Ninjago – Nindžova cesta - Posednutí

(séria)
všetky plagáty
Dánsko / Singapur / Kanada / USA, 2015, 3 h 40 min (Minutáž: 22 min)

V páté řadě posedne Lloydovo tělo prokletý duch. Nya se naučí používat svou moc a nindžové spěchají, aby našli hrobku prvního mistra Spinjitzu. (Netflix)

KGBelik

Po dokonalém Souboji přišlo také velmi povedené Posednutí. Série hlavně překvapí absencí Lloyada po téměř celou sérii. Upřímně řečeno tomu nebylo vůbec na škodu. Dynamika čtyř původních ninjů a jejich rozepře kdo bude novým vůdcem fungovali velmi dobře. Hlavní záporák Morro má zde velmi zajímavý charakter a jeho závěr ve finále je skvělé. Jediné co mě mrzelo, že chemie mezi ním a Wuem nefungovala. Měl jsem pocit, že z jejich vztahu by šlo vytěžit mnohem více, ale budiž. Nya zde konečně najde svoji úlohu po dvou sériích, kde byla více méně  pouze do počtu a fungovala jako hnací motor Colovi a Jayeovi rozepře, která v podstatě nikam nevedla. Velmi mě potěšilo cestování mezi dimenzemi a crossover s Chimou. Nejlepší díl je dle mého bezesporu Království přichází, kde jsem si opravdu užil myšlenku, že všechny naše činy jsou už napsané a člověk s nimi v podstatě nemůže nic dělat. ()

Scanerior

Pátá a duchařská série Ninjaga představuje snad jednu z těch nejlepších sezón, jelikož krom nové postavy Ronina, který je nesmírně vychytralý, přichází na scénu i nový záporák s jeho kamarády a rozjíždí řadu dobrodružství, kde se nindžové budou muset více než na své živelné síly spoléhat na svou zdatnost a odvahu. Jak se zdá, tak bez Lloyda již nindžové nejsou tak silní, a proto více než kdy jindy potřebují Nyu a to ne jako samuraje, ale jako vodního nindžu, který dokáže poslat duchy zpět do prokleté říše svou živelnou silou. Dějové linky jsou zajímavé a příběh představuje i několik velice pozoruhodných lokací. Jak jsem již psal, tak toto je asi jedna z těch nejlepších sezón z celého seriálu. ()

• Poté, co Cole dostane novou motorku, má chvíli brnění a pak zase ne. (Cardo)
  • Když Ronin vyjde z kůlny, skočí za ním Nya, ale zakřící hlasem Jaye (v českém dabingu). (Cardo)
  • Když Lloyd bojuje s Morrem, tak jedna dimenze, přes kterou procházel, byla Chima. (itsp4trik)