Ninjago – Nindžova cesta

• Česko Ninjago (viac)
Dánsko / Singapur / Kanada / USA, (2011–2022), 57 h 26 min (Minutáž: 11–23 min)

Kai, Jay, Cole a Zane musí ovládnout moc svých elementů a zbraně Spinjitzu, aby ochránili zemi Ninjago, která má také podsvětí. (Netflix)

Recenzie používateľa Scanerior k tomuto seriálu (47)

Ninjago – Nindžova cesta (2011)

Ninjago je velice povedený dobrodružný seriál. Hlavní postavy nindžů mají odlišné a pestré charaktery a jednotlivé vlastnosti jsou dobře využívány v příběhu. Krom nich je tu samozřejmě celá řada záporáků od kostlivců přes hady až k nindroidům a spousta dalším. Líbí se mi především, že hlavní záporáci každé sezóny mají výrazné charakterové rysy a to zejména pak třeba Pythor či Nadakhan a je snimi výborně nakládáno. Kompletní dobrodružství dávají smysl a vždy mají zajímavý příběh. Jak je u lega zvykem, tak nechybí ani skvělá animace. Celkově tedy skvělý animovaný dobrodružný seriál, který potěší nejen milovníky stavebnice. ()

Vzestup hadích kmenů (2011) (S01)

První série Ninjaga představuje skvělou sezónu, která potvrzuje to, že seriál má slušný potenciál pro budoucí řady. Sezóna má jednoho z nejlepších záporáků a celý příběh je dobře složen tak, aby více představil původní sestavu nindžů a dokonce jednoho nového. Stejně jako v pilotní sérii nechybí několik poučení od mistra Wu. Sezóna je dobře zpracovaná a příběh s hadími kmeny tu rozhodně nezklamal. ()

Zelený ninja (2012) (S02)

Druhá sezóna přináší po úvodních dílech řady, které jsou trochu zdlouhavé, ale rozhodně ne nudné a rozšiřují nové příběhové možnosti, příběh s kamennými bojovníky, kteří se zdají téměř neporazitelní. Sezóna skvěle dokončuje hlavní linku celého děje a finále je taktéž povedené. ()

Restart (2014) (S03)

Po úspěšných sezónách se Ninjago vrací s novou svěží řadou, která má tentokrát za záporáky nindroidy. V této sezóně se sejde hned několik důležitých padouchů s propracovaným charakterem a navíc je tu i několik podstatných nových postav, které jsou na straně nindžů. Poprvé je tu Garmadon jako hrdina a naopak Wu je tentokrát na straně zla. Tato technologicky zaměřená série má opět dobrý příběh a jedno z nejlepších finále tohoto seriálu. ()

Turnaj živlů (2015) (S04)

Kde je Zane? To je asi ta nejdůležitější otázka v této sezóně, která rozhodně není obyčejná a i přesto, že záporáci se nemusejí zdát oproti těm předchozím moc silní neznamená to, že nindžové nebudou mít důstojné soupeře. V této řadě je totiž čeká turnaj živlů, kde zjistí, že nejen oni dokážou ovládat nějaký živel. Mezitím, co nindžové bojují o postup v turnaji, se snaží Zane utéci z vězení a i když se nakonec spolu s ostatními setká a porazí nové nepřátele, tak příběh rozhodně nekončí a přesouvá se zpět do Ninjaga, kde se završí. Celkově dobrá sezóna s mnoha novými významnými postavami, ale také novými a dokonce i starými záporáky. Mám tušení, že zítřek přinese jednu z nejlepších sezón Ninjago seriálu! ()

Posednutí (2015) (S05)

Pátá a duchařská série Ninjaga představuje snad jednu z těch nejlepších sezón, jelikož krom nové postavy Ronina, který je nesmírně vychytralý, přichází na scénu i nový záporák s jeho kamarády a rozjíždí řadu dobrodružství, kde se nindžové budou muset více než na své živelné síly spoléhat na svou zdatnost a odvahu. Jak se zdá, tak bez Lloyda již nindžové nejsou tak silní, a proto více než kdy jindy potřebují Nyu a to ne jako samuraje, ale jako vodního nindžu, který dokáže poslat duchy zpět do prokleté říše svou živelnou silou. Dějové linky jsou zajímavé a příběh představuje i několik velice pozoruhodných lokací. Jak jsem již psal, tak toto je asi jedna z těch nejlepších sezón z celého seriálu. ()

V nebesích (2016) (S06)

Už šestá a zdaleka ne poslední sezóna Ninjaga tentokrát přivádí nového a jednoho z těch nejchytřejších záporáku Nadakhana. Kdo by nechtěl mít několik přání, ale měli byste si dát pozor na to, jak je vyslovíte. Každopádně tento záporák má i svou posádku, která nindži nenechá odpočinout a začne vyzvedávat kusy země do oblak. Potěší i návrat ke starším lokacím i nějaké to překvapení, které skrývá maják. Tato série je opět skvěle udělaná a přichází s originálním příběhem. ()

Ruce času (2017) (S07)

Kdo by nechtěl ovládat čas? Tak přesně o tom je sezóna sedmá z Ninjaga. Tentokrát musí nindžové ochránit nejen přítomnost, ale dokonce i minulost, protože noví záporáci mají v plánu cestovat časem. Jako vždy je příběh sezóny povedený a plný dobrodružství a udržuje kvalitní dějovou linku. ()

Synové Garmadona (2018) (S08)

Tato sezóna je snad dokonalá. Tentokrát se styl seriálu trochu mění a dostáváme několik velice zajímavých záporáků včetně návratu jednoho z těch nejmocnějších. Příběh sezóny předvádí skvělé souboje a první skutečnou prohru nindžů, kterou nelze na první pohled zvrátit. Tato sezóna je fenomenální a má vysokou kvalitu příběhu. ()

Lov (2018) (S09)

Po událostech v sezóně osmé jsou nindžové rozděleni ve dvou říších a oba dva týmy to nemají zrovna lehké, jelikož jsou v obou říších ve velkých potížích. V částečně zdemolovaném Ninjagu vládne Garmadon a rozhodně nechce nechat nindži na pokoji. Ve druhé říší zase vládne Železobaron, kterému se nindžové hodí pro přilákání živelných draků. Každopádně sezóna má lepší i horší okamžiky, ale pořád je velice dobrá a je to povedené pokračování příběhu. ()

Návrat Oni (2019) (S10)

Po různých náznacích opravdu přicházejí Oni a zdá se, že je nemožné je jakýmkoliv způsobem porazit, proto se nindžové rozhodnou k odvážnému kroku, kterým je osvobození Garmadona, se kterým mají větší šanci. Sezóna se snaží zaměřit alespoň částečně na každého nindžu a připomenout zásadní okamžiky seriálu. Jedná se o dobré zakončení originálního příběhu. ()

Tajomstvá zakázaného Spinjitzu (2019) (S11)

S novým stylem seriálu respektive možná s novým seriálem či prostě novou kapitolou přichází spoustu změn, které nejsou moc dobré. Každopádně příběh není také nic moc a zdá se, že spousta epizod není zrovna dvakrát nejlepší a skoro až zbytečně se občas zdržuje příběh. První část sezóny není moc dobrá a ta druhá část není o moc lepší, takže je to celkem zklamání, ale naštěstí se najdou i světlé okamžiky série. ()

Prime Empire (2020) (S12)

Nové a svěží dobrodružství nindžů ve hře není špatné, ale dějově není tak náročné a zajímavé. Ačkoliv toto dobrodružství nindžů rozhodně není k zahození, tak právě trochu složitější příběh by nebyl na škodu. Značná část seriálu jsou ale slušně udělané výzvy a dobrodružství. Celkově tedy sezóna působí poměrně dobře a potěší nahlédnutím do světa hry. ()

Master of the Mountain (2020) (S13)

Po kapitole, kde jsou nindžové ve světě hry se přesouváme do města v oblacích, které skrývá v podzemí zlého čaroděje a jeho přisluhovače. Opět se najdou místa se zajímavým, ale i méně zajímavým podzemním dobrodružstvím a celá sezóna je taková průměrná spíše nudnější, dokud nepřijde závěr a rozpoutá se skvělý finální boj sezóny, který má perfektní styl a výbornou animaci. ()

The Island (2021) (S14)

Další sezóna a tentokrát na ostrově, který není obyčejný. Sezóna představuje neprobádaný ostrov, který skrývá tajemný předmět, jenž hlídají strážci, kteří se ho snaží ochránit za každou cenu. Tato kapitola je celkem krátká, ale s časem nakládá slušně a jedná se o takovou průměrnou sezónu, která obsahuje třeba i zajímavou sochu, jenž je pro nindži velkou výzvou v souboji. ()

Seabound (2021) (S15)

Nová kapitola představuje tentokrát podvodní svět, kde se nachází i druhý amulet a mocný had Wojira, který neměl být již nikdy probuzen. Tato sezóna se tedy logicky věnuje Nye, která tu má zajímavý příběh. Celkově je tato série slušná a i přes několik nudnějších epizod je příběh zajímavý a lehce nadprůměrný. ()

Crystalized (2022) (S16)

Crystalized je jedna z nejautortějších sezón Ninjago seriálu. Máme tu skvělou první polovinu plnou originality a druhou polovinu zase klasicky spíše akční. Sezóna je každopádně nabitá návraty legendárních postav, je tu spousta vtipů, což pro Ninjago není moc typické, navíc tyto vtipy jsou často dosti povedené, ačkoliv je třeba znát souvislosti a také se tu pracuje skvěle s hudbou, což u Ninjago seriálu taky není úplně tradiční. Bojové scény jsou propracované, celý děj je opravdu promyšlený a výborně se využívá dříve vybudovaných věcí v seriálu. Na tuto sezónu se jednoduše vyplatí podívat a já jsem neskutečně překvapený, jak zajímavě udělaná je tato sezóna, zvláště poté, co minulé sezóny nebyly tolik povedené. Každopádně jsem rád za důstojné ukončení Ninjago seriálu, tedy alespoň určité velké kapitoly. Aktualizace: Skoro po roce se musím vrátit, abych trochu opravil respektive doplnil svou recenzi, zpětně musím říct, že sezóna není až tak super, ale i tak je dost dobrá, první polovina funguje dokonale a plně využívá vybudovaných věcí, vtipů a je originální. Druhá polovina už je hold předpovídatelné Ninjago s několika zářnými momenty, ale i tak jsem si tuto sezónu opravdu užil. ()

Farewell the Sea (2022) (S16E01)

Tato epizoda slouží jako skvělý začátek této velké sezóny. Rozpoutává již naznačovanou dějovou linku s kamenem pomsty. Představuje nový tým nindžů, kteří se zdají být zajímaví, a především ukazuje znovu stmelení originálních nindžů. ()

The Call of Home (2022) (S16E02)

Druhá epizoda je věnovaná Nye a dává tu velký prostor poznávání toho, co se s Nyou děje po sezóně Seabound (Na moři). Celkově je to dobře zpracovaná epizoda a líbí se mi, že navazují na to, jak je Nya nyní mocná v moři, ale zároveň tak slabá na pevnině. Navíc poznáváme konečně jednu z dříve zmíněných postav a jsou tu zajímavé vzpomínky na sezónu Skybound. ()

The Shape of Nya (2022) (S16E03)

Třetí epizoda je skvělá. Dostáváme se tu zpět k akci, opět se setkáváme s novými nindži a dovozcem pomsty kameny, u kterého je dokonce i celkem povedený vtip s podpisem a poděkování šéfa policie nindžům je také celkem vtipné. Ve druhé části se pak dostáváme k Nye a k její možné přeměně zpět na člověka. Navíc je tu celou dobu hodně napjatá situace mezi Kaiem a Jayem, kterou je také zajímavé sledovat. ()