Deň nezávislosti: Nový útok

• Česko Den nezávislosti: Nový útok (viac)
USA, 2016, 120 min

Vedeli sme, že sa raz vráti. Deň nezávislosti: Nový útok. Ďalšia kapitola tohto eposu predstaví globálnu katastrofu nepredstaviteľného rozsahu. S využitím obnovených technológií votrelcov vybudovali obyvatelia Zeme obrovský obranný program na ochranu planéty. Napriek tomu nás však nič nemôže pripraviť na vyspelú silu votrelcov. Len vynaliezavosť niekoľkých statočných mužov a žien môže zachrániť našu civilizáciu pred zánikom. (Cinemart SK)

MartinTerran

Dvojka jede ve stylu jedničky a to je dobře. Známých postav je dost, takže seznamovačka není třeba a hned se jde na věc. Příběh je v podstatě stejný, až na drobné "vylepšení", ale to mi vůbec nevadilo, protože o tom to přece je. Efekty dobré, celkové provedení skvělé jen ten konec byl až moc natáhlý a ne úplně reálný. Na jedničku to nemá to je jasné, ale důstojné pokrčovaní to určitě je a těším se na trojku kde se změní "hřiště". PS: Diktátor byl nejlepší postava. Hodnocení: 79/100. ()

Hedy

Tak to je opravdu solidní Bayovina. Počkat on to neudělal Michael Bay? To by člověk neřekl. Jediné co dokazuje že to není od něj je fakt že tam není tolik reklamy a záběrů na vlajku USA. Jinak se jedná o film tak moc patriotistický že jediné co tomu chybí je vesmírná zeď která má zastavit emzáky v postupu k Zemi. Počkat? Ono to tam opravdu bylo a emzáci jí zničili. Tenhle film nepřestává překvapovat. Stačilo by nabarvit pozemská vznášedla do barev americké vlajky a snad každá obtloustlý amík chrochtající v kině by začal onanovat a střílet svým novým revolverem do vzduchu. Celý film je vesměs o tom jak USA s pomocí pár lidí z jiných částí světa zachrání svět před mimozemšťany kteří nás chtějí využít jako benzínovou stanici. Do toho se nám pak plete několik zbytečných příběhových linií absolutně postradatelných pro film. Například pohádka o tom jak se žid na lodi snaží dostat ke svému synovi a při tom unese autobus plný dětí. Mezitím se skupina vesmírných mariňáků snaží neúspěšně létat ze strany na stranu ve vesmíru a vy si říkáte - O co se teď kurva snaží. Zkráceně řečeno se jim povede sundat vesmírnou loď ale vyjde Vetřelčí královna pro vesmírnou kouli která má nejzásadnější informace o jejich poražení. Naštěstí přiletí naše miltikulti trikolora, kde mi chybí už jen transsexuální zambo, a rozstřílejí tu kurvu na sračky. Naneštěstí se ale dozvíme že americkou svobodu budeme rozdávat v dalším filmu a tentokrát v mezihvězdném prostoru takže se máme na co těšit. Závěrem bych chtěl dodat že jediný důvod proč dávám filmu 2 hvězdičky je ten že když u filmu přestanete přemýšlet tak je to občas i zábavná podívaná. ()

Kimkong

Film není tak tragický. Dvě hodiny s ním ve vlaku utečou. Pokračování ktere vedle sebe cpe kupu starých postav a k nim spoustu nových. Až moc postav filmu škodí. Akce je dobrá. Hudba mizerná. Přehršel náhodných událostí. Spousta vlastnického patosu. ()

horor2

Nasranost a totální zklamání. Z kina jsem odcházel nesvůj. Efekty bomba ale co ten příběh? Místy z toho dělali totální dementní komedii, ale ne takovou jak bylo zdrávo z prvního dílu. Opět tomu dám časem šanci, ale.... ()

ACDCKL

Tak jestli někdo dal tomuhle 3* a více hvězdiček a pak nadával Batman vs Superman, tak ten člověk není normální, označovat film od DC za digitální bordel a tohle ne, lidi, proberte se. Tohle je příběhová slátanina, digital mess, podprůměrné výkony nevýrazných herců. Nebýt kultovní jedničky, dal bych jen 1*. Proboha, ať Rolanda nenapadne natáčet trojku. ()

helrohir

Prvý Independence day považujem za jeden z najlepších sci-fi blockbusterov vôbec, a preto som sa veľmi tešil aj na druhé pokračovanie. Ale popravde, už trailery mi prišli dosť slabé a postavené len na vizuálnych efektoch. Dvojke chýba ten napínavý náboj, ktorý zdobil úvod jednotky pri prvom kontakte s votrelcami, pričom ani to využívanie ich technológií mi nie je veľmi po chuti. Emmerich film opäť stavia na vizuálnych efektoch a masívnej deštrukcii, ale toto sme už predsa mohli vidieť aj predtým a celkovo film ponúkne len minimum nejakých sviežich scén. Nové postavy nevzbudzujú veľa sympatií, a tie staré sú zas tlačené do prapodivných dejových vývrtiek. Jedinými svetlými momentmi sú tak práve vylepšené vizuálne efekty a niektoré akčné scény, a v mojom prípade aj určitá nostalgia, ale vo všeobecnosti ma film dosť sklamal. 50%. ()

DeDanu

Tak když není nic lepšího... ale když už, tak si k tomu vezměte nějakou dlouho odkládanou práci. A nečekejte, že se kvůli vám přetrhnou - jestli jste se u prvního dílu bavili, tady už není bavit se čím. Opakovaný vtip není vtipem. ()

subic

Jednička byla aspoň zábavná, tohle už není ani vizuálně moc zajímavé. Škoda že je to tak přeplácané a v každém okamžiku lehce předvídatelné. V kině bych u toho určitě usnul, v televizi se u toho dá v pohodě žehlit apod. 3/10 ()

Joe16210

Rozhodně slabší, i když modernější pokračování úspěšného filmu. Nové postavy jsou zajímavé a příběh originální, některé akční scény jsou zbytečně dlouhé a hodně absurdní, možná by výsledné hodnocení odpovídalo spíše 3,5*. ()

Mamlas odpad!

Debilita hodně po vzoru kanadských filmů, tedy studiovka, spousta detailních záběrů do bezvýznamných vážných obličejů, zcela debilní děj, samé debilní kecy, jedna hovadina za druhou, a všechno kolem svítí a bliká. Hnůj. Okořeněno trapnými pokusy o humor a animovanými krajinkami jako z PlayStation. (5%) ()

Jereme

No myslím že zrovna tady je hláška z Pelíšků více než výstižná... ,,To muselo ale dát hrozný práce (a taky stát hodně peněz),... A přitom taková blbost" No oproti předchůdci kromě parádního vizuálu vlastně nic nového, do konce ani tu atmosféru předchozího filmu to nemá... No co naplat, jedna hvězda za CGI. ()

PlysovyMacko

Film sa netvari,  že je inteligentné sci fi. Sú to emzaci proti ľudstvu. Všetkého je viac - viac postáv, viac deštrukcie, väčší mimozemšťania, väčšia loď. Mne takéto blbiny bavia, triky sú skvelé. Keď natočia aj tretí diel, rada si ho pozrem. Páčilo sa mi keď ta obria loď pristavala a finále s kráľovnou. ()

mrclTV

Deň nezávislosti dvojka, nemá žiadne čaro pôvodného filmu, je z toho rutinná sci-fi digitálna kaša, ktorá je až prekvapivo nezáživná. Toto ma nebavilo ani jednu minútu z tých 120-tich. ()

lobo87

Takéto filmy vie točiť len Emmerich. Každý ho má prekuknutého, vie, ako bude hrať na divákove city, ale aj tak mu na to každý skočí. Bombastická akcia, tradičný americký pátos a hrdinstvo (ale nebolo toho toľko, ako som čakal), priateľstvo, láska a sebaobetovanie... To sú jeho zbrane. Sympatické obsadenie (krásna Maika aj Angelababy), ktorému k dokonalosti chýbal u mňa naozaj len ten Will. Inak bez výčitky. Dostal som presne to, čo som očakával a aj som si to patrične užil... 70% ()

blazma

Pro mě byl tohle totální nářez. Mohlo se z toho vymáčknout daleko víc a trosku větší originalita by taky neuškodila. Jenže tohle proste byla pecka u které jsem se bavil od začátku do konce. Akce, vtip, menší zápletka. Proste dle mého opravdu paráda. Nove obsazeni s tím starým bylo skvělý. Goldblum byl fenomenální. Srdce diváka si možná nezíská tak jako jednička, ale jako pokračování po dvaceti letech to byla úžasná jízda. ()

Sakulnikov

Klasická Emerichárna, i když se drží trochu při zemi a zelené plátno je někdy až příliš viditelné. Přesto plně splněná očekávání - spousta demolice a humor. ()

GOGAN

Film po vizuální stránce OK. Příběh je strašný, asi na úrovni epizody z Hvězdné brány SG-1. V jednou okamžiku to vypadalo, že bude příběh obohacen o další rozměr a ono ne :-( . Co mě bolelo jsou dialogy, pravděpodobně je psalo dítko školou povinném, jinak si to neumím vysvětlit. Kdyby umřeli všichni hlavní hrdinové bylo by mi to šumák, o koho jsem se trochu bál byla "koule" :-) . Pro mě velké zklamání, z nostalgie 2*. ()

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

Jeff Goldblum se vrací mezi dinosaury

30.04.2017

Návraty do slavných rolích jsou teď v Hollywoodu velmi populární. Nejvíc na ně sází Harrison Ford, který se vrátil jako Han Solo a brzy ho znovu uvidíme jako Ricka Deckarda i jako Indiana Jonese, a… (viac)

PF 2016

PF 2016

24.12.2015

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

Den nezávislosti 2 bez Willa Smithe

10.02.2014

Roland Emmerich (Godzilla, Útok na Bílý dům) se už několik let snaží oživit pokračování Dne nezávislosti. Asi nejznámější blockbuster německého režiséra vydělal v roce 1996 přes 800 milionů dolarů,… (viac)

Will Smith a nejhorší den jeho života?

Will Smith a nejhorší den jeho života?

26.10.2013

To zní jako vydatný bulvár, ale ve skutečnosti jde o zápletku nadpřirozeného thrilleru Selling Time studia 20th Century Fox, ve kterém by si chtěl zahrát Will Smith. Scénář Dana McDermotta je o muži,… (viac)