Policista Vincent zabaví při tajné operaci drogové mafii velký pytel s kokainem, při akci je však odhalena jeho identita. Mafie se tak snadno dostane k Vincentovu synu, jejž unese a hodlá vyměnit za zabavené drogy. Za místo předání je určena diskotéka, na níž dochází k mnohým nelegálním kšeftům. Vincent pravděpodobně prožije nejdelší noc svého života, která se snadno může stát jeho poslední... (claudel)

honajz

Zlatý starý seagalovky nebo vandammovky. Ty si aspoň nehrály na umění, modré filtry, nervní kameru. Nesympatický polda udělá podraz, mafián mu unese syna, a v nočním klubu čeká, až si pro něj polda přijde a všechny postřílí. Celou dobu člověk kvůli té nervní kameře netuší, kdo je kdo a co se děje, všichni jsou si podobní, a do toho návštěvníci diskotéky navzdory střílečkám a různým akcím dál nevzrušeně tančí - asi byli dost zfetovaní, aby to ignorovali. Vše spěje k závěrečné cca 15minutové akci, kdy nesympatický a podrazácký polda, jenž mi k srdci nepřirostl, už konečně osvobozuje toho svého spratka. Pro mne jakožto fanouška akčních béček to bylo nekoukatelné a všechna ta blbost scénáře lezla o to víc nahoru, jak se to snažilo být realistické a dramatické. Navíc jsou tam všichni tak prohnilí, že vlastně chybí i ta jasná vandammovská a seagalovská linie dobra a zla a potrestání největších bossů. ()

bararich8

Ač se 95% filmu odehrává v jedné budově, jedná se o kvalitně zpracovaný snímek, kde se neustále něco děje a tempo je nastaveno na vysoké obrátky. Hrátky s kamerou jsou občas až moc překombinované, ale v akčních scénách není co vytknout. Navíc Tomer Sisley má stále co ukázat a tak snad jen zamrzí na Francouze hloupoučký a naivní příběh. Přesto ale není tak ohraný. 4* ()

J*A*S*M

Jeden z filmů loňského Midnight Madness na torontském festivalu, který zatím pluje hodně pod radarem českých žánrových fanoušků (přitom na Rotten Tomatoes má aktuálně 100 % kladných recenzí a skóre 8.1). Snad se to změní, protože je to opravdu docela kvalitka. Ve zkratce je tento francouzský thriller o policistovi, který se snaží dostat svého syna z rukou únosců - drogové mafie. Důležité je, že se drtivá většina děje odehrává v jeden večer v prostorách jedné diskotéky, kterou hrdina proleze v podstatě od střechy až po sklep, a především že se režisérovi opravdu povedlo na diváka přenést hektičnost té situace, v níž se hrdina (a ostatní postavy -a že jich je docela dost) nachází. Takže je ten film opravdu až nečekaně akční, ačkoli nejde o takovou akci, kterou asi při spojení "akční thriller" čekáte. Jen se prostě neustále uhoněně pobíhá z cimry do cimry + pár efektních bitek. Palec rozhodně nahoru, tohle za pozornost jednoznačně stojí. ()

Fr

,,TŘI MRTVÍ ZA MÍŇ JAK 24 HODIN. A POKAŽDÝ JE V TOM NAMOČENEJ TEN HAJZL VINCENT“..... /// To je tak, když si polda myslí, že sežral všechnu moudrost světa. Nebo aspoň, že je chytřejší, než kdejakej přitroublej mafián. To se pak mafián (i když to je třeba trouba) nasere a polda zjistí, že je vlastně úplnej debil (jako ten polda. Stíháš sledovat pochod mejch myšlenek…). Co, že to zjistí polda – já zjišťuju, že je ještě větší čurák, než ostatní doufali, ale sračky na to, páč život ve (Vincentově) stresu filmu sluší! Noční klub, diskoška narvaná k prasknutí, napětí (– třeba i blbý, ale napětí!), rozflákaná kuchyně (vole Pohlreichu nedívej se, čurák ti praskne žalem), hodí se mouka, pánvička … (prostě kuchyně, co na tom nechápeš?), poldové proti poldům, mafiáni proti sobě, poldové proti mafii atd, atd (prostě si to nakombinuj no!). SUPER ,,Béčko“, který jednoduchým způsobem udržuje atmosféru plnou napětí (nevopakuj se!), akce…, ale hlavně pobaví! Proti tomuhle je Swerve laciná odrhovačka! To je tak, když čovek nic nečeká a nakonec … šak víte. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Hledám návod, jak za jednu noc rozmrdat (jeden) noční klub. 2.) Zjistí, jestli má Largo Winch ještě v rukávu nějaký eso (akční). 3.) Thx za titule ,,cml77“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ ** ()

IQ Tiqe

Jak z pera Luca Bessona. Je to slabší odvar 96 hodin; celou dobu jsem si říkal, co tomu chybí, protože to vážně špatný nebylo. Možná nějaký znýmý ksicht, možná silnější citový vztah k hrdinovi. Ale jinak celkem promyšlený, se zvraty, akce nonstop, kulky se cílům nevyhýbají, ani se scénárista nebál zabíjet; jen některé postavy snesou drsnější zacházení než normální člověk. Celkově příjemné překvapení. # [viděno: monitor, 5.1] # příběh **** | hudba *** | humor – | akce **** | napětí ** | pustil bych si znovu **** ()