Deň nezávislosti: Nový útok

• Česko Den nezávislosti: Nový útok (viac)
USA, 2016, 120 min

Vedeli sme, že sa raz vráti. Deň nezávislosti: Nový útok. Ďalšia kapitola tohto eposu predstaví globálnu katastrofu nepredstaviteľného rozsahu. S využitím obnovených technológií votrelcov vybudovali obyvatelia Zeme obrovský obranný program na ochranu planéty. Napriek tomu nás však nič nemôže pripraviť na vyspelú silu votrelcov. Len vynaliezavosť niekoľkých statočných mužov a žien môže zachrániť našu civilizáciu pred zánikom. (Cinemart SK)

Monyfik odpad!

Znechucen množstvím Asiatů, Afričanů, stupidních klišé, postav, zvratů vypnuto po 40 minutách, větší slátaninu jsem již dlouho neviděl a vidět nechci. ()

ondra.p

Je to takový nijaký. Spousta věcí se opakuje. Originalita 0, charisma nových postav tak -100, závěr to trochu zachraňuje bych řekl. Stejně to táhnou původní postavy + Fichtner, a to je málo. Na druhou stranu, mám tyhle digibordely rád, navíc ten závěr opravdu není tak špatnej, jak jsem již psal. Nicméně, je to málo na nějakou větší stopu v paměti, jako u jedničky. 50% a to mám obě oči přihmouřené. ()

Bogrant

Recyklát prvej časti s použitím dnešnej modernej techniky doplnení o viac výbuchov, viac nábojov, viac nehoráznych kecov a ničím novým a prekvapivým. Kým jednotka bola dovtedy ''niečo nevidené'' a celkom slušne vypálila, dvojka sa topí v dnešných sci-fi trendoch a bez väčšej vynaliezavosti nemá šancu uspieť. Kým jednotka mala ''nad vecou'' Willa Smitha, v dvojke je len zopár nudných mladíkov bez charizmy a ani zopár Goldblumových suchých hlášok nestačí na vylepšenie dojmov. Emmerich mi už lezie nervy. ()

Ondak

Říká se, že v akčních filmech je děj mimo akčních scén nepodstatný, ale zde se opravdu jedná jen o výplň stopáže. Mimo akčních scén mě film doslova rozčiloval svou nelogičností, debilním humorem, totálně nepodstatnou linkou ujíždějících dětí a debilními kecy. Bez spoilerů nejde moji frustraci vysvětlit, protože bych prozradil celý děj, ale to je vlastně stejně úplně jedno. Jediné, co je dobré jsou akční scény. Ale dle mě to opravdu není dost, když jsem se 50% filmu vyloženě rozčiloval nad dějem a jeho průběhu. ()

Warriosparky

Těžko uvěřit, že tuhle číčovinu dělal ten samý člověk, co dělal první díl. Tohle nemá s jedničkou, kromě herců (mimo Willa Smitha), nic společného. Je to asi stejný rozdíl jako mezi Epizodou 5 a 8. Přeefektováno, přeafektováno, překombinováno, vážné scény jsou k smíchu. Žádná atmosféra. Jen to všechno stálo víc peněz a víc se natáčelo před zeleným plátnem. Možná jsem i rád, že Emmerich nenatočil novou Hvězdnou bránu, jak původně zamýšlel. 3,5/10 ()

Milole odpad!

Sračka. Hrozný grc. Pozor, to je presne ten film, ktorý vás zdementie. Emmerichovi by už mali fakt zakázať točiť filmy a miesto toho ho zavrieť do ústavu pre senilných a zahodiť kľúče !!! I keď je možné, že ten ústav je už preplnený... ()

Colomba666

Řekněme si to narovinu, tento film drží nad vodou obsazení z původního Dne nezávislosti z roku 1996. Bez nich by to byla absolutně nekoukatelná slátanina. Efekty byly fajn, to zase ano, ale extrémně trapný hlavní hrdina, marně se snažící vyrovnat svému slavnějšímu bratrovi, mne neuvěritelně iritoval po celou dobu trvání filmu. ()

Dandirion

Standartní postup, jak udělat pokračování úspěšnýho filmu. Vezmeme to vlastně celý jak to bylo, ale všechno tam zvětšíme! A co se ještě lidem líbí hmmmm....Godzilla! Tak ji tam taky foukneme! Špetka Star Wars, pořádná hrst digibordelu, ať je to hovno pořádně naleštěný, a za neustálýho míchání vylijeme do hajzlu. Další film co neměl nikdy vzniknout. ()

Tomas.Abi

Nádherný příklad naprosto zbytečného pokračování na kterém shledávám jen jednu pozitivní věc a tou byly závěrečné titulky. Pokud si dobře pamatujete první díl, tak si představte že režisér a celý štáb je mimozemská loď, která plení New York, Washington a LA, kdy tato města představují celý tento film. Až taková katastrofa to je. Při psaní scénáře se asi inspirovali výrokem prezidenta Whitmora, který řekl "bombu, atomovku na ně" a tak vypadá i celkový výsledek tohoto filmu. Rest in the peace. Nezkoušejte prosím oživit Hvězdnou bránu. ()

Miroslav.Zac

Větší... akčnější,,, digitálnější... a tak nějak prázdnější. Potěší návrat starých herců, ale nikdy neměl šanci na nic jiného, než živořit ve stínu legendy. ()

malyLibor

Dvojka ještě lepší než jednička, je-li to vůbec možné. Ano, skvělý film, který přesně vystihuje, proč jsou Američané největší národ na planetě. A čecháčci? Prostě čecháčci. ()

Attanasio odpad!

Kokotina na eNtou! Ani ty krasne efekty to nezachranily. Buď sakra tocim komedii nebo romantak nebo psychologicke drama anebo sci-fi. Tohle michani zanru je otresne. Ale je to jen bohuzel priznakem dnesni buzna doby, kdy uz ani ten samy reziser neumi natocit fascinujici film ve vaznem duchu, jakym prvni dil Dne nezavislosti byl. Po hodine predpremiery odchazim z kina.. ()

72Nihlus

Kultovej jednotke to samozrejme nesiaha ani po členky, ale hlavne zo začiatku je nostalgická nôta, veľkolepé scény s extrémnou deštrukciou a rýchle tempo ich nástupu tou správnou výživou celej zábavy. Informačné rozšírenie ID univerza sa mi pozdávalo, odľahčený tón bol sem tam dobrý, miestami prijateľný a niekedy trápny. V druhej polovici film síce nestráca tempo fúzneho pohonu, ale žiaľ sa veľkolepé scény a napätie vyčerpali už v prvej polke a ostala iba bežnejšia akcia plná klišé momentov, ktoré v prvej polke neboli tak nápadné. V Independence Day: Resurgence som príliš neveril a čakal som od toho nudnú blbosť, takže to že ide nakoniec o zábavnú blbosť je pre mňa príjemné prekvapko. A to je asi najlepšia definícia tohoto filmu - Zábavná blbosť. ()

mareknovAk

Film byl po všech stránkách naprosto špičkový. Efekty byly skvělé a herecké obsazení výborné. Film skvěle navazoval na první díl a konec zůstal otevřený dalšímu pokračování, které jakmile bude, budu se moc těšit. Takže mi nezbývá, než ohodnotit *****. ()

Robinex

Splnilo ocekavani, snad jen obcasne pretazene sceny ala pes u autobusu nebo do Duse promlouvajici Pullman, ktery se na posledni tanec i oholil uplne super. O nove civilizaci co k nam promlouva z koule a rika nam, ze jsme primitivni bychom si ale prali vedet trochu vic... celkove trochu vice scifi pribehu a mene rodinne a pro-statni sentimentality by zajistilo hvezdu navic. ()

pietri

Bohužel mě zklamal ten Americkej styl..každej se chce obětovat,kamarádctví se obnoví a všichni vítězně zajásají...Kdyby to bylo trochu hororové(neměli k tomu daleko)a udělali z toho akčni bitvu jako prase-možná by se vyšplhali do červenejch.Škoda,mohl to bejt pecka film ()

SimcaJB

Roland Emmerich je takový americký blázen, nejlépe umí vytvořit americký film, kde je každá část zábavná. Sice má občas slabší chvilky, ale těch je minimum, prostě jsem se bavil a v klidu oddychoval u prázdninového filmu. ()

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

30.04.2017

Návraty do slavných rolích jsou teď v Hollywoodu velmi populární. Nejvíc na ně sází Harrison Ford, který se vrátil jako Han Solo a brzy ho znovu uvidíme jako Ricka Deckarda i jako Indiana Jonese, a… (viac)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

10.02.2014

Roland Emmerich (Godzilla, Útok na Bílý dům) se už několik let snaží oživit pokračování Dne nezávislosti. Asi nejznámější blockbuster německého režiséra vydělal v roce 1996 přes 800 milionů dolarů,… (viac)

Will Smith a nejhorší den jeho života?

Will Smith a nejhorší den jeho života?

26.10.2013

To zní jako vydatný bulvár, ale ve skutečnosti jde o zápletku nadpřirozeného thrilleru Selling Time studia 20th Century Fox, ve kterém by si chtěl zahrát Will Smith. Scénář Dana McDermotta je o muži,… (viac)