Ninjago – Nindžova cesta

• Česko Ninjago (viac)
Dánsko / Singapur / Kanada / USA, (2011–2022), 57 h 26 min (Minutáž: 11–23 min)

Kai, Jay, Cole a Zane musí ovládnout moc svých elementů a zbraně Spinjitzu, aby ochránili zemi Ninjago, která má také podsvětí. (Netflix)

Recenzie používateľa Scanerior k tomuto seriálu (47)

A Mayor Problem (2022) (S16E04)

Návrat dvou legendárních postav a také návrat na 2 ikonická místa v Ninjago. Dobře provedené akce a celkově tedy dost dobrá epizoda. ()

Public Enemies 1, 2, 3, 4 and 5! (2022) (S16E05)

Co víc k této epizodě napsat než, že pokračuje v dobře rozjetém vlaku a dostáváme tu pár skvělých odkazů. Samotný název epizody je perfektním odkazem. Tato epizoda je také hodně o akční scéně, která je opravdu povedená. ()

A Painful Promise (2022) (S16E06)

Někteří lidé ale dokonce i hadi se nemění, jak je vidět i v této epizodě. Je tu zásadní moment po Nyu, souboj pro nindži a především tu jde o Aspheeru, která chce pořád pomstu a tentokrát má i tajemného spojence. Rozjíždí se tak pomalu hlavní dějová linka této sezóny. Celkově je epizoda podobně zajímavá jako ty předchozí. ()

Ninjago City vs Ninja (2022) (S16E07)

Tato epizoda není špatná a opět zde vidíme některé známé postavy, a to nejen z historie seriálu Ninjago. Objevuje se tu i neznámý cizinec, ale epizoda není nijak výjimečná a spíše nás připravuje na to, co přijde. Celkově tedy o něco lepší než průměrná epizoda. ()

Kryptarium Prison Blues (2022) (S16E08)

Opět se tu objevuje jedna velice dobře známá postava z historie Ninjago a tentokrát tu máme opět i nějakou akci, ale i přesto se dále neděje nic nečekaného. I když bychom neměli zapomenout na dívčí sílu, která chystá něco zajímavého. Každopádně spíše průměrná epizoda. ()

Hounddog McBrag (2022) (S16E09)

Tato epizoda se zdá být již zase o něco zajímavější než pár předchozích. Jsem rád, že se tentokrát v zajímavějším světle, než kdy dříve objevuje Uprhol, který dostává oproti dřívějším dobám opravdu výraznou roli a nová drsná postava Hounddog McBrag se zdá být také celkem pozoruhodná. ()

The Benefit of Grief (2022) (S16E10)

Tato epizoda byla trochu zvláštní a místy otravná, ale ve finále se mi líbilo zakomponování originální hudby do příběhu a byla to celkem nevšední epizoda pro Ninjago, takže nakonec si zaslouží 4 hvězdy. ()

The Fifth Villain (2022) (S16E11)

Celkem dobrá epizoda, kde je vidět, že i nindžové se mohou něco naučit od záporáka. Také je tu jeden slušný vtip k Prime Empire, ale pořád se hlavní dějová linka spíše jen rozjíždí. ()

The Council of the Crystal King (2022) (S16E12)

V této epizodě se konečně dostáváme k radě Křišťálového krále a zjišťujeme o ni více. Také nechybí celkem slušný souboj s překvapivě silným Mechanikem a to nejlepší, co epizoda nabídne je konec, který je naprosto geniální, ačkoliv se nejspíš nebude jednat o překvapení, pokud jste viděli sety k této sezóně. Nicméně jsem nadšený z této epizody, respektive především právě z konce této epizody. ()

A Sinister Shadow (2022) (S16E13)

Skvělý a zajímavý flashback jedné z nejzajímavějších postav z Ninjago. Chybí mi pořád jen delší stopáž epizod, která by nejen této epizodě dovolila mnohem více možností. ()

The Spider's Design (2022) (S16E14)

Částečně se posouváme v podstatě ve všech dějových linkách, což je vzhledem k 11 minutovým epizodám asi až moc velké sousto. Z celé epizody je tak především zajímavý boj Lloyda a Harumi a úvodní scéna. I přesto dost dobré na 4*. ()

The Fall of the Monastery (2022) (S16E15)

Celá epizoda je vlastně jeden velký souboj, který je ovšem dobře udělaný. Je tu střet zajímavých hrdinů a detaily boje jsou celkem propracované. ()

Darkness Within (2022) (S16E16)

Toto je taková přechodná epizoda bez většího potenciálu. Vrácení staré lokace je brilantní krok a příchod Křišťálového krále je jistě zlom v příběhu sezóny, nicméně epizoda je celkově spíše nudná. ()

The Coming of the King (2022) (S16E17)

Trochu zvláštní nechat si relativně snadno utéct vězně, když ho zrovna hlídá hned několik supersilných záporáků, ale jinak epizoda, na kterou se dobře koukalo. ()

Return to Primeval's Eye (2022) (S16E18)

V této epizodě je pěkná akce a vztah mezi Lloydem a Harumi je tu opět znovu dobře podán, nemluvě o lokaci, která nás vrací zpět ze S8, kde Lloyd s Harumi společně procházeli džunglí. ()

Crystastrophe (2022) (S16E19)

Průměrná epizoda, kde vrcholem je samozřejmě návrat jedné z nejlegendárnějších postav seriálu Ninjago. ()

Christofern (2022) (S16E20)

Spíše slabší epizoda a ke Garmadonovi moc nesedí jeho nový styl, naštěstí je ve flashbacku i několik skvělých okamžiků a hlavně je fajn vidět na konci epizody Garmadona zpět v plné síle. ()

A Lesson in Anger (2022) (S16E21)

Relativně slabá epizoda, kde o nic moc nejde. Garmadonův výcvik má vtipné okamžiky, ale to je tak vše. ()

Brave but Foolish (2022) (S16E22)

Konečně jde do tuhého a Overlord se zapojuje do přímého boje, který je mimochodem dost povedený. I přesto spíše průměrná epizoda. ()

Quittin' Time! (2022) (S16E23)

Část s Nyou a Jayem je celkem slušná, avšak část s Wuem není moc zajímavá, ale je tu jeden dobrý odkaz na S15. ()