde po něm. Ale to už je Emmerich no, nesmí se nad tím moc přemýšlet... Jinak jsem tedy s výsledkem spokojen, ale nevím, jestli bude ještě pokračování. Konec je trochu otevřený. Zase jim ale pěkně nakopali prdel. :) "Půjdeme ti najít nějaké kalhoty." :D ()

Spinosaurus

Tak si to shrňme. Vrtání se k zemskému jádru = Fantastická čtyřka: Silver Surfer, Muž z oceli; mimozemská civilizace ve stylu hnízda, které ovládá velká královna = Vetřelci; neviditelné maskování lodi = Vetřelec vs. Predátor; vesmírný vysavač = Battle in outer space, Transformers 4; planeta pod tlakem cizí gravitace = Gorath; mobilní štíty = Star Wars; přátelský mimozemšťan podivín = Muži v černém 3. Mám pokračovat? Naštěstí u Rolanda Emmericha už dávno nehledám nějakou logiku, či originalitu (o to víc, že si v posledních filmech už dělá legraci sám ze sebe), ale pouze digitální efekty a zábavu, což jsem dostal. ()

Geralt z Rivie

Kdo nic nečekal, zklamaný nebude, ale já jsem. Je to taková dětská verze. Bez Willa to nemá ten správný šmrnc. --- Rozpočet / výdělek / rozdíl / počet dní odehraných v kinech: $165 / ??? / ??? milionů / ??? dní < ?,?? > násobek rozpočtu. ()

Slartibarkfast

[ČSFD projekce] Po dvaceti letech se vracíme na maličkou modrou planetku Zem, kdesi na okraji vesmíru, abychom byli svědky rozvoje civilizace, kterou málem smetla neznámá rasa ošklivých emzáků. Pozemšťané se nám však poučili z předchozích nezdarů a z technologie padlých vetřelců povznesli svou rozhádanou společnost. Bohužel, co čert nechtěl, zase nám tu někdo klepe na zemskou kůru. Ano, hádáte správně, jsou to naši staří známí a teď už by konečně rádi dodělali, co tenkrát začali. Nebudu dlouho napínat, sračka je to ještě větší než předchozí díl. Jediný rozdíl a jakýs posun v příběhu je v tom, že nám umřel Will Smith, nahradila jej banda puberťáků a všechno je větší a hrůzostrašnější. Tím myslím samozřejmě i tupé hrdinské projevy zakončené ještě mohutnějšími potlesky zfanatizovaných amíků, kteří se pak vydávají s nadšením na smrt, aby zas jednou zachránili celou planetu, když ty ostatní národy jsou tak neschopné. Celou dobu jsem v kině jen prskal smíchy a praly se ve mně pocity zmaru a trapnosti. 40% ()

silentname

"Páni, budeme mať sequel! Budeme mať veľký medziplanetárny sequel, kde všetkým nakopeme zadky raz a navždy." Asi tak by som mohol ohodnotiť koniec "Indipendence Day: Resurgence". Na tento film som sa nijako výrazne netešil a neveril som, že by Roland Emmerich mohol prísť so schopným pokračovaním. A ako som teraz videl, veru som sa nemýlil. Najväčším problémom tohto filmu, že svoju tému poníma tak neskutočne seriózne, že človeku to lezie len maximálne na nervy. Postavy filmu nie sú zaujímavé a ani tých pár hrdinov, ktorých poznáme z predošlého filmu a boli fajn to tuto nemôžu zachrániť. Vieme presne kam to pôjde, vieme ako to dopadne, vieme všetko presne odhadnúť a dokonca vieme aj presne kto prežije, a kto nie. Nemám k tomu čo viac dodať, lebo to je proste celý film. Prvú polhodinu sa nedeje vôbec nič a potom je to viac efektov než reálneho príbehu, pri ktorom sa ani človek nemôže zabaviť, lebo to film berie tak neskutočne vážne. Dokonca ani efekty ma nejako výrazne nenadchli. Myslím si, že je to tak zbytočný sequel k dobrému prvému filmu, že človek si to uvedomuje počas celých dvoch hodín. Má to síce možno pár momentov, ktoré si človek zapamätá, no reálne je to všetko strašne jednoliate a zabudnuteľné. Ak ste fanúšikmi sci-fi, radšej si pozrite niečo iné. Hodnotenie: C- ()

Yoshitsune

Jenom a pouze Roland Emmerich dokáže ve svém filmu, sjednotit celou planetu proti mimozenské invazi a planeta se sjednotí, nehledě na rasu, vyznání, či barvu pleti. A to je zase hezké, ať je to sebe víc kýčovité a občas to i drhne, o to víc to drhne když většinu filmu, tvoří nudné kecy na téma "my se nevzdáme" "my budeme bojovat" "budeme bojovat do posledního muže a ženy" strašný. A ani ta akce, neni zase nic z čeho bych se měl třískat do kolen a běhat po stopě, navíc většinu tvoří letecké souboje ve stíhačkách. I když zase ta závěrečná honěná s královnou neni vyloženě špatná. Co se týče hrdinů, je jich tu hoooodně fakt hooooodně, takže sem si v té kolekci hrdinů nikoho nevybral, né že by mně někdo vyloženě vysíral, ale spíš mně nikdo z nich nezaujal. A když se bavíme o kolekci hrdinů tak je tu: nerdovský hrdina, sexuálně nevybouřený hrdina, asijská hrdinka, starý hrdina, ženská hrdinka, hrdina hezounek, černý hrdina, černý hrdina z pradávného kmene, bývalí prezidentský hrdina, intelektuálně založený hrdina, několik dětských hrdinů, psí hrdina (ten neumře) další ženská hrdinka tentokrát černoška a v neposlední řadě hrdina mimozenského původu. Ohh fuj, tak to by bylo takže tohle bylo pro mně velké zklamání, snad ve trojce to bude lepší........moc šancí tomu nedávám. Je to škoda jelikož Emmerichův Bílý dům je fakt skvělý. No tohle je to takový film, na pohodu nepředvede nic, ale zase neurazí.........nebo aspoň né moc. Tak fajn některé urazí a některé ne, na mně tenhle film nezapůsobil a do dne na něho zapomenu. ()

PetrPan

Emmerich svým druhým Dnem nezávislosti opět posunul hranice filmové prostoduchosti. Ve zkratce pro fandy: Jsou větší, mnohem větší, jsou silnější, mnohem silnější a maj štíty, naprosto neprůstřelný a dělaj to všem a všude! A příště už to bude jako Star Wars! Ve zkratce pro všechny ostatní: Vážně se na to chcete podívat? ()

Arsenal83

Ako tu už bolo povedané, za dvadsať rokov sa v Dni nezávislosti nič nezmenilo. Trápni až smiešni mimozemšťania už takýmto spôsobom nemôžu fungovať. Takto sa sci fi v roku 2016 už nesmie robiť. Navyše tá kvázi humorná časť tu tiež neklape. A Will Smith z jednotky nebol dôstojne nahradený. ()

Rocky62

Bohužel po velkoleposti, zábavě, dynamice, zkrátka všem co byl měl mít poctivý blockbuster a co přesně splňoval první díl, se jen zaprášilo. Zde toho skutečně není moc k pohledání. Scénář katastrofa, hlavní postavy nezajímavé a ti hrdinové z prvního setkání s mimozemskými návštěvníky, na které jsme se těšili dostali pramálo prostoru. O velké inovaci ani nesvědčí název filmu, ale čert to vem. To ostatní dělá ID jen ostudu. Řádné zklamání. 50% ()

eLeR

História sa opakuje. Len je veľkolepejšia a bohužiaľ aj o dosť trápnejšia, a pritom päť hláv písalo ten scenár. A ja sama za seba, tak ako aj pred dvadsiatimi rokmi, som šťastná, že sme boli zase o krok vpred pred mimozemšťanmi. Však ako ináč. No ... vskutku nostalgická trojhviezda, lebo nebrala som to až tak vážne. ()

Larrysbride

Obrovské zklamání v podobe poračování jedné z nejvetších filmovych klasik... Spíse nez akcni sci-fi, ktere nam nadelila jednicka, predstavuje Novy utok filmice zpracovani sci-fi strilecky, jakz takz vydarene pocitacove hry... Nu, snad si to s tou trojkou jeste rozmysli... ()

Chrustyn

Pokračování skvělého dne nezávislosti (dodnes jedno z nejlepších béček, co kdy vzniklo) se mi jevilo dost absurdně až blbě a bohužel to dopadlo nejhůř jak jen mohlo. Emmerich udělal chybu, že se rozhodl natočit pokračování svého nejlepšího filmu a film nefunguje ani jako triková podívaná (triků a destrukcí je zde celá řada, ale nenašel jsem jedinou scénu, která by mě zaujala) ani jako nostalgická vzpomínka (vrátilo se několik původních postav o ostatních se alespoň mluví, ale ani jeden z herců nemá co hrát) a posila nováčků je poskládaná z nejhorších možných mladých herců, kteří byli k dispozici (Hemsworth by měl nechat hraní pouze na starším bratrovi). Troufám si tvrdit, že to nemohlo být horší i kdyby to natočil režisérský nováček. Tohle je ostuda i na rutinního Emmericha. ()

klerik

Na deklarovanie nízkych kvalít tohto sci-fi, netreba siahať po filmoch ako je PRVÝ KONTAKT. Dokonca ani po takých ako je 2012. Stačí na to režisérova GODZILLA, ktorá je podobne bez napätia, ale je aspoň vtipná a svižná a vie koľko jej príbeh unesie postáv. V druhom Dni nezávislosti je všetko zle. Veľkoleposť príchodu je nepodstatná, lebo je to len sterilná exhibícia, detské postavy sú úplne OT, africký náčelník asi len išiel okolo, keď sa natáčalo, bývalý prezident je zjavne na drogách, ale v pohode odpilotuje stíhačku... A Jeff sa snaží a hádže ksichty ako zamladi, ale humor nie a nie prísť... Trapas... ()

SeBig

Rozhodně to není tak trapný jako ta traparna před tim, efekty už zabavuji me oči a vesmírný sceny mě fakt bavily. Dlouhovlasy vědec a ostrihanej prezident to celkem táhli..ti ostatni nahravali jen a ufoni byli sice větší, ale stejně lehce blby jak v jedničce. ()

classic odpad!

Emmerich je na poli človek, na poli mimozemšťan, ovláda mysle producentov, ktorí opätovne natlačili peniaze do hnusného odpadového HNOJA, akým bezpochyby Deň nezávislosti 2, JE !!!!!!!!!!!!!!!!! Nehovorím, že prvý diel, klasika z roku 1996, je niečim svätoborná, ale určite ju dokážem bez problémov sledovať s pôvodným obsadením, t. j - Will Smith, našťastie dal ruky preč od pokračovania, lebo by jeho kariéra dopadla na psí tridsiatok !!! , de - facto Goldblum s Pullmanom, a pár idiotov sa opäť stretli v druhej časti s novými ksichtami, kde vidieť debilov, ako sú Chrisov brácho, Liam, alebo Maika Monroe, tiež nie je nič, čo by som chcel, obsadenie by som prirovnal k môjmu HOVNU, ktoré vyseriem !!! Strašne ťažko stráviteľný film, ktorý ma poriadne NASRAL, ako už dávno nie, naposledy ma takto vytočil nový Tarzan, Davida Yatesa. Vedel som, že tento ODPAD bude odpad, ale až takýto SHIT, to som ani v mojej najhoršej nočnej more netušil !!! Vyberám si občas skutočne vyčerpávajúce snímky svojim primitívnym poňatím, svojou dlhodobou demenciou, sprostosťou, že sa normálne čudujem, ako sa môžu vôbec nakrúcať, až takto nechutné filmy, ktoré robia z nadšených divákov poriadnych kokotov. No a ja zase prežívam extrémne mučenie, strašlivú tortúru, akú by som už nechcel absolvovať, ale ako vravím : „Čert NIKDY nespí...” Môže sa to stať znovu, a ja pevne verím, že áno ! Otrasné filmy sa budú nakrúcať, aj naďalej, pričom budem o nich “FASCINOVANE” písať... Zastavte už konečne NIEKTO, toho chuja Emmericha !!!!!!!! ()

korbitch22

Jako by někdo dal Bollovi 160 míčů.Cca prvních 30 minut je to naprosto boží a pak už to jede jenom z kopce.Scénář je naprosto strašný i na film od Emmericha, postavy pronášejí naprosto prázdné a bezduché repliky a příběh je idiotismus v praxi.20 let budujeme obranu, aby ji nová loď za 20 vteřin sfoukla jak svíčku, akce je mizerná a bez špetky sebemenšího napětí, o postavy se vůbec nebojíte a je vám upřímně jedno co se s nima stane.Nulové emoce, prostě jé střílej, jé leť tamhle a udělej nějakou příšernou lofasovinu a vyhrajem again...jesus.Když se tam objevil ten Voltorb s hlasem televizní rosničky jak vystřižený z Oblivionu šel jsem skoro spát.Jednička je taky hrozná kravina, ale jestli něco měla, tak náznaky napětí i pořádné akce.Tady není vůbec nic, jen digitalní pozlátko s nulovým napětím, bez emocí, bez povedené nadsázky, s příšernou hudbou a sterilní akcí.Za výtečnýho Fichtnera 40%. ()

Papekus

Asi jsem z toho horka nějakej přešlej, ale po cca 30ti minutách filmu jsem už začal koukat na hodinky. Jedničku miluji, ale tato dvojka je pro mě taková nemastná, neslaná. Sice to všechno nádherně vypadá, herci se snaží, hudba bouří, ale ve výsledku je to takové nijaké. Takže popcorn jsem snědl, colu dopil a odškrtl si další film. Nic víc, nic míň ()

Jirka_Šč

Když tomu dal František Fuka 40%, řekl jsem si, že vidět nepotřebuju, ale dodatečně jsem zjistil, že v tom hraje Angela Baby, takže jsem se rozhodl vidět kvůli ní (ano, vím, že je trhlé, dívat se na americký blockbuster kvůli čínské herečce). No. Není to zlé. Neuchvátilo (přestože některé návraty příjemně potěšily), ale koukatelné. Angelu Baby bohoužel výrazněji nevyužili, byla jen na ozdobu, nicméně nelituju. Jako doplnění původní legendy docela slušné. ()

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

30.04.2017

Návraty do slavných rolích jsou teď v Hollywoodu velmi populární. Nejvíc na ně sází Harrison Ford, který se vrátil jako Han Solo a brzy ho znovu uvidíme jako Ricka Deckarda i jako Indiana Jonese, a… (viac)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

10.02.2014

Roland Emmerich (Godzilla, Útok na Bílý dům) se už několik let snaží oživit pokračování Dne nezávislosti. Asi nejznámější blockbuster německého režiséra vydělal v roce 1996 přes 800 milionů dolarů,… (viac)

Will Smith a nejhorší den jeho života?

Will Smith a nejhorší den jeho života?

26.10.2013

To zní jako vydatný bulvár, ale ve skutečnosti jde o zápletku nadpřirozeného thrilleru Selling Time studia 20th Century Fox, ve kterém by si chtěl zahrát Will Smith. Scénář Dana McDermotta je o muži,… (viac)