Ninjago – Nindžova cesta

• Česko Ninjago (viac)
Dánsko / Singapur / Kanada / USA, (2011–2022), 57 h 26 min (Minutáž: 11–23 min)

Kai, Jay, Cole a Zane musí ovládnout moc svých elementů a zbraně Spinjitzu, aby ochránili zemi Ninjago, která má také podsvětí. (Netflix)

Recenzie používateľa ondraondra k tomuto seriálu (5)

Prime Empire (2020) (S12)

Slyšel jsem, že je tahle série lepší, než ta minulá, která byla mimochodem fakt špatná, ale takovou pecku jsem nečekal. Má to skvělý videoherní vizuál a souboje vypadají neuvěřitelně. Vedlejší postavy nejsou jenom groteskní figurky, ale mají hloubku a zajímavý příběh (Okino a Závodník sedm mě hodně bavili). A po dlouhé době tu máme i docela solidního záporáka. Akorát to finále je už trošku slabší. Objektivně bych musel dát za 3*, ale nemůžu si pomoct. Tahle série si mě prostě získala a to jsem si myslel, že už mě Ninjago nebaví. 7/10. ()

Master of the Mountain (2020) (S13)

Fajn série. Je tu pár slabších epizod a není to tak dobré jako Prime Empire, ale líbí se mi, jakým směrem se Ninjago rozhodlo jít (I když vím, že už to nikdy nebude tak dobrý seriál, jako kdysi). A taky je super, že Cole dostal konečně vlastní sérii a dozvíme se zase něco víc o jeho minulosti. Bavilo mě to i přesto, že Cole nepatří mezi moje favority. Akorát si tvůrci mohli odpustit některé zbytečné a otravné vedlejší postavy. Každopádně záporák Čaroděj lebek je boží, stejně tak i finále téhle série. 6/10. ()

The Island (2021) (S14)

Tahle speciální série čtyř krátkých epizod slouží spíše jako předehra k následují sérii, ale i přesto to skvěle funguje jako samostatný příběh. Má to překvapivě solidní zápletkou a moc pěknou akci. Všechno se sice děje strašně rychle, ale na druhou stranu jsem se díky krátké stopáži čtyřiceti minut vůbec nenudil. Je to taková pěkná jednohubka. 6/10. ()

Seabound (2021) (S15)

Seabound je boží. A to myslím smrtelně vážně. Záporák je skvělý, stejně tak i nové postavy a prostředí. Humorem se tady opravdu nešetří a příběh je taky moc fajn, i když se v jistých ohledech podobá první sérii. Ale i přesto jsem se dobře bavil a jsem rád, že hlavním hrdinou je tentokrát Nya. Tahle série je zkrátka důvod, proč tak moc miluju Ninjago. A finále mě emocionálně zničilo. 8/10. ()

Crystalized (2022) (S16)

Myslel jsem si, že Ninjago už nikdy nebude tak dobré jako kdysi. Tahle série mě přesvědčila o opaku. Respektive její první polovina, která funguje na jedničku. Návraty různých postav jsou podávány strašně epicky a zároveň nepůsobí na sílu. Druhá půlka je sice trochu slabší, ale rozhodně nenudí a ocenil jsem, že finální bitvy se účastnili nejen všemožní hrdinové, ale taky obyčejní občané města. K dokonalosti tomu chybí hodně, ale i přesto jsem si tuhle nostalgickou jízdu náramně užil. 8/10. ()