Ninjago – Nindžova cesta - Crystalized

(séria)
  • USA Crystalized

Juraxin

Crystalized má byť zakončením jednej veľkej ságy, ktorá v roku 2011 začala ako nevinná téma, ktorú Lego vydávalo ako obrovskú neznámu stavebnicu. Musím uznať že ide skvele zakončenie. Musím fakt uznať že po dlhej dobe sa nová séria môže porovnať s prvými sériami ktoré sú pre mňa nostalgické. Musím uznať že po zahliadnutí som bol veľmi prijemne prekvapený. Musím uznať že tento seriál ma aj kladne aj negatívne veci. Prvá polovica seriálu funguje fantasticky. Návraty rôznych postáv sú podávané strašne epicky a zároveň nepôsobia vôbec na škodu. Čo sa týka dejovosti nie je úplne špatná až na prvé dva diely ktoré nie sú tak fantastické,páčili by sa mi viac keby sa to netočilo okolo Nyu,ktorá sa obetovala minulej sérii . Bral by som keby sa to riešilo neskoršej sérii alebo vôbec. Inak prvá polovica dejovej linky je skvela je tu akcia, zlo pomalí rastie je z neho fakt cítiť strach a zároveň tu núti diváka sa zamyslieť ako nad nim zvíťaziť. Ale od druhej polovici to ide už dolu kopcom. Obsahuje totiž dosť epizód, v ktorých sa toho veľmi nestane, špeciálne z pohľadu hlavných ninjov, ktorí sú cez tri epizódy na jednom mieste kde robia v podstate to isté a sú tam len preto, aby ich mali kam upratať a mohli sa medzitým venovať niekomu inému Finále je dosť prevedene na štýl avangers endgame len nie je tak dobre prevedene a nie je tak emotívne. Ako aj záverečný súboj s kryštálovým kráľom ktorý po grafickej stránke vyzerá uchvatne. Ale po tej vizuálnej a scenáristickej nie je až tak kvalitne prevedene. Najväčšie negatívum viažem na duo syna a otca Lloyda a Garmadona, kde mi príde že ich vzťah tu úplne nie je prevedený podľa mojej predstaví. A hlavne kľúčová myšlienka ich vzťahu naučiť Lloyda oni formu, ktorú keď vykoná sa ihneď zľakne a je hneď po napätí. Ako aj posledný zaber ktorý konči šťastne všetci opravujú chrám a na všetky chyby s minulosti ako keby sa zabudlo. Ako keby sa zabudlo na veľkolepe finále v skratke dostávame niečo čo ani nie je koniec. Ale tak či tak ak by som odmyslel určite chyby tak by som seriálu dal 8 bod z 10. ()

Cartmof

Crystalized má být zakončením jedné velké ságy, která v roce 2011 začala jako nevinné téma, které Lego vydávalo jako stavebnice. Avšak místo toho, abychom dostali velkolepé zakončení, které trvalo necelých 11 let, dostáváme podivnou slátaninu, která z mnohých ohledů působí, jako že to prostrě není konec (A ano, jsem obeznámen s novinkou, že příští rok vyjde další Ninjago seriál.). Oproti partu 1 (epizody 1-12) dostáváme epizody, které jsou vyloženě o ničem. Namísto epického finále ve zkratce dostáváme "něco", co ani není konec. Pro mne Ninjago skončilo 6. sérií, další série jsou DLC, po kterých netoužím... ()

ondraondra

Myslel jsem si, že Ninjago už nikdy nebude tak dobré jako kdysi. Tahle série mě přesvědčila o opaku. Respektive její první polovina, která funguje na jedničku. Návraty různých postav jsou podávány strašně epicky a zároveň nepůsobí na sílu. Druhá půlka je sice trochu slabší, ale rozhodně nenudí a ocenil jsem, že finální bitvy se účastnili nejen všemožní hrdinové, ale taky obyčejní občané města. K dokonalosti tomu chybí hodně, ale i přesto jsem si tuhle nostalgickou jízdu náramně užil. 8/10. ()

Patrik_Sal

Crystalized (nebo také s16) má být finálem pro Ninjago jako takové. Vrací spoustu starých postav, ať už se jedná o generály kteří pracují pod Křišťálovým Králem, nebo spoustu menších postav (Killow, Uprhol, Ultra Violet, Lil Nelson a mnoho dalších), což v poslední sérii moc nefunguje, respektive má až moc epizod a proto se jedná o jednu z nejdelších sérií Ninjaga, což sérii dost škodí. Obsahuje totiž dost epizod, ve kterých se toho moc nestane, speciálně z pohledu hlavních ninjů, kteří jsou přes tři epizody na jednom místě kde dělají v podstatě to samé a jsou tam jen proto, aby je měli kam uklidit a mohli se mezitím věnovat někomu jinému. Finále je dost přepísknuté a dokazuje, že v tomto serialu snad nikdo nikdy neumře. Na druhou stranu se mi tu docela líbil Garmadon (když pomynu první epizodu s ním) a jeho provázání s reportérem z s10. Wu nebyl špatný, Lloyd absolutní děcko, Ninjové už v minulosti byli i lepší a Nya mě nebavila. PIXAL jako vždy otřesná a ty její MINIPIX, no bože. Generálové tam byli jen aby měli koho dát do setů. Série jako taková nebyla špatná, ale jako finále moc nefunguje - 6/10 - 3* ()

Scanerior

Crystalized je jedna z nejautortějších sezón Ninjago seriálu. Máme tu skvělou první polovinu plnou originality a druhou polovinu zase klasicky spíše akční. Sezóna je každopádně nabitá návraty legendárních postav, je tu spousta vtipů, což pro Ninjago není moc typické, navíc tyto vtipy jsou často dosti povedené, ačkoliv je třeba znát souvislosti a také se tu pracuje skvěle s hudbou, což u Ninjago seriálu taky není úplně tradiční. Bojové scény jsou propracované, celý děj je opravdu promyšlený a výborně se využívá dříve vybudovaných věcí v seriálu. Na tuto sezónu se jednoduše vyplatí podívat a já jsem neskutečně překvapený, jak zajímavě udělaná je tato sezóna, zvláště poté, co minulé sezóny nebyly tolik povedené. Každopádně jsem rád za důstojné ukončení Ninjago seriálu, tedy alespoň určité velké kapitoly. Aktualizace: Skoro po roce se musím vrátit, abych trochu opravil respektive doplnil svou recenzi, zpětně musím říct, že sezóna není až tak super, ale i tak je dost dobrá, první polovina funguje dokonale a plně využívá vybudovaných věcí, vtipů a je originální. Druhá polovina už je hold předpovídatelné Ninjago s několika zářnými momenty, ale i tak jsem si tuto sezónu opravdu užil. ()

• V momentě, kdy se Zane probudí, tak začne hrát hudba, která hrála také na konci epizody Titanový Ninja (2014), kde byl Zane zničen. (Scanerior)