Ninjago padlo do spárů císaře Garmadona a Železný baron a jeho lovci draků teď vězní nindži v jiné říši. (Netflix)

KGBelik

Zatím nejlepší série, kterou Ninjago mělo. Rozdělení na dva týmy byl skvělý nápad. Příběh ninjů byl skvěly. Celý svět Draka a Oni byl silně inspirovaný Mad Maxem a je to na něm vidět. Železobaron a jeho poskoci jsou výborní záporáci . Celá dějová linka působila velmi nostalgicky. Pouze původní čtyřka a pomalu stárnoucí mistr Wu, který mi zde prvně nevadil a byl zajímavý. Druhá linka odehrávající v Ninjagu byla taky skvělá. Návrat starých postav byl příjemným překvapením a opět se zde ukazuje, že scénaristé Oni trilogie se snaží propojit Ninjago co nejvíce to jde. Garmadon je výborný záporák a Harumi posouvá svůj charakter development na maximum. Její poslední scéna patří k úplnému tomu série. ()

Scanerior

Po událostech v sezóně osmé jsou nindžové rozděleni ve dvou říších a oba dva týmy to nemají zrovna lehké, jelikož jsou v obou říších ve velkých potížích. V částečně zdemolovaném Ninjagu vládne Garmadon a rozhodně nechce nechat nindži na pokoji. Ve druhé říší zase vládne Železobaron, kterému se nindžové hodí pro přilákání živelných draků. Každopádně sezóna má lepší i horší okamžiky, ale pořád je velice dobrá a je to povedené pokračování příběhu. ()

• V intru série má pouze Zane oblek z 9. série, ostatní ninjové mají oblek z 8. série. (Cardo)
  • Ve scéně pod věží se Nya vrhne k Lloydovi a právě v tuto chvíli má oblek z 8. série. (Cardo)
  • V intru série má Ultra Violet nasazenou masku pomsty, ale nemá 4 ruce, což je běžný účinek nasazení této masky. (Cardo)