Deň nezávislosti: Nový útok

• Česko Den nezávislosti: Nový útok (viac)
USA, 2016, 120 min

Vedeli sme, že sa raz vráti. Deň nezávislosti: Nový útok. Ďalšia kapitola tohto eposu predstaví globálnu katastrofu nepredstaviteľného rozsahu. S využitím obnovených technológií votrelcov vybudovali obyvatelia Zeme obrovský obranný program na ochranu planéty. Napriek tomu nás však nič nemôže pripraviť na vyspelú silu votrelcov. Len vynaliezavosť niekoľkých statočných mužov a žien môže zachrániť našu civilizáciu pred zánikom. (Cinemart SK)

RajAthen

Posledních pár let se prodíráme záplavou pokračování, o které nikdo nežádal. Původní Den nezávislosti je pro mě svého druhu zvláštní úkaz, kdy jeho nesmrtelnost vychází ze vzácného spojení fraškovitosti a hlášek, tedy něčeho velmi neuchopitelného a zcela jistě neopakovatelného. Druhý díl je pomníkem řečeného. Všichni jsou zpět (krom "předraženého" Willa), ale kouzlo je pryč. Výsledku ani nepomáhá "kulovitá" záhada a její vyústění (pokračování?!). Jakkoli mělo pár comebacků závan nostalgie, celý film to nemělo šanci utáhnout, na což tvůrci evidentně částečně spoléhali. Ať žije nechtěná genialita! ()

Franc1s

Co to je za trapárnu?? Na jedničku tohle nemá ani náhodou. Jen je tu všeho víc, víc destrukce, víc debility, trapný-asi strašně vážný proslovy a k tomu to vše ještě dvě hodiny. Víc bych si užil ty dvě hodiny s tím tatou a děckama ve školním autobuse, než toto. Za mě určitě ne... 5/10 Při tom v traileru to vypadlo super.. ()

Eventyrer

Nebudem plytvať slovami na to, čo všetko zlé tam bolo, ale čo na tom bolo dobré? Po zhliadnutí tohto zgrcnutého výtvoru, ktorý všetko stavil na efekty a na to ostatné čo film robí dokonalou zábavou (hoci ide o čistú bombovosť diela), na to sa vysrali a nechali nezaujímavé postavy plácať nezaujímavé, nevtipné a patriotické bláboli. Ničím prekvapivé, nudné, nezaujímavé a pre mňa takmer fyzicky bolestivé. Jednoducho americká sračka so všetkým čo k tomu patrí. ()

Pavel82

Smith chyběl. Jeho nahrazení je nemožné, což si z castingu zřejmě uvědomili ihned a obsadili místo něj ne jednoho, ale hned dva kolemjdoucí panáky bez talentu. Ostatní herci potěšili, ale spíše z nostalgických důvodů. Akce je super, ale celkově tomu zkrátka chybí takovej ten jeb. ()

netWoor

triky fajn (kde ale dneska fajn nejsou), jinak ale hvězdné války bez nápadu, s hloupýma postavama a naprosto nelogickým dějem ... a široko daleko není nic, co by dokázalo zvednout hodnocení ()

ER

Nejlepší na tomto filmu jsou destrukční scény,vše ostatní je slátanina dobrodružných motivů,projevů,soubojů. A big královna? Ta tu funguje jen jako "dinosaurus",ne jako hlava technologického národu. A v tom je vlastně největší problém...po 20 letech jsme všichni vyspěli,ale Emmerich ne. ()

E lan

No, už první díl nebyl můj šálek kávy. Ve druhé se moc nezměnilo, triky určitě dobré, scénář veškerý žádný a herecké výkony hodné tomuto druhu filmu. Nicméně co je hlavní problém - usnout 3x za film, to je na můj oblíbený žánr sci-fi trochu moc:-) ()

vikino1

Hrozně, ale hrozně jsem byl zvědavej, jestli budu na dvojku nevěřícně koukat - stejně jak před dvaceti lety na první díl. Upřímně, moc jsem to nečekal. Přece jenom jedničku jsem viděl, když mě bylo 15. Ale u druhého dílu (když jsem už myslel, že jsem viděl všechno) mě padla údivem brada dolů. Nebo aspon z první půlky. Svět po prvním dílu - byl vyzobrazen nádherně, technologický posun lidí také. Přílet mateřské lodi a zničení obrany - to jsem jen nevěřícně zíral... A tím to s kladným hodnocení končí. Je fakt, že kdyby sem něco takového přiletělo, tak nás to smázne jak mouchy, je fakt, že vymyslet - jak něco takového porazit je skoro nadlidský úkol, ale to co vypustil Emmerich je vážně k smíchu nebo k odpadu. Těch wtf momentů je tam až moc. Navíc mě dosti překvapilo, že lidé vyzkoumali mimozemskou technologii (zbraně, pohon), ale na štíty - se nějak zapomělo. A přitom souboj ve vesmíru se satelity i obřím kanonem se zvedlýma štítama by byla daleko lepší volba, než honit (v jeden okamžik osamocenou) královnu z Vetřelce skříženou s Godzillou (a jakmile ji rozstříli stíhačky kanon Královny - tak vylítne od nikud tisíce mimozenských stíhačů) co honí autobus s dětma - NO LOL... Pět hvězd za půrvní půlku, jedna za druhou půlku - vychází mě to na 3 *. ()

Azog

V žádném případě se ani nepřibližuje předchozímu Dnu nezávislosti, který perfektně ztvárnil zoufalství během globální katastrofy, morální hodnoty a nefalšované hrdinství. ()

lakart

Čekal jsem, že to bude špatný film, ale nečekal jsem, že to bude až tak špatný film, totální kokotina, kde je všechno blbě. Jediné co mohu ocenit je prvních 30 minut filmu, kdy se to ještě dá a divák to hned neprokoukne a speciální efekty, které jsou dechberoucí. Třetí díl ani vidět nechci a pokud Emmerich hodlá takhle točit další svoje filmy, měl by dostat přísný zákaz natáčet. 30% ()

bearmeedek

O dvacet let později a o dvacet (u mě čtyřicet) procent méně. Za mě byla jednička super a současné "pokračování" je obchodně cíleno na mladou generaci. Proto tu máme směs PC her, Star Wars, Transformers a dalších kouzel. Přesto se dá coby sci-fi akční film vidět. Musíme se ale odpoutat od starého originálu. ()

waska

Bohužel.. Je to nostalgie, ale bez příběhu, bez postav s kterými to prožíváte, ale aspoň s pěknými triky. Nic nového nám pokračování vlastně nepřineslo. Po takových filmech jako Star Wars, Star Trek, Interstellar, které jsem naposledy viděl v kině, je tohle opravdu slabý odvar. Je to škoda, protože první díl je moje srdcovka. ()

Khalia

Audio-vizuální orgie. Ale to je tak vše. Sci-fi je zde poměrně neadekvátní označení, spíš bych to viděla na akčnější fantasmagořinku, když chce člověk fakt vypnout mozek. :) Tolik věcí nedávalo smysl a tolik věcí nudilo, že mi to celé přijde jako ostudné pokračování kultovního snímku. Promiň, Emmerichu - pro mě jsi nejlepší práci odvedl u Hvězdné brány. ()

kate1rox

Nečekala jsem zázraky, ale film dopadl ještě hůře než jsem si myslela. Nikdy jsem se v kině takhle nenudila a měla jsem chuť v půlce odejít. U některých filmů je lepší nepokračovat a tenhle je jedním z nich. Jediné plus jsou snad jen efekty a někteří herci.Pokud vyjde další díl tak na ten už nepůjdu jen mi to kazí ten první. ()

danny_21

Při všech těch remacích, spin-offech, pokračováních legendárních kousků se dalo v brzké době očekávat návrat k Dni nezávislosti v Rolandově drtivě apokalyptické režii. Výsledek je, jak už to poslední dobou bývá rozpačitý - vizuálně hezké, to je Emerichův benchmark, ale příběh slabý jak 10x vylouhovaný Lipton, jak kdyby hoši od scénáře nevěděli odkud vlastně začít ... Škoda, že se nepodařilo ukecat Willa, mohlo být líp - 55 % ()

Kritik.

Prvoplánový plytký príbeh, ktorý je navyše do poslednej bodky predvídateľný. Záhadná mimozemská guľa sa objaví a divák hneď vie o čo ide, navzdory pseudo-záhadám vo filme. Laserové mimozemské zbrane netrafia bežiaceho človeka ani keď ich je 50 všade okolo neho, a strieľajú 10x za sekundu. Dialógy úplne trápne a prehnané, klišé typu "Všetci sme ľudia, bez ohľadu na národnosť, rasu, blablabla..." vyznieva horšie než rozhovory postáv v slovenských seriáloch. Hrôza. Brak. A snaha o otvorený koniec - to akože prečo? Má snáď niečo takéto dnes ešte aspoň slabú nádej? Na záver jediné pozitívum: soundtrack. ()

Acrobat odpad!

Bez priveľkých svalnatých rečí možno s určitosťou povedať, že som sa díval ( a našťastie aj drvivá väčšina) na hrôzu aspoň takých rozmerov aké má materská loď nie príliš sympaticky vyzerajúcej kráľovnej. Nuda v Brne je ešte zábavou, pretože ak digitálny a miestami aj no pekne vyzerajúci vizuál je obalený do tak dementnej sústave hereckých výkonov, dialógov, prednesov, či činov, že akýkoľvek strach o ľudskú civilizáciu nie je na mieste. Jednoducho k niektorým veciam sa nemožno vrátiť. Emmerich bol vždy babrák v deji, no tento je pozliepaný až to bolí, strihové skoky v deji a lokalizáciách sú na zaplakanie. Zbytočne pretechnizované, protivné, urážajúce a vrchol tvorí hovoriaca guľa, ktorá si s nami tľapne. Povedzte tým vešticiam cigánkam nech volajú emmerichovi kde sú. Klišovité americké svinstvo globálnych rozmerov. (videné 18.01.2018, BDrip) ()

deLaFere odpad!

Už první díl nestál za nic, ale aspoň tam byl Will Smith. Tohle? Není k tomu vlastně co říct. Idiocie za desítky milionů dolarů pro dementní část populace, která má mozek jen jako výplň dutiny lebeční. Nikdy jsem nepochopil důvod popularity Jeffa Goldbluma, Moucha? Jurský opruz? ()

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

30.04.2017

Návraty do slavných rolích jsou teď v Hollywoodu velmi populární. Nejvíc na ně sází Harrison Ford, který se vrátil jako Han Solo a brzy ho znovu uvidíme jako Ricka Deckarda i jako Indiana Jonese, a… (viac)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

10.02.2014

Roland Emmerich (Godzilla, Útok na Bílý dům) se už několik let snaží oživit pokračování Dne nezávislosti. Asi nejznámější blockbuster německého režiséra vydělal v roce 1996 přes 800 milionů dolarů,… (viac)

Will Smith a nejhorší den jeho života?

Will Smith a nejhorší den jeho života?

26.10.2013

To zní jako vydatný bulvár, ale ve skutečnosti jde o zápletku nadpřirozeného thrilleru Selling Time studia 20th Century Fox, ve kterém by si chtěl zahrát Will Smith. Scénář Dana McDermotta je o muži,… (viac)